Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

emilly821
17. máj 2009

ahojky 🙂 smajli dufam, ze u doktora bude zajtra vsetko v poriadku. drzim vam s malickym palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂
ja idem na poradnu dneska vecer (moj doky ordinuje az vecer,lebo cez den byva v nemocnici). mne robi ultrazvuk zakazdym, tak uz sa tesim, ze zasa uvidim toho mojho mrnuska 😵 dneska by uz mozno mohlo byt vidno ci je dievcatko alebo chlapcek....no ved uvidime ci sa nam ukaze... 😉 ja tam vzdy idem taka hrozne napata, ze ci je vsetko v poriadku, ani nedycham normalne, a potom ked ho vidim, tak oddial odchadzam jak sisi, cela vytesena s usmevom od ucha k uchu 😎 minule si tam kyvalo s rucickou,ako by nam mavalo,ze ...ahoj maminka, tatinko...xixi Bolo to hrozne zlate 😀
tak vsetkym peknu a pohodovu nedelu 🙂

smajli
17. máj 2009

dakujem emilly,aj ja vam drzim palce. Kusok sa obavam,co mi na tie bolesti povie... dufam,ze bude vsetko ok. Uz aby bolo zajtra... :o)) idem sa s muzickom vonku prejst,snad mi to rozveseli naladu a prejdem na ine myslienky... tak papa

emilly821
17. máj 2009

ja si myslim smajli,ze tie bolesti v podbrusku budu normalne z toho ako sa maternica roztahuje a tie svaly a vazy okolo sa natahuju a namahaju. mna tiez napriklad ked rychlejsie vstanem, tak ma zaboli ako keby tam kde sa nachadza vajecnik a v mojej mudrej knizke o tehotenstve som sa docitala,ze by to mala byt "bolestivost obleho vazu":
..."medzi 18. a 24. tyzdnom mozete citit ostru bolest alebo tupy tlak na jednej alebo oboch stranach podbrusia,alebo v blizkosti slabin. je to bolest obleho vazu. ked sa maternica v 2.trimestri zvacsi, napnutie tychto vazov moze vyvolat tazkosti.hoci je to neprijemne,je to uplne normalne a bolestivost zvycajne vymizne po 24.tyzdni." 😝
takze tak, zajtra daj potom isto vediet ako to dopadlo u dokyho.

janka1
17. máj 2009

ahojte zienky, mozem sa k vam pridat? snad ano , precitala som si niekolko stran dozadu a vidim, ze tu bude vesolo a hlavne rec vzdy a o vsetkom 😉 🙂

emilly821
17. máj 2009

ahoj janka. tak ta pekne vitam u nas 😉 ja som tu tiez len kratko,ale citala som baby uplne od zaciatku zalozenia temy a tiez musim povedat ze su hrozne zlate 🙂

janka1
17. máj 2009

ahoj emilly dakujem za uvitanie 😉 ja som to zatial cele neprecitala, ale snad sa k tomu casom dostanem 😀 😀 63 stran je teda dost 😉
pozeram, ze chcete meno sofia aj ja som chcela, ale nejako sme od toho upustili nakolko sa v poslednom case v nasom okoli rozrastlo to meno dost rapidne 😀
ako sa inac citis?

emilly821
17. máj 2009

no ja som to zato vsetko precitala,lebo to sledujem postupne od zaciatku,ako sa tema zalozila.
ja sa mam uz poslednych par dni celkom fajn. konecneee 😝 lebo doteraz to bolo hrozneee 😒 ja nie,ze som mala ranne nevolnosti, mne bolo zle od kedy som rano otvorila oci az kym som zasa nesla spat. ale kvoli mimku aj na Mesiac a naspat, nie ? 😀 😀 😀
ohladne toho mena, viem,ze na slovensku je dost rozsirene a ja som ho tiez na zaciatku preto nechcela,ale ja byvam v egypte a tu az take bezne neni. vlastne som sa nestretla s nikym, kto by sa tak volal. a okrem toho, k priezvisku sa mi to strasne paci, pride mi to take vznesene 😎 Sofia Tadres 😎 😎 😎 uz len dufat,aby to bolo dievcatko 😵

weronikla
17. máj 2009

Janka aj ta viiitam 🙂 Je to tu parada 🙂
Smajli, zajtra drzim paleec... 🙂

smajli
17. máj 2009

dakujem dievcata a aj tebe velmi emilly :o) povzbudilo ma to, jak to tak citam,tak sa mi to presne tak zda,ze to moze byt ono,ten obly vaz..., zajtra vam iste dam vediet :o) este raz dakujem :o)

janka1
17. máj 2009

emilly ani nehovor kde zijes 😒 toto je moja wsrdcovka EGYPT 😵 😵 😵 😵 boli sme tam na dovolenke a vratila by som sa tam kedykolvek 😉 😉 krasne nam tam bolo , tisko a v dobrom zavidim, ze si teraz tam 😀 😉
aj nam sa Sofia hodi k prizvisku, som bola zblaznena do toho mena az doteraz , ale clovek nikdy nevie ako to dopadne a pozno aj to meno ostane/samozrejme ak to bude dievcatko 😉

janka1
17. máj 2009

weronikla dakujem a co som citla spatne tak mas pravdu je tu parada 🙂 😉

smaili aj ta drzim palceky , ale verim, ze vsetko bude ok su tokrasne sice bolestive priznaky tehulky 🙂 😉

smajli
17. máj 2009

dakujem dievcata,aj ja si to uz myslim,len ma to kusok vystrasilo,lebo predsa... clovek niekedy tie horsie myslienky nedokaze odplasit...
dala som si do albumu nove foto bruska... vsak sa mi aj dost zvacsilo za posledne tyzdne,tak to bude iste z toho 🙂 ale je super sa s vami takto porozpravat :o)
tak pa a zajtra dam vediet :o)

jahody11
18. máj 2009

Caute babky, no dnes je tu nejako pusto, kdeze ste vsetky? 😨 😨

monika131
18. máj 2009

Ahojky jahody11.
Všetci pravdepodobne obedujú, veď keď majú takých hladošov ako je ten môj, tak ďakujem pekne.
Ináč ako sa máte?
My celkom fajn, len začína teplo a to bude trocha blbé.
Mám na teba jednu otázočku. Ako zvládaš to časté chodenie na wc. Ja chodím asi každú hodinu a ide mi to riadne na nervy. 😖 Existuje niečo, čo dokáže ten tlak odstrániť, alebo to jednoducho treba vydržať.
O dva týždne sa chystáme na Západné Slovensko k švarginke a už teraz mám strach z tej cesty, veď budeme musieť stáť každú chvíľu. 😀

smajli
18. máj 2009

tak ahojte dievcata:o))))))))))
tak tak ako som sa obavala bolesti v podbrusku aj o krcok maternice,tak predchvilou na poradni mi doky povedal,ze vsetko je ok :o)))))))))))))) babo je v poriadku a krcok je v poriadku a aj tie bolesti,o ktorych som pisala,tak je to normalne,mam si davat ten magne B6...
aaaa..... budeme mat chlapcaa :o)))))))))) maleho Mikiho po tatovi:o)))
mam videjko,fotecku mi tentokrat nespravil a ja som sa uplne zabudla na to spytat..takze ked sa mi podari spravit z videa foto,tak spravim a potom do albumu dam:o)) malicky ma uz 300g... (to je nejaky priblizny odhad)
:o))))))))) tak klop klop klop nech je vzdy takto vsetko v poriadku a aj vam vsetkym dievcata drzim palce a aj dakujem za podporu:o)))))))))
chlapeeeec :o))))
aj sme mali tusak,ze to bude chlapec:o)))))))))
jasne,ze vsetko treba brat s rezervou,ale na usg bolo pekne vidiek pindika i gulky:o)))))))))))))))))
:o)))) pekny den prajem :o)))

monika131
18. máj 2009

smajli - tak Ti gratulujem k chlapčekovi a aj k tomu, že je všetko v poriadku, aby Vám to takto vydržalo až do konca 🙂

jahody11
18. máj 2009

smajli, GRATULUJEM a drzte sa 😉
monika131, no ja tiez chodim casto na wc a uz som si na to zvykla, teraz pred svadbou sme sa nacestovali veelmi vela, BA-SNV a spat a ked trebalo, tak sme stali, bolo to dost casto ale co uz, povedala som si, ze je to moj udel :D , stali sme ci na benzinkach alebo len tak v prirode na odpocivadlach 😀 😀 uvidis ze to zvladnes, hlavne nemysli tolko na to lebo budes chodit na wcko este castejsie, to mam z vlastnej skusenosti 😀 😀

niki11
18. máj 2009

Ahojte maminy! Smajli, aj ja sa pridavam ku gratulaciam 🙂 !!!! Baby, ja po tom mojom krvacani v piatok som si pre istotu dnes rano urobila testik a dve // nabehli uplne bleskovo, tak dufam, ze je vsetko tak ako ma... Baby, mne este ani nema co tlacit a tiez som kazdu hodinu na WC 😀

poseidonka
18. máj 2009

niki nič si z toho nerob, ja som navštevolala WC od 3 dna po sexíku, každú hodinu a teraz už každých 20 minút. takže to nie je o tlačení, niečo sa tam deje 😉

katika82
18. máj 2009

ahojte babulky,

smajli som rada že je všetko vporiadku teším sa s tebou moje aj za chlapčeka

ja som bola dnes na skúške takže mám dalšiu za sebou ešte jednu a dopísať prácu a štátnice a klud už hádam potom budem mať.

mne bolo dnes fakt riadne zle ani som negrcala ale proste neviem či stresy z tej skúšky či čo ale celý deň mi bolo zle.teraz som sa len dotrepala zo žiliny tak si idem dať sprchu a spinkať lebo mi je blbo.
tak sa držkajte zajtra sa vám ozvem dúfam že už mi bude lepšie.
inak neviem ako prežijem leto lebo už dnes som skoro umrela od tepla a to bolo také nie moc silné.a fučala som ako lokomotíva a to ešte bruško nemám a potom ked ho budem mať tak ma budú musieť asi nosiť. 😀 😀 😀
inak s tým wc-kom ja niekedy v noci nejdem ani raz a inokedy aj 3 razy.ale zisťujem že ked sa večer napijem tak nechodím a ked sa nenapijem tak chodím je to psycho presne obrátené ale funguje to.

pa pa a pekný večer.

weronikla
18. máj 2009

Ahojte babeny, zelam pekny podvecer 😵 Smajli, obrovsku gratulaciu ti posielam, hlavne, ze ste zdravi 🙂 Ja som dnes absolvovala dve skusky a zajtra idem k doktorovi na prvu prehliadku, tak som zvedavaaa 🙂 A akosi mi zacima brusko rast.. len sa mi to nezda, tak skoro??? co vy na to?

monika131
19. máj 2009

weronikla: To bruško Ti narastie asi až troška neskôr, mne počas prvých 10 týždňov narástli prsia a zadok, ale bruško sa začína ukazovať až teraz, ale už je tu.
No každá sme iná, možno sa to tvoje už ukazuje 🙂

katika82
19. máj 2009

dobré ránko maminy,

no ja som v 16tt ale bruško mám zatiaľ iba pobede ked som už poriadne najedená ale ráno len tak trošičku skôr mi to pripadá ako šmalček 😀 nie ako tehu bruško. ale večer ho mám vždy také nafúknuté že až.a začínajú ma už tlačiť nohavice potom pobede rano je to v pohode vôjdem do hociktorých ale už o tej 11 to začne nejak nafukovať a asi si budem už musieť nejaké tehu gate kupiť

monika pridaj fotočky nejaké na album ak máš aj ultr.aj s bruškom

niki11
19. máj 2009

Ahojte! Weronikla, ja som na tom s tym bruskom podobne a to zacinam dnes estelen 5 tt. Bud je to psychika alebo sme proste pribrali. Mam pocit ze vsetci v praci mi pozeraju len brucho, ale to bude skor v mojej hlavicke 😀

veva2
19. máj 2009

Ahojte babenky, tak konecne som absolvovala prvu oficialnu poradnu🙂 dostala som tehotenskú knižku a kopec usmernení. Negatívum je ze som trochu chudokrvna a mam vysoky tlak. Takze musim papat zelezo a magnezium. Videla som drobca, ani som netusila ze uz je taky velky🙂))) Chcem sa opytat, nemate niektora bolesti hlavy ale take az ako migrena? Vcera som nieco podobne prezila a bala som si nieco zobrat.

niki11
19. máj 2009

Ahoj Veva, moja sestra mavala hrozne migreny v tehu, az take ze plakala a vracala z toho, chytilo ju to tak asi raz za tyzden, niekedy aj castejsie, tak ju poslali za neurologom a dali jej take lieciky, ktore sa v tehu mozu.

jahody11
19. máj 2009

veva2, ja som mavala take bolesti na zaciatku tehu ako ty, bolo to hrozne ci noc, ci den, stale brutal bolesti .. nebrala som ziadne lieky, povedala som si, ze to pre drobca vydrzim a ono to preslo samo, vyhodou bolo, ze som bola vtedy na PN, keby ze mam sediet v praci s takymi to bolestami, no neviem, neviem....

ja som mala skusku v sobotu, tiez pohoda, caka ma este jedna ale akosi sa mi nechce ucit na nu 😅

smajli
19. máj 2009

gratulujem vam dievcata k skuskam:o)
tu fotku z toho videa usg neviem spravit... spytam sa brata,ci mi neporadi...,malicke babo ma ale uz 5cm priemer hlavicky:o) uz je dost velke:o)))
... a na uplnom zaciatku tehu som aj ja mala taku "slaninku" na brusku... tiez som to predtym nemala a hned sa mi to takto spravilo mozno uz v 8tt :o)) .. zeby to boli zaciatky burska:o))? neviem,ale pacilo sa mi to,mne to pripadalo ako brusko a potom to zacalo rast:o))))))
drzim vam palce vsetkym dievcata:o)

a este ma napadlo...minuly tyzden som spominala,ze som si kupila oblecko tehu z maderny...ze maju internetovy obchod a ze som spokojna... tak aby som to dala na pravu mieru...uz spokojna nie som...
po jednom noseni sa mi to jedno tricko upletove tak zgulickovatelo a nalepka sa zacala odlepovat...no nanic kvalita...,tie dalsie dve tricka a nohavice,co som si mala ist tento tyzden po nich,si uz nevezmem....nie som zvedava,ze to bude mat taku malu trvacnost ako to jedno tricko....,a keby som tak nasla blocek od toho jedneho tricka co mam,tak by som zvazovala reklamaciu...lenze ho neviem nikde najst...

vcera som si ale kupila pekne dve tehu tricka z ineho obchodu...dufam,ze tie vydrzia,vyzeraju kvalitne a pekne:o)) a dve dalsie mi doniesla este mama z madarska... a za taky lacny peniaz,ze som skoro odpadla...
uz mi chybaju len letne tehu gate,lebo mam len tehu rifle,ak ked su tensie...
ehm ehm... vsetky letne gate z minuleho leta su mi v zadku tesne ehm .... takze si ich ani nemozem podviazat pod bruskom a zakryt trickom...

jahody11
19. máj 2009

ja som si nieco kupila v SNV a nejake veci mi pozicala sestra a svagrinka takze vela nemusim kupovat 🙂 ja som si kupila akurat take biele, lanove volne nohavice v auparku v BA tricka zatial nosim svoje, su uplne suprove 🙂

niki11
19. máj 2009

Baby, vy tu tusim vsetky studujete! Klobuk dole, ako to zvladate aj s tehu, sikulky! Co sa tyka toho oblecka, ja mam taky dojem, ze teraz su v mode siroke strihy, tak sa da vybrat aj v normalnych obchodoch, dufam, ze kym budem mat brusko, este to tak bude.
Inak chcela som sa vas spytat, kedy ste oznamili vasim blizkym, ze cakate mimi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre