Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

veva2
20. apr 2009

Ahojte babulky, tak dnes mam za sebou prvu navstevu lekara 🙂 no nebolo mi vsetko jedno, pretoze v sobotu sa mi na bielizni objavila nejake krvava skvrnka a v nedelu som mala tmavsi vytok. No doki povedal ze je vsetko v poriadku, krvacanie tam ziadne nevidi a ani jeho pricinu. Ukazal mi mimco, teda iba taku bodku, ale povedal ze su tam uz odozvy ze je vsetko OK, tak som najstastnejsia na svete 🙂 Mali ste uz aj vy taku to skusenost k krvavou skvrnkou?

poseidonka
20. apr 2009

No ja som naštastie ešte nemala, ale aj ja dnes idem na prvé sono. V kolkom týždni si ty? ked ti už boli počuť odozvy. Ja sa strašne bojím, lebo som ešte nebola tehotná a večšinu času sa tak ani necvítim.

juvimail
20. apr 2009

Ahoj, ja som mala slabucke a velmi kratke krvacanie v case, kedy som mala mat prvu menstruaciu po oplodneni, tak som uz bola sklamana, ze to nevyslo...a na druhy den nic...neskor pozitivny tehotensky test a potvrdenie tehotenstva lekarom. Zatial vsetko ok, dufam, ze sa nic nezmeni k horsiemu 😅 Drzim palceky 😉

juvimail
20. apr 2009

poseidonka, ja kebyze nevidim na ultrazvuku, ze su tam mimca, tak niekedy ani neverim, ze su vo mne, citim sa uplne skvele (az na zanedbatelne obdobia)...dokonca lepsie ako ked som "v tom" este nebola 😀

poseidonka
20. apr 2009

No ja som zatial nekrvácala myslím, že som tehotná od 1.apríla, xixixxi 😀 My sme chceli stračne velmi, ale v podstate mne to bolo jedno kedy to bude, ale chcela som aby to bolo, čím skorej, lebo ma všetci strašili, že nebudem mocť otehotnieť. A so snubencom sme si slubili, že to bude do svadby. V koľkom týždni ti lekár potvrdil teho.

veva2
20. apr 2009

poseidonka: Vies ze som sa z toho nadsenia ze je vsetko OK aj zabudla spytat 🙂 podla posledny kramov by to mal byt 6 tt, no neviem, ale 19.5. idem znovu a to uz urcite nezabudnem🙂)))

poseidonka
20. apr 2009

veva2: tak to ti gratulujem. Ja od posledných krámov som tiež 6 týždnov, ale babetkovec, má maximálne 4 týždne. Hovorím, bola to len taká bodka minulý týžden, a doktor sám nevedel, či to je ono alebo nie. Bola som totiž ako šiši od poslednej menstruacie som si robila každý týžden ovulačný a tehot test a stále boli negatívne. Tak som sa nas... a posledný som si robila na začiatku apríla. Negatívny a minulý týžden bol teho test pozitívny. Ale poviem ti pravdu, že radšej by som bola, keby mi bolo, zle aby som mala istotu, že som tehotná, aj ked to potvrdil krvný test. Posledné 2 dni mam tak divný pocit v podbrušku.

poseidonka
20. apr 2009

juvimail: tak to vám gratulujem dvojičky? to ako zistil??? ty kokso musíš sa strašne tešiť.

veva2
20. apr 2009

poseidonka: ja si osobne myslim ze tiez som v nejako max. 4 tt ale ked povedal ze su tam odozvy tak neviem🙂 Mas tam nejaky tlak alebo citis bolest?

juvimail
20. apr 2009

poseidonka, pridam si do albumu ultrazvuk, kedy sa ma lekar opytal, ci mame v rodine dvojcata 🙂 Myslim, ze bude jasne ako to zistil🙂 To bol druhy ultrazvuk🙂 Radosti je kopec, ale bohuzial aj kopec neprajnikov...ja si vsak nechcem zle veci pripustat, hlavne nech su deturence zdravucke...ja som bola velmi netrpezliva, tak som isla k lekarovi skoro...male mali cca 2 tyzdne, to bola len taka skvrnka na ultrazvuku, ved uvidite ked to pridam to albumov🙂

jahody11
20. apr 2009

Caute babky, vitam nove tehu 😉

konecne som sa dostala k netu od stvrtku, tak sme boli na ten morf. ultrazvuk, tak doktor povedal, ze vsetko vyzera byt v poriadku a priklana sa k tomu, ze to bude dievka 🙂 cakala som sice na dokyho vyse 4 hodin lebo siel na nejaky kongres ale tak co uz....hlavne, ze je vsetko ok.

poseidonka
20. apr 2009

veve2: nie, nie je to taká typická bolest, len odčas také ako keby pichnutie alebo čo. Dám ti vedieť, čo povie mne ked pojdem na tú kontrolu, je super, že u mojho gyn. majú to sono či čo 😀

poseidonka
20. apr 2009

juvimail: pýtam sa preto, že na mna sa moj gynekolog vyškiera, že by to mohli byť aj 2jičky ale ked tam zatial bola len bodočka. Takže tak uvidím, čo povie tento týžden 😉

klauduska
20. apr 2009

ahoj jahody...

tak to je super,ze je vsetko v poriadku!Tesime sa s Tebou... 😉

juvimail
20. apr 2009

poseidonka, tak uz som urobila album, mozes pozriet ako to u nas prebiehalo🙂zatial...

smajli
20. apr 2009

tesim sa jahody,myslela som na vas :o) je to super sprava 🙂

poseidonka
20. apr 2009

juvimail: tak to je super, mne to ešte vobec nie je vidno, ale ak bude dám ti vedieť. To už sú také veľké 😅? to by si mala byť teraz asi na konci 2 mesiaca??? ak dobre počítam však??? To je super...... 😀 a to ti robili sono alebo ultrazvuk???

juvimail
20. apr 2009

To bolo vnutorne sono v desiatom tt, teraz som v jedenastom tyzdni o chvilu zaciname 12ty, takze male maju tak cca 10 tyzdnov, dvojcatka su trosku mensie ako ked rastie jedno mimino. Dole na ultrazvuku je aj vidiet napisane na ktory tyzden su velke a aky je clinicky tyzden maternity. (Inak rozdiel medzi sonom a ultrazvukom je len ten ze jedno je zvnutra a druhe zvonku? 🤐 )

monika131
20. apr 2009

Ja si myslím, že ten rozdiel je o tom. Ja som bola u doktora skoro pred dvoma týždňami a tiež mi robil sono aspoň to tak hovoril, a bolo to z vnútra. 😖

monika131
20. apr 2009

Baby čo ste asi tak v 2 až 3 mesiaci, už sa Vám podarilo aj niečo pribrať?
Lebo u mňa to ide závratnou rýchlosťou, ja som už pribrala 4 kilá a čo bude do konca 🙂
Keď som stále hladná, vraj je to dobrý príznak, ale nie veľmi dobrý na môj šatník, pomaly už triedim nohavice, do ktorých sa nenatrepem.
A triedim ich hlavne ráno, keď sa obliekam do práce. Aj dnes to tak bolo. 😲

jahody11
20. apr 2009

baby, éste 2 dni prezit v robote okrem dneska a idem domov a svadbujem sa 🙂 aj sa bojim aj sa tesim, neviem, zatial si to az tak neuvedomujem ale zacina prichadzat strach...

monika131
20. apr 2009

Jahody, sorry za otázku, ale nie som v obraze.
Vydávať sa ideš Ty?

poseidonka
20. apr 2009

juvimail: aha tak to som nevedela ale dakujem za info, 😀 to už máš skoro 3 cm babetkovce. No potom sa ti ozvem ked budem ja v 12tom týždni. Aj tak si myslím, že sme to zistili strašne skoro bola by som radšej keby som to zistila až v 12 týždni. Ale to už je teraz jedno, aspon sa možem pozorovať, Nebývalo ti zle? písala si, že sa cítiš super..... 😅 to bude asi z tých hormonov.

poseidonka
20. apr 2009

jahody11 a kedy ste sa rozhodli, že sa vezmete, to teraz alebo až ked ste zistili, že ste teh 🙂 . My sme sa so snúbencom dohodli, že sa vezmeme a až potom budeme tehu..... 😀 ale skusili sme skor a 😅 hadam to vydrží bude zdravé .......

juvimail
20. apr 2009

monika131: ja som zatial nepribrala nic, uz sa sestricka cudovala, ale jem len na co mam chut, lebo ked nemam, tak ma aj tak prezenie, inak mi je super🙂
poseidonka: my sme do toho sli s tym, ze je plodno, tak sa budeme snazit🙂 preto sme to zistili tak skoro (prve dva testy mi vysli neg. lebo som sa prilis ponahlala 😅 )
Pozeram, ze ty budes mat babo ako vianocny darcek :D

My sa nechystame svadbovat, u priatelovych rodicov to velmi nefunguje, tak on po tom netuzi, no a ja ho nutit nebudem, hlavne, ze sa tesi s nami a je na nas velmi dobrucky 😎 az mi je to cudne 😀

juvimail
20. apr 2009

jahody11 blahozelam! 😉

monika131
20. apr 2009

juvimail: ja tiež zjem iba to, na čo mám chuť, tiež nemám ani nejaké zvláštne chute, papám síce trocha viac mäska ako pred tým, ale čo je horšie, že ja som hladná každé 2 až 3 hodiny. A musím sa najesť a poriadne, lebo potom ma začne bolieť hlava.
A zle mi tiež nie je. Zatiaľ som ešte ani raz nezvracala. 😀 Len ten hlad. Bojím sa, že keď to bude takto ďalej pokračovať, tak by som mohla pribrať aj 15-20 kg, a to by som teda nemusela. 😖
Ako ty zaháňaš hlad, vždy sa naješ do sýta?
Ja už som skúšala aj ovocie, ale hlad prejde iba na chvíľu, a potom sa už musím najesť normálne.

jahody11
20. apr 2009

svadba bola planovana na 27.6.09 uz sme mali aj pohare doma s tym datumom, vsetko bolo rezervovane na ten datum a zrazu babatko, tak sme sa rozhodli zobrat skor, mamina moja vsetko zariadila, sikovnica jedna ale datum sme zmenili este v januari takze pohoda, vsetko sa dalo stihnut, pohare sa prebrusili a rezervacie pomenili 😀 😀

monika131
20. apr 2009

jahody11:Tak Ti držím palce, a hlavne si to uži. 😀
Ja som sa vydávala pre 2 rokmi, a bol to jeden z najkrajších dní v mojom živote. Svadbu sme mali v auguste, bolo príjemne teplo, s manželom sme boli oboja najšťastnejší ľudia na svete.
A teraz sme ešte šťastnejší, lebo onedlho budeme traja.
Tak ešte raz Ti držím palčeky

klauduska
20. apr 2009

monika....ja som zatial tiez na vahe nejak nepribrala,len som na sebe zbadala,ze kedze uz tak intenzivne necvicim,vlastne momentalne necvicim vobec,tak to hned na brusku vidim a v pase tiez....je to zaujimave,ze na vahe nic,ale proste to telo inak vyzera,ked clovek cvici....
No predpokladam,ze buduci tyzden sa na mna aj nejae tie kilecka zacnu lepit..... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre