Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
14. okt 2009

emily júúj malá je uplne úžasná to je super pocit už čooo???

smajli aj malý je krásny júj všetky malé detičky sú také nádherné. tak vám obom držíme palčeky aby ste všetko zvládali a aby maličký drobčekovia veľmi nehnevali a ked budete mať chvíľku čas tak si na nás spomente nás to ešte len čaká však luka,moni a klaudy. 😀

luka04
14. okt 2009

smajli dakujem za IP 😉 mam v tebe svetlu nadej, ze to az take hrozne nie je...

smajli aj emily, mate nadherne deticky 😵 😵

katika82
14. okt 2009

luka chcela som ťa poprosiť čo všetko si si zabalila do tašky do pôrodnice??
tak cca??

či som niečo nezabudla?

luka04
14. okt 2009

no kati moja...idem na to: 2x kosela, zupan, papuce, prezuvky do sprchy, 5x jednorazove podlozky pod chorych, 2x balik poporodnych vloziek /este mam dokupene always,drahy donesie v priapde potreby/ 3x jednorazove gatky, 2x osuska, uterak, teplomer, kozmetiku a drogeriu, nabijacku, doklady + sobasny list, 4x obycajne plienky bavlnene, 2x kosielky, capicku, rukavicky, dudlik, flasku, mast na ritku, pampersky, vlhcene utierky..
dufam, ze som na nic nezabudla... ak si spomeniem, dohodim...

katika82
14. okt 2009

no tak toto mám asi aj ja, akurát pre drobca že mi nič netreba iba cumlík mi písali baby čo rodili u nás v nemocke.

a tie podložky pre chorých sú načo?? a dostanem ich v zdravotníckych potrebách ?? či kde?
a ešte tých pôrodných vložiek koľko máš v jednom balíku ? ja 30 tak neviem či si oba zobrať alebo le njeden a potom mi drahý donesie ak tak.

ja som si ešte navyše svoj príbor zabalila lebo mám skúsenosť že hned chytím kútiky, a šálku svoju tiež.

luka04
15. okt 2009

no tie podlozky vraj treba zas u nas...mavaju to v zdrav.potrebach alebo niektorych lekarnach..to asi aby sme neuspinili moc plachtu po porode na izbe...to je asi 60x60cm tenka akoby z plienky podlozka... aj ja mam v tych obyc.vlozkach 30ks..beriem 2 baliky, lebo mne pisali baby, ze 2-3 miniem....ale zas po sekcii mozno budem moct mat aj normalnu vlozku, neviem, aspom teda po par dnoch, tak som si kupila aj tie alwaysky... vidis, ja som si pribor este nezbalila, ani salku...dik za typ 😉
juj dnes som malinko vyspata, drahy ma zobudil o 6, od vtedy som hore...ani by to nebolo tak skoro, ale dlho som cumakovala do telky...normalne ma stipu oci...

klauduska
15. okt 2009

Ahojte babulky!!!

Tak vcera som tu nebola a popisali ste toho..... 😉 Aspon som mala co citat teraz....

smajli,emily...krasnuckych drobcekov mate,super,este raz gratulujem!!!

kati...aj ja mam priblizne zabalene to co luka,akorat,ze mam navyse odsavacku mlieka,o osusku menej a pod. Este mi asistentka poradila nech si vezmem balzam na pery,kvapky do nosa (maju tam klimu a vysusuje nos,aj ked kuria),flasu mineralky.

luka04
15. okt 2009

klaudy, aj mne radila svagrina kvapky do nosa, ale na nieco uplne ine..ze jej poradili sestricky, ked tam lezala, aby si dala ked mala problemy s prsnikmi...ked jej tuhli..ze vraj to uvolnuje...hmm sak vyskusat treba kazdu radu...asi ich aj ja zabalim.. joj ale ja uz nemam ani tu flasu mineralky kam pichnut 😅 taska plnaaaaa....inak odsavacku som aj ja prihodila, len som zabudla napisat..

katika82
15. okt 2009

no ahojte maminy,

ja som doteraz spala ako sme prišli o jednej.

no tak sme boli dnes v poradni, najskôr na pasoch tam sme sa s maželom nasimali ako malý kopal a ako mu tlklo srdiečko no a napokon sme sa dozvedeli v poradni že sa vôbec neotočil takže zatiaľ to tiež vyzerá na cisárky.

Najskôr ma doky začal zo spolu vyšetrovať a hovorí: no halvička je už dole a potom že noooo toto asi nieje hlavička, poďte si ešte urobím ultrazvuk uvidíme čo to tamma zašprajocvané. no a zistil že je stále zadočkom otočený takže povedal že u nás sú opreračné dni utorky a to robí aj on takže niektorý utorok urobíme sekciu. a ja že ako niektorý?? 😀 no a on sa začal smiať že nebojte sa budúci ešte nie ale že tak cca v termíne okolo toho 10.11 prípadne týžden skôr. teda ak sa malý ešte neotočí ale povedal že teraz už asi nie, že ked sa doteraz od toho 30tt ako mi naposledy robil ultrazvuk takže to sa už asi teraz neotočí.

smajli chcela som ťa poprosiť napíšem mi prosím ťa ako prebiehal teda ten tvoj cisársky?? ja som na to doteraz ani nepomyslela ale vyzerá to teda už tak že pudu pod nôž. 😒

a vy ako zlatíčka???

luka klaudy??a monika je kde veru tiež dlho nebola

luka04
15. okt 2009

ahoj kati..cozeeeeee? tak aj ty cisarsky??? to je sila,,,to som necakala...tak mozme klebetit o pocitoch spolu, lebo ja uz si zistujem vsetko mozne aj nemozne o tom, zbieram nazory...chodim do temy cisarsky rez a tam su strasne zalte baby, stale ma upokojuju nech sa nebojim a ako co chodi...skoc tam aj a precitaj co mi popisali..vela sa dozvies 😉

klauduska
15. okt 2009

No kati,ty ake prekvapko nam robis???Tak maly sa neotocil?Sa mu nechce ist prirodzenou cestou von??, 😕
Ale ved nevadi,hlavne,ze to vsetko dobre dopadne a bude na svete....
Tak moja,len si dobre prestuduj a pozistuj co Ta caka... 😉 Ja som zasa vcera pozerala modre z neba,bol tam porod,tak som taaaak sledovala ako to prebieha...... 😀 😀 😀

smajli
15. okt 2009

no tak luka ....
ahojte dievcata...
skusim kusok napisat k cisaraku...
nesmiem ale zabudat,ze musim aj si pospat cez den,lebo vcera som zabudla,a to som potom taka unavena v noci... tak si dam na to 15 minut.

tak sekcia... hlavne sa dievcata nebojte...
mne robili sekciu planovane o 7.15 mali zacat,na prijme som bola den dopredu,od polnoci som nemohla nic jest ani pit,o 4.00 mi dali klystir.. da sa to zvladnut...ked vam to vlastne daju,tak nemate casu rozmyslat,co teraz,lebo uz len ste na wc... :o) pol hodinu mi dali na weckovanie...
potom mi dali lahnut a dali mi jednu infuziu glukozovu...
a zaviedli cievku... trochu viac neprijemne,ale prezije sa vsetko,citit to budete len kym vam daju tu spinalku,potom som uz cely den necitila,ze ju mam... takze len chvilku ten pocit trva...
mne dali samej odpochodovat az do operacky...porodnej saly operacnej... peso... kusok neprijemne s tou cievkou a infuziou v ruke,sanitar mi niesol veci,ktore som mala zbalena v malej taske,aby som mala nieco so sebou aj na jiske,kde ste potom 24 hodin...,zbalte si hygienicke potreby,mobil,a nezabudniete vodu...
dolezite je vela pit a pit,tym skor sa vyplavi ta spinalka a je to lepsie aby vas nebolela hlava,mna nebolela vobec,vezmite si taku vodu Lucku s uzaverom,co sa da pit aj po leziacky,taky uzaver ako pre male deti... to sa vam bude hodit...na jiske vam tam bude sestricka prelievat bud cistu vodu alebo vodu z velkych flias,nech vas potom vasi zasobuju tou vodou,nic ine stejne sa nemoze 24 hodin pit ani jest....

takze pred operacnou salou vas vyzlecu a oblecu ... pod pazuchy daju taku plachtu,nic kovove na sebe,odpochodovala som na operacny stol... juj cela som sa triasla ako osika,aj som im to povedal,ze ci to nebude vadit...oni,ze to prejde,a aj to preslo, hlavne som Z HLBOKA DYCHALA... aby som to predychala,lebo kusok stresu to je... bolo tam uz asi 10 ludi...doktorov a sestier,prisla anesteziologicka a pytala sa ma na vselico,alergie a tak....
potom
...
1.cast... dam to uz do temy,aby sa mi to nahodou nevymazalo...

smajli
15. okt 2009

2.cast...
potom mi prisla anesteziologicka za chrbat,a isli pripravovat pichnutie spinalu,presli mi po chrbte rukou,nahmatali chrbicu,v sede som mala vyhrbit chrbat ako macicka ako som len vedela... najprv sme do oskusali...,potom uvolnili a potom sa slo na ostro este raz a pichli mi ju... kusok neprijemne... vraveli,ze mozem citit take teplo... aj som daco take citila a dali ma lahnut,to ji uz sanitar pomahal,pridrziaval,takze som si lahla...
zacali dalej veci chystat... napojili mi ruky...,dali pred hlavu tu plentu,stale sa so mnou rozpravali ako sa citim, a dali mi za minutku,ze nech pohnem nohami...no uz to neslo... potom uz prisiel moj porodnik Dosedla este s jednym doktorom,pekne ma pozdravil,ze ako sa mam,a ze ideme na to...
chvilu som sa bala,ci budem citit nejake tahanie abo tak,... hlavne som to vsetko predychavala a sestricka sa ma stale nieco pytala,aby ma rozptylovala ... ze ako sa citim,ako sa maly bude volat...
a zacalo sa...
nic som necitila,ani bolest,ani tahanie,mozno len take velmi mierne,ale stale som sa sustredila na dychanie...
a na maleho...
cely zakrok trval tak 30 minut...
po 10 minutach mi ukazali maleho...
ja som sa snazila nepocuvat to,o com sa doktori rozpavali...dychala som,sustredila sa na dych a na to,co sa ma pytala sestricka...
maly bol nevyslovne krasny,hned ho isli obriadovat doktorky z novorodeneckeho..
nas malicky mal kusok problem s dychanim na zaciatku a museli ho rozdychvat nejakym am...vakom.. uz neviem presne,ale vraj je to pri cisarkoch bezne,lebo dietatko rychlo vytiahnu....
ptoom mi ho este raz ukazali obleceneho v krasnej ciapocke uzasneho....

ku koncu zakroku som zacala citit trpnutie v celych rukach a az k hrudniku... to mi potom daco zmenili na kysliku...inak cely cas som mala ten kyslik na ustach... lepsie sa mi dychalo...ovela lepsie...mozno je to kusok citit tu spinalku az do hrudnika..na vsetko sa vas ale budu pytat,ze ako sa citite...
tak mi povedali,ze uz sa to blizi ku koncu,ze uz siju,este som predtym pocula,ze si doktor pytal odsavacku...asi ma zvnutra odsavali...vysavali.... aby to vsetko vycistili...
a ani som sa nenazdala a uz bolo hotovo,zasili ma,prelozili na postel vozikovu a uz aj viezli na jisku,asi to cakanie bolo dlhsie pre mojho muzika na chodbe...
dali mi taky steh,ktory sa nemusi ist vyberat... a ranu prelepili ... rez ale vobec mi nie je vidno...ani na druhy den ho uz ledva bolo vidno,super to zasiju... neviem,ci len Dosedla,alebo vsetci...niekomu davali ale aj take stehy,ktore bolo treba o 7 dni vyberat...

smajli
15. okt 2009

jak ma viezli na jisku,tak som na chodbe stretla mojho muza... babo mu hned neukazali aj ked slubili... ale Dosedla mu podaval ruku,ked vychadzal a vravel,ze je vsetko ok,ze sme ok obaja. Potom sa siel moj muzik pozriet na maleho na novorodenecke...mozno mu ho neukazali preto,lebo ho museli obskakovat doktori... ktovie... ale potom mu ho uz ukazali a spravil foto...
potom za mnou muz prisiel na jisku a ukazal mi fotku a vraveli sme si dojmy...
tak tolko k sekcii a spinalke...
hlavne VELA PITE..KVOLI MLIECKU,aby vam skoro nabehlo,nech vam donesu aj 3 x 1,5 litra vody...a tu LUcku s tym uzaverom...

luka04
15. okt 2009

och smajli, tak som to prezivala akoby som to sama zazila, ked som to citala..teraz som uz fakt v obraze...

smajli
15. okt 2009

no a ako som vravela,dolezite je nabehnutie mliecka...
no a z jisky vas prevezu po 24 hodinach na izbu sestonedelia...
potom o 11.00 priblizne mi este doniesli ukazat maleho a dali mi ho prisat k prsniku,na skusku,5 minut na jeden a 5 na druhy,taky je to uzasny pocit... vsak uvidite... :o)
este vlastne po pol hodine prisiel na jisku za mnou aj dr.dosedla a porozpraval sa so mnu aj s muzom,ze vsetko prebehlo ok,ze maly je zdravy,ze aky steh urobil a tak... a nech sa drzime...
no a malickeho mi nechali asi 10 minut,to som sa este nemohla ani pohnut,len mi ho prilozili,a potom odniesli na novorodenecke s tym,ze mi ho ukazu aj na dalsi den,ked budem na sestonedeli,ze predsa na jiske to take ciste nie je,tak pre istotu,tam nosia ukazat babatko len raz... aj tak to bolo daleko...
och ako som ratala hodiny a minuty,aby som uz bola na sestonedeli a mohla ho drzat dalsi krat...

postupne som zacinala citit prsty na nohach a nohy... ked som sa rukou chytila pod paplonom,tak som citila nieco teple akoby to bolo cudzie a to som bola ja... moje nohy...
dali mi infuzku glukozu a aj infuzku proti bolesti...
ale predsa to bolelo... asi kym to zaberie,predsa ale aj tak nejaku tu bolest citit je...nezabera to asi stopercentne...

smajli
15. okt 2009

tak uz pisem dlhsie ako som chcela :o) uz idem...
ak sa chcete nieco pytat,mozno skor do IP napiste,lebo nestiham citat,co sa tu pise...
ale dakujem za blahozelania,lebo volaco som predsa precitala len tak na rychlo...

hlavne sa nebojte kojenia... rana sice boli a ledva sa mozte premiestnit ked uz vas prevezu na voziku sedackovom na sestonedelie.. ale ked vam daju maleho do ruk,tak to stoji za vsetko...
prikladajte si ho k prsniku,aj ked este nemate mliecko,nech sa prisaje k prsniku,olizuje ho a cmurka,podpori to tvorbu mliecka,mliecko nabehne pri riadnom porode po 3 dnoch a pri sekcii na 4.den... nam ale so spolubyvajucou na izbe nabehlo rovnako a to sme rodili obe v rovnaky den a skoro aj hodinu,ona prirodzene,ja sekciou...
hlavne vela pite...
a ked vam zacne nabehovat mliecko...mozu vam stuhntu a stvrdnut cele prsniky... a bude ich treba rozmasirovat dost silno...moze to dost boliet...pytajte sa setriciek... otravujte ich stale s pomocou,ked sa da,alebo je dobre,ked vam pomoze mama...mne velmi pomohla s kojenim... ucila ma... aby nam to islo...aj tak ma ale prekvapilo to naliatie prsnikov,lebo sa mi naliali cez noc... cez den som uz kusok mlieka mala... cely den a v noci mi stvdli prsniky a maly len plakal a pakal a nemohl pit.. a ja som nevedela,ze nepije... bola som zufala,ze place stale ...az rano nam sestricka pomohla,ze to treba rozmasirovat prsniky,.... pod teplou vodou...ale velmi silno treba masirovat...skoro jak do zveraka dat prsnik medzi ruky....skuste si precitat nieco o kojeni.... ja som toho vela hlavne o tom masirovani som nevedela...
ale podarilo sa nam to rozmasirovat a maly zacal zase pekne papkat...
:o)
tak asi tolko
uz koncim s pisanim
ak nieco,tak sa pytajte,ak buduem stihat,tak napisem...
tak sa drzte a vyckajte kym budete mat vasich milacikov drobcekov pri sebe...
a bolest je citit aj pri sekcii aj pri riadnom porode...
same sme na izbe provnaval co je lepsie a co horsie,co vacsia bolest....
ale clovek si nevybera...
viem,ze som si potom hovorila,ze preco to tak musi ten porod boliet,.... to netusim... preco je to v prirode takto...ale zena to vydrzi... vydrzali to vsetky,tak to vydrzite aj vy... aj my aj vy....
na druhy den ...vlastne v utorok mi robili sekciu,v stredu ma prelozili s jisky ... a maleho mi uz v stredu nosili kazde tri hodiny na kojenie a nechali mi ho hodinu,tak to robia v Saci v KE,na dalsi den vo stvrtok som si uz maleho vzala na room in na izbu na cely den.... uz som ako tak chodila... vstala z postele a tak...
na noc mi pichali injekciu od bolesti ale treba si ju od sestrickiek pytat,niektore ju daju automaticky a niektore treba pytat...
a cely cas mi pichali aj flexiparin prot zrazaniu krvi...
a este pred tou celou sekciou rano mi dali obliect take pancuchy na nohy...,potom na jiske mi ich dali dole... na druhy den abo vecer...
a to je vsetko

tak sa drzte dievcata :o)
budem na vas mysliet...
malicky sa mi zachvilku zobudi... :o)
papa

katika82
15. okt 2009

smajli júúj dakujeme fakt veľmi pekne už som teraz aj ja v obraze viac.
mne kamarátka hovorila že po cisárskom bolí hlavne ten steh že ona si ani kýchnuť nemohla ale že to prejde presne ked maličkého uvidíme.

akurát neviem či aj ja budem mať len spinálnu anestézu nakoľko ja mám aritmiu na srdiečku tak uvidíme čo mi povie na to môj kardiolog.

luka takže teba to čaká prvú tak uvidíš aké budú tvoje dojmy. júúj dúfam teda že sa už maličký neotočí a budem mať ten cisársky ked som sa už na to psychicky pripravila 😀

monika131
15. okt 2009

ahojte maminky....

včera som sa nedostala k netu, mala som taký rušný deň

no na poslednej poradni som sa vlastne nedozvedela skoro nič nové, testy, ktoré mi robili z krvi boli všetky v norme, krčok mám v poriadku, drobček je otočený hlavičkou dolu, srdiečko mu bije ako má, ale ani neviem, že koľko váži, koľko meria....., ešte mi doktor robil ster, pre výsledok musím ísť osobne, budúci týždeň.

Na predpôrodnú poradňu do nemocnice idem prvý krát 21.10.

Dnes som požehlila všetky drobčekove veci, ešte mamuša mi perie plienky a obliečky do postieľky.

Smajli....drobček je krásny, a aký je vlasatý, úžasné....

katika....takže aj teba čaká cisársky, no nejako sa nám to tu s cisárskymi rozrástlo...

Uvidíme ako na koniec dopadneme ja a klauduška. 🙂 🙂 🙂

luka04
15. okt 2009

hej kati...ja pojdem prva...dufam, ze budem pisat len v pozitivnom ako smajli... 😕

katika82
16. okt 2009

no dobré ránko maminy

ako ste dnes spali?? ja mizerne 3 x v noci hore a o piatej už som nespala. celú noc sa mi snívalo o cisárskom reze. hrúza.

luka04
16. okt 2009

ahoj kati...aj ja som behala na wc... joj tolk osme vcera debatili o tom cisaraku, este aj info od smajli az sa ti snivalo?... aj ja stale nad tym premyslam..musim to mat cim skor za sebou, lebo ma to zabija..neviem vypnut a nemysliet na to...

katika82
16. okt 2009

luka no ja som na tom ta isto, ešte mi dokonca kamoška hovorila že jej sa malá otočila len 6 dní pred pôrodom hlavičkou. tak teraz ešte viac nad tým rozmýšlam že už budem psychicky pripravená na cisársky a čo ked sa malý otočí a budem normálne och joj. 😉

luka04
17. okt 2009

hmm tak to ti verim..ja aspom viem, ze uz som objednana...neskutocne sa tesim ked bude mala vonku, toto telo ma uz nebavi..v noci jajkam ked sa pretacam, aj teba to zaboli??? normalne ked lezim na boku ma taha cela koza...a ked sa mala zacne vyduvat, mam pocit, ze mi roztrhne kozu 😅

smajli
17. okt 2009

dievcata,vam sa to uz blizi... :o) uteka to,ze :o) zajtra je tyzden,co sme z porodnice doma :o) drzte sa :o)

smajli
17. okt 2009

no ten steh presne akurat boli,ale da sa to a kazdym dnom to boli menej....

katika82
17. okt 2009

luka no presne aj teraz som ležala v obyvačke a akurát osm hovorila manželovi že mám pocit že sa malý chce odtiaľ vykopnúť

v noci ma musí on za zadok potianuť a pretočiť lebo mna všeto bolí, brucho mam pocit že mi praskne ako sa malý naťahuje a vypúča vonku.

som povedala že tento posledný mesiac je hrozný

miculienka
17. okt 2009

ahoj baby, koľko testov ste si urobili aby ste uverili že ste ozaj v tom ? ja mám 44 dc, mrška nechodí, brucho a prsia ma síce bolia, dnes som si urobila testik a tam hneď dve hrubé paličky, je mi to divné, pretože sa s mužíkom snažíme 4 roky, práve na ďalší týždeň mám ísť na laparo vyšetrenie že kde to väzí . škoda, že som si nekúpila viac testov, ale keď doteraz to nikdy nevychádzalo a tak ani teraz som stým nepočítala a povedala som si že škoda testu, a tu zrazu iný výsledok, som radostne zaskočená, len neviem či sa už môžem tešiť, keď tam je písané, že to môže spôsobiť aj cysta tie //

katika82
17. okt 2009

miculienka ja som urobila prvý a proste som mu uverila, potom ráno druhý a už som nepochybovala akurát som sa bála či je všetko ak má byť teda či ide o normálne tehu. ale myslím si že testy sú dosť spoľahlivé

miculienka
17. okt 2009

tak aj ja som urobila aj druhý, aj tam sú //, tak sa radujem 🙂 , už len nech dr potvrdí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre