Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
5. nov 2009

luka a ked si mala tu spinálku tak si normálne všetko vnímala či si bola taká trošku omámená???
ja ešte neviem akú budem mať to sa až v pondelok dozviem ked budem mať poradu s anesteziologom. tak uvidím.

ale môj doky povedal že spinál je lepší že menej azťažuje organizmus aj im sa lepšie robí lebo sa nemusia tak náhliť ako pri celkovej ked je tá dávka vyššia a musia rýchlo robiť aby mamička bola v anestézii čo najmenej.

luka04
6. nov 2009

kati......ja viem, vraj je lepsi ale kvoli sebe by som radsej teraz volila celkovu, lebo mi to bolo neprijemne vnimat...strasne mi klesol tlak, ani som ich uz nepocula, sustalo mi vhlave, rychlo mi daco pichli, potom sa mi zas prudko zvysil ☹ zle sa mi dychalo lebo mi mala tlacila na chrbticu, davali mi kyslik...a ked ju vybrali, hrozne sa mi ulavilo, hned sa mi lepsie zacalo dychat...potom mi nieco pichli a totalne ma to omamilo, klipkali mi oci...kym ma zasivali, som bola jak v mrakotach...ze aby som si pospala na par hodin..lenze ja som mala pri sebe Matka a nechcela som spat, rozpravali sme sa ked som lezala tych par hodin na JISKE, tak som ledva mlela jazykom 😅 ono to cele budes citit, doktorove pohyby, len to nebude boliet..zvlastny pocit...potom zacala bolest ked sa mi vratil cit do noh..cely vecer aj noc mi davali od bolesti infuzie a injekcie...to bola asi najhorsia noc...ale vsetko sa da prezit...uz mi je fajn...akurat mi volala kamoska co je po normlanom porode 5 tyzdnov a ked som sa jej postazovala, ze to trvalo tyzden kym prestali bolesti a zacala som normalne chodit, ona ze, sa mala ako ja 2 tyzdne...ze aj tak je cisarsky lepsi...a skusali sexovat a stale nemoze, co ju to dole boli...tak sa utesujem, ze som na tom asi lepsie teda 😅 jaj tak ti drzim palceky, aby si to mala uz aj ty za sebou....aj mi napises?????

katika82
6. nov 2009

ahojte maminy

no mne dnes celý deň nešiel net tak som tu nebola, teraz som sa vártila od sesternice ona rodila pred týždnom tak som ich bola kuknúť júúúj malý je taký zlatučký, fakt tak ma to tak nejak precitlo všetko že v utorok vlastne už aj ja budem mať takého drobčeka.

luka jasné že sa ti ozvem čo a ako aby si dala babám vedieť.

inak kukali ste včera ordináciu??? no tak to ma vôec nepotešilo ako skončila

luka04
6. nov 2009

kukali...ale nemylsi na take veci...vsetko bude ok a buduci tyzden budeme vitat maleho Lukaska 😉 😉

katika82
7. nov 2009

Luka tak neviem práve že si to nejako nepripúšťam zatiaľ, zajta som už posledný deň doma, no a v pondelok ráno frčím na príjem.

inak počúvaj moja a nemohla si mať niečo na ušoch myslím svoju mp3 s hudbou alebo tak. to by pomohlo. ja sa tiež skôr toho ani nieže bojím ale taký pocit blbý že všetko budem počuť, no ale tak budem sa snažiť myslieť na niečo pekné.

luka04
7. nov 2009

vies co, ja som sa na to nepytala ci mozem mat hudbu ale bola som taka vyplasena, ze ani by mi to asi nepomohlo 😅 ja som taky strachoprd, sak aj preto som dostala tu triasku ked som sedela na stole a chceli mi pichnut do chrbta tu injekciu...srdce mi bilo jak dive...ukludnila som sa az ked vybrali malu...
budem na teba mysliet moja...viem co ta caka...ale stale viac si uvedomujem, ze asi to bolo aj tak lepsie ako normalny porod, aj ked som mala vecsie boleti po ako baby co rodili normalne, ale zas ja sm po tyzdni fit a napr.ta kamoska 5 tyzd. a ma problemy....

katika82
7. nov 2009

no ja si tiež myslím že ten týžden akosi pretrí človek ale potom fakt ked niektoré nemôžu aj vyše dvoch mesiacov sedieť tak to je hrúza. kamoška tiež rodila pred týždnom a doktorka jej nepovedala že ma malú panvu tak jej malá nechcela vôbec zísť do pôrodných ciest, hcudiatko trápila sa vyše 20 hodín čo sa v nej rýpal doktor ako v prasati vravela kým akosi malej hlavičku nasmeroval. no povedala nikdy viac. že keby enmala teraz doma maminu tak si to nevie predstaviť že tiež sedieť sa jej nedá pozašívaná je veľmi. tak fakt asi ten cisársky môžeme byť rady že máme.

no dúfam že ma niejaká triaška nechytí budem sa snažiť myslieť pozitívne a hlavne na to že o chvíľku už budem mať malého na svete a budeme sa z neho tešíť.

ale už chce ísť fakt von lebo je to na nevydržanie ako sa vytláča, nechápem kde sa mu nabralo tých 3500 g.

kessy11
7. nov 2009

ahojte vidím že rozoberáte pôrody tak sa podelím o vlastnú skúsenosť, malý nebol najmenší mal 3690g a 52 cm a napriek tomu som rodila prirodzené s epi a bol to najkrajší zážitok v mojom živote, samozrejme som bola aj ja nastrihnutá a pozašívaná ale už dnes o tom ani neviem, možno záleží od lekárov, možno každá mamičká je iná ťažko povedať, ale aj väčšie babatka sa dajú porodiť normálne a bez ujmy na zdraví 😀 😀 😀 😀 pre mna jednoznačne super zážitok 🙂 ja môžem isť rodiť znova aj zajtra 😉 ale je to aj tým, že malý pekne zostupoval, ja som sa ukážkovo otvárala, anesteziologička bola super, dopichávala mi epi podla mojej potreby, takže tak 🙂

luka04
7. nov 2009

kati...mne vraveli na sone pred mesiacom ze mala je na svoj tyzden o dva tyzdne vecsia, bola som v 36t. vtedy, vraj ma okolo 3200g a pozri..po mesiaci sa narodila a mala 3270g!!!! takze neviem ci to sono je presne....zeby sme uz za mesiac ani nepodrastli?????

miroslava89
7. nov 2009

luka dlhsie som tu nebola ale pozeram ze uz mas babetko🙂gratulujem a vela zdravicka malej 😵

luka04
7. nov 2009

dakujem Miri 😉 a tebe uspesne tehulkovanie 😅

katika82
7. nov 2009

kessy takže už to máš za sebou to je super, ja by som tiež bola možno radšej rodila prirodzene keby bol malý dobre otočený, bol by pri nás ocino takto to musím zvládnuť sama.

luka - no mne povedal že nejaké odchylky tam budú to je vždy. no som tiež zvedavá aký bude veľký.
a ako často sa ti malá budí?? tej mojej sesternici každé dve hodinky ho nakojí a zasa potom spinká dve hodky.včera som sa aj kukala ako ho kupala tak to bol zážitok júúúj taký maličký a ako si ho vedela pekne chytiť a prevrátiť uf dúfam že to aj ja tak budem vedieť inšitnktívne 😒

luka04
7. nov 2009

no my spinkame ako kedy..raz potiahne dve hodky, potom tri....a zas dnes mala zlu chvilku, bola hore skoro od 11 doobeda do 14.00 nevedela zaspinkat...aj zadriemala, strhla sa, plackala...asi ju bolelo brusko...ale dnes sme nabehli do lekarne, kamoska co ma toho maleho mi dava rady, co kupit a taaak...uz mame aj zabku v pusinke, dnes som ju natierala, aj nejake fliaciky na tvari a krku, volala som doktorke, povedala ze to je infekcia z porodnice, mam jej to umyvat repikom a liehom a pondelok na poradni nam predpise framykoin...ja som tiez vo vsetkom novacik, bojim sa ale som nutena starat sa, tak to nejak ide...mamina dnes odisla, uz som teraz sama kupala a robila vsetko to co som pisala, uz mala spinka, napapana...konecne som ja vliezla do vane...juj tak zajtra ides, budem na teba velmo mysliet a drzat palceky a cakat sms 😅 😅

katika82
7. nov 2009

luka zajtra som ešte domka až v pondelok idem.

no ja tiež som taká že ako to budem zlvádať ale to sme naozaj nútené tak sa to naučíme no nie

klauduska
8. nov 2009

Ahojte babulky!!!

luka....uvidis,po par tyzdnoch sa to vsetko zrovna a najdete si svoj rezim....teda aspon ja v to verim.Zo zaciatku je pre nas vsetko nove,ucime sa aj my.....Kazdy mi vravi,ze to vsetko zvladnem,nejako instinktivne....A ja si vzdy poviem,ze ved ked zvladli vsetky predomnou.....zvladnem aj ja!
luka a kupes vo vanicke ci v kybliku?Vraj v NR porodnici kupu len v kyblikoch......ja mam doma vanicku nachystanu.....A kolko plienok minies denne,cca?Prebalujes zakazdym ked ide mala papkat?Aj v noci?

kati....tak ty si dnes posledny den domka ako kinderko,2v1......tak len pekne oddychuj,uzi si to s manzelikom,vychutnaj.....Budem na Teba v utorok mysliet a silno drzat palceky nech ste obaja zdravucki ako rybicky!!!

My sme boli vcera gratulovat,bolo Imricha,a tak som sa Vam doslova,ze nazrala.... 😕 😕 😕 Baby,mne az teraz nejaqk posledne 2 tyzdne zacalo riadne chutit..... 😅 😅 😅 mam navrch necelych 12 kg a cez brusko mam stale pod 100 cm,ale keby vidite co ja vsetko zosrotujem za den..... 😀 😀 😀 Ale je to urcite prijemnejsie ako ked mi byvalo zle.....to urcite!

a co Vy ostatne,moni ako sa citis?Spava sa Ti dobre?Ja som tieto posledne 2 noci spala strasne.... ☹

katika82
8. nov 2009

Klaudy no ja som tiež teraz ku koncu už taká nenažraná zjedla by osm aj neviem čo ale čo ked mi toho veľa nevojde do žalúdka

luka chcela som sa ťa ešte opýtať deň pred operáciu si mohla jesť ešte v nemocke či nie?? zajtra mám ísť ráno na ten príjem a neviem či sa môžem domka najesť či už nie či budem tam celý deň hladná musieť byť???

luka04
8. nov 2009

kati....len sa najedz doma, aj ja som sa...naposledy...v nemocke mi uz nedali...v stredu rano som jedla naposledy a potom az piatok na obed mi dali nejaku kasu vypit po leziacky....do soboty len tak..dieta...ked ma odpojili z infuzky nacisto dali dole cievku, mohla som zacat chodit na obed medzi ostatne...vyhladovana som bola jak vlk...

inak...uz mam dole 7kg...este 5 ostalo 😉 ale vzhladom ku kojeniu, nemam moc co jest, teda aspom dietne a drave, tak to ide 😅

klaudy...ja kupem vo vanicke...ano v NR kupu v kybliku...ale mn sa to nejak nepozdavalo...malinku prebalujem pred kazdym papanim, skoro vzdy mame nalozene 😅 kolko miniem???? cca 7ks

joj teraz sa jedujeme, zas boli brusko.....a uz som jej na to kupila aj ten espumisan emulziu...

katika82
8. nov 2009

luka no tak to hovorila ja tá moja sesternica vždy pred kojením malého prebalí ono ževraj tak do toho mesiaca často kakajú drobčekovia.

dobre moja tak sa najem preistotu lebo ja budem hladnáááá ako vlk sa poznám

luka04
8. nov 2009

zajtra teda ides, ufff viem sa vzit do tvojej koze, este mam zive spomienky ako som sa den pred citila...darmo mi kazdy rozpraval, ze mam byt kludna, ze vsetko bude ok, strach bol aj tak...nezazmurila som oka v nemocke..a rano ked ma uz chystali na porodnej sale, dali mi nejaku infuziu a manzel vravi, ze ked prisiel za mnou, bola som nenormalne kludna a usmiata...az sa cudoval, ze nestresujem a on chudak sa triasol 😅 pametam si, ze mal total studene ruky ako ma chytal...tak asi to bol nejaky ukludnovak 😅

klauduska
8. nov 2009

luka...super,dik....takze riadne naklada malinka Leuska do plienok.No,to si este uzijeme ten smradecek,cooo??? 😀

A vedela si potom ako kupkat vo vanicke,ked v nemocke ukazovali v kybliku?A s kileckami si dobra......ved mas este len tyzden a pol za sebou po mporode..... a aj Ti niekto poradil,ze mozes ako kojaca mamicka papat?

luka04
8. nov 2009

este to zatial nesmrdi 😀 😀 😀 da sa... no ja som vedela malu kupkat, lebo som trenovala na krsniatku Ninke pred rokom...a na braskovi 6-rocnom...ale prvy krat, ked som ju isla sama, strach som mala!!!! to sa neda porovnat, ked citis taku zodpovednost, ze to je tvoje...ich som sa nebala a teraz malu ano...ale uz to preslo...kazdym dnom sme istejsi vo vsetkom 😉
no ja som poriadne nevedela co jest, ale bola tu mamina na tyzden a ta mi nastolila tvrdu dietu 😅 😅 ona je aj dietna sestra povolanim,robila v nemocke, takze vedela dobre...aj varila, bola to parada, aspom o to som sa cez tyzden nemusela starat..ale uz vcera odisla, a sme na to sami ...ale dnes este varil drahy..ja som upratovala robila okolo malej...nejako to caspm sklbime vsetko dokopy..teraz cakam braska so zenou a Ninkou, pridu pozriet...
co sa tyka vahy, v nemocke som moc nenechala, 4kg, ale to som sa vazila hned po prichode a to som bola taka opuchnuta este...tie nohy aj vlastne cele telo..a postupom tyzdna isli dalsie dolu...

katika82
8. nov 2009

no luka tak to si super zhodila fakt.

veru už ma chytá taká depka snažím sa byť kľudná a tak ale veru to nejde a to viem že zajtra tam nezažmúrim ani ona, akurát si sťahujem z netu nejakú relaxačnú hudbu do mp3 na noc aby som mala čo počúvať. a chcem sa spýtať anesteziologa či nemôžem aj na sále niečo počúvať aby osm tak moc nevnímala tých lekárov.
luka a nemala si nič na také ukludnenie počas oprerácie normálne si všetko vnímala???

klauduska
8. nov 2009

luka...este nesmrdi???A kedy zacne?Ja som myslela,ze to hned taky babatkovsky smradecek.... 😀
Tak to mas super,ze si ako-tak bola natrenovana...Ja som este nikdy nekupkala,ale snad to tiez zvladnem a strach tam bude urcite...to viem....ale bude pri mne muzik,tak to spolu snad zvladneme.....

kati...Tebe moja chcem popriat,aby si to mala rychlo uz za sebou,Verim,ze si (budes) nervozna,ale vzdy si spomen na maleho drobceka,ze ho co chvila budes mat uz v naruci a bude len a len TVOJ (Vas)!Hlavne vela zdravicka,nech ste obaja OK a budem drzat palceky!!!! 😉 😉 😉 A cakat na spravu samozrejme!!! 😉

luka04
8. nov 2009

kati...urcite mi nieco dali do infuzie ked som lezala na porodnej sale a chystali ma..lebo bol pri mne manzel a tvrdi, ze som bola nenormalne kludna..ze som sa len usmievala a nechapal, ze nestresujem, ked som pred tym doma stale...ja si len pametam, ze bol totalne mimo, studene ruky, triasol sa ked ma drzal...a ja som bola jak baranok 😅 no s tym pocuvanim hudby neviem...lebo so mnou anestezilog v jednom kuse komunikoval, pytal sa ma na pocity, ci mi neni zle, ci ich pocujem, stale mi vravel co robia, co bude nasledovat, pripravoval ma napr. ze teraz zacitim najvecsi tlak, aby som sa nezlakla, ze idu vytiahnut babo a ze potom sa mi uz bude lahko dychat..inak bol velmi zlaty...hladkal ma za ruku 😅 ale mozno to bude u vas ine a dovolia ti hudbu...

klaudy...strach bude pri prvom kupani ale postupne si zvyknes...my sme uz dnes po kupkani, museli sme skor, lebo tu bola navsteva a mala sa rozrusila, nemohla zaspinkat, plakala, tak sme sli kupkat ked odisli, napapala sa spinka tvrdo...kto vie dokedy ... 🙂 zajtra ideme k doktorke, som uz nedockava co povie na tie jej fliaciky, uz mi aj na telicku nie len na lickach ☹

nella27
8. nov 2009

ahoj Kati, tak aj ja ti drzim strasne moc palceky, budem na teba mysliet a urcite to vsetko dobre dopadne, nebojkaj....drz sa a potom daj vediet, pa.

katika82
8. nov 2009

no ahojte moje krásne,

bola som akurát s maminou za primárkou novorodeneckou s maminou ona je od nás tak mi povedala že sa nemusím báť že aj manžela pustí za malým kedykoľvek kým ja budem na pooperačke, tak som taká kludnejšia.

luka tak ak sa bude somnou rozprávať tak to bude ok, ja len že aby som moc nevnímala tie slová ako podajte mi skalpel, odsávať a podobne.

Ďakujem vám všetkým že budete na mňa myslieť, určite dám Luke vedieť ako mi je a ako všetko dopadlo.

Tak sa s vami lúčim zatiaľ, ak sa mi bude dať prihlásiť cez mobil na koníka tak vám niečo aj napíšem.

Tak sa mi držkajte a Klaudy ty možno aj prodíš kým sa ja vrátim tak ti tiež držím pršteky nech všetko dobre dopadne

pa pa

katika82
9. nov 2009

No Ahojte lasky skúšam ci sa mi da cez telefon prihlasit.citat vas mozem len neviem ci mi to odoslé.no akurat cakam na príjem uz mam za sebou anestéziológa tak idem spínalom.

katika82
9. nov 2009

Juj super aj mi to pridalo takze ako tak budem v kontakte s vami.inak je mozné ze pojdem az v stredu este uvidia ale skor to bude zajtra ale streda by bol pekny datum 11.11:-D

klauduska
9. nov 2009

kati...no super,ze si s nami takto v kontakte...aspon ti ubehne cas v nemocke,kym budes cakat na den D.....
Inak moj brasko sa narodil 11.11. 😉 sestra 12.11....Tak som zvedava kedy sa nas drobcek vypyta na svet,lebo vcera to uz vyzeralo vselijako....take bolesti som mala od 18,00 do 23,00,v podbrusku,ledva som sa hybala,aj na velkej som 2 krat bola,ale nebola hnacka(to som citala,ze jeden z priznakov porodu je aj hnacka)....ale potom to v noci preslo...tak neviem ci maly tak intenzivne tlacil dole...ale kopal teda riadne!!!

Tak kati....informuj nas....a kedy ti povedia ci to bude zajtra alebo v stredu?

luka04
9. nov 2009

ahoj katuškaaa....tak myslime na teba a cakam spravicku 😉 no ozaj by bol 11.11. pekny datum, moj muzik ma aj meninky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre