Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

apolis
4. máj 2009

ahojte pridavam sa ku vam som v 7tt termin mam 22.12.09 takze predvianocni.byva mi trochu viac zle ako pri prvom ale inac sa to da.UZ aby sa to rozbehlo a bolo po porode allleee to je este dlha cesta to vieme vsetky.tak drzte sa a opatrujte sa.krasne tehotenstvo.

jahody11
4. máj 2009

no mam ich ale na www.mojasvadba.sk aj tam mam nick jahody11

poseidonka
4. máj 2009

ozaj krásne a vobec by som nepovedala, že si bola v 6 mesiaci tehu

Zalýám vám nech vám to klape

jahody11
4. máj 2009

dakujem 🙂 no ja mam male brusko... ale uz teraz nech rastie.... dnes babo vystraja o stosest, kope az mi brucho skace 😀

mausy21
4. máj 2009

jahody gratulujem a chcem sa spýtat na tie foto z albumu, na tie deti podla vašich fotiek.kde ste si to dali robit alebo ako sa k tomu dostat?

jahody11
4. máj 2009

to je na nete, klikni na www.makemebabies.com tam musis vlozit fokty teba a partnera a ono to vygeneruje ako by mali vyzerat 😀

smajli
4. máj 2009

ditka> kdezeee,ja neodsudzujem...,praveze som si zistovala od kamosiek a tuna,na co presne sluzi ten 3D ultrazvuk..ci ho robia automaticky kazdemu,ani ma nenapadlo,ze by ho robili len tak pre zabavu,len to som citovala kamosku,ktoru tu v KE na to bolo,ona presne povedala,ze vraj tam nic nekotrolovali.....
... normalne by som tam kludne sla,je to sice drahe,ale ak by slo o to zistit,ci je babo ok,tak by som ani kusok nevahala. Ja som len zistovala co je to zac...

smajli
4. máj 2009

jej baby,drzim vam zajtra palce na poradnu:o) tiez sa uz velmi tesim a neviem sa dockat na dalsi ultrazvuk v 20tt,idem 18.5.,este si pockam... mozno mi uz poviedia,ci budeme mat babu abo chlapca:o))
zajtra mam volat o vysledky z AFP testov.... tak drzte palce,dufam,ze budu ok.
Inak cez vikend som ochorela,oskusala som si,ako je to nemoct si dat tabletku paralen,ked ma clovek cely den teplotu 37,6....,nic prijemne. Ale po celom dni som si dala polovicku paralenku o 12tej v noci,lebo mi uz bolo tak blbo a horuco,ze som nevedela zaspat..a taa nadcha.. 😖 dufam,ze uz dnes bude lepsie,dnes este teplotu nemam...,zistovala som si,ze paralen by som uz aj mohla,aj cely,ale je dobre,ked sa da az ked je horucka nad 38,lebo zas aj ta zvysena teplota lieci ... nie je ju hned treba zrazat..., a kusok si davam do nosa kvapky nasivin,aj ked nie vela. Mily mi doniesol nosny sprej PantheneNose,ale nezaberal mi ani kusok,ten ale mozu tehotne... no na nasivine je to take vselijake...moze sa,ale nesmie sa prekrocit davka... tak davam velky pozor... no vsade len strasia pre istotu.. tak dufam,ze uz bude lepsie tuto noc...

cez vikend sme tiez mali gulas party:o)))))
pred chvilou som sa dozvedela,ze aj moja dalsia kamoska si tento vikend nasla na troch testoch //..... :o))))))) tak jej drziiiiiiiim obrovskeee palce:o))))))))
papaa dievcata a drzte sa :o))))

smajli
4. máj 2009

pekne fotky jahody:o) pozrela som si ich:o) fakt by som nepovedala,ze si uz v 6.mesiaci... ako je kazdy inaksiii... ja som zvedava,aka budem v 6.mesiaci ja... mne rastie babo do vonku a uz teraz som gulka...zvacsila som sa v prsiach aj v brusku... milyy si pochvaluje... 😵 dala som si do albumu novu foto :o) uz sem tam badam,ze sa mi tazsie zohyna,ked si idem obut topanky abo ponozky... ako sa obuvaju zeny v 8.a 9.mes.? a ako sa asi obuva ludom s pivnym bruchom ... ehm 😅 asi dost tazko....
:o))))))))) hlavne nech su babatkaa zdravee :o))))))))

lydia22
4. máj 2009

ahojte chcem dať svoj postreh na tu stranku www.makemebabies.com s manželikom sme to vyskušali a schuti sme sa zasmiali, čakame chlapca a skušali sme davať rozličné fotky seba a potom aj na dievča a tie čuda čo odtiaľ vychadzali tak to hadam nie...... no aspoň sme sa pobavili 🙂
ale už dlho som sa tak nenasmiala, jahody dakujem za tip.- a pridaj nové fotky do albumu.
smajli: ja som v 8 mesiaci a veru nie je to sranda obuvať sa ale ak môže tak pomôže mužiček, mne sa zas prsia veľmi nezväčšili až mam strach ako to bude s mliečkom pre maleho.
tak sa majte krásne babenky.

marci149
4. máj 2009

ahojky jahody, pekné fotočky...až sa mi zacnelo po domove, ja tiež pochádzam zo spišskej. tak ti blahoželám, nech vám to vydržííííííííííí a nech sa vám narodí krásne zdrave bábo. teším sa na dalšie prídavky fotografií. inak, jahody fakt to nevyzera na 6-ty mesiac...

smajli
4. máj 2009

neviem ako to funguje,ale mensie prsia vobec neznamenaju menej mlieka,niekedy je to opacne,mliecko vobec nezavisi od velkosti ale od kopcu inych veci :o) tak sa vobec nemusis bat lydia:o)

katika82
4. máj 2009

Ahojte maminy tak som na chvíľku skočila kuknúť čo ste popísali,
jahody fotočky sú krásne fakt vôbec nebolo vidno bruško ale to aj mne hovorila ked som si šaty bola skúšať že sa nemusím báť že vačšinou prvorodičkám začne tak 6 mesiaci viacej rásť.

marci- ty si z mikuláša?? teraz tam bývaš tak som myslela? ja pracujem v jasnej ale som z Oravy inak.

s tými prsiami- ja mám kolegyňu ktorá tiež ma uplne malé prsia také B - čka mlieka mala toľko že malý nestíhal piť. tak si musela aj 4 krát do dňa odstrekávať a vraj to riadne bolí. aj to ked si prvý krát priložila malého že ju strašne bolelo že taký pekný aj bolestivý pocit naraz.

inak tento rok je asi fakt plodný lebo samé tehulky nové sú aj u nás

Tak držte zajtra palce ja idem až večer o šiestej môj lekár robieva poobede lebo doobeda je na pôrodoch.
Zajtra alebo v stredu sa ozvem a dúfam že už aj s tehu knižočkou

tak dobrú nôcku

marci149
5. máj 2009

dobré ránko baby, ako ste sa vyspinkali? práve sa chystam do poradne, asi dnes obdržím aj tehu knižku. sa tesííím.držte palce, dnes mi doktorko povie aj výsledky z krvi.
katika, teraz byvam v hrádku, presne vo vavrišove.
tak babky držte sa, hádam sa tu dnes ešte objavím, no v robote mám fofry. tak pa. pekný den

smajli
5. máj 2009

ahojte dievcata:o) tak som zvedava na vase vysledky z poradne:o) drzim vam palce:o)
ja som si zavolala o vysledky AFP a tripple testov a sestricka mi povedala,ze su vyborne,aj krvny obraz je vyborny,ze staci ked pridem na dalsiu poradnu 18.5. :o) tak som rada,velmi rada :o) vsetkym vam drzim palce:o))))) 🙂 pridem si tu vecer pozriet,ake mate pocity 🙂 co tu napiste :o))))))))))) papa

katika82
5. máj 2009

ahojte babule,
tak ja som už nervozna lebo za hodku idem k lekárovi a som zvedavá čo mi povie jujjj už nech to mam za sebou
klaudy- ty potvorka jedna ako to že si nám nedala vedieť ako si dopadla dnes vieš že sme nedočkavé predsa.
marci aj ty daj vedieť ako si dopadla aj ja by som dnes už mala dostať tehu knižočku tak sa teším.
dnes som bola pri sesterke ona robí v sekáči, no viete aké krásne veci tam ma pre malé deti a uplne ako nové a za pár koruniek tak som povedala že tam teda prídem nakupiť ked už budem mať tehu knižku a budeme vedieť že je všetko oki.

katika82
6. máj 2009

dobré ránko maminy,
tak už som tu
juj včera to bol taký zážitok na tom ultrazvuku že až. ani opísať sa to nedá aké to bolo krásne.
náš drobec ma 6,4 cm,som v 13tt +1 deň, a termín nám pan doktor upravil zatiaľ na 9.12.09.
viete čo tam ten malý vyvádzal, krútil sa, točil prevracal, sa doktor smial že riadne čulé bolo.
odmeral aj ten rozmer na šiji a je 1,6 mm takže to je vraj dobre aj čo som čítala na nete tak riziko je ked je viac ako 3 mm.
výsledky z krvi máme v poriadku zatiaľ, ja som Rh+ takže dobre.o dva týždne idem na krv na tie druhé testy kreningové a potom 2.6 na dalšiu poradňu.
klaudy- tak čo ako si dopadla ty?

klauduska
6. máj 2009

Ahoj Katika,

prepac,ale akosi som v tom osiali zabudla napisat..... 😅 😅 😅
som rada,ze som tam sla skoro a nemusela cakat v preplnenej cakarni....

Vsetky odbery mam za sebou,moc odovzdany,vysledky z mocu a krvi budu dnes......Dostala som uz aj tehu knizku.... ,vsetko tam je napisane....tolko informacii som dostala,ze som si zapamatala snad az jednu....kedy mam prist najblizsie.....
Tlak som mala velmi nizky...ze 90-60...sa sestricka cudovala,ze ci jej tam neodpadnem....a dokymu som to zabudla povedat..... len mam pit vela tekutin povedala sestricka....

pre infosku...v nedelu mi doma zostalo zrazu tak zle,ze som isla k zemi,ale nastatsie som stihla mangelovi povedat,nech ma da na postel a vylozi mi nozky,ak by som odpadla...ale stihli sme to a neodpadla som.... 😝

Najblizsia kontrola je 2.6.,ale dr. tam nebude,idem na tie AFP testy a k dokymu mozem prist 29.5.,lebo on ma potom 2 tyzdne dovcu....

No a do albumiku som pridala uz aj prvu fotecku drobca.... ma uz 44,1 mm a termin porodu stanoveny na 19.11......
A upresneny tyzden 11tt+6

katika...tak super,ze je u Teba vsetko ok...sa tesim s Tebou...len nech nam to takto pekne ide dalej..pozeram,ze zasa mame spolocny termin poradne...supis....
Inak sa cudujem,ze si v tehu dalej ako ja a mas neskorsi termin....haluska....nejake divne,nie?A mas uz aj vacsie mimi...tak tomu fakt nerozumiem.... 😒 😒 😒

jahody11
6. máj 2009

ahojky babky, tak ja som mala vcera v poradni zvyseny cukor v krvi, tak musim ist v pondelok na test na tehotensku cukrovku, dufam, ze bude dobry... to tak, kolace zo svadby.. uz nejem sladke !!! a este mmi idu robit klasika krvny obraz plus protilatky v krvi, kedze som Rh negativ...

poseidonka
6. máj 2009

jahody11: prezraď koľko si zatial pribrala? tak akurát alebo viac. Jasne ja osobne si myslím, že ten cukor može byť zostatkoví z tej svadby, teda ak si si tam dopriala, ale pozor na to. Cukor by sa mal do 6 hodin dostať do normálu, ak si si už potom nedala sladké. Vieš inzulín tvoje telo produkuje predovšetkým pre bábetko a až potom pre teba. Tažke preto tie zvýšené hodnoty.

Mala to aj moja švagriná, bola na diete, ktorá jeje vobec nepomohla a ked ju prestala držať, vráila sa do normálu, ale to asi nie je tvoj prípad určite nevážiš 96KG 😉

jahody11
6. máj 2009

nie, teraz som za 6 tyzdnov pribrala len 1 kilo, cize od zaciatku do teraz som pribrala 7 kg .. doktor vravel, ze je to super, ale som prisla na to preco som mala zvyseny cukor. Vecer pred spanim som si dala este vecer o 22:00 sladke, cokoladove gulicky s mliekom a s grankom 😀 a na WC som bola az rano, ked som brala moc do poradne... takze to je ten moj cukor, no co uz, do pondelka dietka a potom uvidime, co a ako...

poseidonka
6. máj 2009

jahody11 nebud šiši, žiadna dietka, ked si na tom tak dobre 🙂 . Len pred kontrolou nepapaj sladké

jahody11
6. máj 2009

sak to... preto dufam, ze v pondelok bude vsetko ok lebo potom sa tam vraj chodi ako na klavir a moj sef by asi zinfarktoval ...

poseidonka
6. máj 2009

jahdy a do kedy chceš chodiť do práce, máš dbrú prácu??

jahody11
6. máj 2009

chcem robit do konca juna, takze by som sla na MD 8 tyzdnov pred terminom...
tak ja mam taku pracu, ze pracujem s peniazmi a cely den surfujem na nete a ucim sa do skoly a plat ide.. cize sa nenadriem...

poseidonka
6. máj 2009

🙂 aha tak to ti závidím a prajem. Ja mam momentálne volnejšie lebo majitelia majú nejaké probémy, ale ked je všetko ako má tak sa nazastavím

smajli
6. máj 2009

ahojte dievcata,tesim sa s vami klaudy a katika,a jahody presneze je to z toho sladkeho:o) cudujem sa ale,ze ti staci ist cikat cez noc raz...vlastne az rano,ja chodim kazdu chivlu a v noci aj 4 krat,nejako je asi babo polozene nizko abo ktovie,ale citala som,ze aj toto je ok,ze niektore baby musia na wc stale nie len na konci tehu... asi to bude moj pripad...
a dievcata klauduska a katika..nejako mi nesedia vase datumy porodu,ked katika je v 13tt a termin porodu napisala 9.12. a kladuska je v 11tt a termin napisala ze 19.11. ?? 😨
ten zazitok s babom je teda uzasny,neopisatelny,tesim sa uz aj ja na dalsiu poradnu,caka ma druhy velky ultrazvuk 18.5. 🙂
a viete baby,ze mne moj gynekolog bude prvykrat kontrolovat moc az toho 18.5.? cudne,ze... v tomto ma u mna minus...,

poseidonka
6. máj 2009

smajli, mne sestrička kontrolovala, moč už pred 2 týždnami ked sa tehotenstvo potvrdilo. Ozaj kočky zaujímalo by ma, koľko ste mali HCG, ked vám povedali, že ste tehu, ja som mala nad 1000, vela nie???

jahody11
6. máj 2009

ja nosim moc hned od prvej poradne cize asi od 10 tt. a az teraz prvy krat bol zly cukor, no ja som tiez chodievala ako ty cikat cez noc aj 4 krat ale teraz asi sa babo posunulo vyssie a teraz chodim max. 2 krat za noc a ked spim tvrdo tak ani raz ...

ale som si vsimla, ze teraz zacina rast aj mne brusko, chvala bohu ze az po svadbe 😀 😀

klauduska
6. máj 2009

smajli...dakujeme...

no,presne som pisala,ze ani mne tie datumy nesedia,jeden z doktorov sa sekol podla mna......ale ktory,netusim....
No ono sa to este postupom casu upresnuje a meni?Bolo to aj u Vas baby tak?

jahody....moc si nosila na kazdu poradnu?Ja som teraz bola prvy krat aj s mocom a je vsetko ok.Najblizsie idem toho 2.6 na AFP testy,ale bez mocu.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre