Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
14. aug 2009

luka no ja tu robím vedúcu na pokladniach takže ked treba zaskočím ich na pokladni na predaji lístkov teraz ked si berú dovolenky trošku,no a robím uzávierky čo oni urobia denne tak ja ich spracujem potom a odovzdávam účtarkám no a ešte dochádzku robím a ked niečo treba vybaviť, zvoz peňazí do bánk,
my robievame každý deň do piatej takže robím vždy tak.

katika82
15. aug 2009

no dobré ránko maminy,
asi všetky pekne oddychujete však??
tak vám prajem pekný víkendík

luka04
15. aug 2009

ahoj kati...ja tak napoly..teraz som dosla z nakupov, od 7 som hore, poobede mam oslavu a aj zajtra, takze bolo treba vela nakupit 😀 uz som postavila kapustnicku a idem daco upratat...akurat zacali v spalni robit chlapi, sme vystahovani, preto spavame na matraci v obyvke... 😖 ale musime to dokoncit kym bude babenko...

katika82
15. aug 2009

luka no my máte tiež rozbitý vrch domka, preburávame ešte vchod do segrinej izby tam budeme mať detskú pre bábo a ona ide do druhej tam sme mali takú práznu izbu jednu kde sme žehlievali a ostatné zimné veci mali a také somariny takže tú sme museli vypratať všetko zbytočné povyhadzovať nášmu ocinovi sa však ešte všeééétko zíde takže plovicu z toho sme museli dať do garáže a na pôjd. takže tiež máme veselo doma. takú prerábačky sú najhoršie ale zasa potom ten výsledok stojí za to. no nie.
tak pekne pracujem ja budem tiež v práci trošku robkať dnes. vyzerá že bude pekne tak je dosť ľudí. poobede ideme s drahým na huby tak ma hádam nejaký macko nezožerie. ale beriem si petardy takže budem plašiť ako divá všetko 😀

luka04
15. aug 2009

som to spominala mojmu MAtkovi, ako chodis na hriby s petardami 😀 to si ani neviem predstavit taky zivot tam v horach, vies ja tu ,,z dola,, mne je to vzacne, ani nie kazdy rok nam vyjde cas a peniazky na dovolenku...tam u vas ,,hore,, 🙂 ale na tu Oravu co som ti spominala blizko Zuberca som strasne rada chodila...spomienky na detsvto..ako sme utekali dole kopcom a za nami had 😅
no teraz asi kazda staviame hniezdo 😀 kazda co pocuvam, tak preraba, dokoncuje, stahuje, maluje, ale to je asi normalka, je to spojene s prichodom mrnusika do rodiny.. a aj zajtra ides do prace?? potom mas kolko volno?? maly sa ma ako??? moja kopka jak besnucka, hlavne vcera v noci, lebo som cez den dost behala a v zahrade robila 😖

katika82
15. aug 2009

luka no ešte aj zajtra robím veru potom mám dva dni voľno a potom do soboty zasa ale potom máme 4 dni voľné tak sa teším na ne.

no malý kope tiež hlavne večer cez deň občas prekopne trošku ale hlavne večer je ako besný fakt.ale túto noc už bol celkom v pohode. uvidíme ako dnes ked o zasa trošku prevetrám po hore tak hádam bude spinkať.
to ti verím že ti to je vzácne hory ked dolu nemáte až tak. ja doma na orave mám horu rovno za domom takže chodievame stále skoro do lesa. ale pravdu povediac sa tu viac bojím predsa len tu sú aj medvede. minule mi prebehla líška ale taká malá zlatá bola.ono aj iný vzduch tu je v horách taký čerstvý a ja mám prírodu veľmi rada.
keby to tu nebolo tak od ruky aj by som tu bývať zostala.

čo je hore na chopku kamenná chata tam majiteľom sa narodilo teraz bábo tak oni s ním tam hore žijú a proste tam všetko nosia vodu a tak. a to malé také spokojnučké a zlatučké. som sa ich pýtala že ako potom budú ked už bude musieť do školy alebo tak. tak že cez týžden bude v byte v brezne a na víkendy bude hore k nim chodiť.
taký chatársky život ako z rozprávky teda.

luka04
15. aug 2009

a ty kde robis tak byvas nekde inde ako doma?? domov chodis len ked mas tie dni volna??

katika82
15. aug 2009

áno luka ja bývam na orave v Kubíne teda 2 km od kubína v jednej dedinke no a s manželom robíme v jasnej čo je asi 60 km od nás. tak tu máme zamestnanecké ubytovanie takú chatku svoju máme tam izbu záchod a kupelňu.
no a domov chodíme iba ked máme voľno

klauduska
15. aug 2009

Ahojte babenky!!!

Tak ste sa tu pekne dnes rozpisali.... 😅 My uz mame hotovy PC,dnes sme boli pren.... 😝 Tak snad uz bude teraz fakcit,tak ako ma aspon dost dlhu dobu....!!!Za tolko penazi...!!!

kati....tak to mas uplne o inom ten zivot....Ja som tiez z "dolniakov" ako sa vravi,jednu babku som nepoznala vobec,lebo zomrela ked ja som mala 2 mesiace a druha bola panelakova,takze ani neviem co je to mat hydinu,nakrmit sliekpky,kacice a pod..... 😀 Takze sa bojim este aj sliepok.... 😀 😀 😀 No a nemame ani vinice (u nas je zasa skor vinohradnicka oblast).....Ale teraz svokrovci maju,tak aspon tam chodime na oberacky hrozna a svokrovci tiez maju taky stary domcek so zahradkou,kde je uplne uzasne,taky relax a oddych.....Aj ked tam stale nieco "kutiluju a majstruju",je tam strasne fajn,manzel tam vzdy v maji oslavuje vonku narodeninky,opalujeme sa a tesim sa,ze aspon s malym budem mat kam chodit.... 😵

luka...inak si pocula v spravach ako jeden ujo stretoch na polovacke niekde pri Lefantovciach,medveda??????????????????AJ ho nafotil do mobilu a je to obrovska rarita stret nut tu dole medveda.... 😅

Babenky,dnes osm malemu nieco dokupila,taku krasnu supravicku...potom odfotim a prihodim.....a este aj bavlnenu plienku resp. osusku 90x100 s potlacou.....je ta tiez fajna...

tak,my uz mame upratane,napapany a ideme do toho stareho domu......Tak pekny zvysok dna Vam zienky prajem!!!

katika82
15. aug 2009

klaudy no tak my toho doma tiež nejak nechováme iba sliepky a havina takého veľkého krásneho.
no ale kým som bola menšia tak starkí z ocinovej strany chovali 3 kone úplne nádherné a kavičky 2 a prasiatka takže to bolo také krásne detstvo. druhí starkí zasa mali donedávna kravu to som chodievala ešte veru so strkým pásť lebo to sa tak chdí u nas že z celej dediny kto chová kravu tak vždy do mesiaca mu vyšlo ísť raz pásť všetky za celú dedinu to sa tak striedali.takže to boli pre mna tiež krásne zážitky starký mi vždy slaninu opiekol no bola som jeho prvá vnučka tak som bola maznáčik ale už zomrel tak už mi zostali len krásne spomienky na neho.
ale teraz aj svokrovci veru chovajú kravu, svokra robí korbáčiky 😀 takže vždy mi dá balík ked ideme k nim. už som dokonca aj plietla no na začiatku som si skoro pršteky do nich zaplietla ale potom mi to už išlo ale na môjho manžela nemám on tak štrikuje tými prstami že ja som amatér.aj prasiatko chovajú takže sa teším na slaninku z neho a jaternice mňam mňam.

takže ja som vychovaná na dedine ako pravá sedliačka 😀 😀 😀 ale neľutujem to. do mesta to máme tak 2 km takže nieje to až také hrozné.
aspon mám pekné spmienky na detstvo

no tak dúfam že ja žiadneho medveda nestretnem budem búchať každých 10 minút pre istotu a drahý ten ma zasa píšťalku na rupsaku tak bude pískať. 😀

luka04
15. aug 2009

klaudy, nic som take nezachytila, ale moze byt 😀 ze nasa mala dedinka bola v spravach 😀 ja som tiez dedinske dieta, babka jedna sice z NItry ale druha z Mojmiroviec...a tam sme travili cele detstvo..oni chovali snad vsetko mozne aj nemozne 😀 ale najradsej sme chodili vyberat vajicka z kurina ked zniesli sliepky..aaach, to boli casy...

super ze uz mate PC, uz si aj doma mobilna....aj ja som vcera dostala supravicku novu, svokra mi kupila...uz som mala nachystane do porodnice, co by som asi zobrala, cely komplet a ona, ze chce aby som toto nove zobrala...tak jej spravim radost 🙂 aj ja som to hodila do albumu... inak tu obrazkovu plienku som aj ja kupila, strasne je to zlate, len skoda ze su take drahe 😒

katika82
16. aug 2009

Luka ty už máš teda toho riadne nakúpené. tééda no ja ešte len tak pár. ale chystáme sa nejak koncom septembra to toho poľska ešte na nákupy také detailnejšie. mne sesternica minule doniesla z toho sekáča vecičky úplne nové oni aj nové vozia no a také nádherné všetko značkové nike,adidas,GAP proste úžasné vecičky bolo tam toho asi 50 ks všetkého od nohavíc,teplákov,body,dupajdy a zaplatila som jej 50 eur. takže skoro všetko po eure. no super taká som rada tomu. vravela že na zimu dostávajú krásne vecičky tiež.tak sa teším na to.do pôrodnice si pokupim ešte v polsku také menšie veľkosti a bude to asi všetko.

inak luka včera na tých hubách mi ani jedna petarda nešla tak som sa bála.zavesila som si klúče na krk a štrngala som si a spievala a ked som našla hríba tak som kričala ja mám ja mám. inak krásne sme našli plnú tašku. už máme aj posušené nejaké ostatné pôjdu do mraziaka takže ma nič nezožralo ale strach som mala trošku.

luka04
16. aug 2009

ahoj kati....jeeej vidis, tolko sme spominali petardy, az nakoniec nesli...ale nastastie si nestretla ziadneho macka 😀 aj my chodime na hriby, ale u nas ked najdeme dubaciky tak sa tesime jak male deti...to je ojedinele...aj cucoriedky zbierate?? mne doniesol svokor z Oravy minule od kamarata velikansky pohar 5l, tak som to dala do mrazaku...bude smotanova torticka, zajtra ma narodky. mnaaam 😀 😝

no parada s tymi vecickami, sak ty si nakupila vinikajuco!!! za take peniaze tolko veci??? kati, ja by som tolko veci nemala tiez, keby mi nedala 95% svagrina po krsniatku Ninke... to je vecsina od nej...ja som si kupila asi 10ks dokopy...mas este cas, neboj...ja som zas nedockava z kociku, uz je objednany..aky bude, sak som ho nazivo ani nevidela 😅 😕 a dnes si uz domka?

katika82
16. aug 2009

áno luka aj čučky zbierame už máme nazavárané mamina už bola dva krát.a tiež máme aj v mraziaku ja tiež robievam tu tortu smotanovú milujem ju.a čučoriedky sú dobré na vitamíny uplne najlepšie my ešte aj na brusnice pojdeme ale to až tak v septembri

no a áno aj dnes som v práci, poviem ti keby ma nemotivovali víkendové príplatky 50ˇ% tak tu nesedím asi 😀

no vecičky ešte majú veru čas.teraz izbičku dorobiť a prichystať. ja sa teším na tú súpravu do postielky tiež na nu čkaám majú mi ju 18 poslať.
kočík je vždy iný na živo ako na fotkách aj ten môj je iný ja sa z nehov ytešujem ako malá. museli sme ho k svokrovcom zaviezť lebo manžel povedal že ja som schopná v nom bábiku voziť kým sa drobec narodí. 😀
ale švagrina povedala že je to chytľavé lebo že ona ho tiež chodí stále kontrolovať a skúšať 😀
a kedy by ti mal prísť ten kočík??

klauduska
16. aug 2009

Ahojte babulky,

kati....tak tie petardy nakoniec nesli??? 😕 No povedz,fakt ako keby naschval,tolko ste ich spominali....Ale hlavne,ze ste ziadneho macka nestretli,hriby ste nasli a to je dolezite.... 😉 Ja hriby nepapam,nechutia mi,ale nasi ´,svokrovci aj anzel ano....Ale rada ich zbieral,pomaham krajat a podobne,ale papat...eee.....
A tie vecicky.....tak to si naozaj super obisla,take lacne,nove a znackove!!!Super,to by som aj ja brala.....

luka...tak uz sa nevies dockat kociku,cooo?to Ti verim,my sme tiez boli ako na trnoch-ale nam prisiel pomerne rychlo,v piatok sme objednali a volali nam,ze ho maju na sklade,tak hned aj posielaju a v utorok bol tu.... 😅Najviac som sa bala,aka bude farba(lebo tu nasu sme na zivo nevideli,kocik ako taky ano) a ci hlavne bude cely,neposkodeny a funkcny.....Hned ten den sme ho zlozili,aby sme im vedeli dat spatnu vazbu,ci je vsetko oki....Chvalabohu bolo.... 😝

Co dnes babenky varite???My kuracie stehienka s ryzou a kompotikom a na veceru budem robit cuketove placky....ma katika minule trosku inspirovala s tymi plackami.... 😉 😀

luka04
16. aug 2009

kati...kocik by mal prist za 4 tyzdne asi..nemali ho na sklade...tiez cakam na postielkovu sadu, ta by mala prist skor, za nejake 2 tyzdne..som sa zasmiala, co ti povedal drahy, ja som taka ista, ked tu ten kocik bude, stale ho budem obkukavat a skusat 😀 no aspom , ze mas zaplatenu robotu cez vikend, ja som ani to nemavala...maximalne som si mohla cez tyzden kazdy den vybrat hodinu nadcasu..

klaudy..ved aj ja sa bojim aby nebol poskodeny, alebo nebodaj nejaky iny ako na obrazku, ked sa mi nebude pacit, tak co? ☹ 😕 sak to mi uz nezoberu spet... ja idem varit podobne ako ty, mam od vcera v marinade kuracie stehna a idu sa grilovat, k tomu ryza a miesany salatik 😀 a potom idem robit plnene papriky, take na studeno, krajat na chlebika, a tvarohovo-cesnakovu natierku na sendvice a este studenu misu so zeleninkou a slaninkou, klobaskou..poobede mam gratulantov...a zajtra dalsich, takze torticka smotanova sa robi zajtra az...

katika82
16. aug 2009

no my máme na obed plnený rezeň a slepačiu polievočku celkom dobré

luka neboj bude taký ako si si objednala. a keby sa ti náhodou niečo nepáčilo tak máš normálne právo ho vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu to je podľa spotrebiteľského zákona či to objednávaš cez net alebo kupuješ v hotovosti.

ale určite bude taký aký si chcela.a bude sa ti páčiť a budeš voziť bábiku po izbe 😀 😀 😀

luka04
16. aug 2009

dakujem kati za radu, to som nevedela, ze sa da aj vratit keby nieco... jasne ze budem vozit babiku, teda skor plysoveho maca, babiku este nemame 😀

ale si tu robime chutky s tymi obedmi 😀 😎 uz som hladna jak vlk...coskoro to vypinam...

ozaj kati, mozes aj mne prezradit, co ti poradila ta teta z poistovne?? celkom ma to zaujima 😅

katika82
16. aug 2009

jasné moja prepošlem ti to čo som písala klauduške
dám ti to do IP ano

katika82
16. aug 2009

no ja som už po obede, výborné to bolo.teraz to dobiť nejakou sladkosťou a bude dobre 😀

luka04
16. aug 2009

ja sa zas idem konecne napapat, lebo som doteraz kmytala a uz padam dole nosom..ale uz mam vsetko hotove, aj obed aj pohostenie, chladi sa to, moze vsetci prist 😀

katika82
16. aug 2009

luka a čo oslavuješ ked ideš mať takú párty??

luka04
16. aug 2009

zajtra mam narodeniny 😅

katika82
16. aug 2009

no baby som volala teraz so segrou včera boli kuknúť sesternicu oni žijú v anglicku aj s maželom a hovorila jej o pôrode. no poviem vám tak mi tu máme asi zlaté nemocnice.
povedala že na izbe ich bolo 6 každá žena rodila na izbe, bez pomoci nejakého lekára bola pri nej iba pôrodná asistentka,na obyčajnej posteli, dieťa porodila pred ostatnými ženami, malého ked porodila tak pred nou ho poumývali a opýtali sa jej či chce ísť domov 😲 😲 😲 . ja len oči otávrala že čo hovorí.
no a že bol pri nej manžel an ie ako tu že pri hlave stojí on normálne že stále pri nohách a kukal sa ako malý ide vonku. tej žene čo pri nej ležala že po pôrode prišla rodina 18 ľudia a všetci na izbu. no viete čo to muselo byť. pre boha no ja mám dosť. a ja tu mravčím že aby mamina išla za sestričkami lebo ich pozná aby sa ku mne milšie správali. no povedala že to bolo strašné a zážitok na pôrod že hrozný. že keby tam umrela tak to absolútne nikoho nezaujíma. bože ved to ako keby mi hovorila že v afrike rodila nie v anglicku.
takže len povzbudenie že naše nemocnice sú asi nadštandard

luka04
16. aug 2009

kati, to sa cita jak z minuleho storocia....hroza...tak to uz fakt neviem co by sme hovorili, keby su u nas take podmienky...

katika82
16. aug 2009

no luka ja tiež len oči otvárala že čo to hovorí.ved to ako zo zlého filmu ked to hovorila. ved to moja mamina sa narodila ešte doma a asi v lepších podmienkach pane bože

luka04
16. aug 2009

veru, veru.. mame sice o mnoho lepsie podmienky, ale bojim sa aj tak 😅 do kedy si dnes? tiez do 5? mate moc ludi?

katika82
16. aug 2009

no máme dosť veru ale dá sa to. no dnes veru tiež do piatej ale potom hajde domov.už sa teším

luka04
16. aug 2009

a co stoji taky listok na lanovku??? 😀

katika82
16. aug 2009

no 10 eur tam aj spať až na chopok. plus máme ešte aj pre bicyklistov oni chodia po tratiach tu takých špeciálne upravených pre nich.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre