Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
17. okt 2009

tak to gratulujem, super pocit že po tak dlhej dobe ti verím že sa tomu ťažko dá uveriť ja som zažila niečo podobné síce nie po takom dlhom čase ale tiež nám to dlho nešlo.

teraz je dôležité aby si sa nestresovala a verila že je všetko tak ako má

lolita.9991
18. okt 2009

smaili ako som pochopila uz mas babo,gratulujem

ako sa mate?

miculienka
18. okt 2009

katika - ty už finišuješ ako to tu čítam, tak nech ti to dobre dopadne, ja idem v stredu k dr aby mi to potvrdil, v noci som od vzrušenia ani nespala, stále som myslela na tie //

katika82
19. okt 2009

dobré ránko maminy,,

no kde ste všetky??? luka ešte asi spííí ona tak rada lenoší v postielke však luka??

a čo klaudy a monika kde ste??

ja som dnes spala nejak mizerne palila ma záha hrozne a kedže je nemám rada mlieko nevedela som čo na no.

klaudy inak som sa včera merala a cez pás už mám 101 😉

luka04
19. okt 2009

ahoj kati...ale kdeze, teraz mi krivdis 😅 dnes som od 5 hore praveze, o 7 som uz sla do nemocky...na poradnu..doki musel ist operovat, tak sa to natiahlo, az teraz som prisla...ale vsetko mame ok, neotvaram sa, aj na pasoch sme boli, aj na prietokoch...buducu stredu nastupujem, okolo obeda mam prist 😕 😕
joj ja sa uz cez pas nemeriam..ani nikde radsej 😅

katika82
19. okt 2009

luka takže už budúcu stredu nastupuješ téééda uf už máš asi aj zimomriavky z toho čooo???

no my ideme vo štvrtok do poradne tak uvidíme ako dopadneme

a čo ideš dnes robkať??

luka04
19. okt 2009

mam zimomriavky, aj vsetko mozne...mam strach...darmo mi bude kazdy hovorit aby som sa nebala..ked na to zacnem mysliet, konieeec...najhorsi bude utorok doma..a noc...asi ani spat nebudem ako sa poznam... ani nemam ist co robit, upratane mam zo soboty...bola som cestou domov na pizzu so svagrinou, polovicu som si dala zabalit, takze aj papat mam co...drahy pride dnes az vecer zo sluzobky... asi sa pojdem vyvalit pred telku, dospim tu noc a okostujem zakusky a torticku co mi maminka zabalila vcera z oslavy 😅 😵 😅 😵 a ty?

emilly821
19. okt 2009

ahojte dievcata...tak uz pomaly aj vy finisujete, si pamatam ked boli v pase napisane 15tt, 17tt ... a uz zachvilu mate aj vy vase babetka v naruci... 😵 mne to tehotenstvo normalne chyba, si pripadam bez bruska tak nejak cudne 😝 😉 😀 a potom sa pozriem do postielky na mojho anjelika krasneho a je mi najkrajsie na svete 😵 😵 😵 ale je to narocne velmi, dneska sme nespali az do pol piatej do rana ☹ a teraz ju nemozem prebudit ani na krmenie, tak tuho spinka...
...luka, jasne ze sa bojis, aj keby ta neviem kolko ludi uistilo, ze to bude v pohode. to je normalne. ja som teda dopredu nevedela, ze to bude cisarsky, u mna to vyplynulo zo situacie, ale poviem ti, ze ako som si lahla na stol v operacke, tak som sa tak roztriasla, ze to neslo nijako zastavit a prestalo to az asi hodinu po cisarskom. ale cely cas som myslela iba na moju malinku a to mi pomahalo (plus este to, ze ja ked som v strese, tak trepem blbosti 😎 , takze som im tam hovorila take nezmysli ako napr. ze sa citim ako mel gibson v statocnom srdci, ked mu na konci filmu vyberali vnutornosti...takze asi mali zo mna zazitok 😝 😅 😝 😀 😅 ) ale treba mysliet hlavne na ten "VYSLEDOK" 😵 a potom to je omnoho lahsie...
...a inac to co som sa najviac bala, toho zotavovania po cisarskom, tak to bolo uplne v pohode. dolezite je cim skorej sa zacat pohybovat. aj ked u nas na slovensku to asi prebieha trochu inac, ja som hned na druhy den uz s pomocou sestricky vstala a isla sa osprchovat a vecer sme isli z nemocky domov. ale rana sa zahojila rychlo, ani nejake bolesti co by sa tykali toho rezu nemam.
...tak sa drzte dievcata, nech vam to vsetkym dobre dopadne 😵

katika82
19. okt 2009

no ja dnes len tak lenoším akosi sa mi nič nechce.

zajtra idem o 10 na tú predpôrodnú prípravu tak som zvedavá čo to tam bude.

katika82
19. okt 2009

jééj emily takže si nás prišla kuknúť??

no ono to každá mamina povie že potom je to už náročné, drobci nechcú spinkať, treba sa im venovať. ale však to sme predsa každá chceli nie???tak to teraz už musíme zvládnuť nejako.

monika131
19. okt 2009

ahojte maminky.....

tak ako sa máte?

katika, luka.....vy sa už určite pripravujete, už to nemáte na dlho. Júj, to bude radosti.

Tak, my sme tento víkendík konečne poskladali postieľku s komodou, ale ešte ju nemám uloženú v izbe, lebo včera sa nám už nechcelo sťahovať manželínovú skriňu.

Cez víkendík by sme chceli ísť ešte na nákup do Maďarska, na plienky a ešte na taký bežný nákup.

Baby, ja sa teraz troška mordujem, lebo som dostala mikózu, z čoho, ani sama presne neviem, ale včera to bolo dosť o držku, lebo to strašne svrbelo. Ale dnes je to už troška lepšie, dávam si Rosalgin, teda robím si tie výplachy ráno a večer, no uvidíme.

klauduška....čo máš nové?

ja idem v stredu už na poradňu do nemocky, tak som zvedavá. POtom vám napíšem, ako som dopadla. 🙂 🙂

klauduska
19. okt 2009

Ahojte tehulky moje!!!

Tak ja som to tu troska zanedbavala,ale uz sa polepsim,ved finisujeme,tak nas musim sledovat.... 😉

V sobotu som mala o program postarane,boli sme v Leviciach n jarmoku,troska som sa pomotala aj v tom necase,kupila som malemu capicku a kosielku taku uz na jar.... 🙂 Potom sme sli na tu prehliadku do porodnice...Tam Vam bol teda klud,ziadny ruch ani porod,tak nam sestricka pekne vsetko poukazobvala,maju tam 3 porodne boxy,manzelovi ukazala,kde bude sediet a kde potom fotit maleho,ked ho budu vazit atd.....No a zavrsili sme to kinom v MAxe-Nezvratny osud 4 v 3D podobe,no poviem Vam,riadna srnada.... 😀 😀 😀

luka,kati....tak Vam takto natahuje kozu?Jas akosi taky pocit ani nemam,len citim,ze maly ma naizaj malo miesta,lebo sa hybe a kope na vsetky strany a sem-tam to dost zaboli.....
kati...ja som sa merala,mam 95,5 cm a vazila 9,8 kg....Normalne ma niekedy chytia myslienky,ze ci je vsetko OK,lebo mi vsetcia vravia,ze mam male brusko...Upokojujem sa ale tym,ze pokial sa maly hybe,tak je dobre,len sa uz neviem dockat do nemocky,aby som si bola na isto,ci je vsetko OK.
Zajtra idem do poradne,tak sa asi na to spytam.... 😒

Inak sa citim uuuplne super,vsetko robim ako keby som ani tehu nebola,az sa normalne sama cudujem.... 😅 😅 😅 Skor bol pre mna najhorsi 7-8 mesiac,od toho 30tt-34tt,lebo sa vtedy maly otocil,zacala ma panva boliet,zle som spavala a este k tomu do roboty chodila...terat sa citim ovela lepsie... 😉

moni...tak uz mate poskladane?Super,potom nafot... 😉 Plienky idete do madarska kupovat take klasicke,bavlnene?My mame uz vsetko,uz cakame len na drobceka.... 😵 😵 😵

katika82
19. okt 2009

moni, no neviem ten rosalgin som čítala že by sa v tehu nemal tak si to radšej kukni, čo sa týka mikozy ja ju mávam veru tiež často, ale mne doktor dal také čipky že ked sa to vráti hned si mám dať. radšej by som neexperimentovala samoliečbou radšej mu to povedz, teda on to bude vidieť pri vyšetrení tak ti niečo dá nato.

klaudy ja mám tiež malé bruško až sa čudujem aký bude drobec ked sa narodí, neviem si predstaviť že bude mať 3 kg ked je v brušku tak postáčaný. no necháme sa prekvapiť.

klauduska
19. okt 2009

moni...ozaj a to si si iba ty kupila v lekarni alebo ti tu mykozu zistil doktor?

luka04
20. okt 2009

ahojte babky... klaudy tak ty si bola v NR na exkurziu??? a co ma caka, povedz 😵 je to tam uz pekne novucke?? budeme normalne na porodnickom? lebo kamoska rodila pred 2 tyzdnami a vraj lezala aj s babenkom na gynekologii o poschodie nizsie..a nevies, v tom porodnom boxe sa robia aj cisarske? to asi nie, ze? to asi inde...ja uz o tyzden stredu nastupujem...boze baby jak to leti 😕 neboj klaudy, to neznamena ked nemas veliky kotol, ze by nemalo byt daco v poriadku..to uz by ti zistili...takze dnes ides, potom napis co a ako..ja som bola vcera...vsetko sme mali ok..

katika82
20. okt 2009

no ahojte maminy,
tak ja som sa akurát vrátila z predpôrodného kurzu bolo fakt super, sme sa nasmiali, zistila som že niesom jediná čo ma panický strach z pôrodu či už normálneho alebo cisárskeho.

boli sme aj na sálach kuknúť no tak to ma len potom strach prepadol.
uf no uvidíme. pýtala som sa sestričky že ako to je pri cisárskom tak že musím 2 dni ležať na pooperačke a malého mi budú len nosiť ukázať ale že potom ho už budem mať pri sebe.

klauduska
20. okt 2009

Ahojte kocky... 😉

Tak ja som dnes bola v poradni,vsetko OK,pocuvali sme aj srdiecko-to bolo krasne..... 😵 😵 😵 robil mi ten ster.A baby-to je iba ster s takou palickou,ziadne stikanie ani branie z krcka....som sa na to pytala,vysledkz budu o tyzden,mam si zavolat.No a poyrel mi konecne aj krcok a zahlasil,ze uz sa to pomaly pripravuje..... 😕 Maly je sice este vraj vysoko,ale sme na dobrej ceste....Tak uz vraj cakat len na kontrakcie a vraj to kludne moze byt aj skor ako 14.11.Najblizsie mam poradnu este aj unho 3.11. a do nemocky mam ist buduci tyzden,bud v stredu alebo v piatok.Tak pojdeme asi v stredu.To ides aj ty luka,vsak?Mozno sa stretneme.... 😅 Vraj mam ist normalne na porodnicky prijem a sestricka mi vysvetli co,kde a ako-tak dufam,ze ano...

luka...je to tam pekne,nove,na cisarske maju taku zvlast miestnost-operacnu,tam sme len nakukli cey dvere,tam sa inak nesmie a skoda,ze na sestonedeli nebola vona izba,lebo inak by nas zobrala aj tam pozriet....ale cez dvere to vyzeralo pekne prerobene.....take do oranzova.... 😉

kati...presne s tym strachom,ako sme boli na tej prehliadke,tak som si to uz vsetko tak predstavovala,seba,manzela,tlacenie....az ma niekedy pot zalial...snad tie bolesti budu znesitelne a rychle... 😀

luka04
20. okt 2009

klaudy..ja stredu nastupujem..mam ist cez porodnicky prijem...okolo obeda...ak tam budes v tom cas, tak ma mozes vyprevadit 😅 😅 😅 😅

dydynka
20. okt 2009

ahojte baby,,robila som si test a ta druha ciarka bola taka slaba,,neviem ci sa mam tesit alebo nie 😝

luka04
20. okt 2009

dydynka...moj prvy test vyzeral tiez tak...na dalsi den bola silnejsia a potom este viac... 😅 urcite to zopakuj ale podla mna si tehu 😅

dydynka
20. okt 2009

no konecne,,,dakujem,,som strasne rada a velmi sa tesim :D

shpirt
20. okt 2009

Ahoj maminy aj my cakame tretie babo dnes sme boli na ultrazvuku sme 8 tyzden,ale vsetko je o.k srdiecko bije a tak mame pred sebou dlhu cestu termin mame ku koncu maja. Dadynka aj moj test vyzeral tak isto skus si ho o par dni zopakovat,ale ja myslim,ze si tak gratulujem. 🙂

katkabg
20. okt 2009

dydynak vidis aj u ostatnych je to ako pri tebe...takze sa tesuj

dydynka
20. okt 2009

he moji rodicia asi nadseni nebudu ale nevadi,,rozmyslam ze im to poviem az na vianoce :D

yayama
20. okt 2009

ahojte maminky!ak mate zaujem o kvalitne tehotenske oblečenie za dobru cenu kuk na www.buduca mamicka.sk

katkabg
20. okt 2009

dydynka...hi hi tak to si zlato napisala...ved ale to je pekny vianocny darcek:}}}len ty hlavne sa tes z toho

dydynka
20. okt 2009

ja sa urcite tesim a aj budem tesit,, :D

yayama
20. okt 2009

ahojte,chcem sa spytat prvy ultrazvuk robia ako?cez pošvu alebo bruško?

luka04
20. okt 2009

yayama...cez posvu...to by cez brusko este nic nevideli...

luka04
20. okt 2009

dydynka asi to babenko velmi chcela predpokladam 😅 o to je ta radost krajsia...no ale neviem ci vydrzis s takou novinou do Vianoc 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre