Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
26. sep 2009

ahoj maminy,

no luka ja som sa vytiahla o desiatej z postele normálne som spala ako bábo ako drahý odišiel do práce.
ale zasa v noci som sa zobudila o pol štvrtej na wc-ko a potom som sa dve hodiny prehadzovala a nemohla spať. tak som si to potrebovala vynahradiť. ale už som tu pri chalanoch v robotke, urobila som im kávičku, ideme na obed a budem niečo hľadať na nete ešte čomi treba.
včera som si kupila dve tehu podprsenky - jednu takú elastickejšiu jednu bavlnenú super sedia.

nellie - ty si sa pýtala na tie podprsenky doječenecké tak mne zatiaľ všade povedali že o jedno číslo košíčkov väčšie ako som nosila predtým ja som predtým mala B-čko tak som si teraz C-čka aj mi lepšie teraz tie c-čka sedeli

takže ty ideš dnes upratovať luka- no ved ako v sobotu čoo ?? ja ju mam dnes v Jasnej takže domka je poriadené ešte odvtedy ako sme odišli.

Ku mne tu má prísť zajtra kamoška najlepšia čo nám pôjde aj za krsnú no a chceme si urobiť taký malý výletík na chopok a manželík ma zajtra 31 takže budeme trošku oslavovať a ešte nám to tak aj vyšlo že zajtra 3 mesiace od svadby takže dvojnásobná oslava. 😀

katika82
26. sep 2009

luka to hniezdo je krásne fakt júúj už nech máme omaľovanú detskú a konečne to tam nasťahujem všetko aj ja

inak baby chcela som sa opýtať jednu vec trošku intimuš 😀 myslíte že je v tomto štádiu ešte sexík bezpečný lebo my stále sexíkujeme s drahým tak ako predtým, však bruško mi až tak nezavadzia 😀

katika82
26. sep 2009

toto musím pridať

Potkali se malý ušní maz,malý zubní kaz a malá poševní
kvasinka.Malý ušní
maz
povídá: "Každé ráno se mě snaží dostat taková tyčinka s
vatou.Mám co
dělat,abych se schoval." "To nic není," povídá malý zubní kaz.
"To já se
schovávám každé ráno a večer před kartáčkem a pastou". "To
ještě vůc nic
není,"říká malá poševní kvasinka, "každou noc leze ke mně
takové holohlavé
čuně,co neví jestli má jít dovnitř nebo ven a nakonec mi poblije
celý
domeček!"
Malý zubní kaz na to:
"tak toho hajzla já znám taky"!
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luka04
26. sep 2009

ahoj katiiiii... no o tom sexe ti ja konkretne neporadim, lebo ja uz ani neviem co to je 😨 😨 ja mam zakazane od sameho zaciatku...a teraz ku koncu, ked uz nemam problemy, uz radsej ani nevymyslame, aj brucho mam velike, aj ked mna kolko krat pochytia chutky, ale drahy zatrhne...boji sa...ze ked sme tolko vydrzali, este musime...

uz mam aj ja upratane, dosiel drahy a pomohol /normalna gazdinka sa z neho stava 😀 / ja dovaram...este ideme pokosit travniky, potom osprsit a sup ho na oslavu...

katika82
26. sep 2009

luka tak to musí byť ťažké fakt vydržať toľko fuuu tak ja neviem ako by som to kompenzovala 😀

kuknite toto no neni zlaté

http://www.wimp.com/babybeyonce/

luka tak super tak sa idete dnes zabávať tak pekne pooslavujte

mici111
26. sep 2009

ahojte, mohla by som poprosit o radu? stala sa nam nehoda, po ktorej som asi do 40 hodin zobrala tabletku po - escapelle.. vcera aj dnes rano som si robila tehotensky test, vsetky tri pozitivne..ta druha ciarka bola slaba, ale bola tam..je mozne ze tabletka po nezabrala? som prvy mesiac po vysadeni antikoncepcie zo zdravotnych dovodov, nehoda sa stala pocas plodnych dni..test vysiel pozitivny po 12 dnoch od mozneho oplodnenia..nie je to prilis skoro??? menzes by som mala dostat v priebehu tyzdna..hmm, a picha ma v podbrusku, obcas su tie bolesti ako pri menzese, bolia ma krize, chodim fuurt cikat a prsia mam tiez akoby spuchnute..????? dakujeem

emilly821
26. sep 2009

katika 😀 ten vtip nema chybuuuu 😀 😀 😀

katika82
26. sep 2009

mici no test už 12 dní po oplodnení ukazuje v pohode výsledok. ale kedže si zjedla tú tabletku ona obsahuje hormony a tie mohli test ovplyvniť ale mohlo sa stať aj to že tabletka nezabrala.

uvidíš či mrcha príde ak nie tak asi tá nehoda za pár mesiacov bude mať meno.

ahoj emily - inak tie pocity čo si písala mávam aj ja pripadám si ako malý sloník a to nemám ani nejaké veľké bruško

monika131
27. sep 2009

ahojte maminky....

tak ja vám už píšem z pohodlia domova, zajtra idem na EKG, a chcem ísť popozerať ešte nejaké veci pre drobčeka, a hlavne postieľku, lebo tú ešte nemáme kúpenú.

Včera som mala pracovný deň, takže som net ani nezapínala. Ale popísali ste tu toho riadne.

smajli...no ja som mu už e-mail napísala a teraz čakám, či mi odpíše. Potom ti dám vedieť.

mici...ešte chvíľu počkaj, či dostaneš mrchu, tak ako píše katika, môžeš mať pobláznené hormóniky.

luka, klauduška....ako sa máte? 🙂

luka04
27. sep 2009

ahoj moni...ja oddychujem s muzickom, robila som kakovy kolacik, pijeme kavicku a maskrtime 😀 vcera some boli dlho na oslave u svokrovcov....

monika131
27. sep 2009

smajli...Dosedla mi odpovedal, mám za ním ísť 30.9. to je streda o 12.00 na prietoky. Takže kam mám za ním vlasnte ísť? Ďakujem za radu. 🙂

luka....ahooooj, takže oddychujete ako sa patrí, ja tiež vegetím na gaučíku pri manželínovi, ten mi tu pochrapkáva. Ale o chvíľu ideme do mesta, ideme podať Loto, možno budeme mať šťastie a ideme na kávičku a koláčik do cukrárne. 🙂

No idem sa nachystať, zajtra sa ozvem. papa 🙂

emilly821
27. sep 2009

ahoj maminky 🙂 tak ja som bola vcera u ocneho, ci nemusim ist na ten cisarsky... skontroloval mi ocne pozadie aj rohovku...a teda okrem toho, ze mam vyssie dioptrie mam vsetko v poriadku, takze cisarsky nemusi byt 🙂 povedal mi, ze riziko, ktore pre mna vyplyva z prirodzeneho porodu je omnoho mensie ako rizika spojene s cs. tak som si vydychla, aj ked na druhej strane, ked pridu porodne bolesti, neviem ci este nebudem lutovat ten cs 😀
a vcera som zistila, ze u mna je uz s varenim a podobnymi cinnostami koniec 😝 esteze ku mne prisla mamina, aby mi pomahala, lebo ja uz som docista na nic 😖 uz len sediet s vylozenymi nohami, popripade sa trochu prejst, lebo mna uz neuveritelne bolia krize a panva ked chodim...uz viem ako sa budem citit v osemdesiatke 😀 😎 a to som ani nejak vela nepribrala, len vsetko je v brusku (odzadu vobec nie je vidno, ze som tehotna) a to ma hrozne taha, lebo je fakt velke, take dlhe dopredu 😝

emilly821
27. sep 2009

monika... tak tfuj tfuj tfuj, aby sa nieco na tom lote zadarilo 🙂

emilly821
27. sep 2009

luka ten kakaovy kolacik by som si dala, mnaaaaaam... neposles kusok do egypta? 😀

katika82
27. sep 2009

ahojte maminy,

no tak ja som bola dnes na túre na chopku s kamoškou ale na chopok som už veru nevyšla nevládala som veru. tak len pod chopok potom sme zišli na chatu a dali si parené buchty.

ale poviem vám si si myslela že ten chopok zvládnem ale veru už ani nie. fakt ma to riadne vyčerpalo

luka04
27. sep 2009

emily..mozem ti poslat kusok, uviazem nejakemu postovemu holubkovi na krk 😉 ani sa ti necudujem, ze uz nevladzes, aj na mna to uz lezie...teraz sme sa s drahym vyvalovali v postielke, pozerali telku, on samozrejme zaspinkal a ja som nemohla, lebo ma tak bolia krize, ale uplne dolu vzadu....ani nie hore ako su ladviny, ale este nizsie, da sa povedat, ze zadok...ani na boku, ani na chrbte.. 🙄 ja uz neviem ako mam lezavat...

kati...tak ty si este takto turujes, ja uz si 2x rozmyslim moje aktivity, lebo doma mam velke oci a vonku ma to rychlo prejde...proste nevladzem uz ......

klauduska
27. sep 2009

Ahojte babulky!!!
Ale ste toho popismenkovali... 😅 Ale aspon som mala co citat...vidim,ze ste mali pekne programy...ze chopok,cukraren,loito..... 😉

My sme vcera boli v tych Mlynoch,manzel si kupil topanky a potom sme dokupili veci ako detsku kozmetiku,dudliky,hreben,....a mne veci do porodnice.....Inak,kupila som si v lekarni tie porodne vlozky,ani som presne nevdela ze kolko toho treba.....Vy ste si uz kupili?Kolko?A inak sa mi zdaju take malicke... 😕 a vecer sme sli na oslavu,kde sme boli do 22,00...A potom som zaspala ako babatko,spalo sa mi vyborne,iba raz som bola hore...No a dnes sme si s manzelinom vychutnali v postielke ranecko...po dlhom case,lebo nebol v robotke.... 😵 😵 😵 a dnes dalsie oslava synovcovych menin....

kati....nooo s tym sexikom...snazime sa normalne,ale akosi u mna ta chut nie je az taka ako ked som tehu nebola a tiez uz mame trosku problem s polohou...Ale inak ked Ta nic neboli atd. tak kludne mozete..... 😉

moni....na to loto budem drzat palce!!!My minuly tyzden opat nic.... 😠Tak uz mas aj termin na prietoky?Super,aspon napises ako to prebiehalo.... 😉

luka04
27. sep 2009

ahoj klaudy...ja som si kupila tych vloziek zatial 2 baliky...aj mne sa zdaju male...a tiez sme vcera boli na oslave do vecera...a dnes s muzickom lenosili 😅 😅

klauduska
28. sep 2009

Breee ranko tehulky moje!!!

luka....tak 2 baliky?Ja som si kupila 3,lebo som vobec betusila,ze kolko.... 😒 ved uvidime,mozno v porodnici budem mat nazvys a tak niekomu podarujem.... 😉

Tak aj Vy ste oslavovali?Bolo dobre?

luka04
28. sep 2009

ahoj...bolo fajn len som sa total prejedla 😖 teraz dojedam kolacik kakaovy co som vcera robila, juj sak stredu uvidime na poradni, kolko sme sa zvetsili 😀 😀 ty uz tusim len 3 dni v robotke.....

klauduska
28. sep 2009

luka...mnam,mnam,kakovy kolacik.....ja som sa tento vikend tiez dost napchavala.... 😝 Ledva som fucala..... 😀

veru,uz len 3 dni,ale Ti poviem,ze dnes to mam o drzku,koooopu roboty!!!Ale to tak asi byva,ze posledne dni je toho najviac..... 😒 Co uz....zajtra si ideme s kolegovcami posediet na pizzu,tak sa trosku odreagujeme....

A ty ides v stredu do poradne?Uz do tej nemocky k Matejkovi?Tak som zvedava co Ti povie.... 😉

luka04
28. sep 2009

nie este nie k nemu, naposledy k mojmu zenskemu....a po poradni mam zavolat Matejkovi a povie mi kedy mam prist...mozno uz piatok...alebo pondelok...aj ja som zvedava, lebo uz ide do tuheho, zajtra zacinam 36 tyzden 😕
uz to nejak doklepes 2 dni, a budes domkaaa....

smajli
28. sep 2009

ahojte:o) ... tak na mna uz niekedy pride aj nervozita... taka neprijemna... teraz ani neviem,kedy najblizsie mam ist do poradne,lebo mi doktor kazal dnes zavolat,aby sme sa dohodli...a on bol akurat na operacke...tak len nieco prehodil,ze mu mam napisat sms rodne cislo,ze sa pozrie na termin... ... a ja uz cely vikend som nedockava,ze kedy mam ist najblizsie a teraz ani neviem,ci sa mi ozve on,abo sa mam este ozvat ja... len ho nechcem otravovat...tak dnes mu uz volat nebudem...dufam,ze sa ale ozve on... lebo by som uz rada vedela,ze je stale vsetko ok a ze ci sa to nahodou nespusti skor... tak mam co robit,aby som na to nemyslela ... a cakala... no len jak byt trpezliva...tlacim hodinky ocami,nech uz moj drahy skonci dnes robotku,nech som uz aspon s nim... nech sa mozme rozpravat a nech ma ukludni...

smajli
28. sep 2009

a moni...za dosedlom sa ide takto... jak je ta prva nizka budova,taka vynovena...,nie ta stara,cez ktoru sa volakedy davno len prechadzalo...ale uz ta,kde je nemocnica... tak tam to pri vstupe vyzera uplne ako na recepcii v hotely.... tak tam vojdes... pojdes rovno a pred tebou bude taka ulicka a v nej napravo vytah...tak vytahom sa vyvezies na 3.poschodie,vystupis a pojdes do lava,tam uz budes vidiet napis na dverach,ze je tam ambulancia pre tehulky a poradne,je to uz chodba,z ktorej su aj dvere kam sa ide na porodne saly... rovno na oddelenie... tam ale uz nepojdes,lebo tu ambulanciu budes mat pred sebou...tam sestrickam ked vyjdu povies,ze si dohodnuta s Dosedlom na tu a tu hodinu a oni ti ho zavolaju...sestricky tam boli velmi mile... zatial kazda bola mila,ktoru som tam stretla... a mozno ta da sestricka rovno na prietoky na monitor do kabinky,lebo to sa robi najprv,doktor tam nemusi byt,15 minut si polezis v kabinke napojena cez brusko takymi pasmi na monitor,a budes pocut tlkot srdiecka babatka... ,potom ti sestricka povie,ze mas chviklu pockat vonku na chodbe a Dosedla uz za chvilku pride... vezme ta na ultrazvuk a potom na vysetrenie... tak to aspon bolo u mna... takze ta nizka nemocnicna budova,tretie poschodie vytahom a dolava... my sme to s muzikom nasli lahko :o)

berkovnik
28. sep 2009

ahojky tehule. som v 11t a čakam prve. trosku mam problemy, lezim uz treti tyzden doma, ale velmi sa tesim. je super ze je taka tema kde sa clovek moze dost veci dozvediet, o tehu, priebehu a tak. chcem sa spytat mala niektora problem s krvacanim? bude babo v poriadku? dakujem za odpovede... 😉

luka04
28. sep 2009

ahoj berkovnik...no ja konkretne som si krvacania a spinenia uzila az az... 😒 2x som s tym lezala v nemocnici...brala lieky na udrzanie tehu, proti krvacaniu a do 5 mesiaca skoro stale lezala....musis pozitivne mysliet, verit, ze vsetko dobre dopadne!!! a mat klud a ziadny stres... pozri na mna, kam sme to dotiahli 😅 😅 dufam, ze pride na rad len uspesny koniec 😉 😉

allinka79
28. sep 2009

berkovnik, uzila som si aj ja dve PN so spinenim a sups ho... som v tretom trimestri a mala je akcna az-az.... 🙂 hlavne lez, oddychuj a bude to ok, uvidis...

luka04
28. sep 2009

kati, moni...kde sme?? pozrime ich,odkedy su na materskej, nemaju uz ani na nas cas 😅 😅

monika131
28. sep 2009

ahojte maminky....

tak ja už doma vegetím.
Dnes som bola na EKG - všetko je dobré, srdiečko mi bije ako má.

Smajli...ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie 🙂 V stredu napíšem, či som to našla bez problémov.
juj, tak ty už si v očakávaní, držím palčeky.

luka...no, nie že by som nemala čas, ale poviem ti pravdu, že sa mi veľmi nechce zapínať PC. Som šťastná, že do neho nemusím pozerať, ale budem sa snažiť každý večer ho zapnúť, prečítať čo nové a napísať.
Takže ty si už 36tt, to už máš za pár dní, ja zajtra začínam 33tt, ale tiež sa už sem tam prichytím pri tom, že rozmýšľam nad tým, ako to bude, aký bude pôrod.
Ale ešte musím veľa vecí nakúpiť, poprať, požehliť, takže nech drobček ešte chvíľočku v brušku vydrží.

klauduška....ty si posledné dni v práci, dúfam, že ti to rýchlo zbehne. 🙂

katika82
28. sep 2009

no ahojte lásky

júúúj no ja som sa až teraz zastavila a dostala k PC. maľovali sme tú detskú a trvalo to trošku dlhšie lebo sme to museli najskôr penetrovať pretože predtým tam bolo vápno tak ešte zajtra to musíme druhý krát ešte.

rozhodla som sa nakoniec pre dve farby oranžovú a zelenú. júúj už ked mam bude všetko čo má byť bude to super.

zajtra večer musím ísť ešte do jasnej ešte chce šéf niečo v stredu somnou. vo štvrtok ideme do poradne tak som zvedavá čo sa nové dozvieme.

inak poviem vám hýbem sa čím dalej tým horšie, bolia ma klby bedrové, celé kríže, bruško tuším že sa mi ide teraz akosi natiahnuť ešte.

luka no poviem ti že teraz ked osm doma tak neviem čo skôr, musím poprať všetky vecičky, rátala som akurát plienočky dnes tie obyčajné tak ich mám 44.nejaké chcem ešte objednať z netu.
takže tak moja fakt neviem ako to postíham všetko.

akurát som sa tak najedla že sa nevládzem ani od stola postaviť. robila som zemiačky na koliesko pečené v rúre s acidkom no a akosi som to prehnala ale taká som bola hladná. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre