Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
5. aug 2009

klaudy, urcite ti to nepovie, ked ta tam sam posielal...no co uz..cakala som to..inak neni zly, ale ta reakcia vcera 😖

dobre babenky, idem ja offky, uz pride navsteva...nech sa vam pekne pracuje, a rychlo to ujde, ale neviem ked je streda, klaudy ma asi dlhsi den 😅

a dnes nevarim 😀 😀 😀 vcera vecer som naklofnila plny hrniec rizota.............

papa tehulky moje 😉

katika82
5. aug 2009

NO DOBRé ránko maminy,
tak nám až teraz spustili v práci net.včera tu bola strááášna búrka všetko vyhodilo dokonca treslo aj do lanovky takže nám nejde iba jedna a aj do jedného uja udrel blesk do nohy, ale nakoniec to nebolo až také vážne našťastie len šok mal a topánku mu spálilo ale noha v pohode.

no luka tak to som v šoku z toho lekára. ja som bola na tom 3D pri svojom lebo ho má on ale toto by ma nenapadlo že môžu byť taký závistliví niektorí doktori, vška nech si ho kupi aj on a nech robí a zarába anie len hundrať na druhých.

klaudy tažke rovnakééé ?? to je super.mne sa najksôr táto nezdala ale písal som segre že ktorá sa jej viac páči a ona kukla na tie trojdielne sady a že tam to krajšie vidno tak som si pokukala ostatné a rozhodla som sa pre túto.dokonca mi písala tá pani odtiaľ že zadarmo dostanem ešte nejaký malý darček a + plachtu mám si vybrať farbu. takže nakoniec to bude 13 dielna sada. tak super 😉

moni - s tými obchodmi to je pravda, naši slováci sú taký že oni by chceli rýchlo hned zarobiť.a poliakom stačí menej ale viac predajú.

klauduska
5. aug 2009

papa luka a pekny dnik.....

veru,dnes mame dlhy den, do 16,30,tak snad to nejako vydrzim... 😒 Este musim behnut do mesta manzelovi kupit kravatku,lebo ide v sobotu robit sofera na svadbu....a ja zajtra cestujem skoro rano za nasimi na kupalisko do Turcianskych Teplich na 4 dni....tak budem bez manzelika.... ☹

andrea12737
5. aug 2009

Pekny den tehulky...mam otazocku, dnes v noci som sa zobudila na silnu bolest bruska ☹ , uz sa mi vsak druhy krat stalo-od rana, ze ma zacalo boliet brusko, stvrdlo a bolest mi ide ako keby do podbruska az tam..dole..... ☹ mali ste uz nieco take? ☹ aj teraz ma boli brusko... ☹

monika131
5. aug 2009

luka - papa a príjemné navštevovanie.....

klaudi - takže Ty si dnes dlho v práci, ja iba do 14.30, lebo musím ísť manželínovi odniesť na úrad práce papier, na základe ktorého dostáva príspevok na cestovné (troška okrádame štát) a o 15.00 mi ide autobus, tak aby som to stihla.
A tie 4 dni na kupku ti závidím. Naši sa včera vrátili po 4 dňoch z Maďarska, boli na stanovačke, volali aj mňa, ale ja a stan, to teraz momentálne nejde k sebe. Prišli krásne opálení, oddýchnutí, plní energie. 🙂 A bez toho manželíka to snáď nejako zvládneš ☹

andrea - ja mávam takého bolesti už asi od 20tt, možno aj skôr, presne si to nepamätám, ale doktor mi povedal, že je to normálne, sú to vraj poslíčkovia, čiže kontrakcie a niektoré ženy ich cítia, niektoré nie. Pokiaľ nekrvácaš a dá sa to vydržať, vylož si nožičky a oddychuj. A ja pijem šumivé magnézium 2xdenne, a tie bolesti sa zmiernili, a necítim ich tak ťažko. Alebo je ešte jedna možnosť - že si tvoj drobček ľahol v brušku tak,že tebe to nie je veľmi príjemné a spôsobuje ti to bolesti, aj mne sa to stáva, a väčšinou ma z toho bolia kríže, alebo podruško 😖
Keď ti to neprejde, chod k lekárovi.

klauduska
5. aug 2009

Ahoj kati....no pekne,tak takto u Vas burka vystrajala???A to ako toho uja zsiahol blesk???vidis a presne tohto sa bojim....blesk je nevyspytatelny jav a ani nevies ako a kde a moze Ta zasiahnut.... ☹ ☹ ☹
Ja som tiez pozerala tu 11-dielnu ci sa viac neoplati,veru oplati,ale nepotrebujem z toho stojan na baldachyn,lebo ten mame,ani zavinocku,aj tu mame,....takze asi bude ta 6-dielna+dokupime ten volan....A spacim vakom som si neni ista.... 😒ved bude mat perinku,tak neviem.....Vy budete kupovat?

andrea...tak taketo stavy nemavam,tak Ti asi neporadim,ale ked pojdes najblizsie k doktorovi tak mu to urcite povedz!Mozno Ti tiez na to nieco da ako Monike.... 😉

moni...ano,nasi tam predavaju cele leto,tak ich idem pozriet,trosku poddychovat,predavat a mozno aj kupkat...Pisu je to termalne kupalisko,no vodicka nie je moc tepla a zrovna teraz napustaju bazenik cistou vodickou,...Tak uvidim ci tam vleziem.... 🙂

Tak ja zacinam byt uz riadne hladna...!!! ☹

monika131
5. aug 2009

tak hladná som už aj ja, ale dnes som si ako na potvoru zabudla nachystaný obedík v chladničke, ale teraz som troška zahnala hlad, spraskala som celý balík hrozienok v čokoláde, mňam,mňam,mňam a potom, že priberám.
Ale pôjdem si niečo objednať vedľa do reštiky.

😒

katika82
5. aug 2009

klaudy no ten spací vak ?? ja neviem asi ho ani ja nebudem kupovať, však bude spať v postielke a u nás býva dosť teplo ked kúrime takže asi nie.

andrejka - tie bolesti mávam aj ja.pred dvoma dňami som dokonca skoro ani nechodila lebo sa mi nedalo tak to bolelo. drobec mi asi ležal na črevách aleob čoo, lebo postupne ako som sa vy------ asi na 4 krát tak to prechádzalo a popri tom mi tiež bruško tvrdlo. mne tiež lekár povedal že pre takéto stavy netreba robiť paniku. že pokiaľ nekrvácam tak je to v poriadku. mne sa celkovo malý ukladá viac do vnútra lebo nemám nejaké veľké brško takže mne stále tlačí na nejaké vnútorné orgány takže vždy na niečo iné pritlačí minule som zasa mala bolesti v pravom boku a to mi tlačil na slepé črevo tak že som ani dýchať nemohla prešlo to tak za dva dni.

inak aj ja som už hladná máme dne kurča pečené tak si dááámmm.

katika82
5. aug 2009

klaudy ja ešte chcem ísť na ostatné veci raz do toho poľska na také dokúpenie flašky, cumlíky,obliečka do postielky, a do kočíka súpravu,fusak a vecičky ostatné do pôrodnice čo nám bude treba.aj tú prebaľovaciu podložku chcem tam aj do postielky matrac nám treba a uvidím čo mi ešte do nosa šmrcne 😀 😀 😀

luka04
5. aug 2009

babenky, ja spaci vak nekupujem, ved kym bude malinke, bude v zavinovacke a potom si myslim, ze nebude treba..ved v tej postielkovej sade je aj vankus a paplonik..svokra mi sice chce dat ten vak silou mocou ustrikovat 🙄 ale neviem...ved jej vec... ja mam rovnako ako klaudy vybratu 6-dielnu sadu, lebo konstrukciu na baldachyn mam po krsniatku, zavinovacky kupene, aj dostane...mne ide len o baldachyn, paplon+vankusik, navliecky a hniezdo...co sa tyka veciciek,tak som vam pisala, ze uz ich mam az moc, len par som si kupila pre radost..este aj fusak som dostala, aj deky, aj zimne overaly,vanicku...teraz mam narodky o tyzden, niektori mi vraj planuju kupit aj pre malinku daco, takze...ja len ten kocik 😀 akurat som si kupila flasticky,dudliky,kefku,ponozticky,podbradnicky..

luka04
5. aug 2009

asi by som sa mala aj ja napapat, spominate tu obedik....

moni a co dorbe si si objednala??aj ja by som brala daco take, nikdy mi nechuti moja strava varena 😝

kati...nechces nahodou ty znacku kociak Verso?? akurat tu bola kamoska s malinkym, ma ho, kupovala v POlsku...vyzera presne typ ako moj vybraty Tako Jumper, asi v nicom sa nelisia, len farba...tak som ho obzrela, lubi sa mi..splna vsetko co som chcela...

andrea12737
5. aug 2009

No...ono je to aj tak ze sme cosi riesili pred par dnami,a ono som po tom mala take stvrdnute brusko, az sa aj manzel zlakol, a ked to zaregistroval tak sme s maznanim radsej prestali, a odvtedy su tie bolesti....hnackujem kazde rano, a vecer ma ide porazit z toho ze som vlastne prejedena z celeho dna, a ani vetry, ani na wcko no nic, len cakam na rano, kedy ma zasa prezenie...toto som teda pri malom nemala.. ☹ su to stavy na porazenie ☹ a megne B6 beriem, prave kvoli tym bolestiam, kt.mi zacali ani neviem kedy, pytala som si tu radu, ale zeby to nejak extra pomohlo... ☹ no ale mimco vyzera byt ok, kope ako o dusu 🙂 tak aspon nieco.
Akurat som dovyprazala karfiol v syrovom cesticku, tak si idem konecne oddychnut.
Krasny zvysok dna prajem.

klauduska
5. aug 2009

tak,tak baby,asi mate pravdu,tak teraz som uz rozhodnuta s tym spacim vakom....vahal som ci ano,lebo je krasny,ale tak asi by bol nevyuzity.... 😉 Dik baby... 😉

ja som pozerala fusak na nete a jeden mi strasne padol do oka,je to zn. Emitex a taky oranzovo cierny by sa nam aj hodil do kocika..... 😵 Len je dost drahy,tak tiez este neviem,ale nove sa pohybuju dost vysoko.... 😒

luka..veru,sup-sup papat,nech Ti malinka nevyklopkava na brusko,ze je hladnucka.... 😵
Ja som mala na obedik vybornu polievicku,hovadziu s knedlickami a dolky so slahackou,lekvarom,nutelou a ovocickom...mnaaam... 😎 😎 😎

luka04
5. aug 2009

no uz som napapana a robim drahemu kolacik, dnes sme 9 rokov spolu 😀 bublaniku rybezlovo-cernicovu a do stredu som dala velke srdiecko 🙂 kamoska uz odisla, baby, co mi ta rozpravala o porode, uz ani nechcem rodit 😖

xpetka1x
5. aug 2009

no

monika131
5. aug 2009

klaudi - mala si výborný obedík. Taký sladučký, mňam. Ja ten vak tiež nebudem kupovať, lebo ho asi veľmi nevyužijiem. 🙂

luka - nakoniec sme si s koleginkou objednali pizzu - troška nezdravé, ale raz za čas to neuškodí. Takže dnes máte takú maličkú oslavu, tak my to budeme mať až 18.8. a tiež asi niečo vymyslíme, aby sme to troška oslávili.
A aj mne už kamošky rozprávali dosť hrozné veci o pôrode, ale ja to nechcem počúvať, veď každá žena je iná, a každá si musí ten svoj pôrod prežiť. Ja mám kamošku, ktorá teraz rodila už tretie bábo a hovorila že to bol najhorší pôrod z tých troch a zasa moja koleginka, rodila na 30 rokov ako prvorodička a hovorila, že ani nevie ako a malá bola na svete - celý pôrod trval 4 hodky. takže je to individuálne.
😲

monika131
5. aug 2009

andrea - my ti tu poradíme iba to, čo ti víeme poradiť a keď sa ti to nepozdáva, tak choď alebo zavolaj svojmu lekárovi a uvidíš čo Ti povie. 😒

katika82
5. aug 2009

luka ten verso ja už mám nieže ho chcem. ja som ho v sobotu v polsku kupila. mne sa tiež páči uvidíme ked začneme kočíkovať ale najskôr som mala výhrady k tomu že otočné predné kolesá ale ked som si sním pobehala po dvore tak sa mi to páčilo lebo netreba vždy kočík naklánať na seba pri otáčaní. takže som rada že sú také.

a blahoželám k výročiu téééda to je už pekné výročie naozaj

monika to máš pravdu s tými názormi na pôrod najlepšie je tešiť sa nato že v tom memente už budmee týchto našich anjelikov držať v náručí a to je dôležité.

katika82
5. aug 2009

baby inak našej jahody sa to už riadne kráti, onaje už hádam v nejakom 37tt nie??? viem že bola o 10tt viac ako ja.

luka04
5. aug 2009

jaj ty ho uz mas..no tak je super potom..schvalujem 🙂 nasla som ho aj v sivo-ruzovej kombinacii ako chem ja, tak ak by mi nevysiel ten tako jumper, bude tento.... no ja sa neriadim tymi nazormi, viem ze sa hrozne lisia...to len take neprijemne pocity vo mne vzbudila ked o tom rozpravala ake mala problemy...

moni...mnaaaam pizaa..strsne dlho som nemala

katika82
5. aug 2009

my sme mali kurča pečené celkom sa dalo ale musela som sa ešte sladkým doraziť. ako vždy 😀

no tam na tržnici ho mali tiež taký ružovo fialová v kombinácii so sivou. ten bol krásny sa mi veľmi páčil len sme chceli taký čo bude neutrálny teraz pre chlapca a potom ak sa podarí niekedy baba. 😀
musím ho vyfotiť ale je už u svokrovcov na manzatke poskladaný. 😠

luka04
5. aug 2009

hmm skoda...zvedava som nan..a co ta vysiel cely komplet?? aj s vajickom??

klauduska
5. aug 2009

no babulky,ale ste sa rozpisali..... 😅

veru,dobry bol obedik...moni...inak aj pizzu mam veeelmi rada,sem-tam zajdeme s manzelinom,ale v poslednom case radsej objedname rovno domkov.... 😉

luka...gratulujem k vyrocniku.... 😉 😉 😉 Pekne si spravte krasny vecer,manzel sa kolaciku urcite potesiiii..... 😉 😉 😉 My 9 vyrocie mame uz pol roka za sebou... 😒 ale caka nas prijemne okruhle,10-te... 😵

kati....minule sme tu rozoberali,ze kto je kolko spolu a kedy sme mali svadbu....ty si tu tusim nebola,ak sa nemylim.....tak sa pochval aj ty.... 😉

katika82
5. aug 2009

luka a tento sa ti nepáči??
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5318984 aj ten je pekný

no vyšiel ma celý trojkombinácia teda vajíčko, športová sedačka a normálne kočík s vaničkou za 7500 tisíc teda 250 eur a ešte aj pršiplásť naň proti dažďu a sieťka na vaničku. a páči sa mi na ňom jedna vec že sa dajú všetky tri časti, teda vanička,vajíčko aj športová sedačka otáčať na obe strany to pri veľa kočíkoch nebýva že aj tá základná vanička sa dá otočiť na obe strany.

klaudy no viem že ste to tu rozoberali ale ja som oproti vám začiatočník my sme boli spolu rok a pol a zobrali sme sa a teraz máme mesiac aj nejaký tážden výrocie svadby 😀

katika82
5. aug 2009

luka asi skôr tento žee?? ten je so sivou?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5319048

katika82
5. aug 2009

náš je s takýmito kvietkami akurát je bledunko modrý a tam kde sú kvietky je červený s modrými kvietkami
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6101474

katika82
5. aug 2009

a rozhodovali sme sa medzi týmto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5290179
a tým čo máme

klauduska
5. aug 2009

to si pamatam,ze ste mali svadbu nedavno...tak gratulujem k prvemu vymesiaciu aj nieco.... 😉 😉 😉 A neva,ze zaciatocnik,hlavne,ze ste si sadli a lubkate sa..... 😉 😉 😉

aj ten nas kocik je taky,ze sa da otacat do oboch stran..... 😉

katika82
5. aug 2009

klaudy tak to je super, ono tie novšie teraz sa asi dajú. ale tie ostatné čo nám ukazoval tam tak tie sa nedali.

luka04
5. aug 2009

kati...no presne si trafila, z tych vsetkych najskor ten sivo-ruzovy 😉 ale ja mam zatial aj tak favorita ten v albe, ale nezavrhujem ani tento typ..inak su skoro uplne rovnake..vo vsetkom...a mate super cenu, ta kamoska ho tam kupila za 9.500,sk s tymi vecami ako si ty vymenovala...zvlastne...tem co mam vybraty ja je 9.500sk cela trojkombinacia, aj sietka, taska, nanozniky na vsetky casti, adapter...a zo slovenska, z Bardejova presnejsie..kurier donesie...inak, ten posledny zeleny ma ta kamoska 😉 aj ja gratulujem k svadbicke, este cerstvej ...nedas si foto do albumu?? rada by som ta videla ako nevestu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre