Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

matka331
17. júl 2009

queenka,mne doktorka tak isto zakazala chodit do vody

queenka
autor
17. júl 2009

no tam je vo vrbovom voda od 26 stupnov...a tto nieje ternmalna nie?a ked si dam tampon?

queenka
autor
17. júl 2009

mne doktorka zakazala len sexowat inak o vode nebola a ni rec...do teplej nesmiem to viem...ja len ci ked tak na 5min do nej vleziem a potom vyjdem....toto leto som vobec nikde nbeola...:(((

luka04
17. júl 2009

matka...tak vidis, mas aj tieto lieky, tie som aj brala na zaciatku tehu..ja som totiz krvacala a spinila do 5 mesiaca ☹ uzila som si toho az az..aj dva krat nemocnica...nic sa neboj, ked dodrzujes kludovy rezim, bude dobre..uvidis na kontrole..tie lieky tie len pomozu..ja som si preskakala kruty zaciatok, ale teraz to vyzera vsetko ok 😎 klopem....aspom teda podla vsetkych kontrol a UTZ...mala kope jak diva 😀 kadzy den sa mi ozyva..uz som opet v povodnom pracovnom tempe,varim,upratujem, chodim na nakupy..a to ma plasili, ze si prelezim cele tehu...dobre bude, musis tomu verit...

moni..ved to ano, pri vode by sa to dalo,ale co ked tu nemame kupko ani jazero?? a ani sa nemozem kupat..no nic, vymyslym plan B...najdem si robotu na dvore postojacky 😀 od chrbta.. 😀 😀 uz sa ti to krati v praci, uzi si vikendik..ja som si uz navarila aj na zajtra, moze prist navsvetva a budeme grilovat 😎

klaudy...ja viem, viem 😅 no co uz...neska je lepsie, uz tak nestipka..aj ty si uzi vikendik, nech oslava dopadne dobre /az ma ocino tu 60-tku teraz / a pak sa opet spojime 😀 ja tu budem mat cely vikend rodinku, tiez nebude casu na net...

monika131
17. júl 2009

gueenka - vo Vrbovom je termálna voda, liečivá. A voda nad 26 stupňov. To by som neriskovala. V takej teple vode sa udržiava najväčšie množstvo baktérií, a uvidíš sama, že v nej budú vysedávať samé staré babky a dedkovia (nič proti nim) a ver mi, že tí určite nie sú 100% zdravý. A do Vrbového sa dokonca chodieva aj na liečenia - mne sa zdá, že tá voda obsahuje veľké množstvo železa a liečia sa ňou nejaké choroby. Takže neriskuj. ☹ 😠

prečo nejdete na nejaké iné kúpalisko? Napríklad niekam do maďarska. Tam ich je toľko, koľko chceš. A sú tam urobené plavecké bazény, v ktorých môžeš veselo plávať. 😕

monika131
17. júl 2009

luka - to je dobrý nápad. Robota postojačky. 😀 No áno, v robote už len 1,5hodinky, hurá, hurá, hurá 😀
Moja švagrinka chodievajú na kúpalisko do Štúrova alebo do Podhájskej. Vraj je tam celkom pekne.
Tak si uží víkendík, ja tiež cez víkend asi nebudem mať čas na net, chcem toho veľa postíhať. Takže v pondelok, papapa 😅

klauduska
17. júl 2009

Ano este som v praci,dnes len do 14,30,co je za chvilu...ale vobec sa mi nechce ist do toho tepla...teraz som prisla z vonku,no des.... 😝 😝 😝

luka...ano,tento vikend oslavujeme 60-tku,rano vyrazame do Turcianskych Teplic-tam sa nasi momentalne nachadzaju a tam aj oslavuju....chodia tam vzdy na cele 2 letne mesiace...su priamo na kupku..... 😉 Len neviem ako to bude s pocasickom,ked hlasia ochladenie a prsat...

Takze ja tu tiez cez vikend nebudem,tak Vam vsetkym prajem krasny vikend,uzite si ho a davajte na seba a malych drobcekov pozor...!!! 😎 😎 😎

smajli
17. júl 2009

krasny vikend prajem vsetkym :o))))

katika82
18. júl 2009

dobré ránko maminy
dnes tu budem asi sama čooooj?
všetky pekne víkendujete a ja som v práci, ale zajtra mám voľno tak apson to.

luka04
18. júl 2009

ahoj, a kde robis ked si v praci??? ja som sice doma, ale sem-tam sem skocim....

katika82
18. júl 2009

no ja robím v Jasnej vedúcu na pokladniach na lanovkách a niekedy som tu aj cez víkendy ked sú nejaké akcie a tak.

luka04
18. júl 2009

jeeeej to musi byt parada..ja milujem ten vas kraj 😉 ked sa tam dostanem raz za sto rokov na dovolenku...a na lanovke som sla raz v zivote,ale bol to zazitok...este pracujes, ci uz si asi domka...ja som uz upratala cely dom, nevladzem sa ani hnut..malej sa to nejako nepaci, mrvi sa 😒 musim si oddychnut...

katika82
18. júl 2009

no ja akurát končím a fakčím domkov na oravu na jeden den tak pa pa zatím a pekný víkendík všetkým

monika131
20. júl 2009

Dobré ránko babenky........

Tak ako ste výkendovali?
My sme boli v piatok večer na guláš párty, v sobotu u kmotrovcov a včera celý deň doma. Poobede sme si vyšli na prechádzku do lesíka.
Aj u Vás bola v sobotu búrka. U nás to začalo o 21.00, vietor, dážď, hromy, blesky. A pršalo celú noc, a aj včera skoro celý deň.

smajli - nebola si náhodou v Barci, v tom veľkom obchode pre detičky? Ak áno, kde presne v Barci je ten obchod a ako sa volá?

🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

luka04
20. júl 2009

ahojte babulky... 😉 /moni,klaudy,katika,smajli a vsetky 🙂 /

aj k nam to prislo, ale uz poobede okolo tretej...taka tma ostala, ze koniec..az som sa bala..vcera uz bolo fajn, slniecko opet vykuklo...my sme mali tiez trosku flamovy vikend, s rodinkou sme posedeli a vcera bol turnaj na ihrisku, potom disko, tak sme sli pozriet...kazdy mi tam chytal brusko, lebo ma dlho nevideli 😀 uz si mysleli, ze mam rodit 😀 asi sme moc velki....

monika131
20. júl 2009

luka - aj mňa keď niekto stretne po dlhej dobe, tak mi chytá bruško. Ale poviem Ti pravdu, že u niektorých ľudí mi to prekáža ale niektorí mi nevadia. Neviem prečo, ale je to tak. 😅
a čo malinká, určite sa riadne vrtí 😀

luka04
20. júl 2009

no praveze dnes je tisko od rana, az je mi to divne 😒 dufam, ze je vsetko ok...vcera vecer kopkala jak diva..inak, ked tak premyslam, aj mne to vadi od niektorych ludi..akurat som si dala foto bruska do albumu..a ako v praci dnes?? do kedy si?? ja som smutna od rana, zomrel nam havko milovany... 😔

monika131
20. júl 2009

no náš dnes ráno troška šantil, ale teraz je kľud, zasa začne večer, keď ja už budem chcieť spinkať. Presne ako včera, už som ležala na posteli a vtedy začal vystrájať. Aj sme sa s manželínom smiali, že už od teraz nám nedovolí poriadne spinkať.
Dnes je v práci celkom fajn, lebo nie je horúco. Dnes som do 14.45 - lebo idem domov autobusom, ale keď som autom tam chodím domov až o 15.30.
Toho havinka je mi veľmi ľúto,aký bol starý, čo sa mu vlastne stalo? ☹

luka04
20. júl 2009

akoze mal dost, 10 rockov,ale nevyzeral zle na svoj vek..este minuly vikend u nasich sme santili... ☹ bol to vlciak, ale strasne mudry a verny havinko..bude mi moc chybat..najviac ma mrzi, ze som ani len netusila co sa stane ked sme odchadzali a ze ho uz neuvidim.. 😢 ale co uz..to je zivot..uz som si poplakala..

myslim, ze sa mala prebudza, asi citi, ze ju ohovaram 😅 alebo ju prebrali krovky, prave som maskrtila..z toho pocaska sa aj ja tesim, toto je moj cas..klaudy sa neozyva, kto vie, ci je v praci po vikendovej oslave 🙂 a co ty vlastne robis?? viem ze v kancli, ale co asi??

monika131
20. júl 2009

tak to bol teda už riadne staručký havinko. Ale je mi ho ľúto.
My tiež máme psa, je to vlčiak skrížený s rotvajlerom, je to milý, veľký, havinko. Všetci ho máme veľmi radi, aj keď sem tam niečo vyvedie. A tiež by som plakala, keby sa mu niečo stalo ☹

no určite vedia, že ich ohovárame, lebo aj ten náš drobček sa začal troška ozývať. Ale pred chvíľou som obedovala, tak mi asi dáva najavo, že mu chutilo. Jedla som palacinky so šľahačkou. 😅

Ja robím ekonómku v jednej stavebnej firme. Robím podklady pre účtovníctvo, čiže konkrétnejšie, podklady pre mzdy, fakturáciu, spracúvava bločky do jednotlivých zákaziek, zadávam prevodné príkazy, zapisujem prijaté faktúry, ktoré sa snažím postupne aj uhrádzať, vediem pokladňu, dvíham telefóny, príjmam objednávky, no je toho dosť. A potom všetky papiere, bločky, faktúry dávam účtovníčke, ktorá to spracúvava v programe.

A neviem čo je s klaudušou. Nešla náhodou na k lekárovi. 😀 😀 😀

katika82
20. júl 2009

ahojte maminy, tak konečne sa rozbehla debata po pustom víkende 😀

luka no mne je tiež dnes divne asi je niečo vo vzduchu ja som práve tak nenormálne grcala že až, proste bolo mi hrozne zle, a teraz ma napadlo že som ráno jedla salámu suchú včera sme ju kupili v tesku ale asi nebola dobrá ked mi bolo tak zle. teraz ked som sa už vygrcala tak je dobre.

smajli
20. júl 2009

ahojte tehulky...tak tu mame zase teplo...ale aj ten jeden den bol uzasny... este nie je tak horuco,ale uz sa zteplieva...

moni este som nebola v Barci... ale je to vidno z tej hlavnej cesty autom... ked ides von z mesta,tak ten obchod je NA LAVO,a je to este za Katastralnym uradom... (na pravo a pred katast.uradom smerom von z mesta je maderna...)
...

monika131
20. júl 2009

katika - nespapkala si tú salámku s chuťou, nebola si už veľmi hladná a tá hnusná saláma ti jednoducho podráždila žalúdok. Ale hlavne, že je ti už lepšie. 😅

smajli
20. júl 2009

katika,pocula som,ze v tescu radsej netreba kupovat nic masove.... (mne robi teta masiarku v bille...mozno o tom volaco vie...),hlavne ze je lepsie...

aj my mame doma havina... jazvecika a ma uz 13r...,dufam,ze este daco vydrzi,maly hafovia ziju dlhsie...,ale na stopro viem,ze bude ziarlit na maleho...ale uz si aj zvykol,lebo na prve vnuca nasich si teda poziarlil az az,az sme ho museli zatvarat do izby sameho,ked dosiel brat s malym...

katika82
20. júl 2009

monika no ani nie, akurát som vstala o pol desiatej a hned som sa najedla a zjedla som len jeden chlieb a na nom asi 5 koliesok zapila čajíkom no neviem je možné že m nesadla,ale radšej ju vyhodím. ale teraz mi prešlo ale som sa normálne zľakla lebo až takou žlčou som grcala a bolo mi na odpadnutie z toho. ale tak pojdem teraz na obed hádam bude už dobre.

inak chcela som sa vás opýtať babule, myslíte že ten monitor duchu sa oplatí kupovať či sú to zbytočne vyhodené peniaze, my nad tým uvažujeme ale nevieme sa rozhodnúť, a môžeme ho v zľave kupiť tak neviem.
segra je sestrička a hovorila že v nemocniciach to majú a že to pípa hocikedy zbytočne aj ked sa nič nedeje. ale že záleží aj od značky tak neviem čo vy nato?

smajli
20. júl 2009

neviem ti poradit katika,... tiez som citala o tom,co ti hovorila segra...

a rozmyslali ste uz o pupocnikovej krvi? ci si ju date komercne zmrazit... ja by som aj chcela... a radsej sa nezamyslam,kolko penazi nam bude treba,lebo neviem z kade....

katika82
20. júl 2009

smajli nad tou pupočníkovou krvou som uvažovala ale neviem stojí to dosť korún

klauduska
20. júl 2009

Ahojte tehulky moje!!! 😵 😵 😵

Tak ako sa mi mate po vikende???Vidim,ze po niektore smutnucko...-luka..to mi je luto toho havinka....katika...grckanie...aj mna potrapilo cez vikend...aj v sobotu,aj vcera....clovek sa ani nemusi prejest,ale viete ako to je...zobnem si z toho,kusok z toho....a potom mi bolo nejako nevolno... 😒 😒 😒

Ale inak bola oslavu uplne super,aj som tancovala a potrapila drobceka....spat som isla az o tretej rano...takze dost sme ponocovali,ale bola to vynimka,takze odteraz uz len kludovy rezim..... 😵

a katika..my nad tym monitom uvazujeme...kamoske to mimi zachranilo..... 😉

monika131
20. júl 2009

vieš čo katika, tak radšej tú salámu vyhoď a po tom čo napísala smajli, ju určite vyhoď.

my sme nad takým niečim ani neuvažovali, takže my to asi kupovať nebudeme.

nad tou pupočníkovou krvou som rozmýšľala a dosť, ale stojí to hrozne veľa peňazí a to si veru nemôžeme momentálne dovoliť (auto na leasing, prerábka domčeka), aj bez toho budeme potrebovať hromadu euráčov, keď sa ten drobček narodí.

ahojky klauduška - takže si aj tancovala. A málý protestoval? Lebo ja keď robím niečo, čo sa mu nepáči, napríklad vysávam, utieram prach, no proste sa troška viac ponamáham, tak on okamžite začne vystrájať. 🙂

klauduska
20. júl 2009

veru s tou pupocnikovou snurou mate pravdu,je to vela peniazkov,keby clovek nema tolko vydavkov a ma peniazky nazvys,tak ani nevaham....

hej,tancovala..neviem ci protestoval,ja to takto nevnimam....tesim sa ked kopka a vtedy viem,ze je OK.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre