Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
24. nov 2009

ahoj kati...aj moja taha niekedy 4 hodky, niekedy dve a pritom sme na umelom...vcera mi dokina povedala, ze deti su velmi rozdielne, ale kazde pyta ako potrebuje..uz mame 3800g, rastieme 😅 aj mam espumisan L, ale uz ho ani nedavam, nemam pocit, ze pomahal...nasa Lejka mava krce len v noci, nechapem to, ale cez den sa pekne napapa a ziadny plac nebyva, ale v noci ☹ aj tato taka bola...

andrea12737
24. nov 2009

Ahojte,
ja som tu sice malo prispievala, ale citavala som vas tu pravidelne a prakticky od zalozenia temy to tu sledujem den co den 😎
ja len pozeram ze katika pise ze ma riedke mliecko...- ved nemoze byt ako chlieb? 😀 ved mliecko je tekutina 😀 ale nie vazne..ono ti to babenko vypije niekedy viacej niekedy menej, tak preto tie intervaly, o.i. take male babatka nemaju vytvoreny svoj rytmus, neskor to uz bude pravidelnejsie, aj sa rychlejsie napapa... neexistuje ani slabe ci zle , alebo malo zasicujuce mliecko...mas len predne a zadne (predne-uhasenie smadu, zadne- na uhasenie hladu 😉 ) zelam ti a vsetkym novopecenym mamickam vela, vela uspechov 😵

luka04
24. nov 2009

aj tebe andrejka prajem to iste, tiez si cerstva dvoj maminka 😉

monika131
25. nov 2009

Ahojky maminky.....

no, my sme ešte stále doma. Včera večer som už mala troška menšie depky z toho celého, už som aj plakala. Drobec sa 2 hodiny v kuse pučil ale tak, že som nevedela, čo zo sebou. Už to normálne bolelo a mala som také tvrdé bruško, že také som ešte nikdy nemala.
Zajtra idem zasa na kontrolu, tak som zvedavá, čo bude. Ale dúfam, že už bude čoskoro koniec, lebo už je to riadne o držku.

Maryol.....tak aspoň sme v tom spolu. Držím ti palce, aby to aj tebe dobre dopadlo.

Smajli.....ďakujem za povzbudenie. Pomohlo. 🙂

selyma
25. nov 2009

Ahoj Monika. Drž sa. Stale chodim sem pozriet a ked sa neozyvas myslim, ze uz mas babo pri sebe. Ale ty potom zasa ahoj maminky ... a uz viem, ze si este doma. Len to vydrz. Coskoro to pride. Budem ti drzat palecky

maryol
26. nov 2009

Monika, ja už skúšam všetko možné, no nič nezaberá...Včera som bola na kontrole, všetko vporiadku, akurát sa nič nedeje. ☹ Ďalšia kontrola v utorok.
Čítam, že dnes máš kontrolu ty, tak nech sa už dačo pohne! Tiež vám držím palčeky, aby si maličké samé povedalo na svet.
To s tým nočným vyvádzaním poznáme veľmi dobre aj my....cez deň len sem tam dá o sebe jemne vedieť, zatiaľ čo keď si ľahnem, ide mi bruško rozkopať, cítim kolienka, nožižky, ručičky - všetko naraz. Keď sa otočím na druhý bok, znava to isté...a tak chodím, ležím, chodím,...

monika131
26. nov 2009

no tak zasa ahojte maminky.....

Tak dnes som bola na tej kontrole, od pondelka sa to troška pohlo, krčok je už mäkký a má už iba 0,5 cm. Keď do soboty neporodíme, v nedeľu sa mám hlásiť už aj s vecami v nemocnici, pravdepodobne by to začali v pondelok vyvolávať. Ja len dúfam, že sa to nestane a že to pôjde prirodzenou cestou. NO uvidíme. 🙂

Selyma....si zlatá, že na nás myslíš a ďakujem, dúfam, že to čoskoro skončí

Maryol....asi musíme byť riadne trpezlivé, no hádam to už budeme mať čoskoro za sebou. Aj ja ti budem silno držať palčeky. 🙂

pepppe
26. nov 2009

ahojte abbenky,co myslite,ked mi lekar povedal ze mam dutinu velku 9milemetrov,,,ze je to nieco dobre?bo ja sa bojim,ze ee

luka04
26. nov 2009

peppe, aj mne prvy krat videl na sone 4mm dutinku a dnes je z toho mesacna Lea 🙂 🙂 takze, ak myslis ci je to dobre v zmysle, ze bude babo, tak asi ano 😅

pepppe
26. nov 2009

dakujeeeem sa bojim,jajha len stresujem.....takze hadam bude ok vsetko,uvidime ked navstivim dokiho

pepppe
26. nov 2009

a co to vlastne ta dutinka,je?tam uz mam aj babo,alebo este ee?nevies?

luka04
26. nov 2009

no dutinka znamena, ze sa tam uz vytvara embrio...zarodok 😅 😅 /som ti to povedala lajickymi slovami/ ale aj mne tak vtedy povedal, ze to vyzera na tehotenstvo..ale mala som este pockat 2 tyzdne a znova prist...a potom to uz bolo 100%...a bojisa sa coho?? ze nebudes tehotna??? a doki ti nato nic nepovedal?? si sa nepytala co je v tej dutinke???

pepppe
27. nov 2009

mne doktor povedal,ze mi moze tehotenstvo potvrdit a ze sa mam dutinku velku 9milimetrov,,taka som bola happy,ze som sa zabudla na vsetko spytat,,,a ze mam o mesiac dojst a ze my vystavia tehu knizku,,,preto som len nevedela,ze co to je asi,ale uz viem,diky moc 🙂

luka04
27. nov 2009

nemas za co 😉 tak drzim palceky nech to uspesne prebieha...

pepppe
27. nov 2009

dakujem🙂 a inak ked to bude dievcatko,tiez by sa volalo Lea 🙂

luka04
27. nov 2009

vsimla som si 😅 peknucke meno 😵 😵

pepppe
27. nov 2009

naadherne🙂 ja uz o tom snivam od mojich 15narodenin,to proste musi byt

iwanna
27. nov 2009

peppe, embrijko, ked je este uplne malilinkate tak nie je este vypukle, ale ploche. Vola sa to zarodkovy stit. Tym, ze je ploche a malinke, tak ho este nieje vidno. A ta dutinka bude rast stale s babatkom, v nej bude celych 9mesiacov plavat v plodovej vode. Takze zaklad je mat dutinku, a tu mas 🙂

pepppe
28. nov 2009

iwanka,dakujem🙂niekedy sa citim taka ,ze nic neviem,ale tak je to pre mna novinka,tehotenstvo...a viem,ze ako aj napr ty,uz mate jedno babo,ze by ste mi vedeli poradit🙂) takze dakujem,,,takze hlavne,ze mam tu dutinku.......cize ked mi kazal dost o mesiac uz by tam malo byt aj babo,ze?

monika131
28. nov 2009

peppe....tak ti gratulujem, ďalšia nová maminka, je to super pocit, keď ti doktor potvrdí, že si tehulka a hlavne keď sa na toho drobčeka hrozne tešíš.
Ja keď som bola prvý krát u doktora, tak mi ešte tehu nepotvrdil, lebo tam ešte nebolo srdiečko, ale o týždeň to tam už bolo a bola to obrovská radosť.
A teraz už čakáme iba na koniec. 🙂
Tak ti držím palčeky, hlavne dávaj na seba pozor. 🙂

pepppe
28. nov 2009

dakujem monika 🙂 noo tak tebe drzim palceky,nech mas taky rychli porod🙂) a co kedy mas termin? jajha ja sa tesim,ale sa aj bojim,nech je vsetko ok,,,ale nemozem tolko stresovat,vsak musim mysiet pozitivne

klauduska
29. nov 2009

Ahojte baulky moje!!!

dakujem za priania babeny....

Tak drobcek nam dava riadne zabrat a nemam Vam kedy ani napisat.... 😒 Uz konecne pekne taha,uz nemusime davat z flasky,ale zasa tie bolesti-kolika je strasna....skusame vsetko-kvapky,masaze nozickami,nahrievanie plienky,rurku...kazdy vecer ho to chyta....a my mu neviem pomoct....
este nam poradili davat ho troska na brusko polezat,tak skusime...uvidime....

moni...a co ty,este stale cela???Pockaj,aj ja som sa tesila,kedy to uz bude vonku,ale potom zacal taky kolotoc,ze som sa nestihala spamatat z porodu-unava,vycerpanost,zufalstvo...teraz sa ako tak davam dokopy a nebyt toho,ze je mnazel so mnou domka,tak tu uz asi nie som.... 😒

kati,luka...a vy ako?Ako sa dari maliym drobcekom?rastiete?priberate?My mame prvu poradnu 7.12.,zltacka uz odznela,museli sme ist na krv do nemocky a vysledky boli dobre...

emilly821
29. nov 2009

klaudy, nie si sama v tom ako sa citis. take pocity prezivaju asi vsetky maminy, kym sa adaptuju na tu skutocnost, ze je tu zrazu niekto novy, celkom zavisly na mne, vsetko sa zrazu toci len okolo neho....ja som bola tiez uplne v koncoch tie prve tyzdne, ale postupne sa to lepsi...aj ked vzdy sa najde cosi 😉 hold to su male deticky 😝 😵

emilly821
29. nov 2009

inac klaudy, tvoj filipko sa na tej poslednej fotke, kde zyva, straaasne podoba na nasu sofinku 😵 len nasa je vacsia vlasatica 🙂 a je strasne krasnucky.

katika82
29. nov 2009

ahojte maminy,

klaudy tak my sme na tom podobne. malý máva tiež koliky takže máme veselo dávame zakaždým pred kojením kvapky espumisan L tých 20-25 kvapiek cez den menej vnoci tých 25. bruško bolí ako kedy niekedy v noci pekne spinká ked ho nebolí bruško tak ked mu dám naposledy o tej jedenástej dvanástej vnoci tak potom až okolo štvrtej a potom až ráno je hore o tej šiestej siedmej. ale to len ked nás netrápi bruško. inokedy nás zasa trápi cez deň takže sa musíme hojdať, masírovať, veru aj rúrku skúšame ked už nič nepomáha. ja už neviem čo jesť lebo pomaly zo všetkého mi hovoria že ztoho ho môže bruško bolieť potom.

inak skús si každý deň urobiť tú rascovku nám ju dávali v nemocnici ako druhú večeru a ja si ju aj doma robím malý si potom pekne popŕda, a ešte mi starká poradila aby som si hocikedy cez den požula pár zrniečok rasce alebo fenikla. vraj to tiež pomôže.

ale poviem ti že tiež keby nebol teraz tie dva týždne manžel doma, že ma obskakoval, žehlil malého prebaľoval ja som iba kojila a oddychovala tak by to bolo o držku. aj mamina nám malého hocikedy vnoci vezme aby sme sa vyspali takže som rada. ale zajtra už ide manžel na týžden do práce takže sa ideme už sami trápiť pomaličky.

luka a vy ako sa držkáte??? tiež nemáš veľa času tu chodiť čooo?,tí naši chrústici nám zaberajú všetok čas ale tak tie ich krásne pohľady a grimasy ktoré strúhajú ked zaspávajú za to stoja nieee?? taký sú zlatý všetci . no musím už aj ja nejaké fotočky pridať.

moni tak na teba budeme myslieť teraz silno ešte si uži tých pár dní lebo potom už veru toho moc nenaspíš

luka04
30. nov 2009

ahojte babky...nebola som tu, lebo sme boli od piatku u nasich, mali sme tam krst...bolo super, mala strasne zlata, prespinkala cely kostol a potom celee pobedie...vraj z tej svetenej vody 😵 😵 vcera sme mali prvy mesiacik, neuveritelne to leti..a prvy krat sa na mna zasmiala ked som sa jej prihovarala...lebo doteraz sa smiala len pri zaspavani...bolo to uzastne... nam uz brusko ustupilo, ani kvapky uz nedavam...aj presla kriza, ze ju umele mliecko zapekalo, par dni kaka sama...

Kati..veru, zaberaju nam vsetok cas, ale stoji to za to....ja si nastastie mozem pri malej porobit vela toho, uz vie pekne prespinkat aj cez den...

Klaudy...tie pocity som mala aj ja!!! presne.... vsetko prejde moja, neboj...ja som do toho dostala zapal prsnikov, obrovske bolesti, mamina tu uz nebola u nas, bolo to strasne...len som plakala..totalne zufalstvo..ale ako pise emily, tym asi prejde kazda...uz aj ja som sa zžila s myslienkou, ze som matka, ze toto stvorenie mi zmenilo navzdy zivot a konecne si to uzivam...tie stavy prejdu, neboj, urcite, aj energiu znova nacerpas...

katika82
1. dec 2009

už som pridala fotočky

luka04
1. dec 2009

idem kuk 😉

luka04
1. dec 2009

zlatunky bambulik 😵 😵

katika82
1. dec 2009

dakujem luka

no akurát vlásky nechal v čistiarni sa smejeme lebo ich málo ale to mu dorastú 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre