Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
26. aug 2009

blondy...tak ti srdecne gratulujem!!!Ked Ti vyslo tolko pozitivnych testikov.... 😉

Tie priznaky su u kazdej ine,neboj,treba mysliet pozitivne a verit,ze je vsetko OK!To by uz mohlo byt nieco vidiet... 😉 drzim palceky a daj nam potom vediet!!! 😉

smajli...ahoj...No pekne,ze uz ides na matersku....Krati sa Ti to riadne....Len sa pekne drzkaj.... 😉

luka04
26. aug 2009

klaudy...moj doki neni porodnik, chodim do toho sukrmoneho centra ku Gilanovi...ale porodnik ma ambulanciu v nemocnici priamo, takze na poradne budem chodit do nemocky k nemu...neviem pokedy budem chodit este mojmu, ale asi kym ma neda na MD, ved som stale na PN...ja som zvedava na moj datum MD 😀 ale ked som to ratala podla teba ako dali tebe, tak by som mala ist 17.9..

smajli, aj mna tak pichne sem tam velmi bolestivo, az sa zohnem...ale to nejak skoro, ze by aj u mna uz boli symptomi porodu? 😕 alebo picha v boku...alebo krize bolia..stale daco..som jak slonik, muz sa smeje, vcera som ho chcela zo srandy capnut v posteli a nedociahla som na neho 😀 mali ste vidiet ten rehot jeho...ked ma vidi, ze sa snazim postavit z postielky, tak mi radsej pomoze...lebo ked lezim, ozaj citim tie krize bolavo...

inak klaudy, budu sa tie terminy skracovat, urcite..ja som zvedava co mi zajtra povedia, obaja, kedy ma zas prist.ale mojmu zenskemu predpokladam ze pojdem buduce naposledy, ukonci mi PN a da MD...myslim okrem zajtrasej poradne...

ozaj baby, chcela som sa spytat, ako je to s tou prehliadkou u zubara ked je zena tehu?? mna niektori strasia, ze som mala ist...ze to sa musi..ja som bola normalne v januari, cize celorocnu mam..ale vraj musim aj teraz..neviete??????

katika82
26. aug 2009

no ahojte maminy,

klaudy som rada že je všetko oki, a už máš aj termín materskej.

my stále pracujeme na detskej už sme chceli búrať tie dvere ale segra tam ma ešte nejaké veci,tak stále niečo robíme okolo toho.
ja som včera poprala nejaké vecičky júúj ešte košieľky odomna tie také zo zadu na šnurovanie také krásne sú. aspon nemusím už fakt nič kupovať.a včera som bola ešte pri strynej ona mala tiež ešte po svojich chalanoch poodkladané veci tam tam tiež kopec košieľok dupačiek. no na doma to drobcovi veru stačí a na vonku na dedine no a k lekárke a tak máme nové pokupené.

ja chcem ísť ešte do toho poľska tak nejak ku koncu septembra dokupiť vaničku,falašky,deky a také ostatné veci.
iné nám už ani nič netreba.

ja mám poradňu až 2.9 tak uvidím čo mi povie.

zajtra už do práce juj ale sa mi vôbec nechce tak som si zvykla domka na svoj režim. no už nech som doma tak mi bude dooobre. 😀

no a dnes idem maľovať.máme takú starú truhlu drevenú a kupila som takú krásnu oranžovú farbu tak to ideme namaľovať a na to také kvietky biele pokreslím

luka a ty ako mojko už je trošku lepšie či ani nie.dúfam že si sa trošku vystrábila

luka04
26. aug 2009

ahoj kati..je to lepsie, jasne 😉 sice mam hlas ako chlap, ale aspom mi neni zle uz 😀 hej domka ti bude fajn, budes patrit medzi nas konecne ...potom pofot izbicku, alebo tu truhlicku aspom ...

katika82
26. aug 2009

noo dobre potom pofotím izba ešte nieje ale ked bude tak odfotím.

inak tá súprava do postielky je úžasná už som ju aj oprala ešte ožehliť a môžem ju odložiť aby sa nachystala do postielky

luka som rada že ti už je lepšie.

blondy12
26. aug 2009

Klauduska dakujem, no uvidime co mi zajtra povie doktor, ci nieco uvidi....no vidim babenky, ze vy ste pomaly na konci...mna caka este dlhsia cesta k uspesnemu koncu....tak som zvedava ci doktor nieco uz zajtra uvidi, ak nie tak som objednana o tyzden

klauduska
26. aug 2009

luka...jaaaj,jasne,uz si spominam,ze sme sa bavili o tom Gilanovi...nejak mi to vypadlo.....No,vyratat si ten termin mozes tak,ze si vezmes termin porodu podla menzesu a das si tusim u Teba 8 tyzdnov dozadu....To by mal byt termin nastupu MD.6 tyzdnov mam ja,lebo nemam ziadne problemy....
Ja som na prehliadke u zubara bola v nejakom 19tt,mas na to narok,povinne to nie je.A potom pojdem este normalne na prehliadku,tak ako zvycajne kazdy rok,nejak v decembri...

kati...tak vy takto majstrujete?Len pekne pomaly a potom sme zvedave na fotecky.... 😉 A tu supravu si normalne supla do pracky?Uz som aj nad tym premyslala,len dufam,ze to nepusti nejak farbu,lebo by ma slahlo!!!

ja som vcera lovila na nete tie odsavacky a vobec sa neviem rozhodnut.... 😒

luka04
26. aug 2009

ja na supravicku cakam stale..nechodi a nechodi..aj kocik... 😕 ja som rozmyslala nad vysielackami, ale ja neviem ci mi to treba, ved som v nasom ,,hornom bytiku,, stale zavreta...ci by som to vyuzila..a mala ma postielku nachystanu pri nas v spalni...ked mi pride sada, hodim ju napostielku a odfotim, konecny efekt aj ja 😀 akurat odisla kamoska, za 3 tyzdne ma rodit...ona vysmiata a ja bleda jak stena 😅 inak dnes rodi dalsia kamoska, som nervozna aj za nu...museli jej vyvolavat..cakam kedy to priiiiiiiiiide 😨 😨 😨

jahody11
26. aug 2009

Tak po vcerajsej kontrole mam nastup do nemocnice 4.9. ak teda dovtedy neporodim 😀 ale asi nie, termin v knizke mam 28.8. ale asi to bude o tyzden neskor, tak uvidime.. zacinam mat aj strach, hlavne neviem co mozem papat ked budem kojit... 😅

lydia22
26. aug 2009

Ahoj jahody uz som na teba myslela ci uz nie si mamina.4.9 sa mi zda daleko hadam sa mala dovtedy prihlasi aj sama.ja plne kojim takze nejem vela veci ale da sa hlavne nejem zeleninu na k,citrusy,prilis korenene,ale zas to nejak neprehanam!tak drzim palce a potom daj vediet.pa

monika131
26. aug 2009

ahojky maminky.....
tak ja som sa dostala k netu až teraz, ale predsa.
Na poradni všetko OK. Drobček leží otočený zadočkom dole, veselo kopká, srdiečko mu bije ako hodinky.
Váži presne 1125 g, doki povedal, že je to tak akurát.
Na ďalšiu poradňu idem 23.9., a nástup na materskú mám 12.10.
Dnes som dostala už aj prvý kufrík od dokiho. Je v ňom hrozne veľa rôznych letákov, káva Caro, vzorka prášku persil a aviváže silan a cumlík nuk od 0-6 mesiacov.

jahody - silno, silno, silno ti držím palčeky. 🙂

luka04
26. aug 2009

ahoj moni...to je fajn 😉 😉 😉 vsetko je ako ma byt...ja idem zajtra...obidvom doktorom..poobede sa ozvem ako sme dopadli...

katika82
27. aug 2009

dobré ránko babenky

no ja som už v práci ale som akási lenivá, ešte že dnes idem len dávať pozor na kolegynu ide už robiť sama.tak aspon to si trošku oddýchnem. večer idem zasa do nočnej k drahému.

jahody moje tak ti to ešte natiahli trošku.to budeš mať asi akurát ukončený 40tt nie??budeme na teba silno myslieť aby si to všetko zládla a mala ľahký pôrod.

klaudy ano normálne som to šmarila do práčky na 40 a nič sa tomu nestalo.

ten monitor som už skúšala je super.uvidíme ako to bude fungovať naživo.ale ked som bola pri nom blízko ja so segrou tak vôbec nespustil poplach až ked sme sa dali dalej.asi to snímalo aj náš dych.

no a tie vysielačky ja si ich chcem kupiť v poľsku tam sú lacnejšie a chcem ich hlavne kôly tomu že ked budem napr von v záhrade aby som drobca počula z detskej.

monika131
27. aug 2009

ahojky maminy.....

luka - držím palčeky u lekárov

klaudy - aj ja som už prala nejaké detské vecičky a tiež som to šupla na 40 do práčky ako katika, a nič, všetko je v pôvodnom stave

katika - tie vysielačky by som si chcela kúpiť aj ja, presne kvôly tomu ako píšeš, že keď budem vonku a drobček bude spinkať v izbičke a náhodou sa zobudí, aby som ho počula.
A kedy idete do toho Poľska?
A idete do Krosna, alebo do Targu?
My sa tiež chystáme, asi budúci víkend a chceli by sme ísť do Krosna.

katika82
27. aug 2009

ahoj moni,

no my do targu to máme bližšie, aj tam už mám obehnuté tie obchody čo potrebujem.takže už viem kde ísť presne. no a chcem ísť tak nejak koncom septembra potom ked už budem domka a už budeme mať dorobenú detskú aby som to mala kde dať. lebo teraz to mám porozťahované po celom dome u našich v obyvačke a tak.

ty ideš všetko pokúpiť žeee??

ja už len také ostatné veci ako vaničku,tie vysielačky,nejaké deky,odsávačku na mlieko,cumlíky,flaše,fusak,osušky,perinky do kočíka a ešte na prebaľovanie podložku nejakú. a uvidím čo mi svrkne do nosa ešte 😀

inak mne dala stryná ešte tie vankúše čo sme sa my do nich balili sú krásne také vyšívané ale mám akurát dilemu či tam dať normálny páperový vankúš alebo si dať ušiť taký protialergický už.

monika131
27. aug 2009

katika - no ja už nejaké veci mám, zdedila som ich po švagrinke.

Ja chcem ísť kúpiť kočiar, postieľku, hniezdo do postieľky, podložku do vaničky na kúpanie, odsávačku na mlieko a aj nejaké oblečenie.

No my to máme tak na rovnako, Targ aj to Krosno. Ale kamoška bola v Krosne a kúpila tam nádherný kočiarik. Tak som zvedavá. 🙂

A asi si daj ušiť protialergický vankúšik. Aj ja som to tak vyriešila.

klauduska
27. aug 2009

Ahojte babulky!!!

Tak ako sa dnes mate?Vy vegetite v robotke a nove kolegyne za VAs makaju....Ako Vam je fajn...Ja este makam na plne obratky.... 😒

luka....drzime palceky,aby dnes stretka s doktormi vysli dobre a mala Leuska bola pekne velka a zdravucka....! 😉

moni...tak to je super,ze je vsetko OK,a maly ma tolko kil?A merat ho nemeral?To ti normalnym sonom zistil?Mne bude robit sono na najblizsej poradni,t.j. toho 22.9.

kati,tak dnes tahas aj nocnu??? 😕

picolino
27. aug 2009

blondy,
som v inej teme MA, ale momentalne som opat stastna som tehu 🙂 , mja posledna MS bola tiez 18.07.2009, uz som bola aj u lekara, potvrdil mi tehu na ultrazvuku, teraz v piatok idem na sono - vitalita /to je kontrola srdiecka/
ake mas pocity, tazkosti????mne je obcas trosku zle...som rada, ze je tu niekto uplne rovnako tehu ako ja 🙂

picolino
27. aug 2009

..este k tomu tehu,mna tiez obcas pichne dole...prsia ma bolia coraz viac, ale zo zaciatku ma neboleli vobec...nechutenstvo som mala aj ja, ale uz sa to meni....dost mi chuti kysle a slane.... 🙂
som zvedava zajtra na sono...aj mam strach , aby bolo vsetko v poriadku..
inak babule ake ste mali priznaky na zaciatku...mna obcas aj pali zospodu, ale nie vzdy...mam obcas aj bolesti ako n kramy...teraz som ale v case ovulacie, moze to byt aj tym ????

monika131
27. aug 2009

klaudi - no mne bude tiež robiť veľký ultrazvuk na ďalšej poradni, ale teraz som ho poprosila, či by ho aspoň neodvážil a on že dobre. Meraž to nemeral, ale má presne 1125 g, čiže už cez kilo.
Aj ho pochválil, že pekne priberá, aj plodovej vody má dosť, a je otočený zadočkom dole, preto keď kope, tak kope do močovéh mechúra beťár jeden.
Ale on sa vraj ešte otočí. 🙂
A zas mi potvrdil, že to bude chlapček a pochválil aj meno

No ja ty si si vymenila fotečku - pekná. 🙂

inka28
27. aug 2009

monika a nevies nahodou kolko by malo babo vazit v 21 tt?

monika131
27. aug 2009

inka - malo by mať cca 16-18 cm a vážiť okolo 300g.
ináč tieto údaje nájdeš na www.tehotenskakalkulacka.sk 🙂

katika82
27. aug 2009

inka ja som mala v 24tt 792 g mal malý

moni no dajú sa v polsku krásne kúpiť ja som tiež a som spokojná vecičiek už mám tiež dosť zasa potom ked vyrastie dokupime niečo.

katika82
27. aug 2009

klaudy no veru dnes budem mať aj nočnú ale zaplatenú ju má len drahý 😀 ale ja sa aspon dobre vyspinkám v tej nadmorskej výške

monika131
27. aug 2009

no uvidíme, čo sa nám podarí nakúpiť
ale už som videla zopár kočiarov z poľska čo majú kamošky, a fakt super
🙂

inka28
27. aug 2009

monika dakujem prave som to vsetko prestudovala 🙂

monika131
27. aug 2009

nemáš za čo inka.
a už aj viete čo budete mať?
🙂

katika82
27. aug 2009

inka kukám v albume že ty aj štrikuješ??? juj no ja som tiež vedela voľakedy ale už akosi k tomu nemám vzťah ale krásne si uštrikovala

klauduska
27. aug 2009

juuj,babky,dnes Vas akosi nestiham....mam dost robotky,aj kolegynka prisla z dovolenky a nemame sa kedy ani poriadne porozpravat...... 😒 To ako zakon schvalnosti...ked som tu bola sama,tak som sa nudila.... 😠

inka...gratulujem a pozeram,ze mas riadny VIanocny termin!!!To bude darcek! 😉

moj maly mal v 25tt 670 g... 😉

monika131
27. aug 2009

klaudi - tak len pekne pracuj.

ja už o chvíľu odchádzam, idem ešte ku kaderníčke a potom domčov.

Tak pa zajtra 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre