Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
16. aug 2009

no ešte hodku a padámmm domkov. juj už som nervozna z tých ľudí stále dookola to isté vysvetľovať 😠

luka04
16. aug 2009

to pozname 😀 mna nejak boli hlava, pojdem si lazkat kym pride druha varka..jedni uz odisli...

katika82
16. aug 2009

moje máš to veselé. no idem ja už teda tak pa zatiaľ

kika29
16. aug 2009

ahoj.robila som si teh.test a vyšiel pozitívne. chcem sa opýtať vie mi niekto poradiť či mi môže byť zle ked som tehotná asi tak 3 týždne? som nafúknutá a napína ma na zvracanie vždy podvečer. mám 3 ročnú dcérku a pri nej som ani nevedela že som tehotná. zle mi začalo byť ked som bola v 3 mesiaci. viem že každé tehotenstvo prebieha inák ale tieto moje nevolnosti sa mi zdajú že sú trocha skoro. je to normálne? a keď áno vie mi niekto poradiť ako si trocha pomôsť alebo uľaviť ked to na mňa príde? večer to je dosť silné.ďakujem

klauduska
17. aug 2009

Breee ranko babulky!!!

luka...tak vsetucko len to najlepsie k dnesnym narodeninkam vela zdravicka,staticka,lasocky a spokojnosti a radosti s malou Leuskou a statsnou rodinkou!!!! 😉 😉 😉

Tak ja som bola vcera ako mechom udreta,ked som sa najedla a zalahla na gauc..... 🙄 Aj som zadriemala,ale manzel ma vytiahol na prechadzku.....Inak Vam poviem,ze ten moj manzel je snad horsi ako ja...... 😅 Ten ma stale na nieco chut a vymysla.....Som mu uz povedala,ze nech tolko nevymysla,lebo mna to laka,aj ked hladna nie som,potom som zas prepchata...no des..... 😒

kati.....a to co s tym porodom????To su akoze v anglicku sto rokov za opicami????Preboha,ved to som si myslela,ze Anglicko je na lepsej urovni ako u nas..... 😕

dnes by sa tu hadam mala uz objavit aj monika...aspon nam napise zazitky ako bolo... 😉

miumia
17. aug 2009

kika29
ahoj nic si z toho nerob podobne stavy riesim v tychto dnoch ja... som podobne uplne na zaciatku a odo dna ked som mala dostat menstruaciu (a uz nedostala 🙂 ma trapi nafuknute brucho, nieco ako menstruacne krce niekedy silenjsie inokedy slabsie ktore teraz trvaju uz tyzden a nieco. Podobne ako tebe je mi najhorsie na vecer a hlavne v noci co som povazovala za paradox ale vidis je nas par co to prezivame akosi v opacnych casoch. Dnes mam ist na dalsi ultrazvuk ci uz malinke bude vidiet no obavam sa ze je este velmi skoro tak uvidime. Drzim palce bud kludna a ozvi sa ked budes mat nieco nove 🙂

garicka
17. aug 2009

miumia

držím palce na ultrazvuku 😉

luka04
17. aug 2009

dobre ranko 😀

klaudy..moc ti dakujem si zlata, ze si nezabudla...ja mam uz polovicu oslav za sebou, vcera tu bola jedna cast rodiny a dnes pride dalsia..unavena som po vcrejasku teda dost...aj som sa nabehala, aj sme dlho sedeli..dnes sa u nas pokracuje v pracovani na spalni a poobede pridu dalsi gratulanti, idem spravit tu torticku 😀 nooo moj manzel je taky isty, prehovara ma kolko krat aj ked ja nechcem, ze sak co, dopraj si, si tehotna a to je pre Leusku a podobne 😀 o desiatej zahlasi: maco...nedali by sme si krupicovu kasu s nutelou??? no povedz.... 😝 😀

no dnes by uz mala prist moni, nam stretko nevyslo, ked mohla ona, tak ja nie, mala som nabity vikend ze az..kati ma dva dni volna, vcera sme pisali..ale snad sa pripoji..

klauduska
17. aug 2009

luka...tak ste aspon poklabosili a posedeli,pocasie VAm prialo,tak bolo fajn,nie?Viem si predstavit,ze to bolo unavne,tolko chystania a potom upratovania....ale ved na druhej strane treba....

Ja som mala skor taky oddychovaci vikendik,nejak som to aj potrebovala,som citila,ze sa potrebujem vyspat a len tak sa poflakovat trosku.....v sobotu sme boli u svokrovcov v zahradke a tam vzdy omrkujem kocik...veru,keby ho mam tiez po ruke.....je zabehavany o sto sest.... 😀 😀 😀 Rozlozili sme tam postielku a natierali,tento tyzden pokracujeme....lebo sme ju dostali od segry,ale bola sem-tam dooskierana,tak ju natierame......

A inak luka ty ako?Ako zvladas v tomto stadiu?Co spanie,ja zistujem,ze to brusko mi uz zacina pomaly,ale isto zavadzat pri spani... 😒

klauduska
17. aug 2009

kika....podla mna Ti zle kludne moze byt aj od prveho dna....Moja kolegyna mi vravela,ze ked ona otehotnela,tak to vedela hned po tyzdni,ze mala tehu priznaky-ako prsia a zle...a pod.....Takze podla mna moze byt..... 😉
Ale co by ti mohlo pomoct,netusim...ja som tiez mavala problem skor na vecer ako rano.... 😒

luka04
17. aug 2009

klaudy...joj ani nehovor o brusku....od takeho 26tt mi zacalo prekazat pri spani...to som sa vam vtedy stazovala, ze neviem uz ako lezat...sice mi doky povedal, ze mozem lezat ako chcem, ze mu neublizim, ale ten pocit je taky neprijemny..lebo ked sa zvalim moc na bok, tak divne kopka, tak pritlaceno 😒 tak potom na to myslim, a uz sa neda tak lezat...ale strasne je mile, ked sa mi vyduje polovica bruska do jednej strany, akoby chrbatik vytrcila...mam tam taku strechu...potom to pomaly klesne a prejde na druhu stranu...vtedy si vzdy uvedomim, ze ja mam v nutri naozaj babenko 😀 😀 krasne to je...a ty ako klaudy,?

klauduska
17. aug 2009

no,tak asi nejak to aj ja pocitujem....vcera som sa nevedela nejak ulozit a len som sa pretacala hore-dole....Maly bol vcera neuveritelne aktivny,snad cely den kopal a ani nespal.... 😅 😅 😅 Dnes uz tiez od rana kopka a tak ma uz napadlo,ci vzdy ked kopkaju,tak musia byt hore....ci nahodou nekopnu aj vtedy,ked spinkaju a nejak sa tam nadsaju...Ja neviem.....Nevies nahodou?

S tou "strechou" to je naozaj zlate,ja to teiz na sebe pozorujem a vzdy ked sa takto vytrci,tak sa s manzelom na tom smejeme,ze tam maly Filipko stvara...... 😵 😵 😵 sranda....pomaly a omnoho castejsie uz pocitujem,ze to zaboli....ale nevadi,je to krasny pocit,ze viem,ze je v brusku.... 😵

Ozaj luka a ty si kde a co pracovala,kym si nastupila na PN?

monika131
17. aug 2009

ahojte maminky....

tak troška som vás zanedbávala, bola som na dovolenke u švagrinky a na net som nemala veľa času. Ale už som v práci, takže už čas mám.
No na dovolenke bolo fajn, iba cestou na západ sme v Pincinej pred Lučencom zaplatili pokutu za rýchlosť, ani nechcite vedieť, že akú 200 EUR, som myslela, že ma porazí. Ale nevadí. Šoféroval manželíno, na 90 išiel 131, ale ja som sa aj zasmiala, lebo keby som za volantom sedela ja, tak pokutu by sme tiež platili, ale snáď by to nebolo až 200 EUR 😀

klaudi - bruško začína zavadzať už aj mne, a nie len pri spaní, zistila som, že sa mi ťahžšie zohýna, napríklad, včera som si chcela odlakovať nechty na nohách, no nejako sa mi to podarilo, ale bolo to dosť pracné. A pri spinkaní mi tiež zavadzia, dnes v noci som sa zobudila na to, že mi bruško stvrdlo od toho, že som ležala skoro celkom na bruchu, aj som sa troška naľakala. Ale o 15 min bulo všetko v poriadku.

luka - ako dopadla oslava, no my sme v sobotu boli ešte aj v Topoľčanoch, pozrieť na tie slávnosti, dali sme si klobásku, popočúvali hudbu a išli späť. A veče sme boli ešte na jednej takej veľkej guláš párty - v Súlovciach na Betleheme, neviem či to poznáš, a zistilla som, že aj západniari majú horúci krv. a hlavne západniarky. Pobili sa tam totiž dve sestry, kvôly švagrovi. No bola to hotová kovbojka. Dobre som sa zasmiala. 😀 😀 😀

klauduska
17. aug 2009

ahoj moni....no vitaj spat!!!!

tak s tou pokutou si ma dorazila!!!Ja som tu minule fnukala,ze sme platili pokutu,ze sme nmali dialnicnu znamku a dostali sme 60eur....A vy ze 200eur...Tak to by ma riadne stvalo,lebo teraz tie peniazky treba na ine veci...Moj manzel je pedant na tieto veci a rychlost sa snazi dodrziavat....A nepomohlo ani zjednavaniem,ze si tehu a pod.????

Tak ste si spravili krasny program na vylete...to je dobre,aspon ste mali stale co robit.....A cestu si ako zvladala,kolko Vam trvala?

monika131
17. aug 2009

klaudi - no zjednávať nebolo čo, pretože najprv chceli 300 EUR, a potom povedal, že keď budeme platiť v hotovosti, tak to bude za 200. Keby sme pri sebe nemali peniažky, tak mu zoberú vodičák, dostane pokutu 300 EUR a ešte by mal aj oštaru, lebo by si po neho musel ísť a odstáť si radu na polícii.
Môj manželíno je dobrý šofér, ale na rovnej ceste dodržiavať 90 robí problém aj mne 😢 No z tejto pokuty sme sa obaja poučili, lebo keď sme včera išli domov, tak dodržiaval všetko na chlp presne, a cesta nám trvala dlhšie iba o 1/2 hod. Je pravda, že boli prázdne cesty, takže pri plných by to bola 1 hod navyše, ale nestojí za to sa ponáhľať.
Lebo presne tak, že peniažky nám treba na úplne iné veci a nie na pokuty 😠

No program sme mali veľmi pestrý, každý deň nejaká návšteva, hrozne ma to unavovalo, a cesta?
Už to bolo dosť o držku, zo začiatku ešte v pohode, ale posledných 100 km som zvládla horko, ťažko. Už mi aj trpli nohy, bolelo ma bruško a mrvila som sa na sedadle, pretože už som nevedela ako mám sedieť.

Chceli sme ísť v októbri na autosalón, ale som to stopla, pretože ja už takú dlhú cestu nezvládnem. Ešte snáď by som išla vlakom, lebo vo vlaku môžeš kedykoľvek vstať a poprechádzať sa. Ale už to asi nebudem riskovať. 🙂

a ty, ako sa máš, a čo bruško?
Už ste uzavreli meno na Filipko?
My ešte stále špekulujeme a naspäť sme sa vrátili k Brunovi. No uvidíme. 😉

klauduska
17. aug 2009

Tak veru,vy ste mali statsie,ze ste mali tolko bubacikov pri sebe.....A urcite lepsie,ako prist o vodicak a potom ho vybavovat.....My sme vtedy mali na mieste zaplatit 40,ale tolko som nemala,iba kartu,ale tak s tou som si vela nepomohla.... 😒 Takze nakoniec za 60...
Veru,ako sa vravi,treba sa ponahlat pomaly.... 😉

S tym autosalonom uplne s Tebou suhlasim,aj som sa cudovala,ze by si sa vybrala na taku cestu v oktobri..... 😕 To je uz fakt o drzku na tak dlhu cestu...... 😉

Brusko rastie,aj priberam,zacinam 27tt a mam 6,5 kg navrch...Asi to nie je az taka hroza,ale ved ja sa tesim,ze to ide ako-tak akorat....Meno sme uz uzavreli uplne na Filipka,snad uz len porodnici,keby v tom soku poviem nieco ine.... 😅 😀 😀 😀

A Brunko sa mi paci....manzelova sesterka ma Brunka.....Vy ste mali tusim este Markusa nie?Ale Brunik je krasne.... 😉

klauduska
17. aug 2009

A fotecky nemas ziadne,nepridas???

monika131
17. aug 2009

klaudi - no ja začínam 27tt až zajtra a zatiaľ som pribrala 11 kg. Takže si na tom, čo sa týka váhy o troška lepšie.

No mali sme vybratého Markusa, ale mne sa to meno veľmi nepáči. Brunka by som brala a priznám sa, že tiež sme začali uvažovať aj nad Filipkom alebo Kristiánkom. No neviem, neviem 🙂

a fotečky pridám, teraz sme sa fotili v Piešťanoch, keď sme boli na výlete a aj u švagrinky, takže ich hodím na net. Snáď sa k tomu cez týždeň dostanem. A ak by sa mi to nepodarilo, tak ma naháňaj, aby som to tam dala. 😀

klauduska
17. aug 2009

No,s tou vahou sa len bojim,aby mi to potom naraz nevyskocilo,aj brusko a potom sa "dotrham"....ale ved co uz narobim.....poctivo sa natieram,viac spravit nemozem.....

Ja keby mam vyberat z tych VAsich mien,tak samozrejme okrem Filipka... 😵 vyberiem Brunka..... 😉 😉 😉 A manzelovi sa paci?

fuuu,akosi mi zostalo zle od zaludka....normalne uvazujem ci nepojdem grckat....to co????Ani som sa nejak na obede neprepchala........ ☹

monika131
17. aug 2009

klaudi - a neboj, to natieanie je podľa mňa na niečo dobré. A presne tak, nič iné okrem natierania spraviť nemôžeme. ☹

No manžel prišiel hneď na začiatku s tým, že keď to bude chlapček, tak sa bude volať Bruno. Ale teraz začal špekulovať aj nad Filipom alebo Kristiánom. No mne sa páčia všetky tri mená, ale dúfam, že to už rýchlo uzavrieme. 🙂

A čo si papkala na obedík, nebolo to niečo, čo by ti mohlo podráždiť žalúdok? Alebo sa to maličkému nepáči, nechutí mu to, čo si obedovala.

klauduska
17. aug 2009

moni...ani sama neviem,vacsinou taketo stavy nemavam po obede.... 😒 Mala som hrstkovu polievku a bravcove rizoto...Dokonca toho ani nebolo vela,ze by som bola nejka extra plna....Neviem,mozno mi to len nesadlo..... 😒 Keby sa mi aspon ulavit,odgrgat chcelo....Uf,budem to musiet nejak vydrzat do konca prac. doby..... 😒

s tymi foteckami Ta budem nahanat,neboj....lebo inak Ti dam "kokutu" ako vravi synovec.... 😀 😀 😀

Vidis,my sme zasa od zaciatku mali vybraneho toho ALexa a zrazu manzel prisiel,ze Filipko a odvtedy uz len o Filipkovi rozpravame...Ono sa nam to aj k priezvisku viac hodi.... 😉 Skusala si vsetky 3 mena k priezvisku???

monika131
17. aug 2009

klaudi - no dúfam, že ti to prejde. Ono je to dosť nepríjemné, ja viem, ja som ta u švagrinky zjedla na raňajky pečenú klobásku, a celý deň mi bolo ťažko. A drobček sa po tej klobáse vrtel celý deň. 🙂

dobre, tak bude kokuta, ale nie snáď sa k tomu donútim.

No tak posúď sama:
Bruno Klein
Filip Klein
Kristián Klein a babo raď. 🙂

My sme mali od začiatku Bruna, ale potom sa to postupne začalo meniť a už je z toho riadna motanica. 🙂

luka04
17. aug 2009

babkyyyyy....skusila som vas docitat narychlo, ale ste pocmarali 😀 dnes tu moc nemam cas byt, aj ked by som rada klebetila...ale sa mi striedaju navstevy, aj tortu som robila, chlapom obed davala, teraz hodim sprchu a letim do nitry po dalsiu rodinku...ja tehotna ich musim vozit, chapete 😀 aby dosli gratulovat....co uz..

klaudy..ja som robila v NR v jednom velkom obchode s kancelarskymi potrebami, tlacivami a papierom, ako asistentka regionalneho manazera...ja zajtra zacinam 30tt 😅 , a brusko popraskalo aj ked som sa natierala poctivo a moc nepribrala..zatial + 6kg..co uz...

moni...tak ste mali teda zazitky co pocuvam...ano Betlehem poznam, chodili sme tam na akcie...aspom si mala pekny vyletik, videla kus sveta 😀 ale veru, uz to nie je take lahke sediet v aute dlho abo chodit, v nasom stave...cim dalej horsie...ja mam tiez problemy so zohybanim, priamo uz ani nemozem, asi by som rozpucila Lejku...a keby ste videli, ako si striham nechty 😀 na nohach.. inak mne sa paci: Filip Klein...aj ja som chcela Filipka 😀

klauduska
17. aug 2009

no,podla tohto sa mi hodi aj Kristian Klien.... 😉 😉 😉 Ma napadla jdna taka blbost,co minule kamos vonku tiez splietol...... 😕 Ze ked z toho mate motanicu,tak skusit : Brufikri......ale fibrukri.... 😀 😀 😀 a nove meno je na svete.... 😅 😅 😅 ale nie.....
Mojho muza inak vcera napadlo,ako pozeral film,ze mi mozeme nasho Filipka volat aj Fil....tak volali jedneho Filipa vo filme.... 😵

luka04
17. aug 2009

tak sa s vami lucim na dnes, skocim sem asi az vecer, vas docitat..pekny zvysok dna prajem 😎

klauduska
17. aug 2009

papa luka a hlavne si davajte pozor!!!! 😉 😉 😉

aha...a kde na Sturovej?tam viem,ze je jeden taky vacsi s kancelarskymi potrebami....
A popraskalo ti?Kedy asi,v ktorom tyzdni?Mozno to aj mna este len caka... 😒

luka04
17. aug 2009

ano klaudy, presne tam som robila.... zacalo mi prasakt asi v 25 tyzdni....najprv len malinke ruzove ciarky a teraz uz su z toho praskliny, strie...akoze nie moc, ale zo spodu bruska k pupku na pravej strane....ale hrozne to svrbi...dnes som bola kupit ten Elastin-Q Exlusive, mal by byt nielen ako prevencia ale aj zmiernuje uz vzniknute strie... nemusi ti vobev prasknut klaudy..to zavisi od pokozky...

monika131
18. aug 2009

Dobré ránko maminky...

Tak ako ste sa vyspinkali?

My sme včera večer boli na grilovačke, kamarát prišiel na dovolenku s Anglicka, tak sme ho boli privítať. Išla som spinkať troška neskôr ako zvičajne, tak som troška oťapená.
Asi si idem urobiť kávičku. 🙂

luka04
18. aug 2009

breee ranko aj tebe moni...neni si sama otapena..ja sa neviem prebrat..rusny vikend, rusny pondelok, neska nic nerobim!!!!!!!!!! 🙄

monika131
18. aug 2009

no ja som zatiaľ v robote ešte tiež ani prstom nepohla, iba som sa napapkala. Ešte ani tú kávu sa m nechce ísť spraviť. 🙂
No ale za to som v noci spinkala pokojne, iba málo. A my sme vlastne tiež mali rušný víkend. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre