Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

oliinka
22. sep 2009

ahoj sharmana mne sa stalo to iste podla mrchy som mala byť na prvom sone 6+3 tt bola som o týžden podla doktora menej tiež videl iba tehotenský vačok a mimi ešte nie tak som bola dnes na kontrolnom po 4 dlhých týždnoch a všetko je ok ale stále je tam ten rozdiel týždnový,bude to ok neboj 🙂

sharmana
22. sep 2009

ahoj oliinka, takže ty si bola na sone ked si bola 6+3tt a nebolo este vidiet mimco?
dakujem že si reagovala, dnes som bola z toho dost znicena, ale to by asi kazdu dorazilo...

drobul
23. sep 2009

ahojte
chcela by som sa len poradit .. uz 4 den mi meskaju 😀 , ale ked som si robila vcera test vysiel mi negativne 😖. Nikdy predtym mi nemeskali, antikoncepciu som vysadila uz vo februari a odvtedy som mala 28 alebo 29 dnovy cyklus, ale vzdy som to dostala. Citim take zvlastne napatie v prsiach ale ziadnu inu zmenu som nezachytila, teda okrem toho ze uz tretiu noc som sa stale budila, predtym sa mi to nestavalo. Myslite ze by som mohla byt tehotna? Neviem ci sa tesit alebo nie ..
A este jedna otazka, nemate niekto skusenost s cestovanim v takom rannom stadiu tehotenstva? Mala by som ist na sluzobnu cestu, cesta tam 13 hodin, potom 6 dni na vystave, neviem ci by som tym neriskovala .. teda ak vobec som tehotna

monika131
23. sep 2009

dobrééé ránko maminky.....

Tak mňa dnes čaká poradňa, objednaná som až na 11.40, som hrozne zvedavá ako malý narástol, koľko váži a či je všetko OK.
Moja kamarátka bola včera prvý krát v nemocnici u lekára a hneď si ju tam aj nechali, je v 34tt a vraj má zlé ozvy a tvrdé bruško. NO dúfam, že to dobre dopadne.

oliinka...tak to je super, že je všetko v poriadku, teším sa s tebou a gratulujem ti, takže ty budeš dvojnásobná mamina, to je super.

sharmana...aj mne na prvom sone nebolo vidno bábo, iba vačok, tiež som z toho bola tak troška nervózna, ale na ďalšom už bolo všetko v poriadku, takže hore hlavičku a teš sa z bábätka, všetko bude OK 🙂

drobul...no počkaj ešte pár dní, potom si urob ďalší test a uvidíš, držím palčeky.
A to cestovanie, ja som sa v tehotenstve nacestovala kade, tade, je to na tebe, ako sa budeš cítiť. 🙂

katika82
23. sep 2009

dobré ránko maminy,

jújj tak ja si užívam konečne prvý voľný dníček. som síce tu v práci na pc ale len tak na nete a robím si nejaké svoje veci. taký super pocit to je.

drobul no test môže byť negatívny preto že si mala ovu neskôr a preto na nom ešte nič nevidno.poradila by som aby si ešte počkala a uvidíš skús tak za nejaké tri štyri dni znova testovať.

luka04
23. sep 2009

aahojte babyy...musim vam povedat pre mna velmi radostnu novinu!!!!!!!! viem, ze ju nepoznatem ale moja kamoska, co som ju sem tam spominala ze je tehu a uz sa jej to blizi mi prave volala, ze pred hodinou porodila!!!!!! az mam slzy v ociach...lebo sme to tehu prezivali stale spolu a uz to ma za sebou...ma krasneho zdraveho chlapceka, 3480g a 52cm....ale je hotova chudatko ☹ od pol noci rodila do rana...prve jej slova: nikdy viac...
strasne sa tesim..boze..... 😵 😵 😵 😵

sharmana
23. sep 2009

ahojte, tak vidim že vy to mate buduce mamičky už za pár 🙂
monika. dakujem, ved musim este tyzden pockat a snad uz bude drobca vidiet.. citala som medzitym, bolo par zien, ktorym este zaciatkom 6 tyzdna nebolo vidiet tiez nic okrem toho vaku, tak dufam že sa moj krpec ukaze...

oliinka
23. sep 2009

ano budem dvojnásobná mamina..............teda pevne dufam. 🙂 🙂 🙂

smajli
23. sep 2009

tak jej gratulujeme luka :o) nech su obaja zdravucki :o)

smajli
23. sep 2009

inak... mne je dneska nejak divne... predvcerom som zistila,ze vsak to co citam,ze ako vyzeraju kontrakcie.... vsak nieco podobne som mozno uz 3 krat mala aj ja... fuha... az ma zamrazilo... 😕 :o) ale len tak... raz za den a mozno tri krat do tyzdna... taku vlnu cez chrbticu zhora nadol...taku neprijemnu s tlakom a do lonovej panvovej kosti taku roztiahnutejsiu ale zatial len kratku bolest... to su poslickovia... az mi je z toho divne...

ale dnes mi je divne zato,ze citim tak zvlastne chrbticu...az mi skoro trpne prava ruka mierne... a je to zvlastne... bud je to len cisto chrbtica alebo je to zase nejaky poslicek,ze sa to pripravuje...lebo nie je to zadny tlak,ziadna bolest ani vlna... len take nieco elektrizujuce v chrbtici... ale nie silne,len akurat take,ze je to divne ...
doky vravel posledne,ze babo je zrele...ze to moze kedykolvek prist... hoci este cas mame... tak mali by to byt poslickovia,ale je to take ... divne,ze fiiiha... uz to coskoro pride... mozno za dva tyzdne uz budeme mat babo tu... :o))) s porodnikom sme dohodnuti,ze ked sa mi nieco nebude zdat,tak mu mam hocikedy zavolat...
mamu mam ale stale pri sebe abo po ruke:o)))) pre istotu :o) lebo muzik je v praci a tak ma rano cestou do roboty hodi autom k nasim,nech sa sama v bytik nenudim... alebo nech mam rozptylenie,nech tam nie som sama :o) ... tak dievcata... uvidime kedy to na nas vsetky pride a ako :o))))) 😉 🙂

smajli
23. sep 2009

a fiiiha moni... tebe uz tiez pekne brusko narastlo...

idem este pozehlit paru plienok,ked uz mam take zvlastne pocity v chrbte...tak nech este co to porobim :o)

katika82
23. sep 2009

luka tak to je super. a porodila tak ako mala termín či skôr??

no to asi každá si povie že nikdy viac, moja kamoška tá zasa mala prvé slová "ja mu už nikdy nedám" 😀 do roka mali druhé 😀

ale poviem vám že ja mám z pôrodu riadny strach. a zvlášť ked ma teraz niečo bolí že sa malý otočí nejak zle tak mám krče a dobre že sa mi slzy od bolesti netisnú tak si neviem predstaviť tie pôrodné potom. to musí byť strašné.tak preto sa tak bojím.že ako to zvládnem.

klauduska
23. sep 2009

Ahojte maminy!!!

Tak ako sa dnes mate v tento krasny,slencny dnik?
Ja celkom OK,som celkom dobre nastartovana a naladena od rana,tak je hned den krajsi.... 😵 😵 😵

Novym tehulkam gratulujem a drzim silno palce,nech je vsetko v najlepsom poriadku....

moni....aj Tebe drzim palce,nech Vam doktorko povie len same dobre spravy,ze pekne rastiete a ste zdravucki....obaja.... 😉

luka...tak to super sprava,to urcite potesi,ked ste to prezivali spolu... 😉 Snad ju ten pocit z porodu rychlo prejde a bude uz len pozitivne mysliet,ze aky krasny, drobcek z toho vzisiel..... 😉

My sme vcera dorobili tu postielku a este vecer o desiatej sme neodolali a zacali ju skladat..... 😅 😅 😅 Tak stoji,je krasna,biela,dnes planujem ozehlit tu supravu a naaranzovat,lebo som strasne zvedava ako to bude vyzerat.....A neviem,asi to dam potom aj dole,aby sa zbytocne na to este ten min. mesiac a pol neprasilo..... 😒

luka04
23. sep 2009

kati...zajtra mala mat termin...a dnes jej leti domov drahy z misie rocnej, takze budeme oslavovaaaaat 😅

smajli... no mozno sa to uz ozaj blizi...aj by si bola rada nie? mat to za sebou....aj ta kamoska, vcera umyvala dlazky v celom dome, aby sa to rozbehlo, a o pol noci zacalo 😀

klaudy... potom aj ty odfot postielku, chcem ju vidiet aj v zelenom ako to ukaze 😵

baby, vcera porodila jedna babenka z Novembroviek, co mala termin 9.11 😕 😕 😕 😕 😕 maly ma 2 kila a 45 cm tusim.... ty kokso, sak to uz ozaj moze prist aj na nas......

emilly821
23. sep 2009

ahoj maminky 🙂
smajli tak pozeram, ze na teba uz poslickovia chodia... 😝
...ja uz tiez obcas citim take cudne pocity v podbrusku (take ako krc, elektrina, alebo ako by som to opisala...) ale neviem ci to je ono (myslim ti poslickovia). a vcera ma cely den bolelo brusko, aj lonova kost, taky hrozny tlak, hlavne ked som sa postavila. ale to bolo v kuse cely den, take divne... uz aby to bolooooo!!!!ja uz chcem moju sofinku vonku. aj vy uz ste take netrpezlive ako ja???😝 😝 😝 mne sa tieto posledne tyzdne zdaju ako vecnost... ale zas na druhej strane, ked si predstavim ten porod... chi 😅 ...tak ma oblieva studeny pot...ze ako to ja zvladnem, ked ja umieram uz ked mam krce, ked mi treba na zachod 😝 😝 😝
a idem si uvarit malinikovy caj...aj vy ho pijete? ja idem teraz prvy krat...

emilly821
23. sep 2009

a este sa chcem postazovat ☹ ...ach jaj... ono to sice nesuvisi s tehotenstvom, ale aj tak... presne oproti bytu, kde sa mame stahovat (konecne do nasho vlastneho krasneho bytika) nam postavili mesitu 😠 😖 😠 😖 😠 😖 😠 😖 to znamena 5x denne hulakanie rovno do okien. a keby len denne, ale aj v noci. no mna asi poraziiiiii. ono je to tu pocut vsade lebo mesity su na kazdom rohu, ale tato je presne oproti nasmu domu 😝 tak som z toho cela smutna a vytocenaaaa!!!!

luka04
23. sep 2009

no emily, to je teda nic moc...budes mat o program stale postarane 🙄 a ten malinikovy caj sa presna tak vola? aby som vedela ako ho pytat..

katika82
23. sep 2009

luka myslím že ten maliníkový čaj je z ostružiny maliny preto sa volá maliníkový. a ževraj ho je dobre piť tak 6 tt pred pôrodom.

ja dnes budem spinkať sama. naši chlapci v robote si zmysleli variť hore na chopku držkový guláš, no a budú tam samí chlapi tak nechcem drahému kaziť pánksu jazdu aj ked on by bol spokojnejší keby osm aj ja bola hore, ale ked si predstavím že aj tak piť nemôžem a oni tam budú hulákať ktovie do kedy, tak ja si radšej dole v klude pospinkám. a pôjdem až zajtra hore lebo ma drahý nočnú tam.

aj ked neviem či toho moc naspím, lebo budem nervozna že som sama ale isto lepšie ako hore a nevyspať sa vôbec.

neviem ako si idem ja na to zvyknúť že budem domka a drahý bude chodiť na týždnovky teda nie celé tak 4 dni a 3 doma ale aj tak. bola som zvyknutá tu stále s ním že sme boli spolu. no ale čo nie vždy sa to dá všetko tak zklbíť.
ale pracujeme na tom aby mal robotku časom niekde bližšie, lebo jemu je tiež chudákovi dosť ťažko že my budeme s drobčekom domka a on bude musieť byť v práci. minule mi hovorí, že sa bojí že ked bude s nami len tri dni v týždni že aby mu malý raz nepovedal ujo 😀

baby ozaj a detskú lekárku do kedy si musím vybrať??

luka04
23. sep 2009

kati...nebojkaj, ked pride maly na svet, nejako sa to sklbi...uvidis.... inak aj ja som v noci nervozna sama, nerasa zaspavam sama...nestava sa to sice casto , ale ked ano, tak je to nic moc.... lekarku vraj treba povedat v nemocnici, meno, adresu a telefon...vraj to tam pytaju od teba...

klauduska
23. sep 2009

luka...ok,urcite potom odfotim.... 😉

emily...tak to teda nie je bohvieco s tou mesitou.....bude sa to dat vydrzat?Oni tam chodia dost casto,nie???

kati....aj som vzdy nervozna,ked manzel nie je doma,to ani spat neviem poriadne...ale co uz,nejako tych par hodin vydrzime bez nich......nie?Budeme musiet....a v nemocke budeme musiet tiez byt bez nich....uz teraz mi je smutno..... ☹
Inak detsku lekarku staci vybavit nejak v 36tt,aby si ju mala vybavenu,ked uz pojdes do porodnice.....A ked budem s tou kamoskou,opytam sa jej na tu porodnicu v Kubine.... 😉

lolita.9991
23. sep 2009

ahojte mamminky,

tak sa kvam pridavam aj ja,
teda aspon podla testu to tak je

mala by som byt v 6 tyzdni a ku gyndovi idem az v utorok tak som zvedava ci je vsetko oki a ci tam budem uz nieco vidiet

klauduska
23. sep 2009

lolita...tak srdecne gratulujem!!!a vitam Ta medzi nami..... 😉
Si od Nitry?Z kadial?

baby,ved my ked porodime,do akej temy budeme chodit??? 😕

luka04
23. sep 2009

klaudy..to uz aj mna napadlo....veru kde budeme pisat???

klauduska
23. sep 2009

asi zalozime nejaku novu temicku.... 😉

ozaj baby a na co je dobry ten cajik?Mne inak asistentka spominala,ze su aj nejake homeopatika na ulahcenie porodu,beru sa tiez asi tyzden-dva pred porodom,neviem.....vraj to predavaju niekde za divadlom v NR....Nepocula si o tom?

lolita.9991
23. sep 2009

hej z nitry priamo,byvam na klokocine
ty si odkial?

klauduska
23. sep 2009

heej?ja som z Vrablov,asi poznas,kusok od NR smerom na Levice.....

a co,kolko mas rokov,si vydata?

luka04
23. sep 2009

no klaudy budeme musiet..... lolita vitaj 😎

katika82
23. sep 2009

no ten čajík je vraj na uvolnenie pôrodných ciesť

no založíme si tému sme mamičkami

katika82
23. sep 2009

pridala som dve fotočky s bruškom teda mne fakt vôbec akosi nerastie.

lolita.9991
23. sep 2009

ja mam priatela z vrábel,23 rokov mam a vydata az buduci rok sme planovali,len malicke sa trosku poponahlalo,ale nevadi,tesime sa

luka04-dakujem sa privitanie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre