Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

lubka89
15. sep 2009

ahojte baby som tehotna a chcela by som sa spitat ci mozem lezat na bruchu☹

vefi89
15. sep 2009

lubka89, ja si myslim, ze pokial sa ti da (ak nemas velke brusko) tak mozes. Mne osobne to dr. odporucil, lebo som mala maternicu otocenu naopak, a veru mi to aj pomohlo

valria321
15. sep 2009

lubka89 ja len taky dotaz spýtať sa píše tvrde y 😉

luka04
16. sep 2009

Dobre rano tehulky 😀 ja som tu vcera ani nebola, bo sme nemali net..vypadol na cely den t-mobile 🙄

klaudy...a ta tvoja kamoska je od Vas??? no parada, uz to ma za sebou, a aky valibuk je mala 😅 aj si bola v Mlynoch? tam DM nie je, iba 101 Drogerie... dnes idem napisat, co je s tym kocikom, uz meska nejak dlho, mame slubene aj odskodne za to 😎

kati...lesna zienka 😉 jak ti zavidim, ja som na lanovke sla raz v zivote, ked som mala 7 rokov...co robi drobec?
ja mam pocit, ze nasa Lea ma uz 3 kila 😀 ja ju stale citim, ci cez den, ci v noci, chvilami mam pocit, ze chce vyliest cez bok von....od 5 som dnes hore, neda mi spat ako sa mrvi..aj stikutku mala... 😅

monika131
16. sep 2009

ahojte maminky.....

tak ako sa všetky máte, hádam dobre.
Náš drobec kope čím ďalej, tým viac, už je asi aj riadne veľký. Budúci týždeň v stredu idem na ultrazvuk, teším sa, že ho znova uvidím.

V sobotu ideme do toho Poľska na nákupy. Tak hádam sa nám podarí nájsť nejaké pekné kúsky. No uvidíme.
🙂

katika82
16. sep 2009

ahojte maminy,

no tak my sme mali včera rušný večer. zišli sme dole na údolnú stanicu na lanovku a do pol desiatej sme opekali. bolo super. ja som samozjreme piť nemohla ale deci vínka som si dala na zvýšenie tlaku lebo mávam nízky.
potom sme išli tak neskoro lanovkou obloha krásna jasná iba my na lanovke a hviezdy no romantika jak sviňa.

no večer potom malý robil rošambo v brušku, krútil sa vypúčal no to bolo.

a viete čo sa mi stalo. večer mi zasa začalo vytekať to kolostrum a tiež v noci som sa zobudila že mám pod sebou mokro. normálne z ľavého prsníka som mala pod sebou mokrú plachtu. asi si budem musieť na noc dávať podprsensku a kúpiť si tie vložky do nej.

vám sa to nestalo zatiaľ??? mne čím dalej tým častejšie

luka04
16. sep 2009

kati....mne este vobec..nic take...ani kvapka...ja uz mam kupene aj tie tampony do podprdy a nic 😅 jaj jak vam bolo fajne...

lubka89
16. sep 2009

valria321 prepac🙂

katika82
16. sep 2009

no luka veru bolo, a dnes ideme zasa na huby už sa mi aj snívať o nich bude. včera som bola len tak na hodku sama ale to len tak po lúke na maliakoch sibírkych, a dnes chceme ísť do hory ešte na hríby. ked to celej rodine kým zásobuješ tak vieš.

a ako sa cítiš na oficiálnej materskej??? ja som dnes už volala na personálne že od piatku končím tak sa tiež teším ako všetko zo mna spadne a budem si užívam už len mužíčka a drobčeka

luka04
16. sep 2009

vies co kati, ja rozdiel ani nemam, lebo som nadalej doma 😀 akurat mam lepsi pocit, ze ma nebudu hladat zo Socialky...ze nemusim dodrziavat vychadzky...no, prave mi pisali mail, ze pondelok mam ocakavat kocik!!! konecne,,aka som zvedava....

katika82
16. sep 2009

júúj tak to je super že už ho budeš mať domka. si viem predstaviť ako budeš okolo neho chodiť a skúšať si ho a tak. ja som bola taká istá

smajli
16. sep 2009

ahojte:o)
kati ani mne sa nic take este nestalo...zeby som mala az mokro... ale sem tam mi taka cira tekutina v kvapkach vyjde,ale to je vsetko... len kvapky.... ale urcite je to ok,mozno si sa len prilahla...

katika82
16. sep 2009

smajli ležala som na boku práveže no neviem ked som sa dala na druhý bok tak to bolo ok. možno naozaj som si viac tlačila na prsník a preto to vytekalo vo veľkom 😀

klauduska
16. sep 2009

Ahojte tehulky moja!!!

Tak ja som dnes mala dovolenku.bola som s maminkou v BA,ona tam chodi predavat a tak som vstavala uz o 4,30.... 😒 riadny zabijak teda,potom este predavat s nou do 13,00....o 12,00 ma chytila spankova unava,ale potom to preslo....chcela som ist do IKEI,videla som u kamosky taky prebalovaci pult,jednoduchy,dreveny a nie drahy,tak som sa zviezla s maminkou,ze naco budeme hnat nase afto....nase zerie strasne vela.... 😒
Takze pultik kupeny.... 😵 😵 😵

luka...tak super,ze uz bude kocik,ved nacase,nie?To bude radosti.... 😉

kati....nestalo sa mi to este,aj som sa minule kontrolovala,lebo som tiez mala mokre,ale potom som zistila,ze ako som zalievala muskytiky na balkone,tak som sa oprela a mala mokry flak.... 😅

Vcera sme boli na Janosikovi....teda poviem Vam,ze nic moc,iba tych poslednych 20 minut bolo zaujimavych,inak nic extra...Bathory sa mi pacila viac....V mlynoch sme boli len na hodinku,viac sme nestihali,v HM maju krasne vecicky a ani nie tak drahe.....ale nic sme nekupili,uvidim ako bude drobcek rast a potom nakupim.... 😉

Tak zajtra opat do prace.....ale uz len 2 tyzdne!!!!! 😀

klauduska
17. sep 2009

Ahojte tehulky moje!!!

Tak co,este spinkate???Tak ja som sa vyspinakala,ale este kludne by som brala aj par hodin spanku navyse.... 😵
Dokonca som vcera vecer este aj grckala,lebo som zjedla babovku a bola som strasne unavena a hned si lahla....a tak som sa o hodinku zobudila a babovka sla pekne von..... 😒 😒 😒 Takze tak.....

A vy ako dnes,co mate na plane???

monika131
17. sep 2009

ahojte maminky.....

luka...takže sa budeme vytešovať z kočiarikov obidve. Ja si ho idem v sobotu kúpiť, spolu s postieľkou a ešte nejakými vecičkami. 🙂

katika...ani mne sa to ešte nestalo, žiadna tekutinka. A tie hríby ti závidím, ja ich milujem, ale u nás zatiaľ nie sú. Hoď mi sem jeden menší košíček 😉

klauduš...takže Jánošík bol o ničom. Ja by som na neho tiež chcela ísť, ale už som od viacerých počula, že nič moc.
Ja chodím do práce už iba budúci týždeň, potom beriem 10 dní dovolenku a potom šup na MD. 🙂
Ja som dnes spala dobre, a tiež som včera grckala, ale ráno. Jedla som chlebík vo vajíčku a Kristiánkovi to asi nechutilo 🙂

klauduska
17. sep 2009

ajoj moni....

ako Ti bude uz fajn,aj ja uz ratam posledne dni a uz vobec sa mi nechce do robotky chodit....Ja este buduci tyzden a potom 3 dni v dalsom tyzdni, 2 dni dovolenky a sup ho na MD! 😵

Tak Vy mate vsetky tento vikend nakupovaci??? 😅 To bude vytesovania sa,cooo?

U nas leje ako z krhly..... 😒

monika131
17. sep 2009

klauduš.... no ja už tiež ledva čakám, už je to dosť o držku, sedieť s tým bruškom celý deň v kanclíku. Ja sa už najlepšie cítim doma na gauči, s vyloženými nohami na stole. 🙂

no dúfam, že sa budeme vytešovať, že niečo v tom Poľsku nakúpime. Ale hádam áno.

a aj u nás prší, ale aspoň je lepší vzduch 🙂

luka04
17. sep 2009

ahojte baby...aj u nas prsi....neviem sa prebrat 😅 vcera sme boli vecer krsniatku kupovat darcek k prvemu rociku, dosla som total unavena... iiha, tak aj vam byva takto zle?? pred tyzdnom som aj ja rano vracala, zle mi bolo dve hodiny a to som sa cudovala, lebo na zaciatku tehu mi nic nebolo...zvlastne..teraz kolko krat citim ze sa mi dviha zaludok..ale hlavne rano na lacno...
tak klaudy ma pultik!!! super.... mne vcera pisala ta pani o kociku, ze z kade som, ze cestou z Polska by mi ho mohli priniest uz piatok....idu na tovar...ale smola, to by si trosku zasli 😅 uz mi tych par dni nevadi, pockam na kuriera...som si vcera uz kupila aj take ozdobky na kocik, v Draciku, na zavesenie, take zlate...
moni..uz vydrz, uz to mas za par a potom budu vylozene nozky 😉 a urcite v Polsku nakupite, kazdy si chvalil..

monika131
17. sep 2009

luka...tak aj tebe býva zle? Ja som tiež na začiatku tehu bola v pohode a začalo to teraz, tiež je mi niekedy riadne zle ale väčšinou to prejde, idem von na vzduch a je to OK.

No na tie nákupy sa teším, len prídem určite unavená ako psík. Len dúfam, že nebude pršať. 🙂

pipussa
17. sep 2009

zienky, mozete mi napisat, coho sa treba vyvarovat, na uplnom zaciatku tehotenstva ? myslim, co nejest.... nepit. Viem, ze si to musim studovat, ale tak, hladam prvu pomoc 🙂
/ slaba kava s mliekom, zeleny caj... atd.. ) poradte

luka04
17. sep 2009

moni...ano...zacna ma zalievat studeny pot, ostanem taka slaba a dviha sa zaludok...to som na zaciatku vobec nemala...minule to bolo tak silne, ze som bola na ceste do obchodu a musela som sa vratit od brany, vyvracala som sa, lahla a lezala dve hodiny, kym to preslo!!! no unavena budes, je to zaberacka v nasom stadiu nakupovat, ja uz to mam na sebe odskusane...vzdy poviem, ze som bola naposledy a potom idem zas 😅 ale ked treba, tak co narobis....budes si davat pauzy..sadnut ak sa da...len ozaj, aby vam neprsalo.

klauduska
17. sep 2009

tak,tak moni,hlavne,aby vam neprsalo,pre istotu si zober aj nahradne oblecenie,ak by si zmokla,aby si sa mohla prezliect a neprechladla.... 😉

luka...tak kocik bude v pondelok?Super....hadam aj najvyssi cas,nie?

pipussa....bylinky,makku zrejuce syry su zakazane,kavu v poho mozes,samozrejme slabsiu a jedna denne neuskodi.... 😉 vnutornosti by sa tiez nemali,mozu vraj sposobit nejake chyby plodu.... 😉

alebo si skus pozriet tuto stranku....

http://www.starostlivostodieta.sk/vyziva-v-teho...

klauduska
17. sep 2009

ozaj babky,smajli ma minule inspirovala a tak si zo zvedavosti odmerala brusko cez pupok.....a mam 96 cm....!!! 😅

monika131
17. sep 2009

luka - no mne nie je až tak zle ako píšeš, mňa iba napne na zvracanie a zatiaľ mi to prechádza, keď hneď idem na čerstvý vzduch. No hádam to nebude horšie.
a s tou únovou, tak asi to tak bude, odpadnem ako mucha, keď to už budeme mať za sebou, ale teším sa, konečne je to už o nakupovaní kočiarika a postieľky, o kopančekoch, neustálom sa vrtení drobca, už je ho riadne cítiť a blíži sa koniec, tomu sa veľmi teším. 🙂

klauduš - no dobrý nápad, zobrať si náhradné oblečenie, ďakujem, to by ma nenapadlo. 😵

pipussa - no hlavne nepapaj tie syry, vnútornosti, menej morských rýb, kávičku môžeš, ale nepi tonic a colu. 🙂

luka04
17. sep 2009

klaudy...idem sa aj ja zmerat 😀

luka04
17. sep 2009

ja mam 111cm 😀 😀 inak klaudy, aj tvoje brusko sa mi zda malinke na tvoj tyzden...aj si chuda..kde mas prosim ta 8 kg???? ja som oproti vam ako slonik

klauduska
17. sep 2009

jeeej,sranda,aspon sa mozeme pomerat..... 😅

no,vsetci mi vravia,ze na ten mesiac mam celkom male brusko,no ja si myslim,ze mi este vybehne.....tieto posledne mesiace.... 😉 Priznam sa,ze aj sa trosku cudujem,kde tych 8 kg,lebo do ritky,do bokov,do ruk a ani do tavre som teda nepribrala.....vsetko v brusku a v drobcekovi????? 😕

katika82
18. sep 2009

dobré ráno tehulky moje

no ja som bola včera na prednáškach celý deň skoro som tam zaspala v žiline tiež pršalo no hrúza. ráno som bola na krvičke u doktora. uvidíme hádam bude všetko oki.

moni ty ideš zajtra do poľska čoooo?? tak sme zvedavé čo nakúpiš.

idem vás prečítať čo ste popísali. 😉

inak hríbov sme mašli 59 úplne krásnych veľkých. tak som bola včera zaniesť maminym sestrám dvom a vzyšok sa dal sušiť takže zásoba na zimu by bola

klauduska
18. sep 2009

AHojte!!!

Tak dnes tu je akosi poriedko..... 😒

Ja som sa dnes celkom dobre vyspala 🙂 Manzel zlozil pultik a je uz na mieste....Tak sa vytesujeme....uz len tu postielku dotiahnut,akosi sa k tomu nevieme dopracovat,mozno aj preto,aby nam tam este dopredu zbytocne nezavadzala,kedze mame len 1 izbu... 😒

kati...tak vy ste teda hubari riadny!!!Ja hriby nejem vobec,moj manzel ano,ale iba ked je u nasich alebo u jeho rodicov,lebo mne to smrdi..... 😒

Dnes to u nas vyzera na celkom pekny den.... 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre