Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
27. máj 2009

kolienko hlavne sa nesleduj a skús myslieť nato že je všetko ok. ja som bola tiež taká čítala som o všetom možno zlom -skracovanie krčka, potraty a somariny až ma drahý skoro kopol do zadku že čo vymýšlam že chudiatko ten náš dobec ešte nič a ja sa už stresujem že čo mi asi môže byť.viem že sa bojíš ak sa vám podarilo bábo po dlhej dobe ako nám ale tým mu skôr ubližuješ ked rozmýšlaš nad zlým.

klaudy - no mne už nebýva zle iba občas pri nejakom pachu silnom ma natiahne ale inak už super.bruško vykúka viac večer ale už pomaličky ide von. zatial som nepribrala resp.možno nejaké deko áno ale takú presnú váhu nemám.
Už sa teším na utorok ale asi mi nebude robiť ult.lebo hovoril že najbližší bude v 20tt no ale aspon sa na mna kukne.
Inak vieš čo sa mi minule stalo- som skúšala stetoskopom či nebudem počuť srdiečko a zrazu taká rana ja neviem i to drobec kopol alebo mi tak zašramotilo v brušku ale bolo to také zvlášne. už by som ho chcela zasa vidieť ako sa má a či je vačší ako predtým júúj tkaé je to všetko pekné.

kolienko
27. máj 2009

Katika, snazili sme sa od júla 2008 , takze nebolo to ani hned, ale oproti niektorým kočkam to ani dlho netrvalo

týmto strachom musí prejst asi kazda z nas, ked všetky o tom píšete....

apropo čo to znamená sklacovanie krčka?? 😉

kolienko
27. máj 2009

kati a v kolkom si ??

jahody11
27. máj 2009

ja idem do poradne v utorok, mal by robit aj utz aj skontrolovat krcok a hlavne sa chcem s nim porozpravat ako je to s materskou dovolenkou, ci mozem nartupit tych 8 tyzdnov pred terminom, snad ano, ale ked sedim cely den v praci tak mi strasne opuchaju nohy ale cez vikend aj ked vela chodim, tak nic... uz asi nemam but v praci 😀 😀

katika82
27. máj 2009

jahody zdá sa mi že najskôr môžeš na materskú nastupiť 6 týždnou pred pôrodom o tom nerozhoduje len lekár ale stanovuje to zákon dovtedy musíš byť na PN ale lekár ťa môže vypísať na materskú skôr normálne sa chodí tuším 4 týždne pred pôrodom a môže ťa vypísať 6 tžýdenov skôr.no uvidíš

kolienko - každá baba ma hore pri mene v koľkom je týždni tehu.
no a to skracovanie tuším že on sa ti skracuje do vnútra do maternice a treba ho vtedy zašiť či ako to je.

ja som sa teraz tak rozplakala, som sa dovzedela že jedna kamoška je tehotná si píšeme na koníkomi už strašne dlho tak ma to dojalo viac asi ako ked som sa ja dovzedela že som tehu

katika82
27. máj 2009

jahôdka tu to máš

Nárok na materské

Poistenkyni vzniká nárok na materské

* od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom,
* najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom,
* a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu.

Nárok na materské zaniká

* uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské.
* Poistenkyňa má nárok na materské aj po uplynutí 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak porodila zároveň dve alebo viac detí a aspoň o dve z narodených detí sa stará alebo ak je osamelá. Nárok na materské v tomto prípade zaniká uplynutím 37. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.

smajli
27. máj 2009

ahojte dievcata buduce maminky:o) a vitajte novee:o))
tak aj ja som mala horsiu noc tentokrat...cele poobede som vcera bola vonku s kolegynami na posede...a hoci sme boli v tieni,tak vecer ma uz steklili riadne oci z alergie a cez noc som mala tak zapchaty nos...a raano... bola som hore od 5.30,potom som to dospala..,ale.. tak mi vadi,ze mam tu pelovu alergiu...,chcela by som vydrzat bez hocicoho dokym sa bude dat,bez liekov abo kvapiek do nosa... uvidime...
tesim sa,ze ma prist to ochladenie a dazde,lebo bude to s alergiu lepsie a dlhsie bez liekov vydrzim...kiez by sa mi to podarilo az do augusta,lebo vtedy mavam najhorsie obdobie...
...mne zatial nohy neopuchaju...

...vcera na tom posedeni s kolegynami pri pivku a ja pri minerlake 🙂 prisiel este jeden kamos,ktory nas vsetky pozna,a hovoril mi na moje brusko ze.."vidno vidno...aj na lickach..." bolo to take srandovne... ehm ehm ... esteze viem,ze je srandista,ale viem,ze je to pravda,ale geny su geny... on sam ma teraz druhu 4.mes.dcerku a jeho zena tiez v tehu pribrala:o)))

jahody11
27. máj 2009

Takze to znamena, ze mozem ist aj 8 tyzdnov pred terminom, vraj zalezi od dokyho aky je... tak musim byt nanho mila, ja uz nevladzem sediet v tej budke, kde mam 3O stupnov a pristor 1X2 metre ☹

smajli
27. máj 2009

fiiha ale tu dnes piisete:o)))))) presne som sa chcela aj vas tehulky opytat,ze ako...burska vam uz rastuu? :o)))) a katika uz o tom aj stihla pisat:o))

jahody11
27. máj 2009

no, mne za posledny tyzden brusko straaasne narastlo, pred tyzdnom som mala naposledy oblecenu bundu do pasa, cely tyzden bolo teplo a dnes po nocnej burke vutiahnem bundu a bum, skoro som ju zdola nezapla koli brusku, idem si zobrat zelene nohavice take super letne sportove a bum treba mi este 15 cm aby som ich zapla,fakt huste, neviem co budem nosit do konca tehu ked, sa mi teraz tak za tyzden zvacsilo 😀 😀

smajli
27. máj 2009

no jahody...tak to mas blbe,ze mas taky maly pristor v budke.. ,ze vraj by nemal byt problem,aby ta lekar na tvoju ziadost vypisal na matersku aj 8 tyz.do porodu... je to vraj na tehulke ako sa citi a ty teda dovod mas... ale aj tak kazdy lekar je iny... ale jemu by to malo byt jedno... ,ked tak ale rozmyslam... (fiiha,ze ma este nieco napadlo,lebo tiez uz pocitujem,ze zabudam teraz v tehu... 🙂 alebo ze mi to nemysli xixii),ze vies co jahody..

ze materske platia kazdej mamicke 28 tyzdnov (ak su osamele,tj. dufam,ze to znamena ze slobodne a ze to vyuzijem,tak vtedy je to 37 tyzdnov)..
takze ked pojdes skor o 2 tyzdne na matersku,tak ti aj skor skonci platenie materskeho,lebo dlzka platenia je rovnaka...tak je vyhodnejsie,ked sa das napr. na 2 tyzdne vypisat na PN... a potom prejdes na matersku ... a peniazky budes mat dlhsie a vo vyske materskej....
napisala som to zrozumitelne...? lebo uz si fakt dakedy teraz pripadam ako salamuun... 😀

katika82
27. máj 2009

jahody tiež som toho názoru ako smajli lepšie ísť na PN a potom mať dlhšie materskú a na PN môžeš ísť už aj teraz a nemusíš sa stersovať v robote. ak ti je tak zle určite by osm to riešila tak drobček je predsa dôležitejší, viem že takto aspon zarobíš peniažky ešte lepšie ako z PN -ky ale je to na tebe ako sa cítiš a ako ti je.ja tiež chcem chodiť čo najdlhšie do roboty lebo zatiaľ sa dobre cítim ale je možné že ked budem vo vyššom štádiu tehu tiež to tu nevydržím a budem chcieť byť domka

jahody11
27. máj 2009

pochopila som ta, uz aj ja som si to nasla ale tie dva tyzdne uz nespasia nikoho a ja nebudem extremne velku matersku, kedze u mojich zamestnavatelov mam na zmluve min. mzdu koli odvodom, to su dnesni podnikatelia,...
inak baby, vcera som si stlacila bradavku a zacalo z nej normalne striekat ale iba z laveho prsnika, normalne priesvitny gejzir, je to take lepkave. 😀 😀 😀

monika131
27. máj 2009

Ahojky.
Mija a iva gratulujem Vám z celého srdiečka. A držím palčeky. 😀 😀 😀

jahody ja mám ten istý problém, hoci som ešte len v 14tt, už som pribrala 5,5 kg a veru sa zmestím už len do pár vecí v mojej skrini, ale postupne si dokupujem pohodlné oblečenie na leto. Dosť ma to naserie, keď sa ráno obliekam do práce, vyťahujem svoje Obľúbené letné nohavice a bum, nezapnem sa 😀 😀 😀

smajli napísala si to zrozumiteľne a tiež som toho názoru, že treba využiť zostatok dovolenky pred tým, ako oficiálne nastúpuš na materskú. Ja som si to zatiaľ tiež tak naplánovala, že 2týždne pred materskou ostanem doma na dovolenke. 😎 😎 😎

smajli
27. máj 2009

no presne, a este je aj dovolenka... tusim by aj mne este volajaka mala zostat... zistim si to...
:o))))))))
a a.. uz som zabudla co som chcela... aha...
ze pri nizkej mzde je maly rozdiel medzi vyskou mzdy a vyskou nemocenskej/materskej na mesiac,lebo zo mzdy sa kopec percent stahuje na dan a odvody... a nemocenske/materske sa pocita z hrubej mzdy 55%,cize bez dane a odvodov...,vobec to taky rozdiel nie je..,ani u mna...
mne to robi rozdiel takych 2tis.Sk medzi cistou mzdou a nemocenskym...
... a este mi vratia dan,kedze sa cely rok kvoli nemocenskej a materskej nebudem mat to maximum rocneho prijmu... ,dan sa vrati vam a este si aj manzelik bude moct vas odpisat z dane ako odpocitatelnu polozku... a pribudne aj danovy bonus na babatko...

monika131
27. máj 2009

U mňa to tiež nebude veľký rozdiel, čo sme to s kolegyňou rátali, tak asi 2,5tis. To sa celkom dá zvládnuť.
A koniec koncov, manželíno bude pracovať aj naďalej, takže...... 😎 😎 😎

jahody11
27. máj 2009

tak ja som praveze doteraz bola normalna, brusko som nemala skoro ziadne, tak mi vyskocila za posledne dva tyzdne 😀 😀

luci21
27. máj 2009

Ahojte baby, neviem či si ma ešte pamätáte, bola som na kontrole dnes a už nám bije srdiečko 🙂 sme ok tak sa teším. Že to krvácanie čo som mala mohlo byť aj z uhniezdovania, mám ešte 2 týždne brať Duphaston a potom ho pomaly vysadíme, dakujem za vašu podporu 😉

smajli
27. máj 2009

to som rada luci:o) drzim nadalej palce:o))

jahody11
27. máj 2009

ahojky luci, tak sa tesiiiiime s tebou 😵 😵 je krasne ako nas tu pribuda, ja si ta pamatam, pisala som ti, ze aj ja som na zaciatku krvacala, hlavne vela oddychuj,mnne lekarka povedalaa, ze 90% uspechu je v klude a oddychu a mala pravdu 😉

luci21
27. máj 2009

Dakujem baby moc, bojím sa aj ešte tešiť ale ked pozerám na tú fotečku čo mi dnes robili tak mi srdiečko poskočí 🙂

timea27
27. máj 2009

ahoj babenky!
tak ak mozem, pridam sa tiez k vam 🙂 v pondelok som bola u dok a ta potvrdila 5tt+6 😀 tak sa s manzelikom straasne vytesujeme! a bolo vidno uz aj srdiecko!
no chcela som sa s vami poradit...nemam sice (zatial) ziadne priznaky (teda okrem pobolievajucich prs), chute ci nechute, no uz cca 2-3 tyzdne mam slabe bolesti bruska podobne menstruacnym...niekde som citala ze to sa roztahuje maternica (tak skoro?) alebo ze sa babo zahniezduje (tak neskoro?). nechcem sa prehnane pozorovat no je neprijemne mat pocit ze kazdu chvilu dostanem mrchu...

klauduska
27. máj 2009

timea...gratulujeeem!!!Super,kolko nas tu uz je.....a ze nizka porodnost.... 😅

podla mna sa nemusis bat,ked dr. videla a pocula srdiecko......je vsetko ok a netreba zbytocne stresovat....Mne ked dr. tehu potvrdil a povedal,ze 6tt som sa tesila a to mi ani nepovedal,ci bije srdiecko.... 😒 A je vsetko ok,tiez som mala pocity v podbrusku ako keby ma pobolievalo,ale to sa fakt roztahuje maternica..... 😉

andrea12737
27. máj 2009

Krasny den prajem buducim mamickam...mam taku otazocku, pobolieva vas cele podbrusie? teraz mi bezi 16ty tyzden, teda uz ho aj koncim, ale som z toho hotova, dr.mi povedal, ze pokial je krcok v poriadku-co aj je tak sa nic nedeje, no ja nvm. Je to moje druhe tehotenstvo,ale vkuse pretrvavajuce a miestami az tak silnej intenzity bolesti...to sa mi nejak nepozdava... ☹ Drzte sa

jahody11
27. máj 2009

mne doky dal na to magne B6, dostanes ho kupit v lekarni, mne ho odporucal od zaciatku az do teraz, ze ak mam nejake bolesti, tak to magne je na posilnenie steny maternice 😉 ja som ho brala 2X denne rano a vecer, teraz úz chvalabohu bolesti nemam 🙂

uz sa neviem dosckat utorka, ze uvidim lasku na UTZ 😀 😀 😵

smajli
27. máj 2009

vitajte nove tehulky:o) timea to sa fakt roztahuje maternica,aj ja som to mala a aj kopec dievcat odtialto...,no a andrea127.. pred tyzdnom som ja mala take zvlastnejsie bolesti,emily mi tu potom pisala,co nasla v jednej mudrej knizke,ze to moze byt bolestivost oblych vazov... ,tiez som to mala silnej intenzity a dost ma to vystrasilo...,ale potom aj doky povedal,ze je to ok,ze su to tie vazy,ktore drzia brusko, ...mala som to pri chodeni do kopca,abo pri prani vo vani tazsich veci...ale mne to hned vymyzlo ako som to prestala robit...,doky vravel,ze je to ok a ze si mam davat ten magneB6...

jahody11
27. máj 2009

dnes je finaale ligy majstrov vo futbale, takze sa budem zas vecer nudit 😒 musim si aspon nejake krizovky zohnat 😀

smajli
27. máj 2009

no... moj muzik sa na futbal tiez chysta...

jahody11
27. máj 2009

mame to ale sporove typy doma 😀 😀

emilly821
27. máj 2009

ahojky 🙂 no vy ste tu toho dneska uz popiiiisali a kolko novych maminiek tu pribudlo, fiha... 😉 ohladne toho oblecenia, ja sa tiez do ziadnych letnych nohavic nezapnem 😝 chyba min. 10-15 cm 😝 uz nosim len tehu rifle s tym elastickym pasom na brusku. a vcera som mala oblecene take letne saty a manzelovi kolegovia, ze haha, jake uz mas brusko... 😠 a co mam byt jak doska ked tam mam 16cm mimino!!! ma ta ich poznamka tak nejak rozladila... 🤐 ja viem, ze sme teraz viac precitlivine a veci si viac pripustame, ale taketo komentare su podla mna nevhodne, ci nie 😖 ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre