Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katren
17. apr 2009

kocky a pijete aj kavu? lebo ja by som uz asi spala ako drevo, keby si nedam....

zuzanka.h
17. apr 2009

baby ony sa predávajú aj také predlohy na stenu s presným množstvom farby aké potrebujete...

kuspitka
17. apr 2009

katren ja nepijem kavu ale Karo kavu som radsej prestala pit

katren
17. apr 2009

no, tak ja budem chodit na obed domov sa vyspat asi 😀

zuzanka.h
17. apr 2009
mi.mimi2
17. apr 2009

majka 221..na to sme tu aby sme jedna druhú podržali 😉 však kočky?? 🙂

mi.mimi2
17. apr 2009

zuzank.h...tie predlohy sú krásne ja ju mám už aj doma.keď ju drahý namaľuje tak dám fotos do albumu 😉

katika82
17. apr 2009

tak som to vyriešila, mamina mi povedala aby som sa v žiadnom prípade neopovážila ísť že môžem spadnúť do vody alebo tak a bude zle.

tak som povedala šéfke že som objednaná na vyšetrenie na cievne tak povedla že v pohode. tak je dobre

kacka.h
17. apr 2009

Katren- ja som tiez pila kavu denno denne, bez nej som si rano nevedela predstavit, lebo poobede ma hlava vzdy rozbolela, ked som nevypila salku kavy...ale teraz nepijem. Citala som, ze je lepsie si ju odopriet, lebo ze posledne studie ukazali, ze je skodliva. Citujem " Posledne studie tiez preukazuju nepriaznivy vplyv kavy na tehotenstvo.Kava zvysuje riziko potratenia tehotenstva a tiez moze sposobit predcasny porod. Preto si kavu jednoducho pocas nasledujucich 9 mesiacov odopri " .ale vela zien ju pije a nic sa im nestalo. Je to zasa asi individualne..podla toho ake mas telo, ako sa babatko drzi a x faktorov....
Kocky teda, vy uz vymyslate taketo veci? Mna to ani nenapada, ze farbit izbu....my sme totiz este len minuly tyzden vymalovali nas bytik konecne...

zuzanka.h
17. apr 2009

dievčatá ja som pila kávu 3xdenne (pol šálky mlieka a pol vody ) teraz mi vôbec káva nechutí . takže mám problém vyriešený.....

zuzanka.h
17. apr 2009

kačka my sa sťahujeme do domčeka až na jeseň ak to stihneme. izby budeme maľovať v lete tak je veľmi pravdepodobné že sa vyhrám v detskej izbe s nejakým obrázkom.....

katika82
17. apr 2009

no ja si myslím že ta karo káva je v pohode však je bez kofeinu a len zo pšenice či z čoho takže s mliečkom na ráno sa dá

zuzanka.h
17. apr 2009

katika mne ti začallo chutiť kakao so studeným mliekom

katika82
17. apr 2009

no mne chvíľku všetko a chvíľu nič, včera som večer o deviatej zožrala flašu uhoriek a dnes som asi mala telepatiu ale na obed sme fakt mali tie halušky s bryndzou tak som sa nakotila vypila pol litra toho mami drinku a už sa môžem len gúľať 😀

zuzanka.h
17. apr 2009

Katika my keď sme s mužom v jasnej a odkedy som tehotná tak sa musíme vždy s mm zastaviť na obed v reštike na tom prvom veľkom parkovisku čo je pred demänovskou dolinou. ( neviem ako sa volá) ale hneď vedľa predávajú syrové špeciality. A vždy si tam musím dať bryndyové pirohy!!!!!!!!!§

smajli
17. apr 2009

dakujem zuzanka za tipy na nete ku kresleniu 🙂

kacka.h
17. apr 2009

No my sme vsetko malovali na bielo, ale detska izba este nie je aj tak zariadena, cize ju este budeme moct vymalovat...ale aj tak bude baby zatial v spalni, takze to este neriesim 🙂))). A budete malovat univerzalne, alebo uz podla konkretneho pohlavia?
Zuzi- aj ja pijem mlieko s grankom skoro kazde rano 😉

katika82
17. apr 2009

no mne mlieko práve že vôbec nechudí ani ho nemám rada neviem musím si vápnik nejak inak doplniť

zuzi no ja milujem pyrohy aj halušky

zuzanka.h
17. apr 2009

😝 Kacka asi podľa pohlavia .
Katika presne ja sa môžem za brindzou zabiť ....

kacka.h
17. apr 2009

Kati- tvaroh ze je dobre papat...to mi povedala sestra, ktora je tehotna o par mesiacov dlhsie ako ja a ma to vsetko nastudovane. A ze kozie syry a podobne vyrobky by sa nemali....

zuzanka.h
17. apr 2009

no kvôli tomu že nie sú tepelne upravené...

zuzanka.h
17. apr 2009

no ale mne môj gynekológ povedal že môžem jesť všetko na čo mám chuť. aj pečeň , aj syry ale všetko s mierou....

katika82
17. apr 2009

no kozí syr teda fakt nemusím bua

no a tvaroh to máme aj domáci aj mliečko domáce dúfam že malý drobec nan nebude alergický lebo svokrovci chovajú kravy lebo robia korbáčiky takže mliečko pre malého by bolo super také domáce

kacka.h
17. apr 2009

Kati a ty pijes aj to domace mliecko teraz??
Zuzi- pozerala som inak jedla,ktore obsahuju kyselinu listovu a mali by ich zeny v tehotenstve jest...a obsahom bola zhodou okolnosti najviac kuracia a morcacia pecen...

Obsah kyseliny listovej vo vybraných potravinách (μg na 100 g potraviny): paradajky 203
reďkovka 192
špenát 164
pór 103
kel 85
karfiol 62
šalát 58
mrkva 56
karfiol 58
kapusta 51
melón vodový 150
maliny 150
čučoriedky 126
banán 55
pomaranč 30
celozrnné, grahamové pečivo 50 – 90
chlieb Bevit 50
sójová múka 200
sója, fazuľa 240
vlašské orechy, lieskové orechy 70
arašidy 100
žĺtok 83
kuracia, morčacia pečeň 559
bravčová pečeň 121

katika82
17. apr 2009

kačka to je psycho a to vnútorností zakazujú čoooo? no kto sa má v tom vyznať.

a nie nie mlieko nepijem žiadne nemám ho rada iba v káve.alebo tu karo si robím a do toho mlieko

moniquie
17. apr 2009

ahojte, pozeram ze sa tu bavite o kyseline listovej,
ja som v 11 tyzdni a doktor mi robil vstupne krve testy, ktore boli vsetky ok, len mi dal doplnujuce tabletky na kyselinu listovu, vsetko co tu popisujete tak poslusne papam,
no ta pečeň ma zarazila, hm,, viaceri uvadzaju , že by sa nemala jesť ..

kacka.h
17. apr 2009

No to je to co som uz spominala....sto ludi, sto nazorov...
Ja myslim, ze kedysi zeny pili co chceli, jedli co chceli, robili co chceli a deti boli zdrave.... 😒

zuzanka.h
17. apr 2009

no oni to zakazujú kvôli vitamínu A ktorý sa v pečeni nachádza a mohlo by dôjsť k poškodenieu plodu ale zase tú pečeň nejete 3x denne každý deň nie?????

kacka.h
17. apr 2009

zdroje Potreba v tehotenstve a počas dojčenia

Vitamín B1
thiamín Potrebný pre metabolizmus cukrov a aminokyselín a prísun energie. Vnútornosti, bravčovina, vaječný žĺtok, obilniny, zemiaky, droždie,karfiol, brokolica, orechy, strukoviny Dôležitý je jeho príjem v období tehotenstva. Bráni v tele tvorbe toxických látok, ktoré môžu poškodzovať srdce a nervový systém. ODD pre tehotné ženy 1,2 mg, ODD pre dojčiace ženy 1,4 mg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre