Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

jahody11
21. máj 2009

aj ja som mala kvasinky, dal mi tabletky do posvy na 5 dni a prestalo to svrbiet ..

inak, uz vies vysledky z AFP testov??

katika82
21. máj 2009

dobré ránko maminy
tak ja som sa len teraz vytiahla z postele a to že " v práci" ale našťastie som si sama sebe šéfka a môj najhlavnejší je v Tatrách tak som si pospinakala trošku dlhšie vynahrádzam si nočné vstávanie na wc-ko

monika -. ja som mala tiež kvasinky naposledy ked mi robil ster z krčka tak mi hned dal lieky na vkladanie je ich tam šesť a aj mastičku.po tých liekoch to hned prešlo a teraz je super, ani ten výtok už nieje taký silno žltý ako bol predtým už je len tak menej a bielučký takže som rada že mi dal lieky aj ked som sa bála trošku lebo tam bolo napísané že v prvom trimestri sa nesmie ja som síce už bola v druhom ale aj tak. dúfam že doky vie čo robí a preto mi to dal. teraz je už fakt dobre.
o tom rosagine som čítala že by sa v tehu nemal skús sa opýtať v lekárni povedia ti viac alebo na nete počítať.

katika82
21. máj 2009

inak jahody chcem sa ťa opýtať ked ti rástlo bruško aj si to nejak cítila?
lebo ja mám pocit hlavne večer ako keby ma niekto z vnútra nafukoval pumpov uplne mi naťauje bruško riadne a trošku to bolí také slbabé krče nevieš mi poradiť či je to z naťahovania alebo z niečoho iného?

jahody11
21. máj 2009

to mozu byt aj slabe kontrakcie, to povedz doktorovi ked k nemu pojdes. moja kamaratka teraz lezi koli tomu v nemocnicci lebo jej tvrdlo brusko...
aj mne sa to stava ale nastastie nie casto, najma vtedy ked dlhsie chodim, alebo sa naraz zdvyhnem v posteli... tazko povedat, moze to byt len nafuknutie... ale rasej sa opytaj fakt tojho doktora...

katika82
21. máj 2009

dobre moje skúsim sa ale idem až 2. júna on je teraz na dovolenke ale zajtra idem na krv na tie AFP testy tak sa skúsim sestričky on aje fakt zlatá a ochotná poradiť aj mi povedala že ked niečo nebudem vedieť aby som aj jej opýtala že ona si tiež všetkým prešla lebo má 6 mesačného drobca doma.
dúfam že to niesú tie kontrakcie ale zasa tak silno to nebolí, ale stáva sa mi to napr aj ráno ked idem na wc-ko a ked sa mi mechúr uvolní tak ako keby mi padol dole žalúdok a vtedy mam také slabé krče.ale bruško tvrdé nemám to by som postrehla no každopádne to poviem aspon sestričke možno ma pošle zatiaľ aspon na pohotovosť ak by sa to vrátilo.

jahody11
21. máj 2009

no to ako ides rano na wcko to sa stava aj mne, take krce, ako by sa to stahovalo nazad ... mne doky vravel, ze ak ma bude nieco poobolievat, take krce alebo maternica, tak mam brat stale magne B6, ze to je na posilnenie stien maternice a to 2X denne, je to volno predajne v lekarni a ja som sa tam pytala magistry tak mi vravela, ze to je doobre brat...

monika131
21. máj 2009

jahody- ešte neviem výsledky, ale dúfam, že budú v poriadku.
U mojho doktora je to tak, že ak nie je niečo v poriadku, tak sestrička zavolá, a ak je všetko O.K., tak Ti doktor povie výsledky až na poradni - a tam ide 4.6. Hrozne sa teším, už bude drobca lepšie vidno, a už bude aj väčší. 😀

smajli
21. máj 2009

no ten magne B6 ...dobre ze ho spominate...doky mi vravel,ze si ho mam kupit a davat a ja som si ho este nekupila... ale od vtedy ...od vikendu som nastastie tie bolesti v podbrusku nemala,davam pozor,aby som sa nenamahala. Drzim palce katika... ..ako tie tyzdne tehu na konikovi nabiehaju...
ja casto vecer citim velmi nafuknute brusko,as mam pocit ze som ako balon,az sa pupok vystrkuje... ale vzdy pocmulam a rozkusem jednu celu rascu a prejde to tak po stvrd hodke... a niekedy som nafuknuta aj poobede... dnes mame naobed kapustu,tak to ocakavam tiez... ja to citim ale iba ako nafuknutie.. take silne napnutie..ale prijemne to nie je...,to co pisete katika a jahody rano na wc,to som nezbadala.... drzim palce

katika82
21. máj 2009

baby a ako dlho sa čaká na výsledky na tie AFP testy?
ja idem na ne zajtra ráno a na poradňu 2.6. myslíte že to už bude doky mať výsledky??

smajli- to máš pravdu však nedávno som bola v 8tt a teraz už v 17 tt bože ako to rýchlo letí, akurát som hovorila drahému že to už budem o chvíľu v 5 mesiaci ja sa bojím že mi razom tak to burško vyhupne tka to hovoria že do svadobných šiat nevôjdem. ale zasa ak by som na štátniciach toho 15 júna už mala pekne bruško malé tak možno budú ku mne milší a nebudú ma tak mučiť 😅

ten magne B 6 si zajtra kupim teda a to sa tak presne volá magne B6 či je to magnezium?

jahody11
21. máj 2009

Vola sa to presne magne B6, normalka sa porozpravaj o tom s lekarnickou 🙂 inak baby, prave som zacala studovat ako obliekat babatko ... som zvedava ako to zvladnem, moja mama ma bude urcite nutit aby som ho obliekala az prilis teplo... napr: http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=383600

smajli
21. máj 2009

monika131... a to ti sestricka nic viac do telefonu nepovedala,ze ake vysledky su zle? ...to su ale nervy... vsak zinfarktujeme,dokym zistime,ze su to "len"kvasinky...
ja som tiez mala zistene zo steru,ze mam kvasinky...ale ja som osobne nic necitila... len ked som prisla o mesiac do poradne..to som bola v 12tt.. a ster mi robili v 8tt...mne sestricka vobec nezavolala,ze si mam prist po recept,ale recept ma tam 4 tyzdne cakal...dobre nie... a ked som si cipky vyzdvihla,dali mi ich,hoci tam bol datum stary,lebo uz toho dokyho poznaju...,tak som si v pribalovom letaku precitla,ze sa mozu davat len v I.trimestri a v II a III.sa nesmu.....'!!! a to som uz bola na kraji toho II.trimestra vtedy... a nic som necitila,ziadne potiaze,tak som ich pre istotu nebrala,dala som si len to "kitovuli",co je len na prirodnej baze.
Toto sa mi teda na mojom dokym nepacilo... maju to zle so sestrickou zorganizovane... sestricka je uz na dochodku a je taka poplasenejsia... tak sa sustredim na to,co hovori doktor ....

zo skusenosti aj u inych doktorov si vsetko ale preverujem...ked mi dajake lieky daju...lebo uz viacraz sa mi stalo,ze napr. som alergicka na penicilin a aj ked som to doktorovi na pohotovosti povedala (raz davno),tak aj tak mi dal nejake na penicilinovom zaklade...,alebo mi dali take antibiotika dakedy,co mi rusili vtedy branuu antikoncepciu... clovek si tie veci musi stale sledovat...

smajli
21. máj 2009

a kedy mas svadbu katika? po alebo pred statnicami..?

smajli
21. máj 2009

tie skusky vam tak nezavidiim... ,ja som taka stastnaa,ze sa uz ucit nemusim...,statnice boli pre mna velkym stresom... ,ale katika aj ked budes mat malicke brusko,tak si daj daco obtiahnute,aby ti ho bolo vidno a iste budu milsii :o)

katika82
21. máj 2009

no svadbu mám po štátniciach tie mám 15 júna a svadbu 27 júna.

inak mne to na koníku akosi divno počíta perčo mi tam píše 17tt ked ja som len 15tt +3 dni to som vlastne v 16tt nie ??? to mi akosi samo preskočilo to je blbosť.idem si to opraviť.

inak s tými lekármi máš pravdu smajli. ja som bola asi v 9tt na kožnom lebo sami robí na nechte na nohe mykoza tak som bola nech mi niečo predpíše lebo teraz v lete to občas svrbí nepríjemne. tak mi dala nejaké masti dve. a ked som bola v lekárni tú ma moja suseda a som si kupovala aj tehu čaj a sa ma pýta že či to ma pre seba tie masti ? a ja že hej že som hovorila doktorke že som tehotná a dala mi toto. a ona mi povedala že stým veľmi opatrne lebo že obsahuje kortikoidy tak len máličko že si to mám davať. tak si to radšej nedávam vôbec a kupila som si len taký roztok na nom je napísané ho ho môžej tehotné aj kojace matky a tie masti som uplne vylúčila. ale vidíš oni tí lekári to berú ako proste na bežiacom páse asbosutne ťa nepočúvajú mi to tak príde

monika131
21. máj 2009

smajli - no tak to si predstav, že nepovedala, a ti poviem, že to boli riadne nervy. Veď mi celé doobedu bolo zle, čo som sa tak bála. A prídem tam, celá vyľakaná a ona s úsmevom na tvári sa ma opýtala, či mi nepovedala, že mám zlé výsledky zo steru 😠

monika131
21. máj 2009

Smajli - a kam chodíš, ku ktorému dokymu v KE?
Lebo ja chodím k Luptákovi, a aj tam je sestrička, ktorá je už na dôchodku, ale je celkom milá.

Katika82 - prosila si ma o nejaké fotečky, pridám ich keď ich stiahne do PC z fotáku, mám tam nejaké z bruškom zo svadby, na ktorej sme boli pred 2-týždňami. 😀

katika82
21. máj 2009

babule zabudli ste mi napísať ako dlho sa čaká na výsledky z tých AFP testov?

jahody11
21. máj 2009

ja som ich mala na dalsej poradni ale myslim si, ze ked ides do poradne az 2.6. ( inak, presne ako ja 🙂 ) tak uz budes mat vysledky urcite...

jahody11
22. máj 2009

ci pana, to od vcera tu nikto nebol? ved zachvilu zanikneme ☹

klauduska
22. máj 2009

Ahojte kocky,

tak ako sa dari,uz som tu dlhsie nebola,ale citam Vas.... 😉

inak,aj ja idem 2.6 do poradne a rovno vtedy idem aj na tie AFP testy,lebo budem v 16tt... 😉

katika82
22. máj 2009

ahojte maminy

juj tak dnes je tu pusto teda

klauduš tak je super že ideme v rovnaký deň zasa

jahody - chcela som sa opýtať ako by som to mala cítiť ak mi tvrdne to bruško neviem to definovať čo je presne to tvrdnutie bruška

jahody11
22. máj 2009

no zrazu mas pocit ze je ako kamen, ako by ti ho zovrelo ale trva to len chvilku, ono je to normalne ale nesmie sa to objavit castejsie ako v 8 hodinovom intervale lebo inak moze ist o kontrakcie.

to vsetky ideme do poradne 2.6. 😀 😀 parada, lenn skod a, ze kazda v inom meste...

smajli
22. máj 2009

nezanikneme jahody:o)))
😝 pred chvilou som grcalaa... 😝 a to som chcela obedovat...chvilu musim pockat...

ja som cakala na vysledky AFP testov 10 dni a o vysledky som si volala doktorovi... povedali mi,ze su dobre,vyborne,takze dalsi krat som sla az do poradne...,potom mi uz tie vysledky len zapisali do tehu knizky...

:o) este sa ozvem,idem sa s hafikom vonku prejst...

jahody11
22. máj 2009

joj aj mne by sa zisla prechadzka, to je tak na hoby, ze mam sedavu pracu ☹

monika131
22. máj 2009

Aj ja sedím v robote celý deň na zadku, a veru keď prídem domov, mám dosť. Ale hneď ako sa doma prezlečiem do niečoho pohodlného, som na dvore až do večera, takže pohybu mám dosť. 😉
Je mi oveľa lepšie keď sa hýbem.
Mne je dnes úplne na prd. Strašne sa mi krúti hlava a to som vypila už 2 litre minerálky. Takto zle mi zatiaľ ešte nebolo, ale myslím si, že je to z toho tepla. 😝

smajli
22. máj 2009

no to ja sa velmi tesim,ze tolko nesedim v robote a aj si to uzivam,z prace by som chodila unavena ako kon a to by som uz len spala,tak miesto toho som vonku...

katika... ja som sa mojej maminy pytala,ze ci nemam brusko tvrde,ze ako ma vyzerat to makke...lebo tiez som si niekedy nebola ista,a mama mi vravela,ze ked stojim,tak je brusko napäté svalmi,tak vtedy je jasnacka tvrde,brusko musi byt uplne uvolnene,aby sa dalo rozoznat,ci je tvrde,abo nie,najlepsie je,ked si lahnes cela a vtedy je brusko uvolnene a vtedy je makke,volne,tak ked si celou dlanou po brusku potlapkas jemne,alebo prstami prejdes po brusku a postlacas kusocek,tak zistis,ze je volne a makke. Aj ked sedis pohodlne nie napeto,tak tiez je brusko volne. ....

jahody11
22. máj 2009

smajli ma pravdu s tym bruskom, mne sa to niekedy stava, ze lezim a zrazu citim taky stah ale trva to len par sekund a iba obcas...

dnes ma trapi nafuknute brusko, potrebovala by som riadne vetry 😀 😀 lebo uz ma az boli ake je nafuknute a nejde mi vypustit plyn 😀 😀

babulka123
22. máj 2009

jaho9dy skus espumisan.. pomoze..

smajli
22. máj 2009

no jahody...,ked mas po blizku lekaren,skoc si kupit espumisan,to mozu aj tehulky,pomoze to,a ked mas blizsie potraviny,mozes si kupit celu rascu a jednu dve si daj do ust a rozkusaj medzi zubami...aj to pomoze... ,ja si davam tu rascu sem tam...

smajli
22. máj 2009

jahody,a to ked ti to brusko na chvilocku stvrdne...alebo ze citis taky stah... ake je to silne,citis to po celom povrchu bruska? alebo uplne citis ze stvrdne az napr.ako nejaka drevena doska...? lebo si to vobec neviem predstavit... mozno ak by sa mi to stalo,tak by som vedela,ze je to ono.. ...to len tak pre info...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre