Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
18. aug 2009

ja uz som vypila kakavko 😀 zatial mi kava neberie, ma prist kamoska, dorazime tortu, tak potom dam kavu 😀 pocuj, si spominala, ze sa bili v tom betleheme 2 baby o tvojho svagra? on je slobodny???

monika131
18. aug 2009

joj, nie o môjho švagra. Bila sa sestra so sestrou, kvoli manželovi jednej z nich. Čiže bila sa švagriná so švagrom a potom so sestrou. No dúfam, že som to nedoplietla.
ale poviem ti, že toto som ešte nevidela. Bola to riadna sranda
😀

klauduska
18. aug 2009

Bree ranecko tehulky!!!

Takze vybuvane???Ja moc ani nie,o 4,30 zasa nejaky blby kamionista-zasobovac, ktory zabudol,kedy ma LIDL zasobovacie hodiny,tam sramotil a buchal,tak som sa precitla a maly sa vrtel.... 😒 Takze to bol uz potom taky nijaky spanok do 6,30,ked som vstavala.... 😒

U nas je pod mrakom,celkom fajn po tom vcerajsom horucom dni,bolo az dost hic na mna.... 😝 Uz som si zvykla na take prijemne akorat teploty ake boli minuly tyzden.... 😵

luka...tak co,ako dopadla vcerajsia dooslava???A co gartulanti?Dostala si nieco aj pre mimi?
Takze robila v tom obchode,par krat som tam zavitala,este ked som do NR na vysku chodila.... 😵

moni...a ty co dnes v praci,mas toho vela?

luka04
18. aug 2009

moni...sranda 😀 coho su schopne niektore zeny..

klaudy..neni som moc vyspata, dolamana, unavena, nemohli sme s Matom zaspat, teplo bolo, o pol jednej som vypla telku a o tretej som zas kukala na hodiny..o pol siestej som pocuvala dazd...asi tak...no vidis, tak si k nam chodila, jaka nahoda, mozno sme sa aj niekedy zahliadli...najprv som 3 roky bola na predajni a potom v kancliku, to co som ti spominala...vcera bolo super, len ma to strasne unavilo, lietat v tom teple, do nitry na aute a spet...otrasne teplo bolo..dostala som aj podbradnik krasny a supravicku jednu a potom veci pre mna..a do bytu..

blondy12
18. aug 2009

babenky....mam k Vam prosbu, myslite, ze mozem byt fakt tehotna, ked som si dnes robila test a vysiel hned pozitivny? to sa mi este nestalo za ten rok co sa pokusame...a dokonca tento mesiac mi je to divne lebo sme s priatelom vela neboli a hlavne ziadne priznaky som nemala a ani doteraz nemam .....on bol na sluzobke z prace....a tie plodne a neplodne dni si teda nijako nesledujem...ale co najviac ma asi trapi je ze za tento mesiac boli 2 svadby a oslavy na ktorych som si nedavala pozor, som este aj fajciarka a bojim sa aby to nejako neublizilo tomu malemu, oddnes prestavam, ale citala som ze zo zaciatku alkohol nema na to vplyv lebo nie je to prepojene s babom..
velmi sa tesim, ze to vyslo, ale zaroven mam strach, ze je na to este skoro, lebo mam take pocity akoby to malo prist a neprislo zatial mi to meska 2 dni...posledne 2 mesiace som mala MS presne po 28 dnoch a teraz je 30den a hned mi vysli // a bola dost silna...krasne viditelna...a ja v podstate od 14ich som mala vzdy menstruaciu
ku gynekologovi idem az 27.8.09 na preventivnu prehliadku..ale chcem sa este opytat ci si nemam kupit nejake tabletky na podporu plodu?
dakujem za radu...

klauduska
18. aug 2009

no,tak to si teda tiez vela nenaspala....ale ved si to snad vynahradis dnes.... 😉
Vidis,mozno sme sa aj videli... 😵 A dostala si supravicku???Potom odfot a hod do albumiku.... 😉

luka04
18. aug 2009

blondy...myslim, ze si tehotna...ked vravis, ze si tam mala dve ciarky a silne...netrap sa tymi oslavami, ja som tiez mala za sebou nejednu akciu a este som nevedela, ze som tehotna...mne meskali skoro 2 mesiace, ale ja som to pripisovala vysadeniu HAK..vtedy mi vzdy mesklai...ked ti meska 2 dni, si len v zaciatkoch...drzim palce, neboj, vsetko bude dobre, hlavne je, ze si prestala hned ako si sa to dozvedela... 😉 sprav si este jeden test a ak bude tiez pozitivny, tak sa tes na miminko a pokym ti to nepotvrdi lekar, aj tak sa uz chovaj ako tehotna... 🙂

blondy12
18. aug 2009

luk dakujem za povzbudenie...no ja som to tento mesiac ani nedufala a vidis prislo to necakane...hlavne kvoli tomu, ze sme s priatelom pomaly ani spolu neboli...no tak ti poviem snazime sa uz rok ale nic nikdy..kazdy mesiac to iste MS prisla a testy negativne...az teraz ta ciarka sa uz objavila silna v podstate a hned...mala som nejaky co ukaze uz pri 25ml HCG no uvidime chcem dnes kupit este jeden a testnut zajtra...a aspon ked pojdem ku gynekologovi tak mozno uz o 9 dni nieco aj uvidi.....len to ze nemam ziadne priznaky ani bolesti prs ani nic...no oddnes musim vsetko zmenit snad sa to podarilo

monika131
18. aug 2009

klaudi - tak ja už v práci iba oddychujem. Všetko nechávam na novú koleginku, vysvetlím jej vecičky a iba leňoším. A poviem Ti pravdu, dosť sa nudím, takže niekedy jej do toho ešte troška zabrdnem.

blondy - no ja si tiež myslím, že si tehotná. Ináč my sme sa s manželínom tiež snažili o drobčeka 8 mesiacov a prišlo to vtedy, keď som ani nedúfala, že by sa to mohlo podariť. V ten mesiac som normálne čakala krámošky a oni neprišli.
A tiež som na začiatku tehulkovania, keď som o tom ešte nevedela chodila aj na diskotéky a aj som fajčila a pila alkohol a drobček je chvala bohu v poriadku.
Tak šup šup do lekárne kúpiť testík a potom už len k lekárovi aby ti to potvrdil. 🙂

klauduska
18. aug 2009

blondy....to ze ste neboli vela spolu s priatelom...staci aj jeden kart,ale v spravny cas.... 😉 My sme sa snazili pol roka a nic a prislo to zrovna vtedy,ked som to najmenej cakala a tiez som nemala ziadne priznaky a to mi meskalo tyzden....dokonca ani ked som sla k dr. a ten tam este nic nevidel,ani vtedy nie....az ked som bola v 6tt a dr. mi to potvrdil som zacala citit prsia.... 😉
Byt tebou,o 2-3 dni skusim dalsi test,skus rapiclear,tie su dost citlive a ked bude opat pozitivny a silna ciarka,nie je o com...Aj ked si myslim,ze tehu si uz teraz a nechcem to zakriknut,ale tak potichucku Ti gratulujem!!!! 😵

blondy12
18. aug 2009

ja viem ze staci aj raz a nakoniec sa podari no len po tolkom snazeni to je az nepredstavitelne...ale asi clovek potrebuje prestat na to mysliet ci sa to podari alebo nie a potom zrazu bude milo prekvapeny 🙂. ja skusim mamatest ten je podla mna najlepsi taky obycajny ale nikdy ma nesklamal ked som nebola tehu ukazal aj ked mi iny test ukazal ze mozno - teda iba raz mi ukazalo ale to bola taka slabulinka ciarka a ta co som mala dnes bola uz silna do minuty viditelna.....tak uvidim o par dni idem k doktorovi tak snad nieco uvidi uz 🙂
neviete teda kedy tak najskor by mohol vidiet?ja mam ist o 9dni k nemu to by uz mohol potvrdit tehotenstvo?ja potom musim odist do ciech a tam nemam doktora tak to bude vacsi problem pre mna :(

monika131
18. aug 2009

blondy - my sme tiež boli veľmi milo prekvapení, a presne tak ako píšeš, už sme na to prestali myslieť a prestala som aj rátať plodné dni a ono sa to práve vtedy podarilo. 🙂
No ja som si robila prvý test po 5 dňoch meškania, potom som si robila v ten deň ešte jeden a na druhý deň ráno ďalší. Tak som volala sestričke a hneď na ďalší deň som išla na krv a poobede som mala výsledky. Tehu potvrdené.
Išla som na prvý ultrazvuk, to som bola cca v 5tt, ale ešte bolo vidno iba vačok. Objednal ma o týždeň na koltrolný ultrazvuk, to som bola v 6tt a už mu bilo aj srdiečko. Tehu potvrdené na 100%.
Ale u každého je to individuálne. Kamoške bolo vidno srdiečko až v 7tt, takže sa nezľakni.
A ešte si sa pýtala, či si máš kúpiť nejaké lieky. Tak podľa mňa áno. Buď Calibrum babyplan, Centrum materna alebo iba čisto kyselinu listovú. V lekárni ti poradia. 🙂 🙂 🙂
Dúfam, že sa tu budeme stretávať častejšie. 🙂

kejtty
18. aug 2009

blondy12... ja z manzelom sme neplanovali mat babatko este teraz, ale prislo to tiez necakane. Myslim si ze sme ho nepocali ani v plodnych dnoch, pretoze manzel bol vtedy na sluzobke 2 tyzdne, takze otehotniet mozes kedykolvek...
Co sa tyka liekov, mne moj gynekolog povedal ze do konca 3 mesiaca nemam brat ziadne lieky na vyvoj, ze to mam nechat na prirodzeny vyvoj babatka, lebo pocas tych 3 mesiacov sa vyvyjaju tie najdolezitejsie organy, ktore by nemali byt umelo podporovane. A az po tom 3 mesiaci mi odporucal brat vitaminy...
Ale asi je to na kazdom doktorovi individualne co ti odporuca a co nie...

klauduska
18. aug 2009

veru,budeme silno drzat palceky!!!

inak si teda kup vitaminky,aj som brala prve 3 mesiace......calibrum babyplan... 😉
Mne tehu z krvi nepotvrdili,az o 2 tyzdne,ale zrejme som mala neskor ovulaciu ako zvycajne byva,lebo aj mimi je teraz mensie ako by som oficialne podla menzesu mala byt....takze je to individualne a u kazdej rozne....
O 9 dni pri idealnom cykle by uz mohlo byt vidno...ale nemusi...to budes mat cca 11 dni mskania...ak dobre ratam...?

babulky,chcela som sa VAs spytat ci budete kupovat aj take,ze kolotoc nad postielku a taku tu deku s hrazdickou na hranie.....

monika131
18. aug 2009

klaudi - tak nad tým kolotočom som už špekulovala, ale naší ma prehovorili, že určite ho od niekoho dostanem. A keď nie, tak ho kúpim.
A ináč tá deka o ktorej píšeš je veľmi dobrá vec. Mala ju moja kmotra a malá sa na nej vyhrala jedna radosť aj celé dni keď bola taká drobulinká.
A čo stolička, tá čo sa dá polohovať, aj pre úplne drobné mimi. Tú budete kupovať a šatku na nosenie bábätka? 🙂

blondy12
18. aug 2009

klauduska ja mam tak bezne od 28 do 32 dni MS, ale teraz mi to nedalo...a dost ma to prekvapilo ze bola taka silna ciarka...uz treti den je mi tak, ze tu MS mam dostat take pocity akoby prisla a potom nic...ale dost ma picha v podbrusku...nie vzdy iba obcas...alebo sa mi nafukne brucho...ale to je vsetko tak mi to nedalo..
a bude to uz treti den co cakam takze nejakych 12dni meskania kym pojdem k doktorovi..ale hovorim to pocitam 28 dni od poslednej lebo posledne 2mesiace som tak dostala...a to som mala velmi nepravidelnu MS ale po roku sa mi to nejako upravilo...

a co sa tyka toho kolotoca a tej hrazdicky ja by som to hned kupila...moja znama ma a chvali si to...malicky je kludnejsi a viac vydrzi v postielke lebo stale ma na co pozerat..a v noci je to take ukludnujuce aj pre neho aj pre rodicov 🙂...

blondy12
18. aug 2009

a mozem si uz teraz kupit aspon to calibrum babyplan aj ked som si este nerobila ten druhy test a nemam to ani potvrdene?

kejtty
18. aug 2009

blondy, radsej pockaj co ti na to povie doktor, az ked ta vysetri a co ti odporuca bravat...

blondy12
18. aug 2009

Dakujem babenky za rady a za mile povzbudenie 🙂

klauduska
18. aug 2009

ten kolotoc by som chcela aj ja,ale tiez uvazujem,ze ci mi ho nekupi nahodou mamina...asi sa s nou este dohodnem....a ta deka je trosku drahsia,tak tu by som tiez chcela,viem,ze male deticky sa na nej celkom dost zahraju.....Aj si rozmyslala kde ju kupit?ci cez net alebo priamo v obchode?Ak mas nejaku dobru stranku....sem s nou.... 😉

moni...a myslis take to lehatko?alebo nieco ine?A ten baby vak zatial neplanujem.....
a pozerala si uz aj nejake odsavacky na mlieko?Niektore baby mi radia,ze ju treba mat uz v porodnici,aj na zozname veci co mam od asistentky ju mam a niektore zasa,ze netreba,ze mozno mlieko nebude a potom co s nou....Tak neviem....ale asi ju kupim.....ty?

monika131
18. aug 2009

blondy - tie vitamíny si môžeš kúpiť, pretože Calibrum babyplan, Centrum materna a kyselina listová sa odporúčajú brať už pred otehotnením. Nič tým nepokazíš.

klaudi - no je to stolička, ktorá sa dá sklápať aj do ležacej polohy, takže v pohode tam môže ležať aj maličký drobček, a potom sa využíva ako stolička. Videla som to u svojej koleginky, ale aj po obchodoch.
A tú odsávačku na mlieko, no som v pomikove, či áno, alebo nie.
A ten baby vak nebudem kupovať ani ja, mne sa to nepáči. 🙂

luka04
18. aug 2009

klaudy ja som zdedila aj kolotoc aj hraciu deku 🙂

monika131
18. aug 2009

luka tak ty to máš vybavené 😀

luka04
18. aug 2009

hej mam...tesim sa... baby vak je ta klokanka?? lebo aj tu som dostala, ale neviem ci to budem pouzivat, mne sa to moc nepaci 😨

luka04
18. aug 2009

moni, hod si viac foteciek do albumu, nech ta vidime 😎 aj bruskate...

klauduska
18. aug 2009

luka...tak ty mas riadnu vybavu!!!

moni...hod nejaky link na tu stolicku,ako si to neviem predstavit,asi som to este nevidela....neviem....

baby a co,kedy si date od dr. potvrdit matersku?

monika131
18. aug 2009

luka - fotečky hodím, ale nechce sa mi doma sedieť za pc. asi si ich donesiem do roboty, to bude jednoduchšie 🙂

klauduska
18. aug 2009

jaaj moni,myslela si normalne stolicku na papanie....Tak to jasne,ze budeme kupovat,ale to staci neskor,tusim od takych 6 mesiacov sa tam davaju deticky,ked sa aj s prikrmami zacne... 😉

monika131
18. aug 2009

áno stoličku na papanie, iba som sa nevedela vykoktať 🙂
No mne to teraz už pomalšie páli. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre