Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
8. apr 2009

kacka....ja som tiez citala o biti srdiecka v 6tt....a poviem Ti pravdu,ze ja som sa mojho dr.aj zabudla spytat ci tam to srdiecko pocuje.....v tom osiali,ked som cakala,ze si som tehu alebo nie.... 😕

kacka.h
8. apr 2009

Klaudi ja presne to iste...napadlo mi to az ked som sedela v aute...haha. A ty ides az v tom maji najblizsie k lekarovi?

katika82
8. apr 2009

babovia no viem že v pokročelejšom štádiu sa robia tri ultrazvuky do konca tehu. takže urobí ti asi na ten 20tt potom ešte dva neviem prečo sa robia obvikle len tri. asi to nieje až také prospešné pre bábo

myounghee
8. apr 2009

Kacka h. posledna ms bola 1.3 . Tiez to bolo take velke cierne a taka bodka vtom. ty si teraz v ktorom tt? Srdiecko zacina byt az od 6tt.

kacka.h
8. apr 2009

Myo- moja posledna MS bola 27.2., cize dva dni pred tebou. Aj som chcela hodit foto tej bodky do albumu ale ked som to zoskenovala, takmer nic z toho nebolo vidiet. ☹

andrea12737
8. apr 2009

jj, suhlasim, tiez som o tom kdesi citala ze srdiecko zacina byt az v 6tt...mne dr.hned povedal, ze aha pozrite sa ako mu tam krasne bije srdiecko..vidite?no videla som len trosku, lebo som si ho pozerala celeho, ako vyzera,aky je velky....akosi som sa v tom momente nesustredovala len na to srdiecko, a hned mi vypisal tehotensku knizku...najblizsie idem 29.4, tak ja teda dufam, ze este uvidim toho drobca cez ultrazvuk.. 😖

myounghee
8. apr 2009

to nevadi kacka, pridas si sem peknu fotku uz aj s drobcekom vtom vaku 😉 neboj. Drzim ti velmi palceky
Na dalsiu kontrolu mam ist o tyzden, ale asi pojdem az v piatok, nebudem sa ponahlat zbytocne. Ty kedy pojdes na dalsiu kontrolu?

myounghee
8. apr 2009

ale uz dnes mi povedal, ze ak bude vstko ok, tak mi hned nasadi DUPHASTON. asi na udrzanie tehu.

katika82
8. apr 2009

myo - duphaston mam aj ja beriem ho až do konca tretieho mesiaca a je na udržanie mimča

ja som bola na prvom vyšetrení v 6tt nejaké 2 dni a srdiečko som počula aj ja.môj doky ma taký ultrazvuk že mi to nejak zosilnel a bolo to počuť. a bolo to úžasné. moje to určite nemohlo biť lebo ja mam aritmiu a poznám ako mi bije a toto bilo krásne pravidelne

kacka.h
8. apr 2009

Aj ja uz mam tehotensku knizku, som necakala tak skoro, ale celkom to potesilo. Ja idem na kontrolu, resp. na poradnu 22.4.2009, cize o dva tyzdne. Jasne, pridame potom obe fotecky, kde budu uz vacsie bodky 🙂. Inak dakujem, aj ja drzim palceky. Ako tak premyslam, to moje ak bude po mne, tak sa bude drzat isto zubkami nechtikmi a vydrzi co najdlhsie. Lebo ja som taka istaaa. A moj drahy je zas taky, ze kde ho posadite, tak tam sedi. Takze vlastne v kazdom pripade by malo vydrzat.
Myo a ty si uz mala problem, vsak? Ty si sa pytala, ci mas ist k dotkrovi hned alebo pockat. Nechce sa mi spatne listovat, ale mam pocit ze ano. Tak budeme drzat obaja(ja aj malinke) pasticky.

katika82
8. apr 2009

baby ale je to krásne že takto si rozprávať čo ktorá zažila a tak. ako to cítime je to super.
ja sa teším na toho 5.mája to už budem v 13tt takže už bude vidno drobčeka možno aj na 3D ultrazvuku môj doktor ho ma takže určite dame urobiť

klauduska
8. apr 2009

kacka...ja idem najblizsie 5.5 k dr,aj katika takisto....

A ja som mala naposledy mrchu 7.2 a pripada mi to strasne davno....nie ze by som nebola rada,ale oproti Vam ostatnym....a to mam tiez len 7tt ako vy....
Inak ja som na sone pekne videla nie bodku v tom 6tt ale taky biely fliacik, ktory mal uz 6 mm.... 😀 😀 😀
A to sono v ziadnom pripade neskodi babatku aj keby sa robil velmi casto..... 😉

katika82
8. apr 2009

klaudy to je ale zvláštne že tebe povedal že si len v 7tt a bábo malo 6 mm, moje malo 3 mm a povedal že som v tom týždni ako mi to vyšlo na nete.to je ale haluz no nie.
ty si vlastne tak ako ja v 9tt podla mna. ja som mala mrchu 9,2. naposledy

klauduska
8. apr 2009

kati....no,podla vypoctu poslednej mrchy by som mala byt tak ako ty......ale vraj som musela mat ovulku neskor,tym aj oplodnenie posunute o 2 tyzdne.....on to odchadol podla velkosti drobca.....No ja si tiez myslim,ze by to skor mohol byt ten 9tt,lebo ked som citala na nete velkost baba v tom ktorom tyzdni,tak som to mala vacsie ako on povedal a potvrdil.... 😒 Tak ja neviem....podla mna sa to blizsie toho 5.maja,kedy je to najpresnejsie... 😉

katika82
8. apr 2009

no ja si tiež myslím že potom nam povedia viac
klaudy toto som našla na nete preto ma to napadlo s tou škodlivosťou ult

Ahoj, určitě jste většina zaznamenala reportáž v TV o špatném vlivu UTZ na mimi. Mám z toho nepříjemný pocit, protože se na velký UTZ zrovna chystáme a doktor mě upozornil, že to bude trvat aspoň půl hodiny. Chci mít jistotu, že je mimi v pořádku (má všechny orgány O.K., dostatek plodové vody, placenta je v normálu...), ale přece jen mám z toho trošku obavy. Jak se na to díváte vy?

PříspěvekZaslal: út 15. srpen, 2006 9:56 Předmět: Odpovědět s citátem
JA jsem pro UZV, ktere jsou potrebne ke spravnemu urceni vyvoji tehotenstvi

Ale prijde mi zbytecne kontrolovat UZ miminko pri kazde navseve poradny..........tohle podle mne neni zapotrebi

Ano, je pro mne dulezite videt srdicko kolem 7tt, pak zjistit, jestli mimi ma vse co ma mit 12tt a pak ve 20tt, srdicko, hlavicka, anomalie, taky v 32tt,

vic UZ neni opravdu potreba

a taky si myslim, ze je to skodlive, porad si pamatuji, ze po Uz jsem mela v brisku divne pocity, miminku se to zjevne moc nelibilo......

smajli
8. apr 2009

kacka...zrejme,ked je tam to zlte teliesko a bobo len take malinke,tak este srdiecko vyvinute nema,urcite bude vsetko v poriadku:o) a presne tak,lekar to musi vediet. Mne ho tusim bolo vidno na 6tt.

no a babovia..presne sa nevyznam,moj lekar mi dal na zaciatku taky A4-kovy letak,kde bolo popisane,ake vysetrenia sa ako casto robia,a o ultrazvuku tam bolo napisane,ze sa robi 3-krat. Na zaciatku sa ale robi viackrat,kym sa vsetko potvrdi. Na poradne sa ma chodit ale kazde 4 tyzdne. Ja som bola 30.3. v 12tt ,to mi robil velky 10minutovy ultrazvuk,kedy meral velkost baba,to asi robil aj tebe..., no a najblizsie idem do poradne 27.4.,budu mi brat na lacno krv...,a o ultrazvuku nehovoril nic...,ale ja mojmu verim...,mozno robit ultrazvuk bude,a ak nie,tak sa ho na to spytam.

linea22
8. apr 2009

Ahojte baby,chcela by som sa Vás skúsenejších spýtať kedy si môžem urobiť prvý test po akom čase od pohlavného styku?všade sa píše inak tak neviem ☹ alebo mám s tým počkať až kým mi nebude meškať???

kacka.h
8. apr 2009

Klaudi.. a tebe aj bilo srdiecko uz, ci nie? Lebo ked pozeram na tu foto, tak aj to moje je taky bledy fliacik. Po obvode taky uplne bledy, v strede tmavsi. Len skoda, ze tam nie je napisane, kolko meria. Je tam zmerany iba ten velky cierny flak a ten ma 5,7cm...hmm.
A doktori mozu termin akoze porodu menit podla toho, kolko ma malinke mm alebo to proste urcuju podla poslednej MS?
Juj, ja by som asi tolko nevydrzala ako vy, ale mozno ja idem tak skoro(po 2tyzdnoch) kvoli vysledkom a mozno sa este pozrie ako bije srdiecko a potom az po mesiaci bude objednavat.
Inak Katika- to bitie srdiecka musel byt super zazitok..ja uz som sa len pri pohladne na tu bodku usmievala od ucha k uchu.

klauduska
8. apr 2009

ja som zasa na nejakej stranke citala prispevok od chlapa, ktory pisal,ze jeho zene, ktora bola este len velmi kratko tehu,robia dost casto snad uz aj 7-9 UZ,lebo mala nejake problemy a museli sa ujistit ci je v poriadku.Pytal sa ci to nemoze babatku nejako uskudit ked jej budu aj v dalsich tyzdnoch robit UZ.Dr. mu odpovedala,ze nie,ze v ziadnom pripade to nemoze uskodit a teda mozu byt pokojny.Radsej treba skontrolovat,ako byt na pochybach.....

smajli
8. apr 2009

linea,jeden test,ktory poznam je rapi preg a ten ma ukazat vysledok 5 dni od pohl.styku. Ci to ale ukaze to neviem,neskusala som. Nechcela som sa moc sustredit na to cakanie,ci to vyjde a ci nie,ci az dalsi mesiac,ci pride mrska,ci nie,tak som si dala zavazok,ze si spravim test,az ked mi jeden den bude meskat mrska. a ona jeden den stihla meskat,spravila som si test rano z ranneho mocu,aj ked sa mohlo hociktoru hodinu dna,rano je ale predsa najsilnejsi hcg,nechcela som si robit kopec testov a zbytocne mat aj negativne,tak som vsadila na istotu...,no a po jednom dni meskania sa mi ukazali pekne dve ciarky:o))))

kacka.h
8. apr 2009

Jaj Klaudi...my tu tolko toho popiseme, ze som mi uplne vypadlo z tej mojej hlavy, ze si spominala, ze si bola taka napata z cakania, ze si sa ani doktora na srdiecko nespytala. 😉

linea22
8. apr 2009

smajli, máš pravdu,ja sa na to strašne sústreďujem bolo 5 dni po styku a ja som si už robila test a vyšiel negatívny,ak mi bude meškať mrska tak potom si urobím ďalší,ale keď som taká nedočkavá či to vyjde alebo nie 😉

smajli
8. apr 2009

no... akurat som dojedla hermelin a docitala som katkin prilozeny dlhy text,comu by sa trebalo v tehu vyhnut.... 😒 ale chutil mi... a obsahuje jod... hm,tak co uz,uz som ho zjedla. a ten hermelin,to je tiez makky syr? lebo camembert a brie... to neviem,ake su.
...fiiiha,u nas bude buuurka...

kacka.h
8. apr 2009

Smajli dakujem- nebudem stresovat. Ved aj ja verim doktorovi, vyzera byt velmi zodpovedny a aj ohlasy na neho su dobre, tak uz len cakat, kedy to budem pocut 🙂
Ja tiez nemam skusenost s testom este predtym ako meska MS, ale v kazdom pripade je to individualne, niekomu stupa HCG rychlejsie a niekomu pomalsie...

klauduska
8. apr 2009

kacka...tak,tak... 😉

linea...test si sice mozes spravit aj skor,niektore testy pisu,ze uz od 5 dni od oplodnenia....ale neviem,podla mna najpresnejsie to bude az ked ti ms bude meskat par dni.... 😉

A s tym srdieckom katika to fakt musel byt krasny zazitok....ako bilo...inak sila,ze to este nie je cele dovyvinute a uz mu bije srdiecko.... 😅

smajli
8. apr 2009

🙂 tiez som bola hrozne nedockava,to sme asi kazda... bez toho to asi nejde...,tiez ma pokusalo, ale predtym este pred rokom,ked som snazilkovala zo 3 mesiace a porobila si zbytocne testy...a furt na to myslela,tak teraz som si prikazala disciplinu a vydrzala som to do prveho dna meskania mrsky,az som bola na seba hrda. ale aj tak som na to myslela kazdu chvilinku. a tento krat,ked sme sa zacali snazilkovat,tak som tomu neverila,ze to moze tak skoro vyjst,tak som skorej cakala,ze mozno budem aj 3-4 mesiace na dve // cakat,lebo som ich velmi chcela a nesli,a neverila som priatelovi,ktory vravel,ze jemu sa to podari na prvy krat xixiix 🙂 vazne som tomu neverila... a ono sa to podarilo... hned na prvy mesiac... 🙂 takze to je taky zazrak,lebo babo a dve // su vzdy zazrak,lebo to nezalezi od toho,co cheme my a kedy chceme :o)))))))
tak sa tesme a neboj aj tebe sa tam dve //objavia :o)

linea22
8. apr 2009

Ďakujem Vám veľmi pekne za Vaše reakcie 🙂 tak by som posunula čas...

smajli
8. apr 2009

🙂 🙂 🙂 vsetky by sme posunuli cas :o))) ja ked som zistila ze som tehu,tak som sa tak tesila cely prvy den.... a na druhy den som mala uz take pocity,ze juj,ako to tych 9 mesiacov vydrzim,ja by som uz babo chcela hned,keby sa hned aj narodilo xiixi... ale ono ten cas plynie... a celkom rychlo,aj ked sa nezda :o)))))))))

kacka.h
8. apr 2009

Smajli- ti chlapi su asi vsetci rovnaki...myslia si ze aki supermani su, ze sa im to na prvy krat podari. Ja som tiez s mojim zacala uz teraz snazilkovat, pretoze som myslela ze to dlhooo potrva a ze nechcem dopadnut tak, ze prved dieta po 30tke...a ono to sranda ozaj vyslo uz na druhy krat vlastne. Co velmi tesi, lebo aspon viem, ze nemam problem 🙂... A kazdy mi inak vravel, ze ono to pride, ked to nebudes vobec cakat a presne to tak aj bolo. Podarilo sa nam to potom ako som sa vratila z nemocnice...a vobec mi nenapadlo, ze mozem ostat tehotna...Sme vlastne ani nesli do toho s tym, ze sa ideme snazit o mimi ale preto, ze sme sa dlho "nevideli"... 🙂 A vlastne som ani nestresovala, ked meskali, dokonca som cakala skoro tyzden a az potom som robila test...

klauduska
8. apr 2009

neboj,mysli pozitivne a na nieco pekne,nesustreduj sa na to moc.......ked to ma prist,tak to pride.....
ja som posledne 2 mesiace uplne vypla,absolutne som na to nemyslela,lebo sme sa dali na chudnutie a sport a booom.....podarilo..... 😀

smajli...to,aj cammerbert,hermelin,encian-to su vsetko plesnove,makke syry,ktore by sa cez tehu nemali.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre