Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
28. sep 2009

jaj kati..nieco mi hovor o bolesti 🙄 mna v noci tak boleli klby, az mi bolo do placu..lebo lezim na boku, a uz to klbiky nezvladaju, tu vahu...normalne sa uz teraz desim noci...bola som teraz v Tescu so svagrinou a ledva som tam chodila. ona behala po obchodoch a ja za nou ak psik, vysela som na velkom voziku...bez neho by som tie dve hodky asi ani nevladala chodit, zas na mna sli tie pocity omledtia a studeneho potu....juj uz to chcem mat za sebou....tak vy takto makate aj s monikou, ja to mam uz za sebou nastastie, aj po prerabke upratane, vecicky nachystane, do porodnice zbalene...akurat som si teraz kupila taky kos na pradlo, dam ho detskej na babatkovske vecicky, nechcem to miesat s nasimi v kupelke a hlavne muzickovymi z prace 😀 😀

klauduska
29. sep 2009

Ahojte kocky!!!!

Tak ja uz len dnes a zajtra...ako mi kazdy zavidi v praci,ze ako mi bude dobre.... 😵 😵 😵 A ja len s usmevom odpovedam,ze ved mozu aj oni sa mat dobre.... 😀 😀 😀

luka.....tak predsa si to bola ty v tom Tescu?????Ja som Ta videla!!!!!!!! 😉 Najprv na parkovisku z afta a potom aj dnu,isli ste teda so svagrinnou do takej kaviarne a pozerali ste zakusky..... 😕 a potom,ze sa hybes.... 😀 😀 😀

Aj som Ta chcela oslovit,ale ze ved vlastne ani neviem ako sa volas menom,a ze co ked to nebudes ty......tak som radsej trapasa neriskovala..... 😕

luka04
29. sep 2009

jaaaaj klaudy,,,,,ty si ma videla?????????? ja umrem...mohla si!!!!! lucia sa volam.... do kelu a ja som si ta vobec nevsimla...no ja som sla na wc-ko a ked som vysla, tak ma nahovorila ze ma pozyva na maskrtku, ale vazne, to bol jej napad 😀 😀 😀 sranda ako si ma spoznala...a na parkovisku si bola blizko??? stale rozmyslam.... 😕 😕 😕

klauduska
29. sep 2009

nooo...to sme akorat prichadzali,bola som este v afte a vy ste stali pri afte...mala si tusim take ruzove trisko,mikinu a zabky???
Veru spoznala,som si povedala,ze nemoze byt este nejaka dalsia osobka takto podobna!!!! 😉
Tak Lucia si,hm,keby to viem skor,tak Ta mozno aj drgnem,ze ahoj ja som klauduska z modreho kona..... 😀 😀

luka04
29. sep 2009

hej mala som toto oblecene, takze si ma na 100% spoznala... ale je to sranda, ze nazivo si ma nikdy nevidela a ides okolo na aute a spoznas ma...ja mam tiez pamet na tvare, keby si ta vsimnem, myslim ze by som tiez spoznala...no co uz, pomaly sa k tomu stretnutiu dostavame 😅 😅 raz to vyjde, ved Nitra nie je az taka velka... a co ste boli s muzickom??? na nakupy???

lolita.9991
29. sep 2009

no tak uz som po prvej kontrole,malinky ma 11mm,sa teskam a co vy ako sa mate?

klauduska
29. sep 2009

loli...super,rastiete,to je hlavne,drzim palceky!!!

luka...vlastne sme sli na rychlo,bo maminka mala objednanu predseinovu stenu a prisla jej,tak sme sli s nou pre nu.....a sme sa aj napapali uz tam.....takze take lazo-plazo.... 😉 A Vy ste co nakupovali?

luka04
29. sep 2009

ja som sa sla len odviest, svagrina prisla z prace a zavolala ma, ze ide kupovat deckam oblecenie...tak som sla, ved byvam cely den sama, niekedy mi tu sibe...a drahy sa zdrzal v praci, tak o dovod viac....tak sme behali po galerke, ona nakupovala a nakoniec hypac...tam som si ja vybrala ten kos na pradlo..ale to vlastne ani neni kos, to je ako taky valec, hory sa zipsuje vrchnak, ma asi meter vysku a pol metra sirku...neskor to mozme vyuzit na hocico, napr. hracky... pozeram, ze uz tu tusim komunikujeme cez den same, moni a kati maju poviinosti domka...aj teba to caka od stvrtka??? 😅

materska
29. sep 2009

Lolita, aj ja som v 7tt, zatial som u lekara nebola. Robili ti aj odbery? Neviem totiz, ci mam ist na lacno. Strasne mi byva zle a ked nieco rano nedam do seba, tak to tam asi nevydrzim. A bolo uz vidiet aj srdiecko? Dostala si aj tehotensku knizku?

katika82
29. sep 2009

ahojte maminy

tak som vás prišla na skok kuknúť akurát pečiem pizzu popri tom zaváram huby a s úžasom zisťujem že neviem ako všetky takéto robotky budem stíhať popri malom.
hrozne ma bolia kríže,bedrá proste asi fakt všetko na tele. malý tak kope že to dosť bolí a ešte k tomu do vnútra mi šváca.no poviem vám mám pocit že umrem. a čo potom ten pôrod.
inak niekedy cítim také bolesti ako keby mi mala mrcha prísť. aj vy to mávate. uplne také hnustné kŕče.

júúj luka klaudy tak vy ste sa stretli a ani neviete o tom. to je psycho. ale hádam vám to ešte vyjde inokedy.

no nič idem kuknúť tu pizzu potom sa ešte ozvem.

klauduska
29. sep 2009

veru luka,vyzera to tak,ze sme tu same ostali.....a ktovie ako sa ja budem dostavat k PC,ked uz budem domka,uvidime.....Ale potom si ozaj budeme musiet zalozit tu novu temicku,ked uz budeme mat vsetky "po",aby sme nenarusali tuto temu a tak vykecavat a urcite aj radit sa!!! 😉

tak aspon si mala opat nejaky program,aj ja sa bojim,ze sa budem doma nudit,ale teskam sa hlavne na spanok,ze nemusim vstavat....lebo aj dnes som mala taku blbsiu noc,ze som bola na Wecku a potom som nemohla zaspat.... 😠no a rano sa mi potom nechce vstavat do robotky.... 😒

luka04
29. sep 2009

kati....aj ja mavam take bolesti...aj niekolko krat za den...presne, akoby som mala dostat menzes... alebo mi na par sekund tak stuhne brusko, ako nejaky krc,,a potom sa to uvolni.. tak vyvaras a zavaras o 106? 😅 neboj, proste budeme musiet to zvladat aj popri drobcoch..casom sa nejake kolaje utvoria, najdeme si system...

klaudy..ja som toez halabusila, najprv nemohla zaspat do jednej, rozmyslala som nad porodom, krstom a vselijakymi somarinkami, ani co ma este nemusia trapit..potom som konecne zaspala a o tretej bol zas drahy hore, zobudil ma, o pol 5 som bola zas ja....na nic noc...dnes len lezim pri telke...a zima mi je... 🙄 kolko krat si tak pomylsim, ze si to musim vychutnat posledne dni, potom uz na to nebudem mat cas...vsetko sa zmeni...

lolita.9991
29. sep 2009

materska nno ja som teraz v 6tt,buduci tyzden idem zase ato uz na odberi,hej to uz na lacno,tehu knizku nemam,povedal ze ked uvidi akcie srdiecka tak az potom.tak uvidime
a inak gratulujem,preco si nebola u doktora este?

monika131
29. sep 2009

ahojte babenky....

lolita...gratulujem, ja som tehu knižku dostala až po 12tt tehotenstva. Tak teraz musíš na seba dávať pozor, ani sa nenezdáš a už budeš tam, kde ja teraz, ono to strašne rýchlo zbehne, myslím to tehotenstvo.

klauduš...tak ty máš zajtra posledný deň v práci čo? tešíš sa? Asi áno.

baby, ja mám tiež občas taký pocit v podbrušku, ako keby som mala dostať mrchu, aj dnes mám taký pocit a na wc chodím každú hodinu, to je dosť otravné. 🙂

a potom by sme mali naozaj založiť novú témičku, už o nás a našich drobčekoch.

Zajtra sa ozvem, ako som dopadla u doktora v nemocnici. 🙂

smajli
29. sep 2009

ahojte dievata:o) ako sa nam to krati a vytajte aj nove tehulky:o) tak a ...najblizsie idem na poradnu v piatok vecer... a tie menzesove bolesti aj ja mam,ale nie kazdy den... ale niekedy uz tak citim hlavku babatka uplne dole...ze sa mi zda,ze uz ani chodit nemozem... uz je taky velky... uz ma aj rucicky silne... uz sa fakt hockedy roztahuje na vsetky strany naraz..:o)

emilly821
30. sep 2009

veru smajli krati sa to...az sa mi niekedy zda, ze to prebehlo nejak prilis rychlo, ze ja este potrebujem aspon dalsich 9mesiacov, ze este nie som pripravena...ale tak to je, ze zachvilu mame nase zlaticka v naruci...
inak bola som dnes na kontrole a doky povedal, ze uz mozem ocakavat porod kazdym dnom, ze malinka je uz pripravena...tak cakam... 😎 😵 ma 3050g a pribl. 50cm (nevedel ju presne zmerat). ale mala som vysoky tlak 150/100 😖 , tak mi kazal pit ibiskovy caj a pravidelne si ho merat a keby daco, tak mam hned prist. ale doma ked si meriam, tak ho nemavam vysoky, doma len kolo 130/80, takze len ten horny je trochu vyssi...a to som ho cele tehotenstvo mavala nizky, len teraz na konci takto.neviem co zacal strajkovat 😝 dufam, ze to bude ok. ale je pravda, ze predtym ako som isla do ordinacie som sa trochu pochytila s manzelom, takze asi aj to mi ho dvihlo 😠 😝 tak teraz chodi okolo mna po spickach 😀 😀 😀

materska
30. sep 2009

Lolita, nebola som u lekara, lebo citala som vela prispevkov, ze staci ist az v 8tt, ked je vidno srdiecko, dovtedy mi doktor nic zvlastne nepovie. Strasne mi byva zle, neviem, ako to na lacno vydrzim. Najhorsie je, ze v robote to este tajim, a pritom chodim vracat na WC. Tento prvy trimester je fakt katastrofa.

luka04
30. sep 2009

ahoj emily...no moze byt, ze sa ti zvysil tlak kvoli hadkde 😅 ale pre istotu si ho kontroluj...tak malinka je uz pripravena...ja idem dnes na poradnu, tiez som zvedava co a ako...

klaudy...pekny posledny dnik v praci prajem 😎 😎 poobede sa ozvem ak osme dopadli.....

klauduska
30. sep 2009

Ahojte babulky!!!

luka...tak dnes mas poradnu?Aj ja som zvedava aj za Teba,ze co Ti doky povie.... 😉 snad bude vsetko OK...

emily...moze to byt z hadka,ale si predstav,ze ja tiez cele tehu nizky tlak a minule ked som si merala,tak som mala normalne ten prvy vyssi... 😅 Mozno sa to ku koncu zvysuje,lebo ved casto citam a pocujem,ze zienky maju problem kvoli vysokemu tlaku a puchnutiu noh...tak neviem...

luka04
30. sep 2009

no este sme domka, okupkana, nachystana ale este mame trosku cas... klaudy, ja mam dnes jedno velmi neprijemne vybavovanie a kvoli tlaku som to schvalne dala az na poobedie, po poradni, lebo by som mala asi 300 na 200 !!! aj vcera som sa kvoli tomu tak rozculila ze ma hlava bolela cely vecer...prave mi pisala kamoska ze je na pasoch, dalsia tehulka 😅 mame rovnaky termin, no dufam, ze uz aj mna tam posle...

klauduska
30. sep 2009

neboj,aj my sa tych pasov dockame...ale vraj to nie je moc prijemne....ved uvidime....a ster Ti uz robili alebo Ti bude teraz?
Tak Teba dnes caka neprijemne vybavovanie?Neviem sice ake,ale snad to nebude az take hrozne,budem silno drzat palceky,nech Ti to dobre dopadne!!! 😉

smajli
30. sep 2009

ahojte... to mas pravdu emily... ze ten tlak moze byt z hadky.. ale aj z toho,ze sme na poradni predsa kusok nervoznejsie v ocakavani,co povie dokotor,ci je vsetko ok...tak sa nam dviha...
tiez som mala nabeh cely cas skor na nizky tlak,ale uz posledne presne v poradni sa mi pomaly zvysoval... uz mame vela krvi v tele... citala som,ze telo sa pripravuje na porod aj tym,ze sa zvysuje mnozstvo krvi v tele,lebo organizmus vie,ze potom o nu pride,tak si robi zasoby,tak je ten krvny obeh uz narocny,aj preto moze stupnut tlak a aj nohy opuchaju viac... ,mne uz kusok aj opuchaju nohy viac ako predtym... uz som to tento tyzden zbadala...ale zdaleka to nie je hrozne...len mozem nosit uz len fakt tie jedny topanky a ked minule prsalo,tak som zistila,ze sa do tych inych moja noha nezmesti...
...
babatko si tak pekne kopka v brusku...este nech si kopka...

luka04
30. sep 2009

klaudy..ten ster mi nerobili, asi budu dnes...a sestricka spominala nejake odbery..ale nekazala nalacno.. 😕 .ja som sa prave napapala, sak by som umrela do pol 1...no vybavovanie sa tyka staznosti v jednej kablovej spolocnosti, chchu nas dat na sud ze sme rok neplatili a ja som to pred rokom ziadosotu zrusila, mam aj doklad ze som ju poslala a vraj tam nic take nedostali /co zistili teraz po roku/ a chcu zaplatit rok dozadu mesacne poplatky,pritom sme to odpijili, schovali a cakali ich technika ze ma prist pre tu masinu...vsetko sme urobili ako nam na zakaznickej linke povedali a teraz neni nikoho kto to vybavoval, ziadna moja ziadost im neprisla a mame platit, uz prislo zo sudu...taka som napalena ze az...neviem sice ci som v prave ale idem tam, ved na co mam doporuceny listok posty ze som to pred rokom poslala??? co sa na srandu posielaju veci doporucene??? co myslis, dokazem si s nim nieco??? 😕

luka04
30. sep 2009

smajli...aj ja som si vsimla ze mi zacinaju opuchat nozky, teda nie ja ale drahy, litka mam take hrubsie, neni mi vidno tu vypuklu kost...a ked som si to stlacila, ostala tam chvilku jamka, co je dokaz, ze su opuchnute.../to som obkukala od dokiho ked mi naposledy skusal nohy/

klauduska
30. sep 2009

luka...podla mna,pokial mas od toho listok,ze si to poslala,tak v prave si!je to doklad o tom,ze si im to poslala....mas aj kopiu toho listu?Ak nie,tak si rychlo nieco napis,vytlac a tiez ako dokaz predloz....
My sme tiez tak rusili,ale nam prisiel papier ako mame postupovat....este sme to aj sami museli odniest do NR.....mali sme Digi,ale s nimi je strasne tazka rec a su to proste blbci,nie raz sme s nimi mali problem.....

luka04
30. sep 2009

mam kopiu, tu ziadost o zrusenie som si vtedy napisala 2x...takze mam aj to aj doklad z posty...no a ja hovorim tiez o DIGI!!!!!!! do pondelka je lehota aby som zaplatila 70eur lebo ideme okamzite na sud... ja som neni ochotna to platit ani za nic...ale neviem ako pochodime...juj uz sa mi zvysuje tlak, musim sa ukludnit, lebo ma doktor z poradne posle hned do nemocky 😝

klauduska
30. sep 2009

tak,tak,treba sa kvoli malinkej Leusky skludnit,ale verim,ze mas nervy,kedze si si vedoma,ze si tie kroky spravila a chyba nie je u Teba.....
Tak to je dobre,ze mas aj tu kopiu.... 😉 treba sa tym branit,ze ty nie si zodpovedna za dorucovanie posty a oni nech sa hadaju s postou!ty si im ziadost poslala o com mas aj dokaz.....a ked im platby nenabiehali,mali Ta na to upozornit skor.....!

luka04
30. sep 2009

dobre klaudy, drz palce, celkovo...dnes bude toho dost..idem uz offky, za chvilonku pojdeme...uz som si v duchu pripravila rec 😠 ale srdce mi skace jak dive....idem sa predychat...pekny zvysok dna prajem, a uzi si posledne hodinky v praci...papaa 😅

katika82
30. sep 2009

ahojte maminy,

júúj dnes je tak škaredo však???ja som dnes posledný deň v jasnej, ešte sme mali jednu poradu čo a ako dalej bezo mna budú.

zajtra idem do poradne o pol dvanástej tak som zvedavá čo nám povedia.koľko sme pribrali a tak.

luka a ty ako oddychuješ?? my sme včera domaľovali tú detskú, v sobotu si kupim nejakú peknú záclonu a začnem to zariadovať konečne.júúj už sa na to teším

klaudy takže ty dnes oslavuješ posledný dníček v práci

monika131
30. sep 2009

ahojte maminky.....

tak ja som dnes bola na ultrazvuku v nemocnici. Mám aj fotečky, doktor mi odfotil pipik a aj hlavičku. Malý sa hrozne mračí ale hádam niečo uvidíte, pridám to zajtra do albumu.
No podľa ultrazvuku, ktorý mi robil dnes som nie v 33 ale v 34tt a malý má 2100 gramov aj termím pôrodu sa mi posunul na 16.11. Som z toho dosť zmetená, lebo oproti ultrazvuku, ktorý mi robil môj doktor minulú stredu, má drobček iba 1700 gramov. No uvidíme, ako sa to bude ďalej vyvíjať.

klaudi....ty si dnes bola posledný deň v práci, aj si to poriadne oslávila.

luka...ako si dopadla na poradni? Nemôžeš sa takto rozčuľovať, lebo si ťa nechajú kvoly tlaku v nemocnici.

smajli...chcem sa ťa na niečo opýtať. Ak môžeš, tak mi prosím ťa odpovedz. Ja som dnes bola u Dosedlu a povedal mi, že keď by som k nemu chcela chodiť na ultrazvuky, tak že k tomu patrí aj pôrod. A ďalej mi aj jemne naznačil, že by to nebolo zadarmo. Kázal mi, ozvať sa o dva týždne, ak chcem pri ňom aj rodiť a že sa dohodneme.
Mohla by si mi povedať sumu za pôrod, ktorú povedal tebe? Ak to nie je tajné. ☹
A vlastne hovoril s tebou už o konkrétnej sume?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre