Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

surviver
20. máj 2009

jahody tak to mas super 😉 aj moja mamina ked bola tehu so mnou,tak skoro vobec na nej nebolo vidno ,ze je tehu,a aj ludia z jej okolia vraveli,ze ake to bude dieta,ked ma take male brusko...a mala som 52cm a 3650g,takze to babo si asi vezme co potrebuje a nie je nutne byt nejako zvacsena 😉

niki11
20. máj 2009

Baby, tak som spat. Mne asi nie je sudene aby ma ten doktor pozrel. Bola tam len sestricka, ta mi vzala krv a ze este by bolo skoro nieco pozerat. V piatok budu vysledky z krvi, tak si mam zavolat. Na ultrazvuk idem 3.juna. Tak ja neviem, co z tej krvi zistia. Dalo by sa napriklad zistit mimomaternicove z vysky toho HcG ci co to je?

jahody11
20. máj 2009

na mimomaternicove asi nie ale to by si mala dost velke bolesti... a ono sa este len uhniezduje, mne robil utz v 8tt a hovoril ze sa pekne uhniezduje...

niki11
20. máj 2009

A nemalo by sa uhniezdovat tak nejako uz 5-14 dni od oplodnenia?

jahody11
20. máj 2009

tak to neviem... a co sa vlastne tak bojis? uz sa ti to stalo?

niki11
20. máj 2009

Nie, tehotna som prvy-krat a mozno preto som nejaka vystrasena zo vsetkeho a najma ma vylakalo to krvacanie. Niekto hovori ze je to normalne, niekto kto o babo prisiel zase ze netreba podcenovat ziadne krvacanie... Ale dobre, uz sa posnazim nestresovat a mysliet pozitivne!

luci21
20. máj 2009

Ahoj niki, ja som v piatok začala slabo krvácať, bol to len taký ružový výtok ale išla som k dokimu, potom to už bolo len slabo hnedé. Prvý raz som bola u dokiho v utorok vtedy mi robil sono ale tiež ešte nebolo nič vidno len že to nie je mimomaternicové. Po tomto krvácaní si ma chcel nechcať v nemocke ale ja mám doma bábo tak som ho ukecala, tak teraz ležím doma, beriem Duphaston, kanavit a magnézium a že treba len čakať, už nešpiním ale sa hrozne bojím ako to dopadne, na kontrolu idem 27.5. tak dúfam že mimi bude živé 😔

niki11
20. máj 2009

Ahoj Luci, a ako dlho Ti to trvalo, to krvacanie? Slo to nejako samo od seba? Ja som to mala vzdy len (prepacte za detajly) na toalet. papieri po malej... Asi 4x jeden vecer a rano hnede (asi zvysok z noci) a odvtedy nic. To iste sa mi inak stalo este pred asi dvoma tyzdnami, ale to som pripisala tomu, ze sa asi uhniezdovalo.

jahody11
20. máj 2009

aj ja som na zaciatku (v 8tt.) slabo krvacala, v nemocnici som nebola ale nechali ma na PN-ke do konca 3-tieho mesiaca a brala som tiez duphaston a magne B6.

luci21
20. máj 2009

Hej aj ja som to mala len na papieri, prvý krát to bolo ružové a potom na večer už len do hneda ale stále len na papieri. Trvalo to v ten deˇteda v piatok a potom ešte trošičku v nedelu. Od vtedy chodím stále so strachom a wc-ko 😔

niki11
20. máj 2009

Luci, presne aj ja mam stres z toho ist na wcko, ze co ak zase tam tu krv uvidim. No ja neviem, vy ste na to brali lieciky, prip. PN a preco to tuna beru tak na lahku vahu a nedopraju mi to vysetrenie, fakt neviem ☹ Uz to necham tak a ak by sa to nahodou zopakovalo tak sa nasilim vtlacim doktorovi ci bude chciet alebo nie. Ale verim, ze sa to uz nezopakuje.

emilly821
20. máj 2009

ahojte dievcata 🙂 ja som sa prave vratila z plaze,ale do vody som sa neodvazila, zdala sa mi este hrozne studena 😒 tak preistotu som len lehnila na lehatku a potichu zavidela kupajucemu sa manzelovi 😝 a vidim, ze tu mame nove prirastky do "rodiny". tak vitajte nove tehulky 😉
...surviver aj moja maminka ked bola so mnou tehotna tak mala male brusko (pribrala len 6kg),isla rodit 56-kilova 😝 😝 😝 co mne teda urcite nehrozi, ja ho uz mam aj teraz dost vypucene. tak ratam, ze do oktobra zo mna bude pekny sudok 😀 😀 😀 ale nech, nejako sa do porodnice dogulam 😎, hlavne aby bolo moje mimko zdrave a vsetko dobre dopadlo.
...smajli to uz bude isto ono, uz sa zacina ozyvat tvoje malicke z bruska, ze "maminka tu soooom...." 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aj ja uz mam par dni take naznaky, ze asi to mozno uz bude ono 😵

luci21
20. máj 2009

niki: Ja som toto mala aj pri prvej dcére, začala som krvácať v 16 tt ale to bolo normálbne krvácanie, to som ležala v nemocke že sa mi začala odlučovať placenta vtedy.
Ale teraz ani doki nevie ešte povedať čo to je. Na rovinu mi povedal že aj keby som mala zjesť kilo toho Duphastonu čo beriem ak to bábo má odísť tak odíde 😔 ale možno to bolo z toho uhniezdovania, nevie ani on, toho 27.5. budeme múdrejší. Hlavne aj ty teraz vela oddychuj a od vtedy si to nemala už?

emilly821
20. máj 2009

niki, luci... drzim vam palce, aby to vase mimka zvladli a boli v poriadku. viem, ze je asi tazke sa teraz z toho nestresovat, ale treba mysliet pozitivne a hlavne vela odpocivat. dufam, ze vsetko dobre dopadne 🙂

niki11
20. máj 2009

Vdaka Emily 🙂 Luci, ja som to mala zrejme pocas toho zahniezdovania asi pred 2 tyzdnami, ale to len jeden vecer, no a teraz v piatok vecer a rano v sobotu. Odvtedy nastastie nic. Tak si drzkajme palce nech sa to uz nevrati a nech sme vsetky tehulky v poriadku!

weronikla
20. máj 2009

Drzim palce, baby, hlavne vela oddychujte a vyvalujte sa, nech je vsetko ok... 🙂 A myslite na pozitivne veci, sila myslienok vie niekedy velmi prekvapit.

surviver
20. máj 2009

Emilly dakujem za privitanie 🙂 a uprimne Ti zavidim to teplucko pri mori,Egypt je moja srdcovka ,za posledne 3 roky sme tam boli 5 krat,tento rok musime dovcu vynechat,ale sme stastni,ze ju odriekneme,koli niecomu/niekomu/ po com sme uz dlho tuzili 🙂 Ale verim,ze ak bude vsetko ok,tak mozno o rok ci dva sa tam opat pojdeme vyhriat 😉 Takze uzivaj teplo a tu pohodu....

Niki drzim palce,o tom Duphastone som aj ja pocula,ze ho davaju ak su nejake obavy ☹,,,ale treba verit,ze ak uz nekrvacas tak to bude dobre,snaz sa na to nemysliet,ale myslim ,ze PN by Ti urcite prospela,tak ak sa Ti da,tak sa daj radsej vypisat na PN...lebo klud je tiez velmi potrebny hlavne v zaciatkoch

smajli
20. máj 2009

aj ja vam drzim palce luci a niki,nech je vsetko ok a nech sa to uz nevrati. Niki,ked chodis do prace,tak oddychuj kolko sa da. tiez by som bola nervozna,ale verme,ze je vsetko ako ma byt a ze u kazdej tehulky sa vsetko prejavuje inac, drzim palce 🙂

smajli
20. máj 2009

presne tak niki,kludne sa daj vypisat hoc aj od obvodaka akoze mas chripku, na 2 tyzdne ta iste vypise.... skus to :o)

bubinkaaa
20. máj 2009

- - - - - - - - - - - - Ahojte dievcata🙂- - - - - ...chcem sa s Vami poradit. S priatelom sa snazime o babatko uz cca 3roky, ale asi rok sledujem vsetko, ovulaciu pocitam ako magor. Mam 25-dnove cykly, takze vzdy sme to skusali 12-13 den.....no nezadarilo sa nam vobec.Posledny mesiac som vsak bola na folikulometrii, teda tento menstr.cyklus, a predstavte si 13 den cyklu bol folikul 21 mm velky, a o 2 dni, teda na 15 DC uz bol prasknuty na sono...lekar mi nepovedal nic, tak sme sa teda 12, ani ten 13DC nesnazili, az potom ked uz som vedela, ze ano praskol, tak sme sa v ten 15 DC milovali.Dnes som si vsak robila test, a vysiel negativ.Myslim si vsak ze bol robeny az prilis skoro, kedze poslednu menstruaciu som mala 1.5, a po 25 dnoch ju teda dostanem 25.5.....cize som dnes 20 DC.....avsak casto chodim mocit, okrem toho beriem este Parlodel na vysoky prolaktin,tak neviem ci to mi je stale z neho tak zle alebo som fakt tehu ...inak mam od ovulacky tiez stale pocit ako pri menstruacii, ale zapal to nie je.......tak neviem.Myslite, zeby sa mohlo konecne podarit tento mesiac??a co kedy si mam spravit dalsi test??nechcem cakat ale az do 25.5.......chcem vediet uz predtym ci nie som tehulka.....poradte!
Díkes

luci21
20. máj 2009

Dakujeme baby moc, niki držím palčeky 😉

smajli
20. máj 2009

hmm bubinkaa ..trpezlivost je v tomto najlepsou radou aj ked by som sa citila uplne rovnako,ale cas neurychlime... ,robila si si test rano? z ranneho mocu? aj ked na testoch je pisane,ze sa mozu robit kedykolvek,tak aj tak je hcg rano najsilnejsie a na teste sa ti to rano ukaze najskorsie...,mozes tam mat aj taky slaby tienik druhej ciarky,ze si budes pripadat,ze si ho namyslas...mne sa to tak stalo...
ostava ti len verit a pockat... ked si netrpezliva,tak si kludne rob test aj zajtra rano... ale neznekludnuj sa,ked tam nic neuvidis... priroda je silna a nie vzdy ukaze hned,co skryva..., a dnes je uz vecer 20.5. ... zachvilu bude 25.5. ...cas plynie... tak ti drzim palce,velmi ... ,iba trpezlivost a to ze budes verit ti to cakanie ulahci...
tak vela sil 🙂 a hlavu hore... ked som ja velmi velmi tuzila po babu a mala rozne problemy,co mi nedovolovali sa snazit... tak mi jedna kamaratka povedala peknu vetu... ze ten spravny cas pride,len nie je na nas,aby sme ho ovplyvnili,ze kedy to bude,to ale neznamena,ze nepride,aelbo ze by sme mali byt preto smutne... pride to... a bez toho cakania to asi nejde... lebo ked uz raz chceme..tak to cakame a hotovo:o)) tak vela sil a drzim palce 🙂

surviver
20. máj 2009

bubinkaaa,tak v krvi by Ti HCG zistili uz 1 az 2 dni pred prichodom mrchy 😉 ,,,ale ked ste uz tolko cakali tak tych par dni este vydrz...viem o com hovorim,my sme sa snazili 3 apol roka ☹
Ver ,ze tehu si,ale prilis sa nestresuj a hlavne vela oddychuj a snad sa dockate maleho zazraku 😉

katika82
20. máj 2009

ahojte maminy,
som tu len na skok ale chcem privítať novú tehulku to je super že nás tu pribúda

niki - neboj to krvácanie ak prešlo tak je dobre, ak by sa vrátilo môžeš kedykoľvek ísť na pohotovosť a tam ťa už nikto neodmietne, povieš že vieš že si tehu a že zrazu si začala krvácať a že sa bojíš to je normálne tak ťa vyšetria na pohotovosti a máš to najistejšie

jahody- no aj ja mám pocit že my to pomalšie páli a akosi zabúdam, ja som pred tehu si dávala na skúšky ked som sa učila gynko stym a ten mi pomáhal ale teraz ho nechcem jesť aby to drobcovi neuškodilo musím sa nejako premôcť na učenie nič iné mi nezostáva.

bublinka - naozaj musíš len počkať čím viac sa sústredíš na mimi tým je to ťažšie my sme sa tiež dlho snažili a ked som povedala dosť sledovaniu a ostatnému tak sa podarilo. Teraz musíš len počkať čo sa bude diať neboj hlavne nebuť nervozna lebo to iba ubližuje drobcovi ak si naozaj tehu čo ti zo srdiečka prajeme

tak vám prajem pekný večer zajtra sa ozvem tak pa pa

niki11
20. máj 2009

Ahojky maminky! Ste velmi zlate ze na mna takto myslte, velmi to pomaha! Nastastie budem mat teraz 2 tyzdne dovolenku, tak to prichadza uplne vhod 🙂
Bubinka, dievcata maju pravdu, aj ked je teraz test negativny, tehu mozes byt. Mne este asi 5 dni pred vynechanim mrchy test ukazoval negativny, tak som si povedala, teda aj s podporou "kolegyn" z konika, ze uz to vydrzim, a testla som az den po mrche a boli tam //
Mamicky studentky myslim na vas, nech vam to dobre pali a vsetkym zelam dobru nocku!!!

jahody11
21. máj 2009

Dobre rano babenky 🙂 vyspinkane? Ja som spala ako zarezana ale este by som si polezkala, dnes hlasia najteplejsi den, a ja sa v praci asi uskarim ☹ uz nech je vecer, ze si dam sprchu a zalahnem s drahym do postielky 😀 😀

monika000
21. máj 2009

ja som tirz musela cakat ale vsetko dopadlo ok a uz som v piatom mesiaci drzim ti palce

surviver
21. máj 2009

pekne slnecne ranko vsetkym 🙂

jahody nech Ti to rychlo ubieha a splni sa Ti co si zelas 🙂 ale ,ked obcas nakuknes na konika, cas Ti ubehne rychlejsie 😉

jahody11
21. máj 2009

Tak ja som na nete cely den 🙂 dost vyhoda mojej prace, som uz priam zavisla...

monika131
21. máj 2009

Ahojte baby.
Včera som sa hrozne zľakla, keď mi zavolala sestrička a povedala mi, že mám zlé výsledky, nech si prídem pre recept na lieky.
V prvom momente ma napadlo, že niečo vyšlo z krvy - robili mi Davnov syndróm. Celá ustrašená som dobehla k doktorkovi, a ten mi oznámil, že zlé výsledky mám zo steru - vraj mi tam vybehli kvasinky.
Dal mi jednorázovú dávku krému, malo by sa to ukľudniť.
Má niektrorá z Vás podobný problém?
Zabudla som sa ho opýtať, či môžem používať Rosalgin - lebo ma to dosť svrbí, ale asi môžem. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre