Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
11. sep 2009

luka - takže poobede ťa čaká veľká návšteva. Aspoň sa zabavíte.
Ja sa tiež teším na večer, lebo sa vracia ségra z dovolenky, z Turecka a manželíno s týždňovky. No proste super deň dneska. 🙂

monika131
11. sep 2009

No baby.....
Mne už končí pracovná doba, takže ja sa s vami lúčim. Ale cez víkendík sem nakuknem.
Čaká ma predlžený, lebo v pondelok mám dovolenku a utorok je voľno. Takže 4 dni voľna, super.

Tak zatiaľ papa 🙂

luka04
11. sep 2009

ahoj moniiiiiiiiiiiiiii 😉

katika82
11. sep 2009

no ja som sa konečne zastavila na chvíľku uf nevládzem už ani dýchať.

otvor vybúraný ale dalo nám to roboty. teraz sa mi zdá všetko také veľké ked z manželskej postele budem akurát vidieť na postielku cez dvere. je to super. zajtra to asi ocino s drahým ovakujú no a pomaličky to môžem začať maľovať tak ako chcem. no ešte je tam toho dosť na robotu.ale potom ten výsledok bude stáť za to

luka04
11. sep 2009

jaj kati, ja uz nechcem o prerabackach ani pocut 😖 taka som rada, ze to mame za sebou...ja uz len kukam na postielku tiez 😀 dnes som mala navstevny den, boli tu skoro vsetci z roboty...aj som utahana, z toho chystania a teraz umyvania riadov 🙄 potom pofot izbicku ked bude hotova a ukaz nam 😉

katika82
11. sep 2009

no luka ani mi nehovor. fakt mám dosť. a toho prachu. čím viac to umývaš tým viacej sa mi to zdalo špinavé.

jasné potom pofotím a dám do albumu ale to bude ešte chvíľu trvať

luka04
11. sep 2009

neva, pockame 😉

oliinka
12. sep 2009

ahoj baby je normálne že ma boli v podbrušku,dosť často.neviem ale včera som mala taku chuť na fazulovu polievku,možno ma aj nafukovalo tak som tu bolesť citila viac nie?a ešte som chcela mám výtok taký belavý,niekedy do žlta,je to zlé?na kontrolu idem až 22.9. na kontrolné sone lebo ked som bola v 6 tt tak bol vidieť iba tehotenský vačok ☹ ☹ ☹ tak mám strach

klauduska
12. sep 2009

Ahojte babulky!!!

Tak ako vikendujete?

kati...vidim,ze ty asi pracovne,si to ani predstavit neviem,ze by sme v tomto stadiu este prerabali a tak...Tak len pekne opatrne,netreba to prehanat.... 😉

luka....a ty si mala navstevu z robotky?Uz im bolo za Tebou smutno?My si planujeme vyrazit z robotky na konci septembra,ked budem odchadzat na pizzu...Aj ked s nimi budem dost casto v kontakte,ved to mam pod oknami,tak si robim srandu,ze im prinesiem maleho na strazenie a ja si vybavim co budem potrebovat.... 😀 😀 😀
Este som sa Teba chcela spytat na to pranie tej supravicky do postielky....Ten mantinel si tiez riadne dala do pracky?Ja len kvoli tomu,ze ma vypln,aby sa mi nahodou nepozmolkovala vo vnutri.....tak sa radsej pytam.... 😉

Manzelik je opat v robotke,dokonca isiel uz na 4,00 rano,lebo maju inventuru,ale musi odist skor,lebo dne sideme pozriet kamosku na svadbu vecer...a zajtra bude tiez od rana do vecera....tak opat gazdujem sama.....uz teraz mi je smutno..... ☹

Tak idem nieco poupratovat a potom pozehlit... 😉

smajli
12. sep 2009

olinka ... pobolievanie v podbrusku je uuuplne normalne,to mozes verit kazdej tehulke. a ten vytok... aj som ho mala a nic nenaznacoval,aj teraz sem tam mam... moze to mat rozne priciny a vo vacsine je to uplne bezne... vsetko tam dole sa prekrvuje...,urcite ti ale doktor spravi vyter a podla toho bude aj vediet,o co presne ide,tak mu to potom povedz :o) tak sa drzte:o)

smajli
12. sep 2009

ach dievcata... vcera som bola na poradni vecer o pol osmej...uz druhy krat v porodnici... vsetko je v najlepsom poriadku,to aby som vas nevystrasila,... lebo tak som zacala pisat...,ze ach jaj... ale co sa mi nepacilo na mne bolo to,ze som sa volajako sama vystrasila,ked som tam prisla,hoci s manzelinom,ale to prostredie vecer,ked sa uz vonku bola tma,na chodbach sero,doktor mal vizitu,tak sme chvilu cakali,ale to som ho kusok isla pozriet,ci nie je na chodbe nejaka sestricka... tak som sla dalej,kde su uz aj porodne saly... a nejako ma to vystrasilo... ten pohlad od otvorenych dveri...hoci miestnost bola prazdna... ale bola tam uz miestnost s napisom "prva doba porodna" a dnuka ppostele a polohovatelne kresla,fit lopta,rebriny... uz to vyzeralo tak skutocne,ze neviem preco ale ma to volajako vyplasilo... cela som bola nesvoja.. az ma to teraz mrzi... vsak tam nic take nebolo.... bolo tam tak ticho,akoby ziadne zeny teraz tam akurat nerodili... esteze nebolo pocut aj dajaky krik od bolesti... asi by som zutekala... ...
asi budem hrdinka,az jak to na mna pride,ked to uz bude prebiehat,tak uz si clovek veci kolo seba tak nevsima,ked to bude boliet... a uz to budem brat za normalnu prirodzenu vec... len ma to normalne az mrzi,ze ma to tam vcera tak vyplasilo...
musel to potom na mne aj doktor vidiet,lebo bol taky zlaty... vravel,ze on ma bude viest,bude mi hovorit,co mam ako robit,ze sa nemusim bat... a ze je za epiduralku,aj mi k nej nieco vysvetloval... ze je to prinos,aspon je zena za ten cas prvej doby porodnej zrelaxovana a on svoje pacientky chodi stale kontrolovat...
a tak...
no ... dufam,ze uz na dalsej poradni nebudem taka vyhukana...,ze uz to budem brat prirodzene... asi som vcera ani na to nemala nejako naladu a bola som uz vecer o osmej uz aj unavena... tak mozno preto...
aj nabuduce idem az tak vecer pozde... esteze so mnou chodi muzicek...
... ale nase poklady v brusku stoja za vsetko... tak pre nich urobime vsetko a vsetko vydrzime... :o))))
tak len som sa chcela zdoverit.. ... nech to este poviem aj vam okrem mojho muzika,lebo aj jemu som hovorila,ze juj,ako ma to vyplasilo...vsak to na mne aj videl,esteze tam bol so mnou... ale pri porode ho mat nebudem... dufam,ze tam budu ine tehulky a nie tak pusto ako vcera....
tak pekny vikend prajem :o)))

luka04
12. sep 2009

ahoj klaudy...no hej boli tu...cela tlupa..ja ich sem tam skocim pozriet ked som v meste, ale chceli vediet kde byvam, kam potom pridu pozriet babo 😀 veselo bolo....no ja som z tej supravicky prala len navliecky...baldachyn som vyzehlila a hniezdo som nezehlila, nejako to neslo...ale ako som to uviazala, je to dobre, netrba..ja som sa to bala oprat co ti poviem..keby sa s tym daco stalo, umrem..tak radsej nie...ved plachicka aj postelne pradlo su cistucke... tak vy idete na svadbu, bude ruka hore trosku 😀 aj ja som sama domka,drahy musel do prace... idem varit, bola som u svagriny na kave...dala mi tie jednorazove podlozky pod chorych co sa davaju, mala nove...pocula som ze, v Nitre to v porodnici pytaju.....inakm uz som si zacala nakupovat pomalicky, prvy balik plienok, vlhcene utierky, bola vyhodna cena za dvoj balenie pampers, kremik, sampon, tycinky do uska, lieh, olejcek, ten digit,teplomer...mozno je este skoro, ale jak som spominala, nebude sa dat vsetko v Oktobri financne, tAak postupne...a nebudem klamat, ze mi to robi obrovsku radost 😀 este ma caka zatah na lekaren..neska sa malinka stale mrvi a vystrca, viditelne sa vyduva, chrbatik citim skoro stale vonku..tak ju skrabkam.... 😀

smajli..moja...jak som to citala, tak sa viem vzit do tvojej koze..ja som podobny pocit chytila, ked som bola minule prvy krat za doktorom, porodnikom, v nemocke...a to som saly ani nevidela, ale uz mi to prislo take realne vsetko..ja stale neviem ako budem rodit, cakam ako sa vyjadri k operacii kostrce..neviem, na co sa mam pripravit, ci to bude normalne, alebo SC...ale to je pravda, ze uz ked to pride, budu tie pocity ine, zena to chce mat cim skor za sebou a neciti tak strach..99% zien co rodili mi to vravia...tak som vcera upokojovala aj kamosku, co ma za 12 dni termin....som zvedava, kto bude mna 😅

klauduska
12. sep 2009

luka...aha,tak diky moc,lebo aj ja som to bojim oprat,ved tolko peniazkov sme za to dali a este aby som to ponicila pranim skor,ako to zacnem pouzivat......by som si dobre nadavala!!!Tak to spravim rovnako.... 😉

smajli....ty uz mas pravo chytat taketo stavy,myslim,ze je to uplne prirodzene,nasa mysel a vsetko naokolo sa pripravuje na to ako to bude prebiehat...i ked si to vobec neviem predstavit,teda seba ako budem rodit,co to budu za bolesti a podobne....Ale je fajn,mat taketo lekara,ktory Ta upokoji,podla mna to velmi pomoze a nie ako niektori lekari alebo setsricky na Teba naziapu,ze co jajkas a podobne....Myslim,ze troschu strachu v nas je uplne prirodzene... 😉

Tak idem sa napapat,hodim tu supravicku do pracky a potom sup zehlit.... 😉 Zatim papa

katika82
13. sep 2009

dobré ránko babule,

no čo sa týka tej súpravičky tak ja som to všetko bachla do práčky na 40.aj hniezdo proste všetko a nič sta to mu nestalo. aj som to všetko žehlila aj hniezdo.

ja som už dnes v práci ale mám volnejšie, pobede chceme ísť na huby tak dúfam ženebude pršať.

luka04
13. sep 2009

ahoj katulik 😎 js som sa teda zle vyspala, ale aj napriek tomu mam dobru naladu...drahy spravil kavicku do postielky a ideme si uzivat dnik konecne spolu....lebo cely tyzden chodil neskoro vecer.ideme aj do mesta, do jedneho centra, chcem kupit take prutene kosiky co su vystlane latkou, na prebalovaci pultik, dam tam vecicky a kozmetiku ....a tak trosku sa poflakat, vyzera ze bude krasne 😀

katika82
13. sep 2009

luka tak super. no ja som sa celkom dobre vyspala iba raz som bola na wcku takže sa to dalo.

ja si musím skompletizovať ten zoznam aby som vedela čo pokúpiť v polsku ešte. neviem či kúpim takú vačšiu prebaľovaciu podložku aby mi to vyšlo na tú starú truhlicu. no ešte uvidím.

ten košík je super nápad asi kúpim taký nejaký v tom poľsku.
takže idete na nákupy to je super urobíte si pekný dníček. tu je zatiaľ zamračené ale dúfam že sa vyčasí chceme ísť na tie hubky tak hádam nebude pršať.

inak včera som bola pri sesternici ona čaká tak ako ja presne prišli z anglicka lebo jej manžel si ide robiť atestáciu teraz na rok v martine. no a to ja som asi štvrtina z nej. ona až nechápala že aké ja mám bruško sa smiaal že ja tam asi bábiku shu shu 😀 😀 že ona sa bojí aby tam nakoniec dve neboli.

ale jej dosť zostalo bruško po prvom jej totiž v 4 mesiaci bábo zomrelo v brušku prestalo mu byť srdiečko. no tak jej museli urobiť potrat a vlastne bruško jej vôbec nespadlo a do pol roka znova otehotnela tak asi preto jej tak bruško rástlo.

luka tak si užite pekný spoločný dníček.

luka04
13. sep 2009

no chuda sestranica ☹ urcite jej aj potom ostalo brusko...no vidis, aj my ti vravime, ze vyzeras velmi dobre na svoje tehotenske stadium 😅 😅 ja som asi taky stred..ani hrozne velka, ani mala... 😀 ja sa tiez porovnavam s kamoskou, ta ma rodit 25 Septembra..aka bola v mojom tyzdni...prave som objednala pre jej dorbca darcek k narodeniu...chodim na jednu stranku, kde robia oblcenie s potlacou, textom alebo menami...uz som viac veci z tade objednavala, aj pre mna tehotenske tricko, aj krsniatku satku s menom...tak som dala robit jej malemu mikinu s uskami, taku teplucku, a s menom na hrudi...zlatunke to je...
vy uz musite mat kolko hribov, ved len na hriby chodite...my uz sme aj minuli co sme mali zasobu z leta..jeden 5l.pohar...uz nemam nic 🙄

katika82
13. sep 2009

no teda to ste už riadne minuli. no len vieš my zbierame celej rodine. už sme nám domov,mamine ešte svokrovcom,tieto čo sme posledne zbierali sme maminej sestre. takže máme čo robiť kým celú rodinu zásobíme.

a na akú stránku chodíš??? ja som si dala pre seba jedno tričko na brušku mám napísané nechytať kopem a také dve stopy sú tam.dnes ho mám prvý krát na sebe 😀 tak všetci skúšajú či je to pravda

luka04
13. sep 2009

ja to objednavam cez www.bess.sk a ty mas to triko z kade???

nella27
13. sep 2009

ahojte kocky, chcela by som sa vas na nieco spytat, kedze vidim ze ste priblizne v rovnakom tyzdni ako ja. Stava sa mi ze sa mi male tak zvlastne v brusku vypucuje, raz na jednej strane inokedy na druhej. No ono to v podstate takto pocitujem uz dlhsie asi od kedy mam pohyby. ale vcera to bolo nejake caste aj 4 krat v priebehu dvoch hodin, tak som sa zlakla ci to nieje nahodou tvrdnutie bruska. pytala som sa na to aj maminy a ta mi povedala ze to nie, ze to sa skratka male tak natahuje. mate s tym niektora skusenesti, stava sa to aj vam?

katika82
13. sep 2009

luka tiež mám odtiaľto, kúpila som si tú sadu pre tehulky čo je triko aj s pásom tehu.

luka04
13. sep 2009

nella...jasnacka, mne to robi uz asi 3 tyzdne, uz su to neni kopance, ale skor vypucanie na jednom boku alebo na druhom...babam som to tu spominala, ze niekedy je to sice az troska bolave, ako sa vytlaci von s chrbatikom, ale strasne zlate...vtedy ju skrabkam 😀 aj dnes sa vytrca od rana, drahy ju sleduje a hladka...citit telicko..neboj sa toho, to je uplna normalka....

katika82
13. sep 2009

nellie ako hovorí luka, ja mávam to isté. niekedy si myslím že mi vytvára na brušku vysoké tatry, raz na jednej strane raz na druhej, potok kopanec do boku.
tí naší drobčekovia tam majú čím dalej tým menej miesta to bude asi tým. mne zasa minule tak sa sebou niekoľko krát kopal že som sa zľakla že sa pridusil pupočnou šnúrou. uplne také kopance uf to bolo.

aspon vieme že ich tam máme.

petra2505
13. sep 2009

Babule prosim vas je tu niektora z vas co je tehotna a nemala ziadne priznaky? Vobec ziadne okrem toho, ze meskal menzes a sem tam taku uplne zanedbatelnu bolest brucha ako uplne slaba svalivica (inak to neviem vysvetlit)

katika82
13. sep 2009

peti veľa báb je takých ktoré žiadne príznaky vôbec nemajú dokonca ja som mala spolužiačku ktorá mala do 5 mesiaca normálny menzes a ani len netušila že je tehu. vôbec nič jej nebolo

takže ak je pozitívny testík tak sa nemusíš vôbec báť ak nemáš žiadne iné príznaky. oni časom prídu ale aj nemusia

petra2505
13. sep 2009

ja nemam priznaky a test budem robit rano lenze problem je ten, ze sme mali ist na IVF po 3 rocnom snazeni, uz som mala dva dni stimulovat a ja nemam menzes 😀 sme v soku 😀 a neverime, ze sme tehotni 🙂

katika82
13. sep 2009

peti tento rok je fakt plodný na koníku je strašne veľa bábo ktoré mali doma už injekcie na stimulovanie a zrazu zistili že sa to podarilo prirodzene. tfuj tfuj aby to bol aj tvoj prípad veľmi ti držím pršteky.

nella27
13. sep 2009

jaj babenky ste ma uplne ukludnili, bo som bola z toho najprv nestastna ze preco je to take caste lebo niekedy to bolo len tak dva tri krat za den a teraz sa mi to zda nejake pravidelne, teda kopka riadne a to vypucanie ma az niekedy zaboli ale ked luka napisala ze aj ju to tak pobolieva tak som uz kludnejsia 🙂.... a ako je to so u vasich drobcov so stikutkou? to moje malinke stikuta tusim aj 3-4 krat za den chudatko ☹ dufam ze mu to moc nenadrapuje to malinke telicko.

jahody11
13. sep 2009

Caute baby, tak uz to mam za sebou, mame krasnu Elinku, 4.9.2009, 20:43, 3000gr, 49cm
kuk album

luka04
13. sep 2009

nella....aj nasa mava stikutku...to je tiez v poho, neboj 😅 a to vytlacananie mi robi aj 10x za den... kedy mas termin??

jahody...blahozelaaaaaaam 😅 😅 😅 uz som kuk malinku, krasnucka je..a ake pekne miery mala!! prajem vela zdravicka, nech ta len poslucha slecinka mala...uz ste asi doma z porodnice...aky bol porod?? prenasala si?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre