Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
2. apr 2009

ahojte babule,
tak ja som už ako každé rano mala pokec so záchodovou misou 😠 😠 😠
vám nebýva vôbec zle???? lebo mne rano príšerne

quenka - ja berem popri tom aj baby plan a snažím sa jesť viac zeleniny a ovocia

klauduska
2. apr 2009

Ahojte babulky,

tak Vam z celeho srdiecka gratulujem a drzim palceky nech to dotiahneme do uspesneho konca!!!

Kati...to ti je fakt tak zle?Ja sice nezvraciam,ale je mi tak divne,ze rano ledva vypijem pohar vody a ranajkujem az o taku hodinu dve neskor,ako som bola zvyknuta..... 😒 Skor ma trapi zapcha....dnes som na wecku stravila vyse 10 minut a nic..... ☹

katika82
2. apr 2009

klauduska - no s tou zápchou zápasím aj ja. ale snažím sa piť akcitiu a viac kyslého mlieka to pomáha
no a to vracanie ranné?-no ja ani nemám čím len ma napína a napína a len takou penou a kyselinou zo žalúdka ale ked už niečo do seba dostanem tak to trošku prejde a potom už mam celý den klud, ale vraj to bude teraz horšie a potom koncom prvého trimestra to bude ustávať

klauduska
2. apr 2009

No,moja kamoska ked bola tehotna tak mala presne tieto ranne stavy....a tak pri posteli vzdy predtym ako vstala mala nieco male pod zub - tusim si to uz aj ty pisala.....a to jej pomahalo...len jej to trvalo dost dlho,aj v druhom trimestri....Je to velmi individualne....

A zatial sa cudujem,ze nemam nejake extra chute...alebo to este len zacne???? 😕

dadadulka
2. apr 2009

ahojte tehuľky 🙂
nebojte, máte len typické tehu príznaky, na tú zápchu je dobré vypiť nalačno pohár
vlažnej vody a hlavne jesť veľa ovocia a zeleniny... tiež som s tým mala problém a
toto mi celkom, nie úplne, uľahčilo... ja som síce nezvracala, ale zle mi bolo statočne,
takmer celé dni som len preležala v posteli s vreckovkou na nose, lebo mi prekážali aj
pachy... dokonca aj aviváž z perín... 😀

treba len vydržať tieto prvé týždne a potom si to budete krásne užívať 🙂 🙂 🙂

klauduška no poznáme sa, veď bývame v jednom vchode 😀 😀 my sme na dvojke, už vieš? 😀

lenocka1979
2. apr 2009

ahoj dada ... nevieš mi poradiť, kedy je odporúčaná doba si ísť dať potvrdiť tehu k lekárovi? ... ja som 4tt+2 a neviem sa dočkať oficiálneho potvrdenia 🙂

dadadulka
2. apr 2009

extra chute a citlivosť na rôzne pachy ešte len prídu, ale aj nemusia...
sú ženy, ktoré ani nevedia, že sú tehotné, keby im nerastie bruško... 😀
ja som mala citlivosť na pachy v prvom trimestri a extra chúťky prišli asi
v piatom mesiaci a to som potom len ládovala a ládovala... 😀 😀 😝

dadadulka
2. apr 2009

lenocka no ja som išla vtedy, keď som to nedostala asi vyše týždňa a vyšli
mi tri pozitívne testy 😉

tinika
2. apr 2009

Ahojte, ja ani neviem ze som tehu, mne nic neni, len hlava ma boli ale este to asi príde ja som len 5tt

lenocka1979
2. apr 2009

tini ani nehovor .. tiež nemám taký pocit 🙂

lenocka1979
2. apr 2009

dadu a čo ti vtedy lekárka vyšetrila, ... čo ti zistila ??? ako?

dadadulka
2. apr 2009

lenocka len mi vzali doobeda krv a na obed už som vedela výsledok 😉

lenocka1979
2. apr 2009

lebo mňa baby odhovorili ... že mám ísť až v nejakom 6tt ... že možno už bude aj foto a srdiečko

katika82
2. apr 2009

tinika zmen si v nastavení v koľkom si týždni aby si nam nesvietila ako snžilka 😉

lenocka no ja som ked mi vyšli pozitívne testy tak som volala mojej doktorke ta ma ale objednala až za mesiac a pol aj to len na krv.naštvala ma tým pretože vedela že som mala veľké problémy otehotnieť mesiac pred tým som mala zápal maternice a proste kašlala na to.tak som volala doktorovi inému a ten ma hned zobral dokonca mi nasadil hned lieky na udržanie

klauduska
2. apr 2009

lenocka...ani ja to nemam este oficialne.....tehu knizku dostanem az 5.5 odkedy zacnem chodit aj pravidelne do poradne 😉 Tak snad dovtedy bude vsetko ok....

dada...to fakt??? 😅 😅 😅 ty si tusim nova v nasom vchode...ale maly je uz vacsi ako ma na fotkach v albume ,nie?

lenocka1979
2. apr 2009

dík kati ... asi si tam aj ja brnknem ... nech mi ona odporučí kedy je to najlepšie?

lenocka1979
2. apr 2009

klauduska ... pozrela som si tvoj album .. tuším máme rovnaký vkus na kočíky a to tiež máme obe rodiť v decembri, super 🙂

dadadulka
2. apr 2009

klaudi nie nie, ty asi myslíš niekoho iného... 🙂
malý má teraz polrok a naši chlapi spolu robia v jednej firme...
už musíš vedieť... 😀 😀 😀

klauduska
2. apr 2009

jaaaj,no jasne!!!Boze,vobec mi to skor nezaplo...prepac.... 😕
Tak to bude super...mozem od Teba cerpat skusenosti..... 😉

dadadulka
2. apr 2009

no jasné... rada poradím, ak budem môcť 😉

klauduska
2. apr 2009

lenocka....mam tam zatial jane....ale uz sa mi zapacila aj cortina,ktora je aspon lacnejsia...no zatial pozeramlen ci sa mi pacia na vyzeracku a potom budem pozerat vsetky plusy a minusy.... 😉

Inak u mna ten termin neviem ci je dobry,este absolutne netusim,lebo doktor poevdal,ze podla poslednej mrchy ba som mala byt v 8tt a podla neho som v 6tt.....datum mi vyhodil MK,tak uvidim aky termin stanovi doktor....

dadadulka
2. apr 2009

hlavne si teraz dávaj pozor, tieto prvé týždne sú také najcitlivejšie, čo sa
bábätka týka... nech sa u teba dobre zabýva a potom môže pekne rásť 😉 🙂

dadadulka
2. apr 2009

babenky ten najpresnejší termín, teda deň D, vie len vaše dieťatko 😉 🙂

klauduska
2. apr 2009

no,aj sa trosku bojim,lebo som chodila dost cvicit a teraz neviem....pytala som sa aj dr. ci mozem na stacionari....povedal,ze ano s mierou,nie samozrejme rally.... 😅 Tak neviem.....
Ty si cvicila nejako v tehotenstve?Ku ktoremu dr. chodis?

dadadulka
2. apr 2009

no cvičila som len také ľahučké cviky, aj to len od nejakého 17tt,
keď mi už nebolo tak zle... skôr som sa bála... chodím k Olajošovi...

katika82
2. apr 2009

no baby ja som čítala že je dobré cvičiť na lopte
na tejto stránke je to celkom pekne popísané
http://www.starostlivostodieta.sk/tehotenstvo.html

a aj na tejto sa veľa dočítate
http://www.tehotenstvo.academy.sk/

dadadulka
2. apr 2009

určite je dobrý pohyb, najmä prechádzky, ale ja som sa bála z dôvodu
prvého neúspechu tehu...
všetko s mierou 😉 nič nepreháňať a nesiliť...

klauduska
2. apr 2009

k Olajosovi?Ja k Cifarymu....vela ludi nadava aj na jedneho aj na druheho....no moc tu na vyber nemame 😒
aha tak u teba to bolo trosku ine......to radsej ano....ja dost zvyknuta na sport a nechcela b som vyjst z cviku,ale tak jasne,ze diettatko je prvorade......len neviem ci teda dr. vie co hovori.....ze je to v pohode.....

katika82
2. apr 2009

určite ja som tiež názoru že pohyb je dobrý pre bábatko aj pre budúci pôrod, určite prechádzky a zvlásť teraz ked už svieti slniečko takže určite.ja som zvažovala či mam dalej lyžovať kedže robím v Jasnej ale moja polovička mi to zakázala.ale určite ved ani ja spadnúť nemusím ale nejaký blbý poliak do mna vrazí tak by som to neriskovala

klauduska
2. apr 2009

kati...tak to urcite...citala som,ze lyzovanie je jedno zo zakazanych aktivit v tehulkovstve.... 😉

a mas pravdu...tento cas bude na prechadzky ako stvoreny..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre