Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
23. júl 2009

moni..aj nasa kopala akurat pri profesionaloch 😀 😀 niekedy sa tiez veru rozdivoci, vtedy mi nadskakuje brusko ze az, normalne to vidim...jak mi ho dviha.. ked si lazkam, si uz na gauc pri telku, alebo do postele vecer, alebo este aj ked sa napapam, tak chvilu potom..ale to som citala ze je logicke, lebo ze nam stupne cukor v krvi po jedle a male to preberie 😎 asi je to pre neho redbull 😀 dnes varim sosovicovu polievku a druhe grilovane stehienka..a ryza s hraskom a salatik...sa smejem, ze kazdy sa pytas, uz je to ake pravidlo 😀 ale v dobrom....potom len chutky narobim,co???

klaudi..tak je vsetko ok po kontrole, to je dobre..ja idem au 4.8 na poradnu..dovtedy mam len ten cukor..uz som si vcera kupila tu glukozu, co mi sestricka nakazala do telefonu..tlak mavam aj ja vecsinou nizky, niekedy mam az motanice ked sa prudko postavim....takze sono ti asi nerobil, ci ano?

ja som dopapala akurat melonik, taky studeny z chladnicky, az mi zuby stahuje 😀 obed sa dovara, idem asi hodit sprchu, lebo po mne tecie...majte sa pekne zatial a pekny pracovny den prajem..........

emilly821
23. júl 2009

...katika aj mne sa to uz raz stalo, ked som sa po sprche utierala a trochu si stlacila prsnik, tak z neho islo trochu takej priesvitnej lepkavej tekutiny.
...a ja asi predsa len dnes skocim k doktorovi s tym cikanim, lebo nejako ma to zacalo stipat ked cikam a aj na pravej strane v podbrusku aj na chrbte, tam kde je oblicka ma nejako pobolieva, tak aby to nahodou nebolo nieco zleee 😖 dufam, ze to bude v poriadku, lebo 27.7. ma svagor zasnuby a oni to tu oslavuju tak vo velkom ako aj svadbu, tak snad nebudem marod 😝

katika82
23. júl 2009

juj ste tu toho popísali za tu chvíľu čo som tu nebola,
no ja som bola včera s drahým v hore na hubách sa prejsť, tak som tiež veru už nejak nevládala ale našla som krásne dubáka a on nie tak som sa vytešovala ako malá.

ja tiež fučím ako lokomotíva a to že vraj je ešte nič mi každý hovorí.

klaudy ano ja idem až o 5 na poradňu.som si popísala zoznam čo sa chcem opýtať dokyho tak chudák ho zasypem otázkami.

monika131
23. júl 2009

luka - tak ja zatiaľ ešte nevidím ako maličký kope, ale cítim ho teda riadne 😀 Tak a aj dnes aký fajnovučký obedík, zasa si mi narobila chúťky ale riadne. Ale mne svokruška včera tiež navarila dobrotku - tarhoňa a mäsko s hráškom a mrkvou+kyslé uhorky. Už si to aj zohrievam v mikre, lebo ma chytá nejaký hlad. 😅
A melónik som si včera kúpila aj ja, už včera som zmastila polovičku a dnes si dám druhú. 😀

emily - takže to cikanie je také intenzívne a máš aj bolesti? No radšej asi odbehni k tomu doktorovi aby si mala istotu. Ale určite bude všetko v poriadku.

katika - takže u vás už sú dubáčiky. Mňam, mňam, mňam - my ich milujeme. Na rôzne spôsoby. U nás zatiaľ ešte nerastú, boli sme v nedeľu v lese a nič, ale dúfam, že už začnú. 😀

Na to fučanie aj mne každý hovorí, že to bude ešte horšie. Takže ešte si pofučíme. 😀

Idem obedovať, tak zatia pa a všetkým dobrú chuť. 😉

smajli
23. júl 2009

ahojte tehulky...
to hrozne teplo...aj mna z neho asi porazi...ani spat sa neda...a uz sa citim taka nemotorna,ze sa mi aj tazko prevracia zo strany na stranu pri lezani...kym zaspim... normalne citim vahu toho bruska... ,len si odratavam dni,ze este dnes a zajtra horuco a v sobotu ma byt chladnejsie... to je vzdy ako naschval pre pracujucich,ze je cez vikend skaredsie... ale teraz sa tesim na kazde ochladenie,lebo je to taky obrovsky rozdiel v tom,ako sa citime.... normalne sa citim lahunka,ked posledne tak prsalo a bolo chladnejsie....

a chute ... 😝 dnes mi vobec ale vobec nechutila kava...ani som ju nedopila... asi zase nemam chute dnes... 😝

smajli
23. júl 2009

tak sa drzte,aj ty emiliy...,a ako mate tam tak horuco...?

monika131
23. júl 2009

ahojky smajli***
tak to hrozné teplo ubýja aj mňa, a ja milujem leto, ale teraz sa normálne teším keď začne pršať a ochladí sa, napr. tak ako minulú nedeľu, to bol podľa mňa super deň, normálne sa už aj teším na jeseň, ale tá je ešte ďaleko. 😢
ja som pred tehu pila 2kávy na deň a teraz vypijem tak jednu možno dve za týždeň, podľa toho, ako mi príde na chuť.

katika82
23. júl 2009

no toto leto pre tehulky je teda riadny zaberák, ale ja som na druhej strane aj rada, lebo zasa cez zimus bruškom do vetroviek neviem ako by som vošla a ja to že cez zimu skôr spadneš na lade a tak.
a na budúce leto už budú mať naše detúrence po 8 mesiacov takže sa budeme kočíkovať a čľapkať s nimi vo vodičke 😀

monika131
23. júl 2009

no katika máš pravdu, budúci rok v lete už budeme chodiť kade, tade po kúpaliskách, dovolenkách.........., to si už teda leto riadne užijeme aj s našimi drobcami 😉

emilly821
23. júl 2009

...smajli ani sa nepytaj 😝 tu je take horko, ze ja som permanentne nalozena vo vlastnej stave 😝 😝 😝 ventilatory ficia v kazdej izbe naplno, ale aj tak je to neznesitelne. som z toho taka unavena ako muska. a k moru sa tiez kazdy den neda, ked treba aj navarit, upratat a tak...a ja sa ani nemozem vytesovat, ze pride nejaky osviezujuci dazdik, lebo to by som sa teda nacakala... mozno tak o tri - styri roky 😅 uz aby bol oktoooober!!!!
a predvcerom ked som stala pri sporaku, tak malinkej sa to teplo asi velmi nepacilo a kopala ako o zivot, tak som normalne musela ist schladit brusko k ventilatoru, az potom prestala. tak od vtedy radsej varim postavena tak bokom aby neslo teplo rovno na brusko.
...katika to sa aj ja tesim ako malinkej dam bazenik pod slnecnik na plazi a budeme sa tam spolu clapkat a stavat torticky z piesku 😵 😵 😵
...monika ono to az tak neboli ako je to strasne neprijemne, ze sa mi chce stale vkuse cikat ako by som uz mala plny mechur na prasknutie. a od rana ako som bola cikat tak ma to uz aj pali. len musim pockat do vecera (tu sa ordinuje az vecer) a potom pojdem k tomu dokimu.

stanka1986ke
23. júl 2009

PRE ANDREJKU
moja mala sa raz tiez o druhej rano zobudila ze vidi chrobáky a pavúky, hrozne plakala, kričala...no bol to des..zopakovala sa to aj cez den, tak som si vyziadala vysetrenie, kde jej zistili epilepsiu.dali jej lieky a uz je to o.k. nastastie sme to vychitili vcas a v decembri jej uz budu vysadzat lieky.no u mojej viki to bolo vraj podla lekarky vyvolane tym, že som bola 9 dni v nemocnici v decembri lebo som potratila.bola som v 6tt.a ona je na mna dost naviazaana...tak ze to bol pre nu sok.neprezil nieco stresujuce malinky v poslednej dobe?
keby sa to zopakovala chod radcej na neurologiu s nim.radcej brat lieky rok, dva, a potom to zmizne, ako neist k lekarovi a potom sa mu to moze shorsit do tazkej epilepsii a bude musiet brat lieky cely zivot..papik

monika131
23. júl 2009

emilly - tak radšej choď k tomu dokimu, aby si náhodou nemala nejaký zápal 😒 Potom daj vedieť ako si dopadla.
A kde Ty vlastne teraz bývaš, keď píšeš, že nemôžeš ísť každý deň k moru?

tak ja už odchádzam domkov z práce, majte sa všetky pekne a zajtra som tu zas 😀 😀 😀

jahody11
23. júl 2009

Caute babky, tak vcera nam doktor povedal, ze to bude dievcatko, tak ja sa tesim ako male decko ale manzel bol trocha sklamany 😀 ale co uz, hlavne ze je zdrava a kope o dusu 😉

miroslava89
23. júl 2009

jahody gratulujem ku dievcatku mas pravdu ze halvne ze je zdrave🙂a meno este vybrate nematE?🙂

jahody11
23. júl 2009

Mame, bude to Ela 🙂

garicka
23. júl 2009

ahojte baby, len chcem povedať že už som po sekláži a dúfam že to až do pôrodu vydržím, lebo mi bolo nakázané ležať, čo je pre mňa problém, ale zvykám si 🙂 ale tak som si povedala že už "len" 5 mesiacov, no čo človek nespraví pre mimi.

ahojte 🙂

andrea12737
23. júl 2009

Ahoj stanka..ci prezil nieco stresujuce? ani sama nvm, ale ak ano tak to trva uz od pondelka, ja ho nestresujem nijak, ani na neho nekricim ani nic podobne,tak ja nvm, ale ak to potrva do konca tyzdna(nedele), tak to pojdem uuurcite riesit.. 😖 cez den sa take nieco nedeje, stalo sa, ale to mu manzel pustil prvy krat rozpravku monster s.r.o..inak vobec, ale dakujem ti velmi pekne za radu.

emilly821
23. júl 2009

monika ja byvam v hurghade, k moru to mame cca 7min. autom, ale neda sa kazdy den iba vylihovat na plazi (ja by som rada 😉 ), ale aj doma treba cosi porobit. a to ked nejdes na plaz rano o desiatej, tak uz nechytis ziadne lehatko ani stolicku ani nic. a na priamom slnku na rozpalenom piesku sa lezat neda.
a k tomu doktorovi pojdem az zajtra, lebo bez vzorky mocu asi aj tak nic nezisti a kedze na to treba ranny, tak az zajtra. takze tak... dufam, ze to bude ok, lebo uz som z toho cela nestastna, ze co zas bude ☹

queenka
autor
23. júl 2009

ahojte tehulky🙂) chcem was poprosit o jednu radu..wiem ze do termalnej wody nemozem ale co slana woda?zajtra chceme ist s manzelom na zlatnik a tam je slana woda...mozem?co powiete?mate niektora s tym skusenosti?

smajli
23. júl 2009

garicka,uz som na teba aj myslela,ze uz si mozno po a ako sa mas... bolo to velmi hrozne...alebo dalo sa...vsak co uz mozme ked treba... pobolievalo to?

garicka
24. júl 2009

ahojte,

smajli - našťastie ma po serkláži nič nebolelo a ani som nekrvácala, čo som bola rada, lebo som so sebou vzala kopu vložiek a chvalabohu ich netrebalo použiť. narkóza bola veľmi krátka len cca 10 minút a na tretí deň po ma pustili domov, ale sem domov som sa dostala až na tretí deň po prepustení lebo môj drahý bol prechladený a chorý tak som vegetila u otca 🙂 . som rada že to už mám za sebou lebo v šaci bol riadny hic a hlavne nuda celý deň len ležať aj keď som mala telkáč na izbe.

baby prajem vám pekný deň zatiaľ, ahojte

stanka1986ke
24. júl 2009

PRE ANDREJKUJ

nemas zaco....no to by si ani nemala cakat...ale asi ho viete upokojit ked to na neho pride..moja to mala v takych intervaloch.ukludnila sa a zase...a ked to ma len vvecer, vies ako sa vravi vecer sa ukazuju choroby..neboj vsetko bude o.k. strasne vela deti to ma teraz...oni z toho vyrastu len treba tie lieky aby sa mu nezhorsial potom.vies to aj staci ze si niekde len buchol hlavicku....moja to malazo stresu...u kazdeho dietatka je to ine..
a inak bola som vcera u lekara...no este nic nevidel.ale urobila som si tehu test tak vysli mi tam dve ciarky ale ta druha je taka slabulililinkaaa 😒 ze neviem....zobral mi vcera krv tak dnes mam volat o vysledok..tak uvidime..papik 🙂

andrea12737
24. júl 2009

Dobre rankooooo, konecne som sa po styroch nociach aj vyspala! 😵 strasne sa tomu tesiim 🙂

stanka dnes v noci sa konecne nic s malym nedialo, ale uz viem z coho tie pavuky, manzel mu ich ukazuje, a hraju sa s nimi, ale maly ma uz videl par krat ´v akcii´ako som sa pavuka zlakla-blee to ja nemusim, on si to moj chudacik zapamatal a aj napriek tomu ze sa hraje s tymi pavukmi, tak si to dava do suvislosti so mnou(s mojou reakciou), a zdiela tak moje emocie...ak ma teda chaaapes 😅
zatial krasny den prajem...

monika131
24. júl 2009

ahoooooj tehulky......

Tak dnes konečne piatok, už sa teším, príde manželíno z týždňovky a budeme mať predlžený výkendík, lebo sme si zobrali na pondelok dovolenku, obaja.
V nedeľu dostaneme návštevu zo západného slovenska - manželova sesternica, príde na 2tt, bude riadna sranda. 😉

Čo za búrku ste mali v noci na tom západe, klauduška, luka, dúfam, že ste v pohode a nič vám tá búrka neodniesla ☹

jahody - takže dievčatko, tak ti gratulujem a vybrali ste veľmi pekné meno. My sme tomu nášmu drobčekovi zatiaľ meno nedali, my budeme mať chlapčeka. Ináč, chlapi sú vždy troška sklamaný, keď doktor potvrdí dievku, ale ich to prejde, hlavne, že je maličká úplne zdravá. To je dôležité 😅

garicka - ty len pekne ležkaj a poslúchaj pána doktora. Veď ako hovoríš, už len 5 mesiacov. A to máš ešte dobré, že nemusíš ležať v nemocnici. 😉

emily - no jasnačka, že sa nedá celé dni vylihovať na pláži, a nakoniec ty si doma a nie na dovolenke, čiže tie isté povinnosti ako žienka domáca na Slovensku. U doktora Ti silno držím palčeky a daj vedieť ako to dopadlo. 😉

klauduska
24. júl 2009

Pekne ranko tehulky!!!

Tak som cela,ziva,ale vyzeralo to teda strasivo ta burka....skor ani nie ta burka ako ten obrovsky vetrisko...hned som sla ratovat muskatiky,ale manzel uz vsetko stihol,aj pradlo dal dole...Inak som to vobec necakala...aj hlasili,ze pride vichrica??? 😕 Tusim nam aj nejaky plech zo strechy panelaku odtrhlo a len som sa modlila,nech to na nase afticko nespadne.... ☹

Tak dnes by malo byt tiez horuco..... 😝

jahody..gratulujem...Ela je pekne meno... 😉

moni...takze to Magne na brusko zabralo?To je fajn.... 😉

monika131
24. júl 2009

klauduška - takže ste mali riadnu metelicu. Snáď to nepríde dnes aj na východ, no uvidíme 😉
no vyzerá to tak, že to Magne zabralo, ale nie na dlho, dnes je to zasa nie veľmi príjemné. Ale dnes sa maličký asi usalašil na pravej strane bruška, lebo mám pocit ako keby mi tá pravá časť bruška mala každú chvíľu prasknúť. No nič, idem si na chviľu vyložiť nožičky, snáď to pomôže. A to mi včera už bolo tak super 😢

klauduska
24. júl 2009

moni a kedy ides k dr.?Som zvedava co Ti na to poradi.....
Len si ich pekne vyloz,snad to apson trosku pomoze...

inak,ja som mala vcera cely den take cudne brusko,sa mi zdalo stale tvrde.... 😒 Neviem....to asi kvoli sexiku,ale bolo to teda neprijemne...Co budeme robit do konca tehu??? 😕

monika131
24. júl 2009

klaudi - k lekárovi idem budúci týždeň v stredu. Ja som ináč tiež zvedavá, čo mi na to povie a hlavne poradí, ale snáď bude stačiť to Magne, nechcela by som sa napchávať nejakými hlúposťami, aby toho nebolo veľa. ☹
no presne tak sa cítim aj ja, keď hovorím, že mi nie je dobre, ako keby som mala tvrdé bruško celý deň.
A čo budeme robiť do konca tehulkovania???
Neostáva nám nič iné, ako vydržať 😉 aj keď niekedy je to dosť o držku 😢 a to ešte ani z ďaleka nie sme na konci 😅

klauduska
24. júl 2009

No moni,veru musime vydrzat,to mi je jasne,ale skor som mala na mysli ten sexik... 😀 😀 😀 Teda zatial pozorujem,ze to mavam po nom.... 😒

monika131
24. júl 2009

aha, asi som to nepochopila, ale po sexíku aj mne na chvíľočku stvrdne bruško, ale netrvá to dlho. 😅 Keď si ľahnem, dám si pod zadok vankúš, tak to za 15 min. prejde 😉

no u nás je dnes príšerne dusno, neviem či nebude pršať. A my dnes ideme k našim na oslavu, otec je Vladimír, tak mu ideme gratulovať. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre