Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

jahody11
14. máj 2009

ahoj pooseidonka, tak mam sa celkom fajn len dnes mi nieje nejako dobre, snad to prejde 🙂
smajli no nechcem ti zrusit tvoju predsstavu o chlapcovi ale ja som zacala jest chlieb s brav. mastou a tlacenku a tak... a doky tvrdi ze to bude dievca...

nechavam to tak v profile lebo este neviem na 100% ci to bude dievca akurat sa meno zmenilo, asi to bude Ella a chlapec neviem, na nom sme este nepracovali
😀 😀

a cukor, ked som volala dokymu tak vravel, ze pisu tam, ze je v norme ale ze by som mala jest menej sladkeho ale ja nejem velmi sladke len vtedy som vecer zjedla coko gulicky s mliekom a rano mi vysiel zly test, inak cez den ani keksy ani nic do seba nepcham, sem tam zmrzka alebo nanuk ale to raz za dva tyzdne...

niki11
14. máj 2009

Dakujem baby! Sestricka ma chcela najprv objednat uz o dva tyzdne, ale to som odcestovana na par dni, tak mi to zrazu presunula az o dalsie dva tyzdne, lebo ze maju vela pacientiek ☹ Tak tam zajtra zavolam, nech sa posnazi prehodit mi to.

niki11
14. máj 2009

Baby, ja v tom pocitani nemam jasno. Tehu kalkulacka mi vyratala, ze som teraz 4 tt. a dva dni. Takze 8 tt. by znamenalo, ze by som mala 9/06. Tak ta navsteva o dokiho 16/06 by nebola ok?

jahody11
14. máj 2009

skus www.baby-web.sk a tam zadat do kalkulacky den svojej poslednej mrchy, adava sa prvy den cize zaciatok poslednej mrchy nie posledny !!!

smajli
14. máj 2009

jahody:o)))) mne je to uplne jedno,ci to bude chlapec abo dievca:o))))) hlavne nech su vsetky deticky zdravucke:o))))) ale som zvedava:o) velmi :o))))))))))))))))))))))

niki11
14. máj 2009

Jahody 🙂, to je dobra pomocka! Tak podla toho budem v case tej prehliadky na zaciatku 9 tt. Tak ja neviem, ci to staci alebo sa mam dat objednat skor...

smajli
14. máj 2009

hm... na tom baby-web v tej kalkulacke mi vislo,ze som v 18tt a tu na konikovi mi rata,ze som v 19tt, pravda je taka,ze 6.1. je prvy den mojej poslednej mrsky a teraz by som mala byt 18tt + 2 dni.... ,takto to rata aj to baby-strology,ktore mame v albume...
:o))) 🙂 vsetko je vsade inak,ale vsak na tom tak presne nezalezi...

monika131
14. máj 2009

ahoj niki11. Ja som bola na prvé sono v 6tt ale ešte nebolo vidno srdiečko, tak som bola o týždeň na to a to už bolo vidno všetko. 😀
Dátum poslednej mrchy ti určí v ktorom si týždni, ale nie vždy sa to zhoduje so sonom.
Ja by som mala byť podľa mrchy v 13/3, ale podľa sona som 12/3.
Mala by ťa objednať aspoň o týždeň skôr, aby doktor vylúčil mimomaternicové tehu, ale na druhej strane to asi nie je až tak neskoro, aspoň už bude na 100% vidno srdiečko.
Len potom budeš mať trocha fofry, lebo budeš musieť ísť na krv - ktorá sa berie na všetko možné, potom na sono kvôly Davnovmu syndrómu, hneď za tým zasa na krv a dokonca ešte aj na EKG. 😠

smajli
14. máj 2009

...ja som na EKG nebola...

monika131
14. máj 2009

Ahoj smajli, ja som tam bola včera
Ja chodím k dr. Luptákovi, a včera som bola na krv na Davnov syndrom a na ster a sestrička mi strčila do ruky výmenný lístok, vraj mám ísť na EKG, vraj sa to robí od nového roku. A na to EKG sa potom ide aj pred koncom tehu. Neviem čo je to za novinku. 😖

jahody11
14. máj 2009

aj ja som bola na EKG a moja sestra co uz ma 2-rocnu dceru tiez bola...
a na downov synrom sa robi az v 15tt !!!ak ho robis skor alebo neskor potom vychadzaju blbe vysledky...
inak ja som bola na zac. tehu u dokyho v 7 tt ale to koli tomu ze som krvacala inak aj doky a aj som citala v knihe ze najlepsie je prist okolo 10tt, mne vystavil tehu knizku az v 11 tt...

monika131
14. máj 2009

Jahody a ja som bola už teraz, čiže o 3týždne skôr. 😖. Ale sestrička mi povedala, že keď prídem na poradňu, to bude 4.6., tak mi zasa budú robiť nejaké testy, a že tie sú dôležitejšie. Ale na meranie krku, tak to nazval doktor, ktorý mi to robil, som bola už teraz.
Ja som tiež dostala knižku až minulý týždeň, čiže v 11tt...

smajli
14. máj 2009

tak to som zvedava,ci ma doky na to EKG posle alebo to odflakne ako to,ze teraz idem dat prvy krat moc...
dnes som taka unavena,ze asi pojdem hned aj spat... to bude to pocasie... papa

weronikla
15. máj 2009

Zdravim Vas zienky... V utorok som si robila testik a ze pozitivny, tak by som sa k vam rada pridala 🙂 Teda verim tomu, ze je to ok, i ked som necakala, ze to tak skoro pride 😎 ale tesakujem sa. v sobotu by to malo byt pat tyzdnov. Kedy mi odporucate prvu navstevu gynekologa? Ake mate skusenosti? A kedy vidiet srdiecko? 🙂 Kopec otazok, ale nechcem byt v neistote, pretoze priznam sa, ze sem tam ma napadne, co ak to nevide a tak asi prvy trimester budem v napati :(

saska73
15. máj 2009

blahožellám weronikla 🙂 V 8 týždni by malo byť vidieť biť srdiečko. Prvý raz som bola u gyn. 6 týždni a potom si ma zavolal v 8. A kľudne sa pýtaj, kočky ti tu určite poradia a veľa sa dozvieš aj čítaním príspevkov.

niki11
15. máj 2009

Ahoj Weronikla, ja riesim podobnu otazku ako Ty. Tiez sme zistili v utorok, ze cakame bubatko (2 testiky ukazali //) a aj som sa vcera objednala k dr., ale sestricka ma objednala az 16. juna, to bude 9 tyzden, tak rozmyslam, ci by som nemala ist skor... Ved coked len testy blbli, ja sa tu vytesujem, ze som tehu a nakoniec po mesiaci zistim, ze to nie je pravda...

jahody11
15. máj 2009

niku, dnes su testy spolahlive na 99% cize skor ak by ti test vysiel negativne mohla by si byt tehu ako ked ti 2X vysiel, ze tehu si...

ale tazko radit ci ta objednala dobre alebo nie, ja mam vyhodu, ze umna dviha telefon zasadne iba doktor 🙂 a snim je vzdy lepsi ppokec...

inak baby, nasla somm stranku, kde su vysvetlene skratky z ultrazvuku: http://www.porodnice.cz/node/3674
a tu je stranka kde si skontrolujete ci je vase babatko take velke ako by malo byt na svoj tyzden : http://babymed.com/tools/ultrasound/second_trim... tam zadate tyzden +den v ktorom vam robili ultrazvuk

mne vyslo, ze mam pekne, zdrave babatko podla udajov co mi robili ultrazvuk v 20 tt. 😵 😵

weronikla
15. máj 2009

Niki, ja sa bojim tiez, ale kamarat je gynekolog a povedal mi, ze ak vysiel pozitivny, tak to je, pretoze nespolahlivost testov spociva iba v ich nespravnom pouzivani 🙂 to su jeho slova, tak drzim palce a vyjde nam to, budeme sa spolu vytesovat.. 🙂

jahody11
15. máj 2009

vsetky sa budeme s vami vytesovat 😀 naj je ten zaciatok, ked zistis ze si tehu fakt, ten pocit asi nezabudnem nikdy, ked som si spravila prvy testik 😀 😀

niki11
15. máj 2009

Ked ja tomu stale nejako neviem uverit alebo si to uvedomit. Vzdy si to musim najprv pripomenut: si tehotna! a potom sa mi to zda neuveritelne. Aj manzel chodi ako vo sne, vzdy nim musim zatriast, aby sa prebral, ked mu nieco hovorim 😀

katika82
15. máj 2009

ahojte maminy,
tak ja som sa len pred hodinkou zobudila akosi by osm stále spala dlho v poslednej dobe.
jahody hned to idem kukuk čo si poslala, inak ty si už v 25tt ved nedávno si bola v 15tt ako ja. ale to letí ty brdo

veronika, niki - určite ste tehotné ak to test ukázal a viem že aj nedočkavé lebo potvrdenie od lekára je predsa len 100%. ale nebojte určite bude všetko oky hlavne teraz dávajte na seba pozor

inak tento rok vyzerá že ide byť fakt riadne plodný

jahody11
15. máj 2009

veru veru, ploodny rocik :D presne, ten cas straasne letiii, ja som casto zabudala na to ze som tehu ale teraz mi to uz pripomina kopanec v brusku 😀 😀 a to najviac vecer, ked si lahnem vtedy by vystrajala ako diva aj dnes doobedu je nejaka aktivna...

niki11
15. máj 2009

Baby, tak som tam volala, nech ma preobjednaju skor, boli beznadejne plni, ale nastastie sestricka sla za dokim, ten ma vzal asi cez svoj obed alebo co. Takze pojdem, ked budem v 7 tt., tak som si vydyhla.

poseidonka
15. máj 2009

tak niki gratulujem nech ti to vyjde 😉

katika82
15. máj 2009

niki no vidíš tak super budeš spokojnejšia uvidíš a potom nám daj hned vedieť samozrejme vieš my ste také nedočkavé 😀

niki11
15. máj 2009

Jasne babule, dam vam vediet 😀!

jahody11
15. máj 2009

No sme netrpezlive ako spravne baby :D :D :D

sandy16
15. máj 2009

Čaute babenky, ja som po UIU a podľa krvného testu sa mi podarilo otehotnieť. V stredu som bola na predpísanú kontrolu a doktorka ma dosť vystrašila, lebo povedala, že by malo už byť pekne vidno náznaky embrya ale videla len malý fliačik. To som bola 4tt + 6. Vraj že je to čudné a mám prísť ešte na krv, že či sa to HCG zvyšuje. Myslíte, že niečo nie je OK? Vám kedy bolo niečo vidieť na sone?

katren
15. máj 2009

Ahojte dievcata, nejako som na tyzden vypadla a nestiham sledovat, co tu je nove......
Mala som perny vikend a zaciatok tyzdna som len prevracala 🤐 , tak som len spala a vracala......a to som sa tesila, ze mi je zle iba rano. Ale zaludok mi ostal "plavat" stale.
S tym spanim ti Katika verim, mna zamestnava manzel a kancel mam doma, tak vstavam ked sa mi chce a spim kedy sa chce. Niekedy by som prelezala aj cely den. Ale na druhej strane, potom musim aspon trosku dobehnut, co som nestihla spravit a stve ma ze manzelikovi nepomaham. Ale keby som nemusela robit, lezim v posteli cely den. Len ucto za mna nikot nespravi, tak musim aj vstavat 😎
Prajem vam pekny dnik a nech vas vracanie zdaleka obchadza 😀

jahody11
15. máj 2009

sandy, ja som bola na prvy UTZ v 7tt. a bol tam iba maly fliacik, na tvojom mieste idem este k inemu doktorovi len na konzultaciu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre