Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

kacka.h
5. apr 2009

Myo dakujem 🙂 . Dufajme, ze vsetko nam dobre dopadne. Inak je dost mozne, ze ta nespavost je tym tehu, ze nad tym premyslam....Prebieha mi cely zivot pred ocami 😀
Tinika...ako si si citala predchadzajuce prispevky od teba, tvoja posledna MS bola 28.2., tzn. ze sme takmer na tom podobne[ moja 27.2.]. Sestra ma ukecala, aby som sla k doktorovi radsej hned, tak idem v utorok. Potom ti mozem dat info, ci bolo alebo nebolo nieco vidiet.
Mija777..ja som mala priznak len bolesti prs, cca asi tyzden po asi oplodneni az doteraz, inak nic. Dalsie priznak, bolest bruska som mala potom az v case, ked som mala dostat mrchu a to mi trva doteraz. Inak nic vynimocne.
Fyalynka dakujeme, drzim pasticky nech sa malinke drzi 🙂 . Skusenost mam od znamej, tiez sla k doktorovi este len tusim len v case, ked jej meskali mozno den, dva...doktor ju samozrejme poslal domov, ze nic nevidi, iba jej krv zobral....Ale v tvojom pripade si myslim, ze moze doktor nasadit lieky pre istotu hned, na tvojom mieste by som asi radsej k nemu zasla hned....

mi.mimi2
5. apr 2009

mija
je to individuálne...ale napr.ja som vedela kedy sa to asi stalo 😉 to taký pocit že to vyšlo mi prešiel hlavou a celým telom 😉 pak začali návaly tepla,bolesti podbrušia,citlivé prsia,a hrozne mi všetko smrdelo..to bol 4tt..ešte si drahý srandu robil že som asi v prechode 😲 😲 🙂 ale to som myslela že od smiechu puknem....kedže vek na to nemám 😀 😀 😀 a viac som písala hore kuki tam 😉 😉
tinika ja na tvojom mieste idem..aj keď nič neuvidí aspom bude naplnený gestačný vak...ale ja som bola na sone v 5tt a mimi malo už 3 mm...a keď tam pôjdeš nič za to nedáš..noo nie???pak pošli info že čo a ako som zvedaváááááááá...júúúúj 😉a tie čiarky ...farba neni dôležita...hlavné je že sú tam dve..ja som ju mala tiež slabú..a pozri....babo v brušku práve kopka o stošest 😉 😉 🙂
fyalynka kamoška o mimi tiež prišla a doky ju upozornil že keď bude znova v tom ma hneď prísť a na nič nečakať..keďže už o jedno prišla...radšej ísť zbytočne a sto krát ako raz a neskoro... a ty v každom prípade daj vedieť čo a ako..baby držím palce...... 😉

fyalynka
5. apr 2009

kacka.h a mi.mimi2 - moc vam dakujem za radu!!! Asi mu zavolam a popytam sa, ci mam prist,
ako vy hovorite - mozno po nejake lieky,alebo mi povie pockat par dni...
urcite sa ozvem, tak mi/nam 🙂 drzte päste 😉

tinika
5. apr 2009

kacka dakujem za ochodtu, no som chcela ist vo stvrtok ale teraz neviem, ale mozno predsa pojdem aspon na krv nech uz viem aspon dačo aj od dokyho ale neviem či nahodou tento týzden nemaju dovcu

tinika
5. apr 2009

mi.mimi a ty si prečo vlasnte bola na pohotovosti???
NO včera rano som mala uz pekne skoro rovnake dve čiarky 🙂

kacka.h
5. apr 2009

Fyalynka- nie je zac, tak ako vravela mi.mimi, radsej isto skor ako neskoro...ved lekar by mal taketo veci chapat....Este raz drzim/e pasticky!!!!
Tinika- 😉 , za malicko...Sama som zvedava, co mi povie...Ci uz tam bude nejaky drobcek alebo nie. Inak podla poslednej MS by to mal byt vlastne uz 5tt+ nejaky dnik, ale podla "mojich" vypoctov to bude podla mna nejaky treti-stvrty...Ved uvidim/e.

tinika
5. apr 2009

no ano ja som dnes 5tt+2

katika82
6. apr 2009

dobré ránko babule,
no ja som tu celý víkend nebola a popísali ste tu toho statočne.ja som v sobotu trošku robila v záhrade samozrejme s mierou.

som rada že nám tu pribúdajú nové tehule to je super

čo sa týka tej prvej návštevy lekára. ja som to tu už aj písala ako to bolo somnou takže ja by som určite išla skôr nič za to nedáte a v tom 5-6 tt už vidno aspon gestačný váčok.

poviem vám že aj ked som už v 9tt mám všetky príznaky ešte stále tomu nemôžem uveriť že som tehu.už som dokonca počula aj biť srdičko môjho drobčeka ale akosi mi to stále nedochádza.
tou nespavosťou trpím aj ja.v noci sa zobudím hocikedy a potom nie a nie zaspať, zápcha samozrejme patrí k tehu aj podla lekárov, mna ešte dosť bolia prsia no a samozrejme nemôžem zabudnúť na moje každo ranné pokeci so záchodovou misou 😀 😀 😀

klauduska
6. apr 2009

Ahojte kocandy!

Tak srdecke gratulujem vsetkym babenkam,ktore si nasli krasne a a tak dlhoocakavane 2 //!!!!

Urcite chodte k doktorovi,je to velmi individualne kedy a ktorej v ktorom tyzdni co vidiet.... 😉 Ale aspon nebudete tak nervozna,ze ste neboli....

Kati....som na tom rovnako,tiez mi to vobec nepridada,ze som tehu,keby mi to manzel nepripominal tym,ze co ty moja mamina a nehladkal mi brusko.... 😀 Mne to asi pride az vtedy,ked mi zacne rast to brusko..... 😅

Inak nastastie ziadne grckanie a pokecy so zachodovou misou nemam,ale za to rano do mna nic nejde-ani pit,ani jest,az o taku hodinku dve.... 😒 A zienky mi poradili na zapchu,ze mam skusit zavarane slivky.....Tak ich naprv zohnat a potom idem na to.....lebo si uz pripadam ako 100 kilovy slon.... 😠

katika82
6. apr 2009

klauduš no mne na tu zapchu pomohla fazuľová polievka mamina v sobotu varila som sa tak nakotila no ale potom som bola lahšia hádam o 5 kilou 😀 😀 😀 tak mi to pomohlo

ja si tiež uvedomím tehu asi až ked bude krpec kopať a začne mi rásť bruško.do tých troch mesiacov sa to bere ako rizikové tak možno aj preto si to tak nechcem uvedomovať aby ma to potom nezabilo keby sa niečo stalo.
ale dúfam že bude všetko dobre prebiehať.bože dnes mi naskočili že už 9tt ako to rýchlo letí nedávno som bola v piatom

andrea12737
6. apr 2009

Dobreeee raaankooooo, 😀 no katika suhlasim tu fazulovu polievku mozem odporucit aj ja...ja si to uz moje tehu plne uvedomujem kedze brusko uz narastlo, a tehotenske nohavice uz fachcia..a pritom som taktiez 9tt... 🙂

klauduska
6. apr 2009

baby to vazne???Fazulova polievka?Tak to by som nepovedala,mna vacsinou od fazule nafukuje..... 😒
No uvidim,ked nezaberu slivky,skusim fazulu.... 😉

andy...to uz fakt mas tehu nohavice?a mas aj brusino? 😕

andrea12737
6. apr 2009

no ano klauduska...ved prave, ja som nemala styri dni stolicu, zhodou okolnosti som si zmyslela ze urobim fazulovu polievku, vecer ma nafuklo a od rana ako som vstala 3hodky ma prehanalo na zachod a kila kt, som nabrala odrazu boli fuc...to bola teda ulava 😀 a tie tehu nohavice...tak to musi byt lebo uz ma moje nohavice v pase tlacia, dokonca som sa aj merala tak mam v pase o 12cm naviac a kila som odvtedy nenabrala. je mozne ze to bude tym ze je to druhe tehu. a co tebe brusko este vobec nie je vidno? 😎

lulu19
6. apr 2009

ahojte baby prosim o radu meskaju mi kramy od piatka piatok som ich malasostat a nic ziadne priznaky keby ste si vy robilitest kolky den vam meskali dakujem

klauduska
6. apr 2009

andy....nie nemam,akorat to slaninove moje stale,ktore tam je uz dlhsie... 😀 😀 😀

lulu....ja som si robila test nejakych 5-6 dni odvtedy co som mala dostat....priznaky som tiez nepocitovala ziadne,az po nejakych 10 dnoch po vymeskani to zacalo prsiami..... 😉 Urcite si ho sprav ak mozes 😉

lulu19
6. apr 2009

dakujem ani si nemala taky pocit tam dole ze potrebujes cikat a nic

lulu19
6. apr 2009

a robila si rano alebo vecer

katika82
6. apr 2009

andy tak to je aj pre mna prekvapenie že už máš bruško ja som tiež v 9 tt ale nemám pocit že by som mala bruško vačšie čítala som že až tak v 13 tt cca začne rásť

katika82
6. apr 2009

lulu no ja som chodila stále v wc-ko test som robila asi 10 dní po vynechaní ms.príznaky akurát že som stále myslela že príde mrcha a tá neprichádzala bolesti boli ale presne také isté a prsia ma začali príšerne bolieť teda viac bradavky prsia až neskôr.a mala som takú divnú chuť v ústach ktorá sa nedala ničím preraziť

klauduska
6. apr 2009

lulu....ano cikat som chodila dost casto,ale skor som tomu nevenovala pozornost,lebo som dost pila cez den aj 3-4 litre.....
a testovala som poobede,dnes su uz take,ze mozes hocikedy cez den....mala som rapiclear direct.... 😉

lulu19
6. apr 2009

¨no ja mam len to ze mam pocit ze pride kazdu chvilu a taky pocit ze potrebujem cikat al nechce sa mi
no mne meskaju od piatka tak neviem bojim sa ze pridu

katika82
6. apr 2009

no najlepšie sú mama testy čo ja viem tie ukážu aj o polnoci.
ja som robila tiež večer a potom ešte ráno na druhý den a potom o dva dni zasa

klauduska
6. apr 2009

neboj sa......vacsina bab ma pocit,ze potrebuje stale cikat,takze to kludne moze byt tehu priznak.... 😉
Testni a ividis,dnes je to 4.den,takze teoreticky,by sa ti aj nieco ukazat....ak nie,skus na konci tyzdna.... 😉

lulu19
6. apr 2009

dakujem va,m baby tak zajtra vam napisem ako som dopadlo lebo dnes idem do prace a pridem az vecer len sa budem cely cas modlit aby nedola mrcha este raz vam dakujem

klauduska
6. apr 2009

nie je zaco a urcite nam daj vediet ako si dopadla...ak mas test,mozes testnut kludne aj vecer ak vyslovene na teste nie je napisane,ze mas pouzit ranny moc.....

Budeme silno drzat palceky!!! 😉

katika82
6. apr 2009

kladuš a ty ešte pracuješ či si domka???
ja som tiež teraz v práci ale najradšej by som doma ležala v posteli
spomínala si že máš školu ešte???? aj ja mám teraz ešte dve skúšky a v júni štátnice

klauduska
6. apr 2009

nie moja,ja pracujem,ale pracicku mam cez cestu... 😅
Taka uradnicka pracicka,takze celkom v poho.....Skolun a skusky a statnice mam chvalabohu za sebou,bude to teraz 4 roky.....Aj som minule uvazovala,ze ci si nespravim RNDr.,ale trochu som vahala ako sa opat do toho dostat stres,skusky,ucenie.... 😒 A vyriesilo sa to momentalne samo.... 😎

Tak Tebe budem drzat palceky na skusakt,nech vsetko bude ok....a statnice mas mat kedy?

katika82
6. apr 2009

no štátnice mam mať od 16-23. júna ale ešte mam pred sebou 2 ťažké skúšky ale hádam zmáknem no a dúfam že ked ma budú vidieť s bruško tak prižmúria očičká nadomnou 😀 😀 😀 😀 😀

klauduska
6. apr 2009

No,to uz bude riadne teplucko a ty budes mat brusinko.... 😎 Urcite Ta nebudu toko natahovat a stresovat..... 😉 My sme tiez mali jednu tehulku a hovorila,ze boli uplne super a ani ju tolko netrapili....
A uz byvate spolu?

katika82
6. apr 2009

no vieš my to máme také že my robíme spolu v jednej firme takže v práci bývame spolu a ked chodíme domov na dva dni v týždni tak zatial každý domkov ale po svadbe už budeme spolu bývať samozrejme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre