Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

jahody11
12. máj 2009

normalne sa chodi 6 tyzdnov pre ale ja chcem ist 8 koli debilnym sefom, uz ich nemozem ani vidiet ...

smajli
12. máj 2009

to je fajn,ze mas vysledky cukru dobre jahody :o) no..takze este mam dost casu kym babo zacitim:o)) ale uz brusko mam take riadne,ze uz sa zmestim len do 3 triciek... ,dnes som bola nakupovat...lepsie povedane chcela som nakupit... ale nic z toho,vo vsetkom si pripadam ako gulka... tak som sa zagulatila, aj prsia aj brusko,to budem asi riadny balon do konca tehu... ,zajtra sa pojdem zas po dajakom oblecku pozriet...

katika82
13. máj 2009

dobré ránko maminky
tak čo ako ste spinkali?? mne bolo dnes ráno zasa po dlhej dobe zle už mi nebolo asi dva týždne a dnes z ničoho nič ma ráno natiahlo tak hnusne asi mi bábo dáva najavo že je stále tam aby som sa nebála že aj ked ho necítim tak ono tam je.
jahody - no ja chcem ísť na materskú tak dva týždne pred pôrodom ak mi nič nebude. viem že baby ktoré majú tehu oki tak chodia až tak.aspon mi vyjde dlhšie materská potom ked môžem robiť dlhšie

smajli tebe som kukala album ty máš teda už pekné bruško, ja zatial ani nie iba ked sa napapám tak to vidno riadne a večer ale rano a doobeda ani nie

smajli
13. máj 2009

🙂 ahojte:o)
:o) no podla bruska viem,ze babo tam je :o))))
idem sa kuknut do jedneho tehu obchodu tu v KE v Barci,nasla som ho na nete,maju aj zasielkovy obchod maderna,v jednej predajni v tej Optime som uz bola pred mesiacom,ale nic som tam nenasla...akoby tam nic nemali...,tak som zvedava,ci ten tovar,co proklamuju na nete,budu mat aj naozaj v tejto predajni v Barci...,
Uz by som si chcela kupit nejake to tehu tricko-top,v ktorom sa budem citit pekne... ,lebo vcera ma to v tom riadnom obchode dost sklamalo... tak potom dam vediet,ci je to pravda to,co je na nete.. :o)

vy jahody a katika,objednavali ste si cez net tie tricka,prisli vam? a ako pacili sa vam? boli podla vasich predstav?

jahody11
13. máj 2009

ano, ja uz ich mam doma 🙂 su super, prisli hned, som max. spokojna este mi je trocha velke ale este tak tyzden dva a mozem nosit aj trisko aj tehu pas lebo konecne mi zacina rast brusko, doteraz mi stale hovorili, ze vyzeram iba ako pribrata a nie tehotna 😀 😀

ladylilien
13. máj 2009

Ahojte dievčatá, prosím, neviete mi poradiť? Som v 6tt+3d (potvrdené na sono AS+) tehotenstva, predchádzajúce tehotnosti prebehli bez závažnejších komplikácií (syn má 2,5 roka a dcéra 4 mesiace)Včera večer som dostala bolesti krížov a tie pretvávajú doteraz a stupňujú sa. Podbruško ma nebolí silno, len ako na menzes, avšak v noci som špinila - jasná krv aj na vložke, dnes ešte dopoludnia bolo slabé špinenie, no teraz už nie je. Prosím Vás, v čom by mohol byť problém? ďakujem za odpoveď

babullka1
13. máj 2009

Ladylilien...ja som teda tehu prvy krat,ale hned ako som zacala spinit som utekala do nemocky 🤐 Doktorka na prime mi povedala ze som spravila velmi dobre,lebo v nemocnici ti pomozu skor ako ty sama doma,ja som nekrvacala moc,len som spinila a v nemocke sa mi to dost rozbehlo...tak som bola velmi rada ze som pod kontrolou,nemusi to znamenat nic vazne ale aj moze...ja byt tebou,idem aj hned .

ladylilien
13. máj 2009

babullka1, ja by som aj šla, no manžel je služobne v Paríži a príde až v sobotu a ako pôjdem s deťmi?? Nikdy som problém v tehu nemala a tak som z toho dosť mimo... ☹ netuším, čo si mám o tommyslieť (a to som bola dvakrát tehu) 😝
ale ďakujem za radu... a Tebe nakoniec v nemocke, čo povedali?

babullka1
13. máj 2009

a deticky nemas ku komu dat?ty teraz potrebujes hlavne strasne vela kludu a oddychovat...mne v nemocke povedali ze mam hematom a musim poctivo dodrziavat klud.rezim ak chcem aby sa babo udrzalo a aj to nebolo iste ci ho nepotratim ☹ dostavala som kopu tabletiek na udrzanie a aj inekcie ,odlezala som si tam mesiac a po mesiaci som tam bolo o tri dni znova,ale dopadlo to dobre a stalo mi to za to odlezat si to.nemozes ist aspon rano k lekarovi?

ladylilien
13. máj 2009

chúďatko, si si ale užila... nemám kde nechať decká... svokrovci, aj naši sú 400 km od nás.. a v bytovke bývajú len samé staré baby (nič proti starobe, ale tieto sú fakt hrozné), tým by som nezverila ani mača, nieto deti 😒
A ráno? Malá sa budí o 6.00 a ak by som to mala stihnúť do Ružinova a späť, tak je aj obed. Budem si s tým musieť poradiť nejako inak...

jahody11
13. máj 2009

aj podla mna by si mala zajst k doktorovi, aspon nech sa na to pozrie cez ultrazvuk, ja som nebola v nemocnici, tiez som spilila len mi dal tabletky a bola som na PN 5 tyzdnov ale zaklad je kludovy rezim, doktorka v nemocnici mi povedala, ze klud a oddych je 90% uspechu a to asi pravda... tak sa aspon snaz lezat s nohami hore, teda vvylozit nohy vzdy ako je to mozne....

babullka1
13. máj 2009

No to nemas bohvie co 😢 To pri dvoch detoch ani ten kludovy rezim nemozes dodrziavat,ale vazne sa snaz co najviac lezat a ked sa bude dat tak chod k lekarovi.kedy mas najblizsie poradnu?

ladylilien
13. máj 2009

tak to by sa mi zišlo 😉 aspoň trocha si oddýchnuť.. vždy som chcela mať deti tesne po sebe, ale ono to nie je až taká sranda ako som si myslela. Kým neboli problémy, tak je to super, ale teraz je to dosť husté

babullka1
13. máj 2009

No to ti verim ze si asi tazko odpocinies, a nemas aspon niaku kamaratku co by sa mohla o deti postarat kym by si zbehla k tomu doktorovi rano?

ladylilien
13. máj 2009

Mám kamarátku, býva síce trocha ďalej, ale problém je v tom, že má 1,5 ročné dvojičky, takže mi pripadá dosť nevhodné ju prosiť o to, aby mi zostala aj s mojimi... veď by sa chúďatko asi zbláznila 😉

katika82
14. máj 2009

dobré ránko babule,
dnes je tu zasa ticho????

smajli
14. máj 2009

fiiha vcera sa toho popisalalo..dufam,ze ladylilien dopadne dobre...
ako sa mas katika? mna vcera tak bolelo podbrusko... taky silny tlak ma chytil aj v krizoch aj v podbrusku...prala som rucne jednu mikinu a ked som ju plaakala vo vani zohnuta a mikina uz bola tazka nabrataa vodou... tak som to ani nedoprala... tak to bolelo...,hned som si sla lahnut aby to preslo..., uz taketo veci prat nebudem...,asi to uz bolo prilis tazke na vaahu abo co... ,musim davat pozor... ,kusok som sa toho zlakla...,dokymu to v pondelok poviem,ale mama mi vzdy povie svoju skusenost a vravi,ze to pozna...,ze to mala pri vsetkych troch tehu...
:o) tak tak :o) a ako vy?

katika82
14. máj 2009

ahoj smajli no mna tiež v poslednej dobe pobolieva bruško neviem či sa to rozťahuje zasa alebo je to z vetrov.
ale pijem dosť aj ten polystyrenik si dávam občas na pretrávenie neviem ale dnes ráno ma tak divne bolelo také až kdesi do bedrových klbov a dole uplne pod panvou.

jahody11
14. máj 2009

Veru, tehotenstvo nam dava riadne zabrat, stale len nejaka bolest, mne je pre zmenu dnes nejako zle od zaludka, ledva som niecoo dala do seba...
aj celkovo som taka nejaka leniva ale to urcite z toho pocasia...

poseidonka
14. máj 2009

ahoj Jahody ako sa maš??? ako dopadol opakovaný testík na cukor??? aj mne dnes bolo blbo skoro som sa povracala 🤐

smajli
14. máj 2009

jahody pozeram,ze v pase este nemas zmenene,ze cakate dievcatko:o) alebo to beriete este s rezervou,ze to este nemusi byt iste? meno mas ale vybrate pre dievca... nemala si tusak,ze to bude dievca? lebo mi mame tusak,ze to bude chlapec... tak som zvedava,mozno sa este aj tak schova na usg...,ale tak mi chutia klobasy,maso...,a som predtym bola len na sladke... ,tieto chute sa mi uplne zamenili... preto sa kazdy smeje,ze to bude chlapec... :o) a aj ja mam tusak na chlapca...,aj to vestenie z prstena hovori za chlapca...,aj ta tabulka,co tu dakte na nete je,tiez hovori za chlapca...,tak vam potom poviem,ci to vsetko vislo 🙂 🙂 🙂 :o)

poseidonka
14. máj 2009

smaijli aké veštenie z prstena skus priblížiť 🙂 dakujem

smajli
14. máj 2009

a to oblecenie v tej maderne je celkom fajn,vybrala som si 2 tricka:o) a usiju mi nohavice za rovnaku cenu ako ich tam predavaju...su ochotni... ,este jedno tricko budu mat v mojej velkosti v pondelok,tak som zvedava,mozno si vezmem aj to... a budem mat v com v lete chodit... :o) lebo dve doma uz mam take,co by mi snad mali vydrzat cele tehu...

smajli
14. máj 2009

poseidonka...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu sa o tom rozprava:o)

niki11
14. máj 2009

Ahojte dievcata, mozem sa vas na nieco spytat? Som tehu, asi v 4-5 tt., dnes som sa objednavala k dokimu a sestricka ma objednala az na 16. jun a ze sa hned urobi prve sono? Nie je to neskoro na prvu navsetvu u lekara? To budem asi v 11 tt. ak dobre ratam. Posledna mrcha bola 14.4.

katika82
14. máj 2009

niki ja som mala taký istý problém moja lekárka ma objednala tiež až tak v 11-12tt.pýtala som sa na to kamáta lekára a on povedal že prvá návšteva je dobrá tak okolo 8tt aby sa vylúčilo mimomaternicové tehu. tak ja som neváhala a zavolala som inému lekárovi , povedala som mu že moja lekárka ma objednala dosť neskoro a nakoľko sme sa o mimčo snažili vyše roka a pol a bojím sa aby som oň neprišla tak on ma hned zobral. Podpísala som u neho novú zmluvu a v pohode. Tamtej som sa pokúšala dovolať aby ma objednala skôr že sa bojím a tak ale ani telefón mi nedvíhala. tak som rada že som od nej odišla. nový lekár mi hned nasadil duphaston na udržanie mimča že predsa len ked sme mali problémy s otehotnením. Potvrdil mi že ide o normálne tehu, knižku mi dal až v 12tt pri prvej poradni.Takže je to na tebe, buť na ňu ešte naliehaj že sa bojíš a chceš aby ti tehu potvrdila aspon v 8tt alebo skús iného lekára. ja som neolutovala že som prešla k tomuto.je milý, ochotný a hlavne záleží mu na pacientkach a ich drobcoch.

Takže ja by som jej zavolala a ak ťa odmietne tak choď inému, musia si predsa uvedomiť že za tie penize čo platíme do poisťovien sú tu oni pre nás a nie aby sme sa im prosíkali ked niečo chceme.
Neboj sa každý iný ťa vezme všetkými desiatimi lebo majú z teba peniažky a ked máš takú kravu ktorá si to neuvedomuje tak jej to daj pocítiť.

niki11
14. máj 2009

Dakujem Katika za povzbudenie. Ked ja neviem, ci to dobre ratam, asi som sa pomylila. Ked som mala poslednu mrchu 14.4., nebudem 16.6. nakoniec v 8tt. aj nieco?

smajli
14. máj 2009

no... ja by som tiez nebola spokojna... ,ja som sla k doktorovi hned ako som sa dozvedela,ze som tehu,taky jeden cely tyzden po vynechani menastruacie. Sestricka si frflala popod nos,ze to je skorooo...,ale vsak ona nie je doktor..., a doky ani naznakom nedal vediet,ze som tam skoro,len sa pozrel cez ultrazvuk,videl tam uz bodku...vacik...ze uz je vajicko uhniezdene v maternici,opytal sa ma ako sa citim... a objednal ma o 2 tyzdne,... ale bola som spokojna,ze som u nho bola...
.. vsak iste ti este napisu aj ine dievcata... lebo niektore tu pisu,ze im povedali,ze je to skoro,ze tak v 6-8tt staci... ale ten 11tt sa mi zda dost dlho...,lebo uz v 7tt pocut srdiecko /alebo az v8tt?) ...
... na tvojom mieste,ak by som bola s tym doktorom spokojna,tak by som k dokymu sla bud koncom dalsieho tyzdna alebo v pondelok na ten dalsi... a sestricke by som povedala,ze sa musim s doktorom o niecom poradit,ze sa ho musim nieco spytat...,raz som takto ja obisla svoju sestricku...,a ked sa ma pytala,ze co take sa chcem spytat...tak som jej povedala,len tolko,ze necitim sa dobre,nieco sa mi nezda... pre istotu sa na to chcem doktora spytat..a pravy dovod som jej nepovedala... vsak ona tam nie je od toho,aby ma pustila abo nepustila k dokymu akoby na audienciu....
... jedine,co ti doktor moze povedat,je,ze je to este skoro...,ale ak by sa mu nieco nezdalo,tak je lepsie prist skor..., niektorym dievcatam,ak mali napr.problem otehotniet...tak predpisuje nejake lieky abo volaco na udrzanie a tak...
...sprav tak,aby si sa ty citila spokojna a nenechaj sa odbyt sestrickou,ktora tam ma vela pacientiek a kopec tehuliek a berie to uz ako na beziacom pase....
...... iste ti este dievcata na to odpovedia..... 🙂
a blahozelam k tehu:o))))))))

smajli
14. máj 2009

preratala som to,a ked dobre... 😅 , tak budes mat 16.6. plnych 10tt,
ja by som tak ako katika... urcite isla skor...

katika82
14. máj 2009

niki určite choď skôr. môja bývala lekárka robila len 2 dni v týždni tak som musela volať priamo jej kedy mám prísť.ale ak máš normálne lekárku ktorá ordinuje každý deň tak by som neváhala ani chvíľku a išla normálne hocikedy, však čo počkáš si možno dlhšie ak bude mať veľa ľudí ale aspon budeš vedieť.
Mne sa zdalo tiež neskoro že ma objednala až v 12tt a pritom dobre vedela ako sme sa snažili koľko folikulometriií som musela podstúpiť a tak a kašlala na to a ten 12tt ma navyše objednala len ráno na krv tak ako sorry ale ja som hned išla k inému a nech si teraz ona škrabe hlavu prečo som odišla. Naozaj oni sú tu pre nás a nie my pre nich. ty si platíš zdravotné poistenie a preto máš možnosť a právo si vybrať lekára takého ako ti pasuje a takého čo sa ti bude venovať a nie brať tehotenstvo ako výrobu nejakých párok len za to že pre neho je to každodenná robota a rarita. Kukni na google tehotenskú kalkulačku a vypočítaj si kedy budeš cca v 8tt a kludne choď to už by malo byť aj srdiečko a bude vidno či ide o normálne maternicové tehu. Prípadne ti dánejaké lieky ak ti bude bývať zle na žalúdok odporučí ti nejaké čajíky na nevoľnosti - zázvorový napr. a popýta sa ťa na všetko okolo toho.
Určite neváhaj ja by som teda nečakala tak dlho. potom ked náhodou niečo tak si budeš hlavu biť že si nešla skôr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre