Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
30. jún 2009

jahody... chcem sa ta opytat ako si spokojna so stabiliitou kociara,za to ze je na troch koileskach...,nemala som moznost oskusat si ako sa taky kociar sprava,iste stabilny predsa musi byt... ,len toto ma na tych druhoch trojkolesovych kocikov odradza zatial... ja zatial neviem,aky si mam vybrat...este som nehladala...,ale inak je ten tvoj velmi pekny,paci sa mi.

smajli
30. jún 2009

susi este som sa docitala v jednej knizke... taka velka kniha o dietati u svagrinky..., ze babo v brusku pije plodovu a tam pisali,ze ked jej vypije vela,tak sa mu z nej cka....,to je ale vsetko,co tam pisali...
ta knizka je taka starsia,lebo muzov synovec ma uz 6 rokov....

klauduska
30. jún 2009

moni...tak drzim palceky nech aspon ty obides dobre...
smajli...no vidis,ti doktori su fakt cudni....Ja som tiez presne 19tt+5 a,teda aspon to tak ratam od toho posledneho sona v 12tt a oni ze som v 19tt tak na sono je este skoro.... 😠 Jak madari.....bez urazky... 😕

ale sak,vydrzim teda na dalsie,hadam mi drobcek z bruska neutecie... 😀

luka04
1. júl 2009

ahoj klauduska..citam, ze ti nejako posunuli termin...mne to zo zaciaktu tiez, zakazdym, ked som prisla na kontrolu alebo s problemom, mi to posuval, hore dole...raz ma vysetrovala ina doktorka na pohotovsti v nemocnici a ta mi povedala ze som o dvy tyzden viac podla sona...moj doktor skoro dostal infarkt, ze kde to nabrala 😀 nuz, budes este musiet zase cakat...viem ake to je, ja idem zajtra na kontrolu a som az mierne nervozna, ci potvrdi opet to nase dievcatko 😎

jahody11
1. júl 2009

Caute babky, tak tento kociar je stabilny, som s nim spokojna ale uz som videla kociare na 3 kolieskach a neboli velmi stabilne a skoro sa prevratili!! takze pozor pri kupovani, ten nas je super, perfektne sa ovlada...
ja som bola vcera na kontrole, tak protilatky mame negativne chvalabohu, robil mi aj utz, kt. je tiez povinny v 32 tt. babetko ma stale hlavicku hore... tak dufam,ze do porodu sa este stihne pekne otocit !!! inak zas bolo otocene zadkom k nam, takze zas neviem co to bude 😠 , mam pocit, ze to bude prekvapenie az do porodu 😀 😀

smajli
1. júl 2009

caute dievcata,
dnes som bola rano na lacno na krv na cukor,na ten glukozovy test na tehotensku cukrovku,posielaju tam kazdu tehulku okolo 24tt -28tt... a teda poviem vam... cele to trvalo 2 hodiny bez vody a jedla,len ta sladka gebuzina fuj a este v tej horucave chceli,aby sme sa im (boli sme tam 4 tehulky) 3 krat za ten cas vycikali... tak to sa podarilo len jednej,ostatnym sa nam podarilo vycikat sa len 2 krat,vsak tie 3 deci sladkej vody na zaciatku sa v tej horucave tak dostalo do organizmu,ze cikat nebolo co...,aj tak sme boli smadne ako tavy... a kym som dosla domov,zo zaciatku mi bolo fajn,tak som potom skoro odpadla... mala som co robit... rychlo som cestou vosla do obchodaku,uprosila som pokladnicku a ludi,nech ma pustia dopredu zaplatit cokoladu a vodu,lebo mi bolo prislo zle na odpadnutie,uz som len videla cierne flakky... a sadla na lavicku a dychala ustami zhlboka a cakala kedy to prejde... a to som inak hned jedla aj pila hned ako som uz mohla,este v tom zdravotnickom zariadeni,ale aj tak to nestacilo.... taka hrozna horucava tu dneska je... nastastie som bola kludna,ze babo cely cas sem tam koplo... to ma ukludnilo... ludia uz na mna aj kukali,jak som tak sedela na lavicke a vyzerala biedne... ,potom to ako tak preslo,tak som sla elektrickou domov,a len som pila a pila a a pila... a tak ma potom bolela prehrozne hlavak,ze taku bolest hlavy som ked mala,tak len malokedy,ze si ani nepamatam... tak to bol teda zazitok... konecne sa az teraz zacinam citit normalne... je stale otrasne horuco,ale som uz na moju radost v norme a babo si kopka,tak ma to tesi,ze mu ta dehydratacia neuskodila...
tak ked pojdete na tie testy vy,tak si davajte pozor a hned ako budete moct,tak pite a pite a este radsej sedte chvilu... iste mi k tomu vsetkemu pridala ta horucava... dufam,ze to nic ine nebude a ze zajtra budem mat vysledky dobre... mam si zavolat... mohlo mi byt zle z dehydrovania,z nizkeho tlaku alebo s velkeho kolisania cukru... tak som fakt na tie vysledky zvedava...
tak sa na svojich testoch drzte..
papa zatial

selyma
1. júl 2009

No ahojte babky. TAk si predstavte, ja dnes naklušem k lekárovi a on akurát dnes nerobil. Tak to som teda zbytočne skoro ráno vstávala, lebo tam ženy stoja už pred pol siedmou. Takže zajtra si to zopakujem. No a čo sa týka tej tehotenskej kalkulačke, stačí si kliknúť na http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=7 a tam hore vám po zadaní posledného dňa menštuácie vyráta týždeň, deň tehotenstva. Dá sa tam aj zaregistrovať a potom vám to samo každý deň vyratáva.
Tak ja znova zajtra. Ale skoro sa ozvem. No ale dočítala som sa, že do 8 týždňa sú nejaké tie možnosti potratov, tak dúfam, že mne sa to nejako vyhne.

lubkaaa
1. júl 2009

ahojte. luka- všimla som si, že maš TP 7,11, a bude to lea. ja som mala TP pri mojej lei 7,11,2007 😉 tak to uputalo moju pozornosť.. 🙂 a tiež som z okolia NR. chystaš sa rodiť v NR? akeho? a Klauduska? možno sa stretneme v porodnici...

lubkaaa
1. júl 2009

to akeho-chcela som sa opyatť -akeho maš doktora. ja Juhasa na chrenovaj

luka04
1. júl 2009

ahoj lubkaaa...doktora mam gilana...no vidis, aka nahodicka 😉 tiez mas Leusku?? ak nam zajtra potvrdi pohlavie, tak budeme mat naisto aj my...nechcem rodit v NR...asi Banska Stiavnica..v nemocnici v NR som si uz 2x polezala za tehotenstvo 😖 a stacilo mi...neni som priamo z NR..dedinka v okoli...a ty?

monika131
2. júl 2009

Ahojte babenky.

Tak ja som bola včera na poradni a mám samé dobré správy.
Tripple testy mám v poriadku a bábätku sa darí. No už ho môžem oslovovať menom.
Včera nám doky potvrdil, že budeme mať chlapčeka. A bude sa volať Bruno.
Ani si neviete predstaviť, aký šťastný je môj manželíno, mne to bolo vlastne jedno, čo to bude, ale viac som bola priklonená k dievke. No čo už, možno bude dievka na budúce.

Maličký je úplne zdravý, všetko je v norme. Včera nám doky robil dosť dlhý ultrazvuk. Celého ho meral, od hlavy až po päty.

Zatiaľ ma ešte neposlal na 3G ultrazvuk, kvôly genetike. Povedal mi, že je všetko v poriadku a on zatiaľ nevidí dôvod na to, aby sme malého vystavovali ďalšiemu ultrazvuku. Nakoniec na ňom nebola ani moja kmotra, a ani kamoška čo je tak tehu ako ja. Ani ju doky neposlal.

Veľmi sa teším z toho, že je malý ok. 😀 😀 😀

Konečne môžem nakupovať postupne nejaké vecičky. 😀

smajli
2. júl 2009

ahojte tehulky:o)
blahozelam monika:o)
aj mna uz chyta,ze pojdem daco nakupovat...
len je tak horuco... po vcerajasku mam dost a pojdem vonku az k veceru...
:o)
tak sa drzte a davjte pozor na seba
vela pime,aby sme sa nedehydrovali...
:o)
tak ahojte

monika131
2. júl 2009

Smajli ďakujem.

O tých horúčavách ani nehovor.
Ja som včera celý deň behala po meste, doma som ešte žehlila a večer som odpadla do postele hrozne dobitá.

Ja som už od kamošky z anglicka dostala takú súpravu 7 dupačiek, ale tie sú na leto, takže to mu budem dávať až budúci rok v lete.

Mne by trebalo nakúpiť niečo na zimu, ale čo sme včera len sem tam kukli na detské veci, tak teraz majú vyložené všetko letné, takže s tým nakupovaním budem musieť ešte chvíľu počkať.

smajli
2. júl 2009

no presne to,aj ja som si vsimla,tiez mi bodycka s kratkym rukavom netreba,a s dlhym rukavom teraz v obhcodoch niet...

monika131
2. júl 2009

Takže musíme s tým nakupovaním chvíľočku počkať. Len dúfam, že to nebude príliš dlho. 😅

klauduska
2. júl 2009

Ahojte tehulky.... 😉

smajli....no pekna story ako tak citam,esteze to vsetko dobre dopadlo a neopadla si...Ti poviem,ze riadny zabijak v tomto teple nepit 2 hodky a nejest...uf,dobre,ze si to napisala a nabalim aj papanie do tasky k dokimu..... 😉

moni...no gratulujem!!!Takze chlapcek,aj moj mangelik by pristal skor na chlapca a ja zas dievca,ale koniec-koncov verim,ze to bude jedno.... 😉 Takze hor sa na nakupy.... 😉

lubka...ahoj.....ja som tiez od Nr,par km-Vrable.... 😉 a asi tiez do NR rodit nepojdem.... 😒 Skor Levice alebo N. Zamky...A ty si priamo z NR?

luka...chodis k Gilanovi?Moja kamoska tiez a akorat vcera som sa jej vypytovala,ze aky je,lebo hoci problem s mojim dr. nemam,rozmyslala som,ze zmenim...O tom mojom som pocula uz vselijake veci...Ja som nikdy nejaky zensky problem nemala,takze tu jeho kvalitu az tak posudit neviem....ale kamoska mi vravela,ze tento Gilan je velky odbornik,sono jej robi kazdu poradnu,aj fotky dava atd.....Tak neviem....Aky je Tvoj nazor nanho?

luka04
2. júl 2009

ahojky klaudi..ano chodim,akurat som z tade prisla...hej je dobry...som spokojna...ja som mala od zaciatku ved problemy, a zakazdym mi robil podrobne sono, aj som spinila a krvacala, vzdy ma pozeral dlho, kym si bol isty ci tam nic zle nenajde..aj fotky robia ked vypytas za 3 eura jednu...aj dnes mi robil sono, ale male sa otocilo ritkou, nie a nie sa ukazat, takze som prisla so zvesenym nosom ☹ aspom ma upokojil, ze je vsetko ok, aj placenta, aj plodova voda..pomeral si ho...o tyzden idem na to 3D/4D sono do Hlohovca,tak snad tam nam povedia...kazal mi objednat sa na tu glukozu, dali ma az na 28.7..dovolenka...

flyangel
2. júl 2009

ahojte kočky...dnes mi vysiel pozitine tehu testik...takze sa k vam pridavam 🙂

garicka
2. júl 2009

ahoj monika 131 - kde ti robili ultrazvuk? ja sa chystám do KE k Dankovčíkovi. bola si na ňom aj s mužíčkom? ja sa chystám že ho tam vezmem so sebou, keď už pri pôrode nechce byť. nech vidí čo vyrobil 🙂

selyma
2. júl 2009

No tak som tu. Lekár len potvrdil, že som tehotná. Pozrel do ultrazvuku, či ako sa to volalo. A poslal ma domov, že mám prisť asi o mesiac. Ani mi nič nepredpísal, som dost prekvapená. Čakala som viac. Aj som sa ho chcela pýtať, či možem zobrat nejaky liek, ked ma bude boliet hlava, či mozem pit kavu, aspon pohar denne. Na všetko som zabudla, Neviete mi poradiť. Vy ste možno na také doležite veci nezabudli.

selyma
2. júl 2009

flyangel blahoželám mamička

luka04
2. júl 2009

ahoj selyma.... ja som dopadla na zaciatku presne tak isto..poslal ma domov, ze mam prist o mesiac..nijake info..sestricky som sa pri odchode spytala, ze preco to takto je a ona, ze mozem este dostat menzes a bude po vsetkom, ze to budu riesit az kde bude istejsie, ze sa to uchytilo ☹ troska ma to prekvapilo, ale asi je to bezne..co sa tyka lieku, paralen mi schvalil na aku kolvek bolest a vraj aj ibalgin..ale ten som si nikdy nevzala, nepocula som o nom dobre veci v tehotenstve..

flyangel...aj ja blahozelam 😀 takze si asi este nebola u doktora...ale test je test..vitaj 😉

flyangel
2. júl 2009

dakujem kocky...no zajtra rano idem ku dr. ja som menzes mala pred tyzdnom ale slabsi a kratsi ako inokedy...okrem toho ma bolia prsia hlava,krize,caste mocenie..takze ak ratam podla kalkulacky...mala by som byt v 5tt+4dni...drzte palceky...ozvem sa 😉

garicka
2. júl 2009

selyma - tak to sa čudujem k takémuto prístupu. ja som bola u môjho lekára asi tak v 4.tt a mi vzal aj krv, vyšetril moč, predpísal lieky, poslal ma na ultrazvuk, dokonca mi vystavil aj tehu knižku. tiež som sa ho pýtala na lieky aké môžem brať a tiež mi odporučil len paralen, inak počula som že lieky pre deti môžu brať aj tehotné ... tak neviem skús sa spýtať v lekárni.

na kávu majú lekári rôzny názor, jedni vravia že môže vyvolať potrat, iní že nie. môj lekár mi povedal že si môžem dať denne 2 slabé kávy. pijem ich len keď sa mi treba učiť ako teraz na skúšku. dnes som mala tiež 2 ale neboli až tak slabé - dúfam že som to neprehnala. káva má v tehu dlhší účinok - 10 až 18 hodín. takže ak chceš spinkať tak potom ju pred večerom už nepi. hlavne tie žienky ktoré majú nízky krvný tlak by si mali dať kávu. ak by si nechcela piť kávu a chcela sa trochu prebrať tak skús zelený čaj. 😉

flyangel - držím prsty u lekára 🙂

klauduska
3. júl 2009

Jeeej kocky,gratulujem k tehu... 😉 😉 😉

selyma....moj dr. mi tiez nedal hned tehu knizku...ale aspon vysvetlil preco nie a co vsetko sa moze-nemusi stat a dalsi postup... 😉

mne osobne bola kava odporucena,lebo mam nizky tlak,tak vraj kludne ju mouem pit...A myslim,ze normalne ked sa to s nou neprehana ju pit moze kazdy.... 😉

luka...dik za nazor na toho Gilana....asi este porozmyslam....odradza ma to cestovanie.... 😒 A za fotecky platis?To mi ta kamoska nepsominala..... 😕 Ja mam zatial iba 1 fotku z 12tt a za tu som neplatila....

kkkatarinkaaa
3. júl 2009

monika- blahozelam k chlapcekovi!!! 🙂 vcera tu bola Tvoja svokrusa s Monikou, tak spominali, ze uz viete , ze to bude mladenec 😵 Super, ze sa mate ok, aj my sa drzime, teda snazime sa drzat.... 😉 Uz citis aj pohyby??Ja som zacala tak po tom 20tt, niekedy v 21tt....a teraz? Ked sa rozbesni, tak sa mi doslova,,vlni,, brucho...zlata je 😵

monika131
3. júl 2009

Ahojte maminy.
Flyangel - tak aj ja Ti gratulujem. Vitaj medzi nami maminami. 😀

Garicka - mne robil podrobný ultrazvuk môj doktor v ambulancii, na ten 3D ma neposlal. Ale počula som, že Dankovčík je veľmi dobrý odborník a veľa žien si ho chváli. Môj manžel chodí na týždňovky, takže ultrazvuk s nami neabsolvoval. Možno na budúce. Daj potom vedieť aké to bolo u Dankovčíka, som zvedavá aj na to ako bude reagovať manželíno. Tak sa držte. 😅

Selyma - ja som dostala tehu knižku až na druhej poradni. Na tej prvej, kde mi potvrdil tehu, mi iba odporučil telesné šetrenie a poradil mi čo by som v tehu nemala. Kázal mi brať Calibrum materna alebo samostatnú kyselinu listovú. Dá sa to kúpiť v lekárni.
Hneď som musela ísť k zubárovi, či náhodou nemám nejaký kaz, lebo z toho môžeš dostať infekciu - ak máš kaz.
Na bolesť môžeš brať paralen, ale netreba to prehánať, a v lekárni dostupné homeopatické lieky - všetky.
A kávičku tiež môžeš - jednu alebo aj dve denne, podľa chuti.

kkkatarinkaaa - ďakujeme. Tak áno, bude to chalanisko, doky povedal, že zatiaľ zdravý ako buk, máme sa celkom fajn, iba mi troška vadia tie horúčavy, v robote mi z toho hrozne puchnú nohy, ale ináč je všetko v najlepšom poriadku. Pohyby ešte necítim, ale aktívny je až, až, videla som ho v stredu na ultrazvuku - hýbe sa dostatočne a keď začne kopať aj mňa, tak to si teda užijem.
Takže vi budete mať dievčatko. Ja som tiež chcela viac dievku, ale bude to chalan, možno na budúce, ale nevadí, hlavne nech je zdravý. 🙂 🙂 🙂 🙂
Máte už nakúpené nejaké vecičky, kočiar, postieľku?
Ja som našim zakázala kupovať veci dopredu, jediné čo kúpime bude kočiar, postieľka a nejaké vecičky do pôrodnice, ostatné budú musieť zvládnuť sami, kým budem v nemocnici.

kkkatarinkaaa
3. júl 2009

monika- no vidis...my zas dufame, ze druhy bude chlapcek 😉 ale este mame kooopec casu...ved este ani tie nase prve nie su na svete 🙂 vecicky uz mame nakupene, nie vela, teda tak primerane, myslim.Aj postielku..kociarik tiez, len ten je este na vychode u nasich, prinesu ho sem, ked sa malinka narodi 😵 Pozri si fotocky v mojom albume ked chces-tam su pofotene tie vecicky. Ja teraz hlavne kupujem take tie veci, ktore mi treba do porodnice...nech si to uz pekne pobalim do tasky keby daco 😕
Inak, tie nohy...aj mne uz opuchaju, hlavne clenky...otras.Ale neva, vydrzime
🙂

monika131
3. júl 2009

kkkatarinkaaa - jasné, že vydržíme. Pre tých našich drobcov musíme vydržať všetko, a čo všetko nás ešte len čaká.
No veru veru, už by si si pomaličky mala začať baliť veci, vy to máte už za pár týždňov na svete. 😅 😅 😅
Ja by som chcela ísť pozrieť kočiarik do Maďarska, vraj sa to tam oplatí a my to máme z KE cca hodinu do Miskolca. Takže je to v pohode cesta.
A tie vecičky určite nakúpim aj ja, to iba teraz tak hovorím, že nebudem kupovať nič. Ale ešte nekupujem, lebo zatiaľ sú v obchode iba veci na leto a ja potrebujem na zimu, lebo my máme vypočítaný termín zatiať na 22.11.2009. Bola by sranda keby sa narodil presne na moje narodky 16.11. alebo na svorkine 21.11.. No uvidíme. 😀
A ináč ako sa máte celkovo, všetci. Mažel, svokruša, švagrinka? 😅

monika131
3. júl 2009

katka tie vecičky sú veľmi pekné.
A kočiar je perfektný, sedačka a vanička - perfektné.
A myslím si, že tých vecí je tak akurát. Mne poradila moja kmotra aby nekupovala zbytočne veľa, pretože hrozne veľa vecí podostávaš od tých, ktorí prídu na návštevu. Každí tomu drobčekovi niečo prinesie.
Tak sa držte a pozdravuj Juraja aj svokrušu. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre