Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
20. aug 2009

už som pridala fotočky tak môžete kukuk

klauduska
20. aug 2009

moni...tak to Ta obdivujem,ze s tymi vecickami si vydrzala az doteraz......Ja som co som dostala od svagrinnej a od segry,tak su uz davno potriedene,to co sa nehodilo a bolo pre dievcatko,som odniesla k svokre a ostatne potriedila podla vekosti,aby som vedela co vsetko mam a kolko a ake velkosti...A tak som teraz uz len dokupila to co bolo treba....je to ta znacka cherokee,je velmi dobra a kvalitna ahlavne cenovo vyhodna,prijatelna.... 😉

Aj zoznam mam napisany doma co treba-este take ako prebalovacia podlozka,kolotoc,hracia deka(no mozno ich dostaneme),odsavacka na mlieko,kozmetika pre drobceka,pre mna,a ostatne ma teraz ani nenapada.....

moni a kedy sa chystate do toho Polska?Ja by som tolko nevydrzala..... 😵

katika82
20. aug 2009

moni no my tiež len tak pomaličky kupujeme niečo mi kamoška z anglicka niečo mi sesternica v sekáči poodkladala.
ale tiež sa vytešujem z toho že by som najradšej do tých vecí obliekla bábiky a hrala sa s nimi 😀 proste je to chytľavé

no a my sa tiež chystáme na dokúpenie vecí do poľska, ešte vaničku,prebaľovaciu deku,deku na hranie kolotoč,falšky a kozmetiku.no a uvidíme čo nám ešte padne do oka. a ešte aj pre mna tú odsávačku,podprsenku, a musím sa pokukať po tých pôrodných vložkách a čo je nechutné tak že ženy nemôžu po pôrode mať nohavičky že to tie vložky len tak zacviknuté medzi nohami to je brutálne 😝

klauduska
20. aug 2009

kati....mne porodna asistetka vravela,ze si mozes kupit v lekarni porodne nohavicky,su to vraj nejake sietkove,ktore netlacia a vlozku udrzia...nohavicky vraj neodporucaju 6 hodin po pororde,lebo to nas budu chodit kontrolovat ako krvacame,ale potom je to vraj na Tebe a este na vizite nemozes mat..... 😉

katika82
20. aug 2009

no to viem že nejaké také mi niekto spomínal. no lebo si to neviem inak dosť dobre predstaviť len tak ju mať tam

smajli
20. aug 2009

ahojte tehulky:o) ako sa pekne zaoblujete vsetky a rastiete:o) pekne fotky katika ... a tie na chopku.... ehm... az sniivam... to je kraasa :o) na chopku som bolal asi 4 krat... na Dumbieri raz... najblizsie ked,tak tak ako vy... hore lanovkou ... :o))))))) teraz by som si uz ale ani tou lanovkou netrufla :o))))

tak sa nam dari a nech sa dari babatkam v brusku a nech sme vsetci zdravucki :o)))))))))))

katika82
20. aug 2009

smajli ahoooj a ty ako sa cítiš čím viac bližšie k 40tt??? 😀

katika82
20. aug 2009

kde ste všetky zmizli?????
haloooo?? či už obedujete?? ja ešte čakám na manželíka ideme spolu na obed.dnes máme cesnačku a perkelt to to môžem mnam

klauduska
20. aug 2009

kati...uz som z obeda spat,mali sme kelovu polievku a kuracinku na cinsky sposob..... 😉
teraz uvazujem ci si dat kavicku alebo nie..... 😒

katika82
20. aug 2009

no ja by som to určite zabila niečím sladkým ako sa poznám.
😀

klauduska
20. aug 2009

ved,vcera som mala chut na nieco sladke a tak som otvorila cokoladku averu som jej 3/4 aj zjedla,sama.... 😅
tak asi teraz dorazim ten zvysok,aby sa nepokazila..... 😀 😀 😀

katika82
20. aug 2009

no klaudy ja som včera otvorila milku orieškovú po obede a celú som ju zožrala normálne ako keksy som ju žula.neviem som mala taký deficit sladkého akýsi že som ju hltala 😀

lulaaa
20. aug 2009

No klauduska ja bývam na Kolte hehe no aby to tak bolo aby to prebehlo čo najrýchlejšie bo mi je bez Sebinka smutno ☹ ☹ ☹ ☹ a preto dávame dve mená pretože ja chcem veľmi Lauru také slovenské meno a manžel chce Emmu také madarské meno takže sa nevieme dohodnúť lebo ja mám národnosť aj materinský jazyk slovencinu a moj drahý zas madarcinu a preto sa bude volat Laura Emma alebo Vanessa Ella lebo meno Vanessa je také trochen slovenské hehe a Ella zas tak trochen madarské podla mna ta nevíííím porad ktoré je krajšie Laura Emma alebo Vanessa Ella =))))))) ty moja kde bývaš? a kolik máš vlastne rokou? ja mááám 26

katika82
20. aug 2009

no klaudy už som aj ja po obede. uf ale som sa nejdla všéééétko som zjedla asi prasknem ale ešte musíííím niečo sladké asi si idem do baru po varenú čokoládu 😀

katika82
20. aug 2009

úúúúúúúúúúúúúžžž mám doma aj tú súpravičku do postielky vraj je krásna segra povedala, a ešte som dostala aj darček dve plachty a podbradník. juj už ju chcem vidieť aj ja.

klauduska
20. aug 2009

kati...tak Ta caka uz prekvaaapko doma???A ty si z kadial objednavala?Snad aj nam uz co chvila pride.... 😒
Takze napapana,uz to veru len zavrsit niecim sladkym.... 😉 U mna je uz cokoladaka aj dopapana.... 😵
kati,omrkla som fotecky,ani Ti brusinko nie je vidiet v tej bundicke.... 😉A aka si tam ina,co mas fotku v pase,tam si uuuplne ina.... 😕

lulaaa....Kolta?To mi je zname,ale teda je to opacnym smerom...Ja som z Vrablov,mozno poznas....A mam 27... 😉
mena sa pacia snad vsetky styri rovnako,takze ani poradit Ti neviem..... 😅 Veru,tazke to rozhodovanie.....

katika82
20. aug 2009

klaudy ja som objednávala z tej stránky baby-sen tú 11 dielnu sadu. segra povedala že je krásnučká tak sa už na nu teším. už som objednala aj ten monitor dychu.písala som aj s babami čo ho majú a vraj tento babysense nemá skoro vôbec žiadne falošné poplachy.

inak čo som spomínala toho streptokoka čo mi našiel pri tom stere z pošvy tak som sa dočítala že to sa robí každej žene medzi 35-38tt ale mne vyšiel už vtedy prvý krát pozitívny. no a že sa to len prelieči podaním antibiotík 4 hodiny pred pôrodom aby sa bábo nenakazilo v pôrodných cestách. a hned po pôrode sa vysadia a normálne sa môže potom kojiť

klauduska
20. aug 2009

juuuj,tak to bude dnes radosti...budes stale obzerat,cooo?
Tak si ten monitor objednala?Tak snad posluzi,ale skor bude lepsie ked nakoniec radsej ani nie...vies ako to myslim.... 😉 Len nech ste zdravucki!!!

o tom som nieco pocula,len som nevedela,ze sa jedna o streptokoka....Mne napriklad dr. ster z posvy ani nerobil.... 😒 Ale to by som asi aj citila,ze to mam,nie?nejake palenie,svrbenie?

katika82
20. aug 2009

no ja ju budem vidieť až v sobotu 😢 😢 lebo až v sobotu ideme domkov

nie nie práve že ono sa to nijak neprejavuje ani to tehulka nevie a ster ti ešte budú robiť je to povinné tu som to čítala

Infekcia s negatívnym účinkom na plod
Deti / Pôrod

Na konci gravidity je pravidelne vyšetrovaná kultivácia z pošvy, aby sa zistila možná prítomnosť baktérie s názvom Streptococcus agalactiae. Tento mikroorganizmus je poteciálne patogénny, znamená to, že nie vždy jeho prítomnosť v pošve vyvolá nejaké ťažkosti. Je bežným obyvateľom pošvy, konečníka a aj nosohltanu. V pošve zdravých žien sa dá dokázať až v 30% prípadov. Ak sa však Streptokokom infikuje novorodenec prechádzajúci pôrodným kanálom, môže u neho vzniknúť včasná novorodenecká infekcia(2-3 deti na 1000 živonarodených), alebo neskorá forma ochorenia (0,5 na 1000 živonarodených).Včasná forma ochorenia sa prejaví do piateho dňa života. Najčastejšie začína medzi 20 až 48 hodinami. Začiatok ochorenia je náhly- novorodenec zvracia, je cyanotický a ochabnutý. Zároveň má poruchu dýchania a zápal pľúc. Niekedy ochorenie môže prejsť do septického stavu.
Neskorá forma sa začína medzi siedmym dňom a štvrtým mesiacom života. Najčastejšie prebieha pod obrazom hnisavého zápalu mozgových blán.
Základným predpokladom dobrého menežmentu infekcie grampozitívnym Streptokokom je kultivačný dôkaz kolonizácie matky a preventívna antibiotická liečba.

Nesymptomatické nosičstvo Streptokoka sa môže objavovať v ktoromkoľvek štádiu tehotenstva. Baktérie sa do pošvy dostávajú z črevného traktu V priebehu tehotenstva sa pri náleze Streptokoka antibiotiká nepodávajú, iba v prípade, ak je pozitívna kultivácia moču.

Vyhľadávanie tehotných žien s pozitívnou kultiváciou na Streptokoka by malo prebehnúť medzi 35. až 38. týždňom tehotenstva.
V prípade pozitivity je potrebné podať prvú dávku antibiotík minimálne 4 hodiny pred pôrodom. Antibiotiká by mali dostať tiež ženy, ktoré mali po predchádzajúcom pôrode dieťa infikované Streptokokom, ženy s predčasným pôrodom a ženy s prítomnosťou Streptokoka v moči kedykoľvek v priebehu tehotenstva. Na základe rizikových faktorov sa antibiotiká podávajú tiež pri odtoku plodovej vody dlhšom než 12 hodín a pri teplote za pôrodu vyššej než 38st.C.

Streptokoky sú baktérie citlivé na penicilínové antibiotiká. Pri alergii na penicilín sú k dispozícii klindamycin, alebo erytromycin.

Mudr.Radmila Sládičeková

klauduska
20. aug 2009

aha,no,zaujimave...takze sa este nemusim bat,ze mi nic nerobil...este len bude.... 😉 dik za info...

katika82
20. aug 2009

hej hej robia to povinne každej tehulke. ja som čítala že to nakoniec nieje až také hrozné že to ma skoro každá druhá tehulka

smajli
20. aug 2009

:o) my tu mame doma u rodicov stale este synovcov,cize ich vnukov... tak sa stale malo dostavam na net... iba takto k veceru kusok,ked idu vsetci na zahradu,ale ja sa im uz do auta nezmestim a vlastne aj tak uz cakam na muzika a ideme domov k nam:o))) lebo uz byvame s muzikom sami,co sa velmi tesim:o) ale cez den chodim k rodicom kvoli deturencom:o) je tu zabava:o) doslova,lebo mali robia randaal... :o)))

co sa tyka bruska... tak uz niekedy...dnes nie,ale pred dvoma dnami.. ma uz tak silnejsie pichlo tam dole.. akoby v krcku maternice,neviem...,dost to bolo silne... ale trvalo to kratko. No a tiez uz som citila aj zo tri krat take bolesti v podbrusku ako pri menzese,ale tiez len tak na paru sekund a preslo to,ale tiez to bolo silne...,davam si to magnezium... ,vraj je to uz v tomto tyzdni normalne,od takeho 30tt... su to take pripravy na porod... potom babu hovorim,ze este nech nam tam v brusku taky mesiac vydrzi... neze ho napadne vyliest skor:o)))
o tyzden uz budem volat do porodnice kde sa chystam rodit a dohodnem si prvu poradnu v porodnici,od 35-36tt sa uz chodi tam kazdy tyzden. Chcem si zahovorit isteho lekara porodnika,tak dufam,ze sa mi to podari dostat sa k nemu a to by ma mal na starosti uz iba on....,ak by som si nikoho nevybavila,tak ked by som prisla do poradne do porodnice,tak by mi na kazdy raz mohol pripadnut iny doktor a aj iny by ma mohol odrodit.... to chcem radsej chodit k jednemu,ktory ma bude poznat... a tak :o))) malicky uz ma ale stale menej miesta v brusku,lebo uz ani neviem,kde mi ma brusko rast... vsak uz nema kde...uz ho mam aj tak dost velke.. som zvedava a potom dam aj fotku...ze pri akej velkosti bruska to skoncime:o)))) 🙂

laskonka
20. aug 2009

Ahojte, chcem sa spytat, je mozne, aby koncom 6 tt nebolo vidiet srdiecko a na ultrazvuku je tiez vidno len gestacny vak. Prosim poradte mi ak s tym mate niektora skusenost. dakujem krasne

luka04
20. aug 2009

ahojte babeny...ale ste tu dnes popisali 😀 vidim, ze pripravy na vybavicku vrcholia 😀

kati..krasne vecicky mate aj vy...tak uz mas aj post.sadu, ja ju len cakam...a krasne fotecky na Chopku...ten monitor je super..aj ja som ho chcela, ale asi nebude ☹

klaudy...nebola som v Nitre ale v Topolcanoch...asi pojdem tam...este neviem, spominala som, ze chceme vybavit doktora, tak sa uvidi ci v To alebo v NR, ale asi skor v NR ma svokor znamich...

strasne som unavena z toho tepla cely den po meste...niekolko krat mi zle prislo 😖 kamoska uz nakupila vsetko do porodnice, aj kozmetiku, aj pre seba, tak som obkukavala, co budem aj ja 😀

katika82
20. aug 2009

laskonka je to možné že ešte nevidno srdiečko len gestačný vak. pretože si mohla otehotnieť neskôr ono možno ti vychádza 6tt od poslednej ms ale mohla si mať neskôr ovuláciu a tým pádom aj neskôr otehotnieť to znamená že podľa ms si možno v 6tt ale v skutočnosti si len nejaký 4tt. nič sa neboj ak je tam gestačný váčok všetko je na najelpšej ceste a ty si tehulka tak gratulujem zo srdiečka 😉

laskonka
20. aug 2009

dakujem katika , 🙂 podla poslednej MS by som mala byt v 8 tt ale je pravda, ze som mala dlhe cykly cca 33dni a tym padom som otehotnela neskor. Musim pozitivne myslet a vsetko bude ok.
Aj ja ti gratulujem ty uz mas vyse polovicu za sebou, ja si to vsetko pomaly vychutnam.
Este raz vdaka
🙂

katika82
20. aug 2009

luka tak super aspon máš prehľad čo ti ešte treba. ja ako sa poznám tak polovicu zabudnem a drahý bude musieť potom lietať ale tak však nech sa aj on posnaží no nie 😀

no ja som rada že ja sedím celý den v kancli kde je tak akurát. vonku by som asi tiež ledva žila.

klauduska
20. aug 2009

cafte babulky,

tak som nafotila a pridala do albumu.... 😉

luka...aha,som si myslela,ze pojdes asi do NR,ked si tak blizsie....Do TO to mas kolko?
veru len obkukaj a das nam tipy co vsetko nam bude treba... 😉

laskonka...uplne suhlasim s katikou... 😉 Niektorym babulkam dokonca srdiecko vidiet az v nejakom 8-10tt....

baby,masaz bola fajn,snad aspon nieco pomoze a svaly sa uvolnili.... 😝 o 19,00 idem cvicit,tak idem teraz nieco zhltnut....

luka04
20. aug 2009

klaudy....do TO to mam to iste ako do NR...vzdialenostou...aj som na teba myslela, ze aka bola masaz 😀

katika82
21. aug 2009

dobré ránko maminy

juj som tu prváááá 😉
ako ste sa dnes vyspali?? ja dobre len akosi málo už nech som doma na materskej ja prespím celé dni. tak by som si potrebovala ešte nejaké dve hodky pospať a to do roboty musí v tom najlepšom človek vstávať. a ešte aj zajtra sobota???pecne ma. no ale potom tie 4 dni voľna si užijem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre