Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
7. apr 2009

ttttééééda andy to už máš riadne bruško na to že si len v 9 tt, no tak som aj celom rada že ešte zatial nerastie takou závratnou rýchlosťou lebo na tej svadbe by som vyzerala ako balon
no asi mi ide byť zle tak na chvíľku mizím

fatimuska
7. apr 2009

kokenko:
mne tiež testy vyšli nie priamo pozitívne...zakaždým tá druhá čiarka bledučká a neskôr...ale neuveriteľne ma bolia prsia, menstruácia mi meskala 10 dní, potom len také spinenie...doktorka povedala ze mam zvačšenú maternicu, ze môže byť 1-2 mesiac, že o 2 týždne mam prísť...tak neviem 😉

katika82
7. apr 2009

no asi som to trošku uriekla s tým že cez deň mi nieje zle lebo teraz mi bolo statočne

irine
7. apr 2009

Ahojte dievčatá, zdravím vás...môžem sa pridať? Konečne nejaká slovenská skupinka 😉

irine
7. apr 2009

My už teda vieme dlhšie, že sme tehotní, ale tiež to bolo poodbne ako píšete...prvý test negat. a ani lekár nič nevidel, tak mi pichol agilutin na menzes, ale keď stále nič, o dva týždne sme už mali test pozit.

klauduska
7. apr 2009

andy.....take riadne brusinko na to v kolkom tyzdni si....aspon vidiet ake je to individualne..... 😒

No,o nitrianskej nemocnici som toho pocula dost,hlavne izby,toalety a sestrciky......V Zlatych Moravciach porodnicu zrusili a tak je teraz v NR naval.....Moja sestra rodila v Banskej Stiavnici a bola neskutocne spokojna absolutne so vsetkym,takze pripada este tato moznost....

klauduska
7. apr 2009

Kati....a ake vsetky odbery ti dr. robil?

a co potom robis v praci ked je uz teplo???

kacka.h
7. apr 2009

A to nevadi, ked doktor pichne injekciu na vyvolanie? Nemoze to nic sposobit? Ja ked mi nedavno meskali (to som ale nebola tehotna) a doktor nic nevidel, tak mi povedal, ze este pocka tyzden a ak nepridu, tak mam prist na injekciu.

klauduska
7. apr 2009

kaci...vraj to nevadi a babatku to nemoze ublizit.....

irine
7. apr 2009

Mne povedal, ze je to predsa iba hormon, ktory ma podporovat zlte teliesko, alebo tak nejak, ale kedze teda neucinkoval, nic sa nedeje

klauduska
7. apr 2009

ja som uz hladna ako vlk......

irine
7. apr 2009

to aj ja uz cakam, kym vypadnem von na obed...ja som vas stale hladna, ale nejako som este nepribrala

irine
7. apr 2009

idem na obedik...

kacka.h
7. apr 2009

Aj ja uz idem obedovat, lebo "sme hladni" 😉

klauduska
7. apr 2009

Tak aj ja padam a vsetkym dobru chut... 😉

katika82
7. apr 2009

klaudy - je tu síce teplo ale snehu ešte kopec akurát ludí je menej my máme zimnú sezonu až do nejakého 8. mája vieš.
ja by som sa tiež mala ísť najesť ale akosi mi nebere jedlo.

katika82
7. apr 2009

no a odbery? robil mi tie základné čo sa robia do 12 tt zisťujú sa tie základné chyby či čo.

veva2
7. apr 2009

Ahojte babenky, chcela by som sa poradit ci sa moze ist v priebehu prveho mesiaca tehotenstva do sauny?
Dakujem

irine
7. apr 2009

Ahoj Veva, ak ti zalezi na babenku, neriskuj zbytocne...ja som vysadila saunu aj solarko. Nemusi sa nic stat, ale nikdy nevies, predsa len do 12tt. je potratovost skoro 50%

jahody11
7. apr 2009

irine ma pravdu, solarko treba vylucit uplne az do konca a sauna, min. do konca 12 tt a potom uvidis ako si na tom, tlak, pulz a pod...
mne napr. zacalo byt omnoho rychlejsie srdce, pulz mam nad 100...

klauduska
7. apr 2009

veva...saunu uplne vyluc,absolutne sa neodporuca v I.trimestri kvoli prehriatiu organizmu co moze viest k potratu!!!

kati.....no,mne v podstate toho 1.aprila ani krv nebral,len to sonom potvrdil..... 😒 Tak teraz budem smutnucka a dufam,ze dr nic nezanedbal...... 😒

klauduska
7. apr 2009

inak som uz napapana a spokojna..... 😀 😀 😀

irine
7. apr 2009

Klauduska, nic sa netrap, mne bral krv az okolo 11-12tt., ked uz je viac menej iste, ze to prebieha ako ma

jahody11
7. apr 2009

klauduska, prve krvne testy sa robia na zaciatku do 10tt klasika krvny obraz, lukocyty,... , zltacka typu B, HIV, toxoplazmoza,... u Rh neg. zien aj protilatky v krvi, dalsiu krv ti vezmu na AFP testy, okolo 15 tt.

klauduska
7. apr 2009

irine...to fakt?Tak si ma trosku ukludnila....mne sice bral krv,ale to bolo este 18.3 kedy som bola unho prvy krat po prvom pozitivnom testiku.....vtedy hcg nebolo moc vysoke a tehu nepotvrdil...a teraz 1.4 mi robil uz vysetrenie hmatol a sonom zospodu,kde tehu potvrdil,ale odber krvi nie.....

Tak ale teda spravi testy asi toho 5.5......

jahody....ja som Rh negativna matka.... 😒

irine
7. apr 2009

Naozaj je v prvych tyzdnoch este skoro robit testy, uvidis, ze postupne ti to zoberu

jahody11
7. apr 2009

tak ako ja, neboj, to je ok, pri prvom baatku sa nemusis bat a po porode ti pichnu inekciu a bude po probleme, ja mam zatial stale neg. protilatky, uvidis, ze to zvladneme 😉

katika82
7. apr 2009

no ja by som tiež saunu vynechala
a po tom 12 tt by som sa opýtala lekára čo on na to

monika131
7. apr 2009

Ahojky.
Sorry, že som nedala vedieť ako nám to dopadlo minulý týždeň u lekára, ale asi som na to zabudla.
No nedozvedeli sme sa zatiaľ nič konkrétne, iba to, že som tehotná, ale ešte ani neviem, že v ktorom týždni, lebo lekár nepočul ozvi, tak sa ešte k ničomu nevyjadroval. 😒
Vo štvrtok idem na kontrolný ultrazvuk, dúfam, že už to bude v poriadku, a bude tam počuť všetko, čo tam má počuť. 😅

simib
7. apr 2009

No Moni ale si nás naťahovala.Už len nech všetko počuť ako má a bude super. 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre