Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

lulaaa
22. aug 2009

Caukooo klauduska moja no zajtra mi dojdééé syn bože sa jako teším už mi je bez neho fááákt super už ho nikdy nikde nepustíím hehe ako sa cítiš? a ktoré meno je lepšie Laura Emma alebo Vanessa Ella? prosím porááď

lulaaa
22. aug 2009

myslím fáákt super smutno

jahody11
22. aug 2009

caute babky, tak uz to mam za par dni, normalka sa zacinam aj bat ... 😅

katika82
22. aug 2009

no dakujem moja niečo som už aj ja čítala.vraj ked je pri vzrušení normálna tak je to v pohode.
dnes mi zasa to kolostrum tieklo.na podprde si to tak nevšimnem lebo mám tú vypchávanú ale dnes ráno som mala tričko a zrazu taký fľak na nom mokrý 😀

luka04
22. aug 2009

ahojte moje spolubojovnicky ☹ no mne je hrozne, to sa an opisat neda, od vcera lezim, bola som akurat rano v lekarni, jedine co mi dali, su cmulave pastilky so salvie ,,Mulerove pastilky,, naparujem sa, kloktam, caj pijem...uz neviem co viac, ale je mi stale horsie a horsie...v noci som nespala,,asi nepoznam horsiu kombinaciu ako chora a tehotna...teraz som vysla z postielky, spravila drahemu cesto na palacinky, strasne mu chutili, ale musi si robit sam, ja som mimo...klauduska uz asi oslavuje, pocasko nic moc, ale asi ste vnutri...daj si torticku penovu aj za mna...kati, tyuz len jeden dnik tusim a volno, oddychni si pekne..diky ze na mna myslis...idem uz offky, ledva sedim, len som vas prisla pozriet...avojte 😅

klauduska
24. aug 2009

Ahojte tehulky!!!

Tak ako sa dnes mame,po vikende,oddychnute?

luka....uz Ti je aspon trosku lepsie,nejake lieciky zabrali?Snad ano.... 😒
kati...ty uz mas tusim volno,ako Ti je fajn,co mas za program?

Babulky,ja som mala taky divny pocit cez vikend,v piatok ma zacalo tak divne pichat v brusku,tam pri pupku a okolo pupka,v sobotu este trosku,ale uz to prechadzalo,som sa bala,ze co to,som si myslela,ze ako som bola vo stvrtok cvicit,tak som si natiahla nejaky sval.....kolegyna mi vravela-vraj vetry....a asi to tak aj nakoniec bolo....v nedelu uz ok,ale zasa som mala taky divny pocit,ako keby mi ma prist menzes,take mensie bolesti v podbrusku a tlak na konecnik....Tak to som uz naozaj nechapala,ze co to je a co mam robit...hladala som si vhodnu polohu na posteli....
No fakt zvlastne,mala ste uz niektora take nieco?

monika131
24. aug 2009

ahojte maminy.....

tak ja som vás troška zanedbala.....
fotky do albumu prídám až budúci týždeň, pretože manželíno mi zobral foťák do práce ☹

my sme mali cez víkend návštevu, bola u nás manželínova krsná aj s manželom, takže na net som vôbec nemala čas. Dnes som už v robote, a dosť sa nudím, už nemám čo robiť, všetko za mňa robí koleginka - nová. Ale aj ona sa nudí, lebo máme koniec mesiaca a u nás je to vždy tak, že posledný týždeň v mesiaci vegetíme. 🙂

luka - už sa ti aspoň troška polepšilo?

klaudi - no ja som zatiaľ ešte nemala také pocity, ale hádam bude všetko v poriadku, keď to už prestalo. Čo mňa zasa začalo trápiť posledné dni, tak náš drobček si každý deň poobede ľahne tak, že mi hrozne tlačí na kríže, ale až tak, že sa neviem postaviť z gauča a to ani nehovorím o chodení. Včera ma tak bolela ľavá strana, že som normálne aj krívala.
Ale už sme konečne uzavreli meno, tak nakoniec to bude MARKUS KLEIN.
Dúfam,že mu to meno prinesie šťastie. 🙂

klauduska
24. aug 2009

ajoj...moni....

tak ste sa uz definitivne rozhodli???Tak super, Markus je pekne meno.... 😉

hej,tie "divne stavy" uz dnes necitim,tak snad tiez ten nas drobcek len na nieco tlacil a takto sa mi to prejavilo....neviem....A s tymi krizami...Ti veru poviem,ze aj ja s tym mam problemy uz dost dlho...si niekedy pripadam horsie ako stara babka.... 😠 Ale ved to nejako vydrzime,cas sa nam kraaati.... 😵

My sme tiez mali vcera navstevu vecer,pozerali sme fotky z dovoleniek a tak....a v sobotu sme oslavovali,to som tu uz spominala...maly synovec bol strasne zlatucky,tak sa tesil z darcekov a z torty....vraj uz 2 krat cez den stihol plakat,ze kedy jemu uz zacne ta oslava......

monika131
24. aug 2009

klaudi - no áno, už sme sa rozhodli na 100% to bude Markus. Konečne sa nám to podarilo uzavrieť. 🙂

no a tie kríže, tak to je hrozná bolesť. Včera mi musel Patrik aj tak jemne poamsírovať kríže aby odtiaľ drobček padal preč, niekam do predu, ale to sa mu nepáčilo a začal kopkať o sto šesť. Ale hrozne sme sa nasmiali, lebo pochodoval po brušku hore dole, a sem tak kopol tak silno, že to bolo až veľmi vidieteľlné ale aj bolestivé.
Ale zlatučké 😀

A veru, už sa nám to riande kráti, za pár týždňov je to tu.
My sa chystáme tak o dva týždne do toho Poľska na veľký nákup. Cez víkendík som už potriedila veci, ktoré sme zdedili a treba nám ešte niečo dokúpiť, ale hlavne tam ideme na kočiarik a postieľku.

Takže aj vy ste oslavovali - také malé deťúrence sú najzlatšie hlavne vtedy, keď sa tešia 🙂

A ináč, ako sa máš? Všetko OK?

smajli
24. aug 2009

no jahody,myslim na teba,drzim ti palce,nech je vsetko v poriadku a nech to ide hladko,potom sa nam nezabudni pochvalit
tak sa drzte obe :o)))

dydynka
24. aug 2009

ahojte baby,,chcela by som sa vas opytat ktora z vas prestala brat antiku a kolko vam po vysadeni antiky trvalo kym ste otehotneli,,,s partnerom sa snazime o babo uz druhy mesiac po vysadeni antiky a este nic,,som stoho smutna,,dufam ze to nebude dlho trvat,,bo vraj to trva az pol roka po vysadeni antiky,,,,

luka04
24. aug 2009

ahojte baby... mne je stale rovnako, lezim, potim sa..vcera som bola aj na pohotovosti...ale nic mi do kopy nedali, len to co som aj sama vedela...caj, ovocie, calcium, cumlat pastilky....teraz mi volala kamoska a zlakla sa komu vola, nespoznala ma po hlase 😅 baby rok som nebola chora a teraz ked som tehotna, sa na mna vsetko lepi..aj ta hnusna cervna chripka, co som skoncila v nemocke...nastastie tento krat to obislo babtko..dufam...

ale drahy sa pekne staral o mna, varil, cajik mi nosil, upratoval..ale uz dnes siel do prace, smuto mi je....

klaudy...ja mavam take pocity stale, nebojkaj sa..uz som si to prestala vsimat, lebo som sa stale len bala...tie bolesti ako pri menstr.mavam skoro kazdy den, aj tlak na konecnik...a pichanie tiez..vcera ma dokonca tak pichalo vpravo od pupka, ze som sa nemohla nadychnut, trvalo to asi 15min..ani zdvihnut z gauca...potom to preslo...MAto vravel, ze mi mala niekam tlacila...ved inak si neviem take divne bolesti vysvetlit...

moni...tak ty sa nudis v praci?? ale zas lepsie hadam ako ked nevies, kde ti hlava stoji 😉

baby este mam otazocku, trosku som sa bala ci nemoze choroba ublizit babatku? ked mam zapal v tele...alebo nejaky virus..akoze liekov sa nebojim, lebo neberiem nic take co by jej uskodilo ale ci nema vplyv samotna choroba...

klauduska
24. aug 2009

moni...tak vy sa chystate este na velky nakupo,no supis,my mame uz tieto zakldane veci porieseni,uz naozaj len take drobnosti dokupit....v tomto som hrozne nedockava.... 😀

ahoj smajli...co,chlapci uz odisli,ale este ste stale v plnej zostave???

jahody...inak drzime palce,aby vsetko dopadlo ok a dufam,ze nam das vediet ako to vsetko prebiehalo... 😉

lulaaa....ked inak nedas...asi by som vybrala Laura Emma... 😉

dydynka....neboj,2 mesiace je este nic....a veru,kamoske sa podarilo hned po vysadeni a teraz cakaju dvojicky.Ono sa vravi,ze prve 3 mesiace po vysedeni by sa malo pockat,pokial nechces dvojicky,organizmus sa este spamatava a cisti.... 😉 Ja som vysadila,6 mesiacov sme sa este chranili a potom sme sa zacali snazit a trvalo to dalsich 6-7 mesiacov..... 😉 Takze ziadnu paniku,hlavne na to intenzivne nemysli,lebo psychika robi vela....! 😉

luka04
24. aug 2009

dydynka..ja som pripad rychleho otehotnenia po HAK...3 januara som vysadila a 5 marca mi lekar povedal, ze som tehotna..takze u nas to trvalo asi mesiac...je to strasne individualne, ale doki vrave, ze po vysadeni je omnoho vecsia pravdepodobnost otehotnenia..povedal mi, ze moje telo je ako ,,pohnojena poda,, 😅 a mal pravdu...ved o par tyzdnov som tam bola zas, s tym, ze mi meskaju... neboj sa, este to nie je tak dlho co skusate...

monika131
24. aug 2009

dydinka - 2 mesiace zatiaľ nie je taká dlhá doba, treba trpezlivosť, ja som antikoncepciu nebrala a nám to trvalo 8 mesiacov, takže iba skúšať a skúšať a skúšať a hlavne na to veľmi intenzívne nemyslieť. 🙂

luka - no ja sa v práci fakt nudím, ale v tom máš pravdu, že lepšie ako naháňať sa.
Takže ty ešte stále ležkáš s tou hnusnou chorobou. Moja, dúfam, že ti to rýchlo prejde.
A to či môže choroba ublížiť bábätku? No ja dúfam, že nie, ale zasa na druhej strane, každý zápal je nebezpečný a nepríjemný. Ale veď neberieš žiadne agresívne lieky, takže tvojej malinkej to podľa mňa neublíži. 🙂

klaudi - na ten nákup sa hrozne teším, len si ešte musím urobiť poriadne dlhý zoznam, aby som náhodou na niečo nezabudla. 🙂

klauduska
24. aug 2009

luka....tak som na Teba myslela a dufala,ze snad Ti je uz lepsie...hes,hes,choroba jedna prec!!!
luka...ja si myslim,ze choroba nemoze nijako ublizit babatku,nie je to nic vazne,takze obavy nemaj.Prezili aj ine s horsimi diagnozami a maju zdrave deticky,takze taketo prechladnutie ci angina ublizit nemoze,.... 😉

takze tie pocity mas aj ty?Ja si stale vravim,ze pokial nekrvacam,tak paniku nerobim,len som ostala taka udivena,ze co to,doteraz u mna vsetko ok bez nejakych "divnych pocitov"...takze tak,ale som rada,sa mi ulavilo,ze nie som sama..... 😝

luka04
24. aug 2009

nie nebij klaudy..presne ako vravis, pokial nekrvacas, tak sa zbytocne neplas, lebo telo teraz reaguje uplne inak, aj doki mi povedal ze si nemam vsimat bolesti, tlaky a pichania, ze tam vsetko rastie, maternica sa stala natahuje a koniec koncov aj malinke rastie, takze to musi davat nejako najavo...a uz som fakt kludna...lebo od zaciatku som si toho strachu uzila az az, ked som krvacala a spinila...pokial toto nevidim, som kludna...

dik sa upokojenie babky..mna len mamina naplasila ked mi zahlasila,,boze a nemoze o ublizit babatku?,, zato som sa pytala...chuda moje, uz si uzila v mojom brusku, druha taka hnusna choroba, este aj zle zaciatky..moje malinke, aka je statocna 😉 😉 lubim ju uz teraz strasne moc 😅

monika131
24. aug 2009

luka - určite bude všetko v poriadku, a malinká je statočná až až. A je to bojovníčka. 🙂

luka04
24. aug 2009

diky moni 😉 a co dobre mate dneska na obed?? ja papam cucoriedkovy kolacik a caj..ine mi nechuti...zvlastne, ze nemam nielen cuch ale ani chut 😅

monika131
24. aug 2009

luka - nemáš za čo, aj na budúce ťa môžem takto potešiť.
Ja mám dnes na obedík, grilované stehno s ryžou a marhuľový kompót. Všetko poctivo doma uvarené a prinesené do práce.
Čučoriedkový koláč mám rada, a to že ti nechutí, tak to je pre tú hnusnú chorobu. 😠

klauduska
24. aug 2009

luka,veru,malinka je velka bojovnicka a rovnako velmi bude lubit aj ona Vas a bude Vam robit samu radost!!! 😉 😉 😉
Inak,ze cucoriedkovy kolacik by som si sala aj ja.... 😵 😵 😵A aj som zabudla,ze co dnes mame na obed... 😒

luka04
24. aug 2009

mna obislo tento vikend varenie, kedze som lezala, Matko varil...mame aj na dnes, ale mne ani nechuti, on si da ked pride..uz nech su 4 hodiny, smutno mi je...idem si ja ope lazkat, pot ma oblieva...tak rada by som aspom na nete bola ale v posteli by som nemala signal 😒 tak idem kuk co davaju v telke..abo citat...pekny dnik babky

klauduska
24. aug 2009

papa luka a nejako to vydrz do tej 16,00 a potom Ti uz bude hned lepsie.... 😉 Tak sa dobre pot!papa

moni...mali ste kuracinku s ryzou?Ja som to varila minulu nedelu a vcera som robila rezne,klasicke,bravcove,velmi bravcove nejeme,ale tak raz za cas.....a so salatom,takym ako na vianoce.... 😀 Tak sme si pochutili.... 😵 😵 😵

monika131
24. aug 2009

luka papa a nech sa ti polepší. 🙂

klaudi - áno, kuracinka s ryžou a bravčové rezne sme mali v sobotu, ale k tomu sme mali zemiakovú kašu, ja mám rada bravčové mäsko, hlavne rezne z karé a pečenú krkovičku. Mňam, mňam. a zbožňujem fašírky. 😅

klauduska
24. aug 2009

Tak uz som po obede,bol dobrusky-knedle a bravc, masko s omackou..mnaaam....

ja zasa mam strasne rada kuracinu na vsetky mozne sposoby,doma stale vymyslam nejake nove recepty z kuracieho maska a zatial vzdy vynikajuce!Zajtra obedujem doma,este dorazim nejaky ten reznik co zostal,lebo zajtra mam volno v praci,idem do poradne... 😉

ozaj,okolo toho 30tt by nam mali robit aj ten posledny velky ultrazvuk,nie???

monika131
24. aug 2009

no aj ja som už po obedíku.....

ja mám tiež rada kuracie mäso, nemám rada hovädzie, to nemusím mať, ale ja milujem cestovinové jedlá, karfiol, brokolicu a tekvicu na všetky možné spôsoby a čo nemusím, tak to je špenátik, mäso a huby na smotane, a biele polievky - mliečne.

Ja idem na poradňu v stredu.

No ten ultrazvuk by sa mal robiť v tom 30tt, taký veľký, aj ja mám takú vedomosť, ale ja dúfam, že mi ho poriadne ukáže aj v stredu, lebo minulý mesiac som ho videla iba chvíľku. A som zvedavá. 🙂

klauduska
24. aug 2009

tak to ja zasa mliecne polievky mozem,tie mam rada a naucila som sa jest uz aj spenatik... 😵 Co nejem su huby, olivy a morske prisery... 😒

A Tebe robi dr. kazdu poradnu ultrazvuk?Mne nie,takze ja si budem musiet este do toho 30tt pockat.... 😒 Naposledy som drobceka videla v 25tt na 3D sone.... 🙂
Prave citam na jednej stranke o porodnom plane.Budes si ho pisat?

katika82
24. aug 2009

no ahojte maminy,

juj ste tu toho popísali.

jahody no na teba myslím moje téééda dúfam že ti všetko dobre dopadne a že sa nám potom ozveš

luka moje viem ako ti je, musíš to len vyležať iné ti nezostáva, a nemyslím si že by to malej nejak ublížilo, to jedine keby si mala nejaký silný zápal neliečený ale toto nie.telo si vytvára teplotou automaticky protilátky a ak ti to nebude prechádzať tak potom skús k lekárke.ja som sa tiež bála liekov ale nakoniec mi len tie pomohli

klaudy tie bolesti som mala už aj ja ale nejak si to nevšímam. mne sa zasa strašne bruško naťahuje niekedy sa to nedá vydržať naozaj mám pocit že keby mi niekto pichol špráratko tak vybuchnem ako bomba.
my sme dnes boli s tou kamoškou pri tej liečiteľke tak jej upravila stravu trošku aj mne dala jesť ka ždý den kyslú kapustu a kešu orišky

dnes som kupila farbu na starú skrinu zajtra ju chcem namaľovať a budeme asi robkať na tej izbe detskej zasa trošku.

tak sa majte krásne zatiaľ zajtra sa zasa ozvem na chvíľku

monika131
24. aug 2009

klaudi - tak z toho, čo nemáš rada ja milujem olivy.
no ultrazvuk mi robí každú poradňu, ale minulý mesiac mi robil iba taký kratučký. skontroloval iba ozvi, a kontroloval či sa hýbe. celé to trvalo asi 3 minútky. ale teraz by mi mal robiť troška dlhší a chcela by som aj fotečku, tak uvidíme v stredu. 🙂

luka04
24. aug 2009

moni ides stredu? ja vo strvtok,,aj sa tesim aj bojim..aj mna caka velky UTZ... a olivy nedam do ust ani ja 😅
ahoj kati...tak zajtra sa vytesujes na izbicke...to bude radosti...pozname 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre