Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
10. sep 2009

zabka - no na prvej poradni ťa čakajú základné vyšetrenia, prvý ultrazvuk kde uvidíš prvý krát svojho drobčeka už ako človiečika maličkého., vezmú ti krv a dajú tehu knižku.

lucka u lekárov to vždy tak býva ich zaujíma len to že z toho majú peniaze.
kým si nepostavíš hlavu a nepovieš čo si myslíš a čo chceš tak si robia čo chcú.

zabka1611
10. sep 2009

aha..a myslis ze, ak sa spytam na fotku drobceka ze by mi ju lekar vytlacil?? no ja dufam ze ano..chcela by som si ju odlozit 🙂 🙂

klauduska
10. sep 2009

zabka...v prvom rade Ti gratulujem!!!!

presne ako pisala katika....+ bezne ako vaha,velkost lonovej kosti (tusim),tlak....a ak ti ju doktor neda,tu fotku,treba si vypytat,aj ja som si ju musela vypytat... 😉

katika82
10. sep 2009

zabka mne ju dal hned lebo som chcela mať pri sebe manžela ale robiť mi vtedy ultrazvuk ešte zo spodu a povedal že vtedy nechce mať pri sebe nikoho tak nám vytlačil fotky.no a pri druhom ult.už bol aj manžel

zabka1611
10. sep 2009

kočky ďakujem...určite su foto budem pytať...chceme si založiť s priatelom albumik pre babätko a raz to bude krasna pamiatka na super časi 🙂 🙂

a tiež držkam palčeky, aby ste mali zvyšok tehotenstva bez problemov!! 😉

emilly821
10. sep 2009

ahojte maminky.
no smajli ja som sa ta akurat chystala pytat, kedze si priblizne v rovnakom tyzdni ako ja, ze ci ta neboli panva...lebo mna uz hrooozne, ale ani nie tak vzadu na zadku, ale skor ta cast vpredu, medzi nohami a az do stehien to vyzaruje niekedy.. ked sa mam obratit na posteli, tak vidim az hviezdicky 😖 a svokra mi povedala, ze urcite porodim skor ako mam termin, ze to je mala uz nizko a tlaci mi tam hlavickou. no tak som zvedava, kedy sa sofinka ukaze, ci to fakt bude skor 😎
a ohladne tych dioptrii a cisarskeho, mne o tom hovoril praveze ocny, ked som bola na kontrole, to som este ale nebola tehotna. ze mam v pripade tehotenstva ratat s cisarskym rezom. ja mam az 8 dioptrii, takze to uz je dost vela 😒 ale ked som sa pytala gynekologa, tak ten s tym nejak nevidel problem a aj iny ocny mal nazor, ze aj s vacsimi dioptriami zeny rodia prirodzene. takze asi ako vzdy - co lekar, to iny nazor. no a potom si mame vybrat 😝! ja len dufam, ze sa tomu cisarskemu vyhnem. urcite chcem radsej prirodzeny porod, aj ked ja uz mam teda z toho stresy riadne. teda chvilami 😝 😅

katika82
10. sep 2009

no baby ja som tak minule rozmýšlala že som už vlastne v 32tt že bože za 8 týždnov by som mala rodiť uf strašne rýchlo to uteká ved len nedávno som našla na teste // a už takto.ale zasa už čoskoro budeme držať tých našich anjeličkov v rukách.

emilly821
10. sep 2009

katika ja som akurat vcera nad tym tiez rozmyslala, ako to strasne rychlo utieklo, tiez mam pocit, ze tie dve // som nasla iba prednedavnom. my sme vcera kupili postielku a ked ju vidim postavenu v spalni, tak mi to zrazu pride take velmi realne, ze o par tyzdnov tu bude s nami novy clovek, nase zlaticko malinke. si ju viem uplne predstavit ako tam spinka 😵 😵 😵

emilly821
10. sep 2009

inak mozu sa strie urobit aj zo dna na den? 😝 lebo ja som na brusku nemala doteraz ziadne, iba na bokoch sa mi vahou bruska spravili a hore na stehnach. ale vcera pozeram a odspodu na brusku mam cisto hrozne, vyzeram jak spiderman 😝 😝 😝 a to tam fakt pred par dnami este neboli!

luka04
10. sep 2009

emily...aj ja mam....a to som sa natierala 2x denne od zaciatku...co uz, zmierila som sa s tym...uz sa nemozem dockat malinkej napriek vsetkemu 😀

klauduska
11. sep 2009

Cafte kocky!!!

Tak ako,vyspinkane?Ja som tuto noc celkom fajn spinkala,iba raz som bola na WC... 😵

monika131
11. sep 2009

no ahojky.......

klauduš...no ja som dnes spala ako zarezaná, dokonca som ani nebola na wc-ko.

Baby, ktorá z Vás pozerala včera Ordináciu? Toto bola hrozná časť, hlavne koniec, ja som normálne plakala. ☹

monika131
11. sep 2009

No včera sme nášmu drobcovi zasa zmenili meno. Manželíno na týždňovke tuho premýšľal a Markus mi nijako nepasuje, lebo že ho bude každý volať Marko, a že aj Mareka už dnes volajú Marko.
Tak sme sa rozhodli pre meno, ktoré sme mali v rezerve.
Kristián - no a dúfam, že to už bude definitívne 😀

katika82
11. sep 2009

dobré ránko

moni ja som kukala a tiež som zostala v šoku

ja som spala tak normálne dva krát na wc ale dnes som sa vybavila v noci a zobrala som si do postele na noc čo mám taký poťah na prestieranie postele cez leto pod tým spávam.a tak som si to našuchrala pomedzi nohy aby som si bruško netlačila.júúj to bola báseň tak spať 😀

aminka3
11. sep 2009

ahojte kočky,
chcela by som sa opýtať. asi som v 4 týždni tehotenstva, zatial je to len moj odhad, lebo k lekárke som objednaná na buduci týždeň. Tie príznaky už mám asi týždeň. je mi zle celý týždeň od žaludka a nemám na nič vobec chuť a dnes ráno som vyvrátila aj čistú vodu a teraz som zistila že mám aj slabé špinenie. čo by ste odporúčali, čo mám robiť? beriem kyselinu listovú, ale včera som si zabudla užiť tak som si dala, dnes ráno ale hneď potom som vracala, mám si užiť ďalšiu. vopred ďaklujem za radu

katika82
11. sep 2009

aminka kyselina listová neublíži ak jej zješ viac. z toho sa nepredávkuješ. akurát by som uvažovala nad tým špinením.?? to by nemalo byť

klauduska
11. sep 2009

juuj,babenky,pozerala som aj ja a veru som mala plnu postel vreckoviek,co som revala.... 😢 Manzel,ked prisiel domov sa pytal ci ma nadchu a ja ze nie,iba som pozerala Ordinaciu.... 😒
Smutne,ale co uz.....

aminka...ked spinis,radsej by som zavolala k dokymu a povedala co mam za problem ci netreba radsej prist.... 😉 Moze to byt aj v poriadku,ale aj nemusi.... 😒

aminka3
11. sep 2009

Ok. ďakujem vám za radu, len som rozmýšlala aj nad tým, že som už pár krát čítala aj o tom, že vtedy zvykne byť nejaké špinenie, keď mala prísť menštruácie. Kedže mne chodilo tak všelijak, tak možno to može byť aj z toho, alebo z toho že som trošička prechladnutá.

klauduska
11. sep 2009

aminka....ano,moze to byt,ale ako vravim...aj nemusi...radsej by som zasla k lekarovi,nech to posudi odbornym okom..... 😉

aminka3
11. sep 2009

okej, poslúchnem. 😅 a ešte raz ďakujem

luka04
11. sep 2009

ahojte.....

aj ja som pozerala a plakala jak male deco ☹ aj drahy bol nejaky mimo...co pozerava len sem tam popri mne...

aj mne sa dobre spalo...konecne..

monika131
11. sep 2009

aminka.... to čo píše klaudi je pravda, treba zájsť radšej za dokym, netreba to brať na ľahkú váhu, to špinenie, aby si si to potom nevyčítala.

no baby, a plakala som aj ja, a dosť.

klauduska
11. sep 2009

mam taky pocit,ze snad asi vsetky tehule co to pozerali tak plakali.... 😒

luka...vcera som bola u susedy a ona sa mi strasne ta Teba podoba..... 😕 ma chuda uz po termine a tak len cak a caka..... 😝

monika131
11. sep 2009

baby..... objavila som stránku www.najlacnejšieplienky.sk a sú tam super ceny na plienky. Môžete si to kuknúť, ak to už nepoznáte.

klauduska
11. sep 2009

moni...to je nejaky chybny link....daj este raz... 😉

monika131
11. sep 2009

http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky

no dúfam, že toto je už dobrá stránka

luka04
11. sep 2009

klaudy hej?? nemas jej foto?? to by som teda rada videla.. 🙂

inak, vcera som bola v tej novom zabavnom centre v Nitre, Mlyny....milion obchodov, 5 hodin sme tam chodili, lebo kamosky nakupovali...ja som polovicu casu presedela a strazila deti a psika 🙂 ale je tam jeden detsky uuuastny obchod, obrovsky...boze, vsetko co uz mam kupene som videla tam, tie postielky, baldachyny, pultiky, kociky, vecicky, doplnky....kupila som akurat digitalny teplomer...

klauduska
11. sep 2009

luka...hm,nemam....

este ma napadlo,ze si sa ty pytala,ze ci sa aj u nas nosi nieco,ked sa babo narodi....Tak v nasej rodinke nie,ale z manzelovej strany ano,vola sa to,ze medove sa nosi.....nieco ako becherovka,jagermajster ci ako sa to pise,a pod.... 😉

monika131
11. sep 2009

luka..... takže v Nitre už otvorili Mlyny? Mne o tom centre hovorila švagrinka, pokiaľ sa nemýlim, tak by to malo stáť na mieste, kde boli staré mlyny. Nie je to náhodou oproti Tescu?
No keď sa najbližšie dostanem na západ, tak viem kam mám ísť. 🙂

luka04
11. sep 2009

klaudy...u nas sa to vola radostnik 😀 a uviaze sa maslicka takej farby, ake je pohlavie...a je to hocijaka flasa alkoholu...

moni..hej predvcerom otvarali....a je to presne na mieste starych mlynov oproti Tesca.. no je to dobry zabijak casu, ked sa chce niekto motat 😀

poobede cakam delegaciu z prace, pridu vsetky kolegyne, dokonca aj s detmi...rychlo som robila nejaky dezertik a bola nakupit troska...este vydrhnut kupelku a prach utriet 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre