Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
19. aug 2009

toto je celkom dobrá stránka pl - e-shop. tie odstávačky sú tam za polovičné ceny ako u nás. to je sila

garicka
19. aug 2009

baby prečo je všetko v zahraničí lacnejšie ako u nás??? ☹ to nie je fér.... 😠

katika82
19. aug 2009

garicka no nieje, ale poliakom to dosť urobilo o euro.pre nás je to dobre môžeme kupiť lacnejšie.

lulaaa
19. aug 2009

Ahojte kočky môžem sa pridať? som v 34 týždni tehotenstva a čakám dievčatko bude sa volať Laura Emma alebo Vanessa Ella (bude mať totiž 2 mená ) =) a mám už aj 5 ročného synčeka 😀 😀 😀 😀 😀

klauduska
19. aug 2009

ahoj lulaaa....Tak vitaj medzi nami....a ved ty to mas uz za par.... 😅 😅 😅
Ako sa citis v tomto teple???

garicka
19. aug 2009

dievčatá
dneska mi asi zasa rastie bruško 🙂 mám pocit že moja pokožka sa dnes maximálne na bokoch napla a viac to nejde.... 😨 tiež to tak cítite alebo ste cítili keď vám rástlo bruško? tvrdnúť netvrdne lebo mäkké....

katika82
19. aug 2009

no dobre babule idem ja hore zasa do nočnej k drahému. dnes je pekne tak sa možno pôjdeme aj prejsť hore na kamennú chatu na parené buchty.tak pa zajtra 😉

lulaaa
19. aug 2009

Ahoj klauduska no hej mám to za páááár........... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale to je hroznééé teplo tutoo na dedine bože sa ešte teraz chystáme zajtra na kúpalisko do štúrova =) tak ty čakáš chalana Filipa vou blahoželám hehe ja budem mať dcéru tak a s mojím miláčikom s mojím drahým sme doma sami pretože syn náš Sebinko odišiel na chatu do tatier so svokrovcami takže supeeer 🙂 🙂 🙂 🙂 ale už mi aj chýba aj keď tam sú len 3 dni ☹ ☹ ☹ ešte tam budú do konca týždňa dojdú až v nedeľu a je mu trochu na vracanie teraz ma to napína bláá a ty sa jako cítiš??

luka04
19. aug 2009

ahojte babenky, uz tu nik neni??? ☹

klauduska
20. aug 2009

Bre ranko tehulky!!!

Ako dneska?Vyzeraze je pred dalsi horuci den.... 😝 Snad to nejako vydrzime.....I ked ja o 9,00 vyrazam do "terenu",tak snad to rychlo vybavim a potom rychlo sup do vychladenej kancelarie.... 😵

garicka...ja som tento pocit vobec nemala,ani nemam doteraz,brusko sa mi ani nezda take velke,neviem,mozno este len zacne rast...Skor po obede mi nabehne,ale rano tam skoro "nic" nemam.... 😕

lulaaa....ano,bude to chlapcek,zvitazil nakoniec Filipko,aj ked sme na zaciatku mali vybraneho Alexa....A vy preco davate 2 mena?Takze teraz gazdujete bez synatora???Neboj,to rychlo ubehne,ani sa nenazdas a bude spat.... 😉
Ty kde presne byvas?Mozno ani nie daleko od nas..... 😅

katika82
20. aug 2009

dobré ránko maminy,,

no tak čo ako ste spinkali??? ja celkom dobre, až na to budenie na WC tri krát za noc ale dalo sa. Večer sme boli na chopku naparených buchtách no tak som sa dojedla že som myslela že sa budem guľkať nadol.

monika131
20. aug 2009

dobré ránko.....

garicka - no ja mám presne také isté pocity, že keď bruško rastie, tak sa mi tá koža tak napne, že ma to až bolí a je to dosť nepríjemné. Ale dá sa to zvládnuť.

katika - takže v nočnej bolo dobre, boli aj buchty, tak to je super. Ja sa zatiaľ na to cikanie až tak často nebudím, niekedy idem v noci raz a niekedy vôbec. 🙂

klaudi - no aj u nás dnes bude riadne horúco, už teraz je na zdochnutie. Ale ja som dnes v robote iba do 11.00 a zajtra mám dovolenku. Príde k nám návšteva, svokrina ségra aj s mužom z Mníchova.

Môjho manželína dnes stiahli z dovolenky a odtiahli ho až niekam k Bardejovu. A určite tam bude aj v sobotu a nedeľa je otázna. Tak som z toho troška sklamaná. Ale nevadí, musím si rýchlo urobiť nejaký náhradný program. ☹

katika82
20. aug 2009

monika tak to si urob nejakú dámsku jazdu s babami na víkend 😉

ja mávam tiež občas také to napínanie bruška hlavne ked sa najem tak potom to začne asi tým že žalúdok je trošku väčší a potom bruško sa tisne viac von.
a strie zatiaľ nemáte?? ja zatiaľ nie stále sa natieram ale bojím sa že teraz v tom 7-8 mesiaci mi razom bruško vybehne a sa mi popraská. no uvidíme .

idem upraviť fotočky z chopku zo včera a pridám ich. mamina s drobcom v 7 mesiaci na chopku. 😉

inak baby chcem sa opýtať. viete niečo o tých vcestných bradavkách. ja sa bojím že nebude môcť kojiť lebo ja ich nemám až tak vystúpené a ani mi nestmavli ako sa hovorí že stmavnú v tehu. ☹

luka04
20. aug 2009

ahojte....kati...ja mam strie, na brusku...aj ked som sa kremovala... ☹ teraz skusam take kremy, co by mali zmiernit vzniknute strie...ale neviem, ci to pomoze este..

katika82
20. aug 2009

luka ja som si kupila ten elastin q exlusive tak hádam to trošku pomôže. ale ja som si povedala že hlavne že tam je drobčekovi dobre ked aj strie budú.však nemusím byť modelka a cez leto si nebudem dávať bikiny ale celé plavky ak sa mi narobia strie

a k tým bradavkám mi nevieš poradiť?

luka04
20. aug 2009

kati..aj ja mam ten krem a este mi svokra dovliekla nejake aloe vera, tiez tam pisu moju diagnozu 😅 noo k tym bradavkam...mne osobne vystupili, mam ich ako stupliky..aj moja svagrina nemala nic ako ty, a nedalo sa jej kojit, kupila si aj tie klobuciky, ale to mala nechcela a po tyzdni stratila mliecko celkom a bolo po kojni ☹ ale ktovie, kazda zena je ina, este mozno sa ti napravi..ved je cas...ja zas pocuvam, ze sa babam tvori to kolostrum, co je predzvest mliecka a ja ani naznak....

monika131
20. aug 2009

no jasnačka, musím niečo vimyslieť. A hlavne na piatok a sobotu večer, lebo mi doma drbne. 🙂

katika - ja mám tiež elastin g, bruško mi zatiaľ nepopraskalo, klop,klop,klop, ale prsia áno, no vlastne zatiaľ iba ľavý prsník zo spodu.
A tie bradavky - tak najlepšie urobíš, keď sa na to rovno opýtaš doktora. Priznám sa ti, že aj o tom počujem prvý krát od teba. 🙂

katika82
20. aug 2009

no tak to kolostrum som ja už mala zasa. som si všimla že pri vzrušení mi to vyteká ale niekedy vôbec

no uvidím teraz som čítala nejaký článok že nieje dôležité aké sú v pokoji ale pri podráždení a to ich zasa nemám až také ploché vtedy. tak uvidíme.musím sa na to lekára opýtať

monika131
20. aug 2009

a tak podľa toho, čo píše luka o tých bradavkách, tak mne vystúpili, ale iba troška zatiaľ, ale snáď sa to upraví. A dvorec mi zhnedol a aj sa dosť zväčšil.
Skúsim sa na to opýtať dokiho, idem budúci týždeň v stredu, snáď m k tomu niečo povie.

luka - ja som si včera dala v lekárni zistiť cenu na ten olej z eucerinu. Vraj je veľmi dobrý na prevenciu, ale už aj na vzniknuté strie, ale je vraj dosť drahý. Ale chcela by som si ho kúpiť, lebo mňa ti tie prsia normálne aj pobolievajú - tie strie na nich som mala na mysli. 🙂
Teba to bruško nebolí?

klauduska
20. aug 2009

baby,tak mne tie bradavky az tak nevystupili,su ok,ale dvorce sa mi teda riadne zvacsili a stmavli... 😕
kati...na tie bradavky...v casopise mamina je nieco o tom pisane,ak chces,zajtra si ho donesiem do robotky a napisem ti,co tam pisu.... 😉

strie mam zatial len na pravom prsniku,dole,zospodu,ale velmi malicko a vcera sme s manzelom zhodnotili,ze ako sa natieram,tak asi aj trosku miznu.... 😅 To by bolo fajn....

luka....a kolostrum tiez nemam,to nemusi mat kazda... 😉

tak letim von,potom s aozvem.... 😉

luka04
20. aug 2009

moni...boli to brusko, uz som vam to pisala, teda skor strasne svrbi, ked som sa zacla skriabat tak som nevedela prestat 😠 az mi nadavali...zacala som sa tym elasti-q exclisive natierat, ale este len malo, uvidime ci zaberie...a este mam to aloe vera...taky gel..aj ten by mal pomoct..

kati..kedy ides na poradnu najblizsie?? ja 27.8.

katika82
20. aug 2009

luka ja idem na poradňu až 2.9 lebo doky ma dovolenku ,takže to mi bude asi robiť zasa veľký ultrazvuk lebo to už budem ukončený 30tt.bože stršne rýchlo to letí za chvíľu budeme baliť tašky do pôrodnice.

baby jahody už hádam aj porodila. jooj chcela by som vedieť ako sa cíti takto tesne pred pôrodom.či je to v pohode či nie

klaudy to by si bola zlatá. ja skúsim ešte pohľadať na nete niečo o tom

luka04
20. aug 2009

veru kati, sak je pomaly koniec Augusta 😀 jaj idem aj ja offky na zatial, idem s kamoskou do nemocnice za doktorom, ona ma za mesiac rodit..mozno tam budem aj ja, tak aspom si to obzriem...pekny dnik prajem 😉

klauduska
20. aug 2009

babenky,tak uz som spat,celkomrychlo som to vybavila...Sla som na biku,tak som prevetrala nozky....lebo prve mesiace sa mi vobec nedalo chodit na biku,lebo ma boleli prsia.... 😒

luka...do idete asi do Nitrianskej nemocky,ze???Lebo tu teraz zacali prerabat,sestonedelie,tak tam maju riadny chaoz,zienky vraj lezia na gynekologii,aj na vzdycharni,vela rodiciek maju..... 😒 Ked uz pojdeme my rodit,tak snad do noveho,ze to stihnu dovtedy.... 😉

ja mam poradnu 25.8.,28tt,takze ma caka krvicka a glukozovy test....tusim som posledna z VAs co ho bude absolvovat.... 😅

monika131
20. aug 2009

klaudi - a tebe budú ten glukózový testík robiť priamo u dokiho? Alebo ťa pošlú niekam do labáku?
Ja som sa tiež bála toho testu, ale nakoniec to nebolo nič strašné 😀

No na krv by som mala ísť aj ja, berie sa to na nejaké protilátky, ale vraj iba tým maminám, ktoré sú Rh negatív a ja som pozitív, ja mám krvičku B+ takže neviem, či budú tú krv brať aj mne. 😒

práve som si obzerala na nete ležadlá pre bábätka, budete to kupovať? 🙂

katika82
20. aug 2009

klaudy no tak to ti držíme prsty na tom teste. neboj zvládneš to
takže ja mám poradňu najneskôr asi žee?? no a potom už asi každé dva týždne budeme mať tuším poradňu.

monika131
20. aug 2009

katika - no aj mne sa zdá, že káždé dva týždne, áno je to napísané aj na tehu knižke, že predposledný mesiac každé dva týždne a posledný mesiac každý týždeň, ale už v ambulancii nemocnice. 😀

klauduska
20. aug 2009

moni...mali by to robit priamo unho...Uz som manzela nahovorila,ze pojde so mnou a posedime potom vonku na lavicke.... 😵 A krv mi budu brat na tie protilatky,lebo ja mam 0 Rh neg. -vzacna to krvicka... 😀

baby,ved o chvoli budeme mat vsetky za sebou 30tt a to uz by sme mali mat tasky do porodnice zbalene..... 😅 😅 😅

ozaj,zabudla som sa Vam pochvalit....vcera sme vybehli narychlo do NR,lebo kamoska vravela,ze v tom KIK-u maju lacne vypredaju,vecicky pre drobcekov po 1 eure.....ale nic tam nakoniec nemali,ziadny vypredaj,tak sme zbehli este do tesca,tam viem,ze maju 30% zlavy na detske oblecko.....a veru oplatilo sa.....
nakupili sme,deku,taku krasnu,jemnu,fleecovu za 160,-sk, bodynka 3 ks v baleni s dlhym rukavom za 105,-Sk, 2 bodynka s dlhym rukavom za 180,-Sk, pyzamka na spanie 3 ks v baleni za 200,-SK, nadherny svetrik na zimu za 250,-Sk, bundicku od 3-6 mes. za 290,-Sk,este jeden svetrik na jar za 140,-Sk...a to je tusim vsetko
v KIK-u som nakoniec vybrala osusku s kapucnou a zinkou za 165,-Sk a plienky bavlnene,farebne 3 ks v baleni za 95,-Sk....

Pofotim dnes a hodim do albumu,velmo sa z tych veciciek teskam....
To by sme uz mali mat asi vsetko...

monika131
20. aug 2009

klaudi - tak to máš dobré, že ti to budú robiť priamo u dokiho, ja som sa musela trepať do labáku, a bola so mnou ségra, lebo manželíno si bol tiež vybavovať nejaké veci u lekára.

takže si včera nakupovala, ja som už tiež obkukovala nejaké veci v tescu, značka cheerokee (no neviem, či som to dobre napísala) a tam sa oplatí nakupovať detské vecičky, tam majú super ceny, a vraj sú tie veci aj kvalitné.
Ja ešte nemám ani len urobený zoznam toho, čo potrebujem nakúpiť, ale chystáme sa na veľký nákup do Poľska, pravdepodobne do Krosna, na kočiar, postieľku...., a tam by som chcela nakúpiť aj také veci ako osušku, vaničku, podložku do vaničky, nejaké veci........
Ale najprv musím potriediť 3 plné mechy vecí, ktoré som zdedila po švagrinkách a po manželovej sesterke. A potom budem robiť zoznam. Chystám sa na to asi tento víkend. Aj sa na to teším. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre