Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

oliinka
4. sep 2009

tak rada si počkám len aby bolo všetko v poriadku.ked on to tak povedal,,,,,,,,,,,kontrola o 4 týždne a uvidíme ako sa tehotnosť vyvinie

monika131
4. sep 2009

neboj, všetko bude v pohode...... 🙂
vieš, lekári sa tiež dnes musia poistiť, nemôže ti hneď povedať, že si tehotná, pokiaľ to nemá potvrdené na 100%.
No takže ty teraz pekne krásne oddychuj, nedvíhaj nič ťažké a hlavne buď pozitívne naladená.
Všetko dobre dopadne. 🙂 🙂

oliinka
4. sep 2009

dakujem dufam,že máš pravdu. 🙂

monika131
4. sep 2009

potom určite napíš, ako si dopadla, alebo napíš aj každý deň, že ako sa máš a aj keď budeš mať s niečím problém
držím palčeky 😀

oliinka
4. sep 2009

ešte raz díky určite sa ozvem,napíšem 🙂

kkkatarinkaaa
4. sep 2009

ahojte
monika- ahoj 🙂 tak my sme prisli v pondelok z porodnice 😵 tak nakoniec sme sa narodili 26.augusta..mam aj fotky v albume, tak mrkni.Ty ako pokracujes?vsetko ok?

katika82
4. sep 2009

katarínka tak ty to už máš za sebou jujj ako ti závidím. ja mám z toho akosi čoraz väčšie obavy.
a rodila si normálne či sekciou???

monika131
4. sep 2009

jéééééj katka malá je veľmi pekná, no troška vás naťahovala, ale už to máte za sebou. 🙂
A vidno, že sa z nej veľmi tešíte, obaja. 🙂
No ja ešte pracujem, ešte by som chcela zvládnuť také 2-3 týždne a potom už pôjdem na dovolenku. Na materskú nastupujem 12.10.
No u nás je všetko v poriadku. Na poradni som bola 26.8. a vtedy mal drobček 1125 g, bol aktívny, všetko Ok, iba bol otočený zadočkom dole. Tak dúfam, že sa otočí do tej správnej polohy, tak ako má byť. 🙂

My by sme mali ísť budúci týždeň zasa na západ. Do Nových Zámkov, lebo svokruša si kúpila ten peugeot 206 ale až odtiaľ. Takže pôjdeme pre neho.

Ešte nás čaká veľké nakupovanie, kočiar, postieľka a tak. Pôjdeme do toho Krosna, asi 19.9.

Tak sa držte a sem tam sem nakukni, keď budeš mať čas a napíš, že čo máte nové. tak zatiaľ papa

pozdravujem šťastného ocinka a babinu. 🙂

katika82
4. sep 2009

no a čo tu je dnes akosi pusto????

katika82
5. sep 2009

dobré ránko maminy

no ja som dnes zasa v práci aj zajtra a až do utorka ale potom mám zasa 4 dni voľno.tak sa teším a odratávam dni do 18.9. to by som už chcela byť odvtedy doma. poviem vám nechce sa mi od partie z práce ale veru fakt si už potrebujem oddýchnuť. už sa cítim stále viac unavená občas by som si potrebovala poobede pospať a takto v práci sa mi nedá. a aj ten stres jedno s druhým stále niekto niečo chce. som ako stále viac nervozna. tak už sa teším na domka budem si spať do kedy chcem, pochystám si vecičky pre drobca treba mi to ešte ostatné poprať, požehliť.júúj teším sa na to strašne. a to toho poľska chcem ísť koncom mesiaca.

monika ty ideš tuším 19.teho žeee?? tak potom mi dáš prosím ťa vedieť čo a ako???

klauduska
5. sep 2009

Ahojte maminky!!!

Tak ja som bola vcera na tom glukozovom teste a ostala som potom doma,ked sa to da vyuzit,tak som to vyuzila.....Vypila som to na 3 krat,tie prve dva sa dali a pri poslednom sa mi veru uz zaludok dvihal..... 😒 Ale dalo sa.....potom som si este lahla,ale zapsat som uz nevedela a sranda bola,ze maly zacal tak neuveritelne kopkat.....dostal davku energie tak sa to asi prejavilo.... 😀 😀 😀 No a o 2 hodinky na krv,vyzdvihla ma maminka,ze keby nahodou mi je zle,ale v pohode,nic mi nebolo a sli sme z tadial sa napapat a sup ho do NR na nakupy.... 😉

Dnes klasika,upratovaniemanzelik je opat v robotke,aj zajtra ide...dnes mame navstevu,tak sa tesim,pokecame,pomaskrtime.....idem robit jablkovu strudlu.... 😉

A vy ako kocky?Kati ako sa Ti dnes pracuje?Aj ja mam uz pocit,ze by som najradsej ostala uz domka,najcastejsie po obede,ked sa napapam,tak sa mi ziada odpocinut si..... 😒

luka....nezabudni nam napisat ako bolo v porodnici a co si sa dozvedela... 😉

moni...a ty ako?pddychujes ci mate nieco naplanovane?

emilly821
5. sep 2009

ahojky, chcem sa opytat, ked ste prali nove babatkovske vecicky, tak ste to prali podla vysacky, alebo az na 60tke? lebo vsade som citala, ze sa maju prat min. na 60 stupnov, ale ja mam pocit, ze aj ked je to bavlna ale niektore tie aplikacie by taku vysoku teplotu asi neprezili 😝 tak neviem, nechcem ich znicit este pred prvym pouzitim... 😒

bobacik_29
5. sep 2009

emilly821 per podla vysacky lebo sa ti to bud scvrkne alebo z toho bude handra 😀 ja mam tiez nove veci a dudem ich prat podla vysaciek

emilly821
5. sep 2009

dik bobacik, ja si tiez myslim, ze by sa na 60tke znicili. tak to budem prat podla toho co je na vysacke.

bobacik_29
5. sep 2009

emilly821 ked uz sme pri tom aky prasok ides pouzit???porad daky 😀

emilly821
5. sep 2009

no ak by som bola doma na slovensku, tak asi nejaky z tych pre deticky a asi tekuty, nie praskovy. ze vraj tekuty sa lepsie vyplacha z tych veciciek. ale tu v egypte mam na vyber len klasiku: ariel, persil a tide. takze ja si moc vyberat nemozem 😒 tak len dufam, ze moja malinka nebude mat na to nejaku alergiu. ale mamina mi povedala, ze dnes uz su tie prasky kvalitnejsie ako volakedy, ze sa nemusim bat pouzit ani takyto "normalny". no tak uvidim ako to bude znasat malinka a potom pripadne zmenim znacku, keby sa vyhadzala. ale isto si vyberiem tekutu verziu.

bobacik_29
5. sep 2009

emilly821 joj tak to ty az tam byvas??ste sa tam prestahovali??ok dik za radu teda daky tekuty kupim len teraz ich je dost vela clovek si nevie vybrat

emilly821
5. sep 2009

bobacik ja som sa sem vydala, moj manzel je egyptan. a kedze tu ma pracu, svoj biznis, takze o tom, kde budeme nakoniec byvat bolo rozhodnute. u nas by asi nic adekvatne nezohnal (myslim co sa financii tyka). ale tak clovek nikdy nevie, co sa stane v buducnosti, moze sa zmenit system, pride nejaka radikalna skupina k moci a pobezime na slovensko len sa tak zaprasi 😝

luka04
5. sep 2009

no ahojte babky moje....

kati, verim ti, ze ti je smutno za kolektivom, aj mne to tak niekedy pride, a hlavne, ked som ich bola pozriet..ale uz by som nemenila, doma mi je dobre a vsetko mam pekne pomalicky pripravene a som kludna..

klaudy..no vylet sa nakoniec nekonal, uz som cakala pred domom, ze ma vyzdvihnu a v tom mi prislo zle, na vracanie, vsetko sa mi tocilo..utekala som na wc 😝 nechapem, co to malo byt, cele tehu som nevraciavala a teraz mi tak prislo zle..tak som lezala do obeda na gauci, oblieval ma studeny pot...

babky..ja som prala na slabsom programe, bala som sa, ze to speriem, ved to spinave nebolo, hlavne aby sa to prevonalo a znicili bacili...a v tekutom Ariely...

emilly821
5. sep 2009

ja mam kupeny tekuty persil, najprv som to skusala na sebe 😉 lebo mna hned vsetko svrbi, ked neni vhodny prasok a bolo to v pohode, tak asi nakoniec pouzijem ten. ale neviem preco nejaky siesty zmysel 😎 mi tiez nahovara ten ariel. tak uvidim, mozno nakoniec dam ten.
...inac... ☹ mne zistili z rozboru mocu, ze mam streptokoka ☹ ☹ ☹ sa mi chce normalne plakat z toho, co sa bojim o malicku, aby sa nenakazila pri porode. ale som tu na koniku citala, ze sa netreba bat, ze pred porodom podaju antibiotika a riziko nakazy je male, ale aj tak som z toho na nervy 😖 a celkovo uz som dajaka nervozna v poslednom case zo vsetkeho...vsetko ma boli, vsetko mi vadi, vcera v noci som mala prvykrat v zivote palenie zahy. ale take hrozne, som myslela ze mi vnutri v hrdle hori. a este ma asi tak tri dni dozadu zacala strasne boliet ta kost medzi nohami (lonova spona?) a na vnutornu stranu stehien to prechadza, hlavne ked sa chcem otocit na posteli tak je to hrozneeeee,au. uz aby bol oktober a malinka bola vonku.

emilly821
5. sep 2009

som sa ale rozpisala, chi 🤐

surviver
5. sep 2009

Ahojte 🙂
Trocha sa pridam do diskusie 😉 Ja si myslim,že prasok je doležity,ale tiež je velmi doležite,aby tie vecičky boli vyžehlene,lebo vysoka teplota tiež niči bakterie,ale aj škodliviny z prašku... tie naše babenka budu take vonavučke...už aby boli s nami 😵

luka04
5. sep 2009

emily...ja mam podobne pocity ako ty..a som troska v mensom tyzdni...ja este neviem ako budem rodit, este sa nevyjadril doki, ci cisarsky alebo normalne..mala som totiz operaciu kostrce...ak nahodou cisarsky, tak budem tiez v Oktobri...juj an nevies ako rada by som to aj ja mala za sebou..mna zas bolievaju moc krize, ked sa mam postavit v noci na wc, tak mi je do placu..aj palenie zahy mi zacalo, co som doteraz vobec nepoznala...a ze nevladzem ani stat na nohach, je uz bezne..a to som bola donedavna plna sily...nuz, vybera si to svoju dan, ale o to viac sa tesim na to male stvoreniem, aj ked viem, ze to nebude lahke... 😅

emilly821
5. sep 2009

surviver, to je jasne, ze musia byt vyzehlene, aby sa znicili bakterie. veru uz aby boli s nami tie nase miminka 😵
inac luka, teraz pozeram, ze mas termin 3.11. ja som sa mala tiez narodit 3.11, len som sa cosi ponahlala, tak som sa narodila o 3tyzdne skor 😉 a teraz mi to vychadza zase, ze ja mam termin presne na moje narodky 😝 a to sme nijako neplanovali, cista nahoda. tak som zvedava, ako to nakoniec vyjde, ci dostanem malinky narodeninovy balicek 😵

emilly821
5. sep 2009

teda 2tyzdne skor, nie 3 😉

katika82
6. sep 2009

klaudy no ja veru tiež tak poobede aj domka si rada lahnem na gauč k telke. a tu mi to chýba v robote. aj ked mi bude smutno za partiou v práci za babami a tak. aj drahý tu bude a ja domka ale fakt si potrebujem pred tým náročným obdobím oddýchnuť.
včera mi písala kamoška čo rodila pred týždňom a povedala že sa to dalo zvládnuť že na začiatku sú to také ako menštruačné bolesti potom že sa to stupňuje na nevydržanie 😅 , no a aže najdôležitejšie je naučiť sa hlboký nádych, chvíľku zadržať dych a silno zatvoriť oči a silno tlačiť. lebo že ona zle tlačila a že potom sa jej malý vracal naspať ateda vykukol a zasa spať tak že bol chudiatko potom celý opuchnutý a fialový.
a že do pôrodnice si mám určite zobrať odsávačku na mlieko lebo že ona si musela rukami a že mala celé prsia fialové.

toť asi toľko s jej skúseností. uf no ja si stále hovorím že to nejak prežijem. ☹

klauduska
6. sep 2009

Ahojte!!!

vidim,ze preberate pracie prasky.....ja sa chystam prat v tekutom tiez,ale zvolim taky pre deticky....Lovela sa vola....doma pouzivam tekuty ariel na farebne a normalny na biele.A citala som,ze ariel je jeden najsilnejsich pracich praskov,tak by som chcela v tom detskom prat..... 😉

luka....a co to,z coho ti prislo zle?Od zaludka dajako?A potom to preslo?No,ktovie co to bolo,mozno tlak alebo co,ale hlavne,ze to preslo a nic vaznejsie z toho nebolo....Mozno sa nam taketo nieco bude diat castejsie s pribudajucimi tyzdnami,ktovie.... 😒
Mna tiez neuveritelne bolia tie krize,hlavne na pravej strane,proste ked lezim chvilku na chrbte alebo sa chcem postavit,tak to strasne boli,dobre ze mi az slzy nevybehnu...ach jaaj....veru,nech to rychlo ubehne amy mozeme tie nase zlaticka stiskat v naruci... 😵 😵 😵

luka.pamatas si ako som pisala,ze mam v NR nemocnici vyhliadnuteho jedneho doktora,ze je to kamoskin spoluziak?Alebo som to neposminala?No a v piatok som sa dozvedela,ze odchadza..... 😠 takze v novembri tam uz nebude.... 😒 hm,musim si vyhliadnut ineho.....

luka04
6. sep 2009

ahoj klaudy...pametam..a ako sa volal?????

katika82
6. sep 2009

klaudy aj aj používam tekutý ariel. som s ním spokojná. aj detské veci som v nom prala.

luka mne bolo tiež dnes ráno zle uplne na odpanutie a išla som z hora z chopku od drahého tak asi aj tým že tam je redší vzduch. neviem ale uplne mi ťažko prišlo. ono maličký viac tlačia na pľúca a vnútorné orgány a mozog sa slabišie preprvuje tak to môže byť aj tým.

mne uplne dnes až do rebier malý kope ale príšerne.

luka04
6. sep 2009

ahoj kati...si predstav, ze mi zas prislo zle...a to nic take nerobim, u nasich sme, varime s maminou obed..normalne sa mi dviha zaludok...nechapem, co to na mna lezie teraz pri konci 😅 a presne ma kope do rebier, vecer ma tak tlacilo, az nozicku vyduvala...a co inak , izbicka pripravena???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre