Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
12. jún 2009

Tak s tou BA s Tebou súhlasím, že je to tam také uponáhľané, u nás na východe sú ľudia taký prostorekejší, nenaháňajú sa tak za majetkom. Je to tu také veselšie.
Ja som do svojich 15 rokov bývala priamo v KE v paneláku ale naši sú obaja z dediny a chceli stavať domček, takže ho aj postavili, obaja pochádzajú z tej istej dediny a teraz tam bývam aj ja už skoro 10 rokov a poviem Ti, že do paneláku by som už bývať nešla. Dedina je dedina.
S tou klímou máš pravdu, máme šťastie, že máme také vymoženosti. 😀

smajli
12. jún 2009

ahojte:o)) tak ja byvam v panelku,ale keby sa dalo,tak tiez by sme brali domcek vsetkymi desiatimi :o) mozno raz... muzicek o tom sniva a stavanie by ho tahalo,lebo robi vodara-kurenara a ma kopec kamosov zo stavieb.. taka praca je pre nho konickom.. len penezi nie su... ...
u nas teraz prsi tak sa z toho tesim,lebo tie horucavy su hrozne.. ako sa citia tehulky v 8.mesiaci,abo v 9....
ja ked idem len z obchodu na sidlisku a je horucava,tak idem tak pomaly... ako taky slonik... uz to citim,ze sa mi ide aj po rovine vtedy tazko... do konca leta sa budem uz iste guulat...
nohy mi zatial neopuchaju,ale robi mi fajn,ked si ich doma vykladam na taburentku.. je to ulava...

lydia22
12. jún 2009

Ahojte babenky od pondelka uz nepatrim k vam,v pondelok vecer o 20:40 po 16hodinach sa nam narodil Tomasko-3340g a 51cm.porod bol na konci dost kruty a nesadnem si poriadne este par dni ale maly stoji za to!

jahody11
12. jún 2009

lydia, BLAHOZELAM 🙂 🙂 🙂 tak uz si mamina, dufam, ze ste objaja v poriadku ale asi ano, ked uz si aj doma...
tak 16 hodin, hmmm dooost dlho,, boze aspon viem co ma caka 😕

jahody11
12. jún 2009

a aby som nezabudla, cakame na fotky maleho !!! 😉 😉

lydia22
12. jún 2009

jahody11 dakujem za zelanie,jasne foto dam,sme v poriadku maly ma zltacku no a ta bolest zospodu nic moc ale prezijem.

katika82
12. jún 2009

lydka gratulujem takže už to máš za sebou a vytešuješ sa z drobca to je super.
ked sa budeš cítiť lepšie dúfam že nám podrobne opíšeš ako to prebiehalo a či sa to dalo zvládnuť lebo ja sa toho táááák strášne bojím.
tak sa držkajte s drobcom a ešte raz gratulujem

monika131
12. jún 2009

lydka ja Ti chcem tiež poďakovať a všetci sa tešíme s tebou. 😀

lydia22
13. jún 2009

Dakujem este raz za zelania babenky,porod zacal ked mi rano o 5:00hod zacala odtekat voda,o 7:30 odchod do porodnice.vysetrili ma a sla som na sal kde mi dali vyvolavacku v infuzii,pomaly som sa otvarala aj kontrakcie ustupili tak mi dali este nieco a potom sa to rozbehlo,posledne 2hod boli uz fakt tazke.samotne tlacenie som brala ako vykupenie.sitie nic moc ale maly bol pri mne tak to tak nebolelo.a doporucujem manzela pri porode!

katika82
13. jún 2009

lydka tak super hlavne že ste obaja vporiadku a už ste spolu. a tie bolesti sa dali prežiť??? myslím otváranie

lydia22
13. jún 2009

Katika82 zo zaciatku som sa otvarala pomaly takze bola pohoda este sme sa aj s manzelom smiali,no ale ten koniec od 7cm tak to bolo hrozne islo mi brucho rozstrelit a doslova som citila hlavicku maleho,ale nebudem ta strasit,u kazdej je to ine a da sa to prezit,a ked uvidis to male,ja som maleho chytila za nozku a po ocisteni sa mi hned prisal na prsia.uvidis bude to super!

smajli
13. jún 2009

aj blahozelam lydia a drzte sa, a radsej nas nestras 🙂 🤐 ale vsak kazda to prezijeme... 😵 radsej na to nemyslim a verim,ze bude vsetko tak ako ma byt... :o)))

jahody11
15. jún 2009

ach babky, ja sa ani tak nebojim porodu ako toho, ako potom toho drobca chytit aby som mu neublizila, ako ho budem kupat atd... proste,ze je to take malicke, ci to budem zvladat, toho sa bojim ja ☹ 😅

smajli
15. jún 2009

ahojte,zas je to tu prazdne? fiiha a nema dnes katika statnice? .... a ty mas kedy jahody? ...
drzim vam palce... :o) nech to uz mate stastne za sebou...
ja som dnes bola taka nafuknuta cely den... uz je kusok lepsie..
zajtra idem do poradne a tak som sa skusobne postavila na vahu,nech viem,co ma zajtra caka... a fuuuha... pribrala som od zaciatku tehu 10 kg... 😒 ... no nepaci sa mi to,ale co uz,uz vidim,ako sesticka prevali oci...
... uz sa aj citim,ako taky maly slonik... maly zato,ze este zo mna bude vacsi... :o)
tak sa drzte tehulky 🙂

katika82
16. jún 2009

ahojte tehulky
tak štátnice mám za sebou zvládla som to ale unavená vyčerpaná a vyšťavená ako citrón som včera spadla do postele večer.
Teraz si konečne môžem začať užívať tehulkovanie naplno- bez stresu zo skúšok atak.
Takže som konečne spokojná 😀 😀 😀
Pridala som aj nejaké fotky do albumu s bruškom

smajli- nemyslím si že by mala sestrička prevracať oči že si pribrala však to je normálne
ja zasa priberám pomaly a bojím sa že mi bruško naraz vyskočí a zostanú mi strie 😠 😠 😠
no uvidím

jahody a vy sa ako cítite???

jahody11
16. jún 2009

katika, blahozelam, a normalne ti zavidim, ze uz mas pokoj ...babatko kope mamu a riadne 😀 pomaly sa ucim na skusku ale nejde mi to nejak extra rychlo, proste neviem to tak rychlo natrepat do hlavy ako predtym, uz zacinam byt z toho nestastna... 😖

monika131
16. jún 2009

Ahojky tehulky.
katika - tak Ti gratulujem k štátniciam.
smajli - z tej sestričky si nič nerob. Naša tiež stále hundre, ak náhodou niekto priberie za mesiac viac ako 2 kg a potom ešte hundre, že málo pijeme, lebo máme zelený moč.
jahody - to, s tým pomalým myslením som si všimla už aj na sebe. A hlavne v robote, to čo som pred tým urobila za hodku, teraz mi to trvá aj tri hodiny a to nehovorím o tom, že som stále unavená.

A ináč ako sa máte, je u vás všetko v poriadku tehulky? 😀

gregy
16. jún 2009

Ahojte kočky mám na vás takú otázočku som po umelom oplodnení a som asi tak v 6 tt + 1 v piatok mám ísť na utrazvuk na srdiečko myslíte že v 6tt + 4 by už mohlo byť vidno??? dík

jahody11
16. jún 2009

gregy, neviem ako to je u umelom oplodneni ale u normalnych niekedy je a niekedy nieje, tam zalezi od toho, kedy prisla ovulka, ale aj keby nebolo, urcite ziaden stres a strach lebo o tyzden a aj dva sa moze objavit krasne zdrave srdiecko !!! My sme sa na biologii ucili, ze srdiecko zacina bit az koncom 8 tyzdna... takze drzim ti palce a verim, ze to vsetko dopaadne dobre a tvoj drobcek bude pekne rast 🙂 😉

smajli
16. jún 2009

ahojte:o)
tak gratulujem katika k stastniciam,a pekne si vychutnaj tu ulavu,ze uz mas po. A brusko ti uz pomaly rastie:o) fakt je rozdiel ked ste hladni a ked uz nie:o)
a ty jahody mas tiez statnice toho roku?
....
na poradni bolo vsetko ok, len mam uz na ich vahe 80 kg 😲 ,4 kg za tento posledny mesiac ehm... ale aj vela pijem,vsak je horuco... ,ta nasa sestricka hundre pri vsetkom,preto som cakala prevracanie oci..,ale dnes mala dobru naladu...
doktor ma presviedcal,ze si mam poctivo pravidelne davat magne B6 aspon 2x denne,kitovuli zdolu kvoli pripadnej infekcii,aby bol krcok stale dobry...zatial ho mam ok (takze sa vlastne potvrdilo to,ze ked mi pred dvoma mesiacmi vravel,ze mam krcok maternice makksi... a ja som mala den predtym sex...tak to bolo z toho,lebo teraz je uz ok...)
no a vitaminy a mineraly pre tehulky mam brat teraz uz 2 za den... (a to neberiem nic,lebo mi bolo z toho zle... len B-cka som si davala...)
aj vas takto doktori presviedcaju,ze to treba brat? lebo niektori maju nazor,ze treba a niektori ze nie...

tak som si dala tu vitaminovu tabletku pre babo teraz s obedom... skusim ich brat castejsie a uvidim,ci mi bude zle....

a este ma poslala sestricka na dalsi tyzden na krv na cukor riadne na oddelenie,kde beru cukor (ze nebude mi brat krv tato sestricka) a daju mi vipit ten glukozovy sirup.... asi to,co robili tebe jahody...
mne ale nezistovali dnes z mocu,ci mam zvyseny cukor,abo nie..,minuly mesiac mi kontrolovali moc len z papierika a bolo vsetko ok,a dnes ma poslali na krv na cukor tak automaticky,akoby tak u nich posielali takto kazdu tehulku v 24tt.. (lebo aj na vymennom listku mam napisene,ze "cukor v 24tt..glukozovy test"....

zato o EKG ani slovko....

a vraj dithiaden mozem brat na alergiu,ked sa mi prejavy zhorsia (zatial mi ho este nastastie netreba,cim neskor,tym lepsie...),ze vraj je to uz preskusany spolahlivy liek v tehu a ked mi zabera v davke polka na noc denne,tak ze je to v pohode a nemusim ist k alergologovi po ine lieky,ze toto je v pohode a je to oskusane na zenach,ze je to v pohode...

tak tolko z mojej dnesnej poradne... dost som sa rozpisala,ale chcela som vam napisat,aby sme pre porovnanie vedeli,ako kazdy lekar robi asi vysetrenia inak....
hlavne nech je vsetko s babatkami ok:o)

tak sa drzte a majte sa

a uz len taka zaujmavost... ze sa mi teda dost tazko s tolkymi kilami v takej horucave chodi... a to ma este nebolia ani nohy ani krize...len je horuco... a to este ani taky slonik nie som... ale horucavu som nikdy nemala rada...

tak papa :o)))) 🙂 🙂

smajli
16. jún 2009

fiha dievcata,sorry za taky dlhy prispevok,mate co citat,ale chcela som napisat skusenosti z mojej poradne...

gregy
16. jún 2009

jahody dík ... no odber vajčíčok a teda aj oplodnenie sa konalo na 15 DC no však uvidíme 😉

jahody11
16. jún 2009

smajli, ja mam len skusku, statnice az o dva roky 😀 inak s k tym vitaminom, ja som brala centrum materna ale vysadila som ich lebo ma po nich brutaalne bolela hlava, teraz beriem len zelezo. a EKG mi robili len na zaciatku tehu, potom uz nie...
a tie horucavy nerobia ani mne dobre, strasne mi opuchaju nohy ked je teplo, ked je zima tak nic, haluz, nie?
a k tomu priberaniu, doteraz som kazdy mesiac pribrala max. kilo ale posledny mesiac zrazu 3 az sa mi verit nechcelo... takze som prbrala doteraz cca 10 kg

surviver
16. jún 2009

ahojte 🙂
gregy ja som bola na utz 6tt a 4 den,tiež po umelom a srdiečko už krasne buchotkalo 😵

gregy
16. jún 2009

jéj ďakujem za povzbudenie ...

lenocka1979
17. jún 2009

Ahojte babuľky ... dlho som sa tu neobjavila ... učila som sa na štátnice, maľovali sme ... takže času málo. Avšak mám trošku problém a bojím sa. Včera sa mi urobil na pere opar ... čítala som o tom rôzne veci .. a zväčša to, že by to nemalo byť až také hrozné, pokiaľ sa jedná len o takýto opar. Máte s tým niekto skúsenosti ... myslím, už na maminy 🙂. Ďakujeeeeem

monika131
17. jún 2009

Ahoj lenočka. Opar sa vyhodil aj mne, asi v 8tt, ale zašla som do lekárne a kúpila si mastičku, za 3 dni bol fuč.
Opar sa ti môže vyhodiť z hoci čoho, z jedla, ale aj z horúčav, ktoré sú momentálne neznesiteľné.
Takže nič hrozné sa deje, bude to v pohode, len si na to zbehni kúpiť do lekárne nejaký krémik. 😅

lenocka1979
17. jún 2009

ahoj monika ... ďakujem za povzbudenie 🙂 .. si zlatá. Kúpila som si TeaTre olej ... a mám to už pekne zasušené ... takže dúfam, že sa nič nedeje 🙂.

monika131
17. jún 2009

Ahoj lenočka, nemáš začo, môžem to urobiť vždy, keď bude treba, ono to človeka tak príjemne poteší keď ho niekto povzbudí.
A určite sa nič nedeje, iba si musela spapkať niečo, čo sa tvojmu bábätku nepáčilo a dalo ti to najavo tým oparom.
Ja som zasa asi pred mesiacom zjedla obrovské množstvo jahôd - ale boli kúpené, lebo tie domáce teraz mi nerobia nič, a mala si ma vidieť, vizerala som ako muchotrávka, všade samá bodka, ale zašla som ku kožnej, dala mi mastičku a o 3 dni som bola v pohode.
Vieš na nás tehulky sa teraz hoci čo môže nalepiť a môže ti dokonca uškodiť aj také jedlo, ktoré ti pred tehu nerobilo nič. Ale čo už narobíme 😵 😵 😵

lenocka1979
17. jún 2009

hej hej ... vydržíme to kvôli drobcom 🙂 ... si zlatá. a keď si takto píšeme ... môžem sa ťa spýtať, či máš nejaký tip na kočík? ... viem, že je ešte skoro ... ale už po nejakom pozerám .. i keď len na internete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre