Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

monika131
7. sep 2009

klaudi - no áno na zadku. Aj ja som sa čudovala, keď som si ich tam v sobotu večer objavila, ale musím sa priznať, že som pribrala aj na zadku. Takže to asi bude z toho.
To je super, že tá súprava sa ti páči, tak už ju len poskladať tam, kde má byť a je to 🙂

katika - počúvaj, ty si teda riadny horolezec, ten váš maličký vidí svet z hora už úplne od začiatku. Aj mu závidím.
a to s tím svrbením bruška, tak to mám aj ja, niekedy sa neviem doškriabať.

luka - moja, tekže ty už bojuješ aj s vyrážkami. No určite je to dosť nepríjemné, ale dúfam, že ti to čoskoro zmizne a budeš ok. 🙂

klauduska
7. sep 2009

kati...presne,ale ved tym krasnym drobnuckym vecickam sa neda odolat,nie???? 😀 😀 😀 V tescu sme aj my nakupili,aj ten svetrik hrubsi co mam v albume.... 😉 Tam sa da naozaj vybrat a za velmi dobre ceny!Som uz tak dopredu rozmyslala,ze po Vianociach ked budu vypredaje,tak mozeme ist nakupovat dalsie velkosti.... 😀 😀 😀

monika131
7. sep 2009

klaudi - aj ja som už bola nakupovať. 🙂 Už som dlhšie nevedela odolať. 🙂

luka04
7. sep 2009

klaudy....ta ,,sietka,, je na ozdobu, to musis navliect hore na baldachyn di tych gumiciek....mas ich hore po obvode...len to zrolujes a navlecies..pozri mne na foto a uvidis 🙂

kati...ja viem ze koza svrbi z natahovania ale ja mam obsypane cele brusko...az take oliate cervene flaky a pupaky...vyzera to uzastne, este pod tym strie 😖

klauduska
7. sep 2009

luka...aha,ja som to zatial len tak narychlo omrkla a utekala spat do robotky,takze som moc cas na co to presne je ani nemala...ale dik.... 😉

katika82
7. sep 2009

luka tak to potom môže byť naozaj z alergie.skús si to fenistylom natreť to by mohlo pomôcť

garicka
7. sep 2009

ahojte,

baby zajtra idem na tehu cukor a chcem sa vás opýtať či ste im behom tých hodín čo ste tam čakali a brali vám krv, dávali aj moč...

ďakujem za info 😵

lyzenka
7. sep 2009

baby,

prepáčte že sa vám sem vtierkam...len sa vás chcem spýtať.....keď ste zistili že ste tehu (teda ja som si nie istá, bolo by to možno len 2 tt), boli ste u zubára a dali by ste si injekciu?

luka04
7. sep 2009

garicka....mne moc odobrali po dvojhodinovom cakani, sla som znova dnu a odovzdala moc..

monika131
8. sep 2009

Dobré ránko maminky.......

Tak čo vyspinkané, mne sa dnes hrozne nechcelo z postele, ale premohla som sa utešovaním, že už iba necelé tri týždne.

luka - tie vyrážky si nenatieraj fenystilom, ten obsahuje kortikouidy, to by sa v tehu nemalo.

garicka - mne moč nebrali vôbec, iba tri-krát krv z prsta.

lyzenka - áno, bola som u zubára a už som bola tehu, ale ešte som o tom nevedela. A ja si dávam pichnúť injekciu u zubárá vždy, pretože ja som hrozný bojko, čo sa týka zubára. 🙂

klauduska
8. sep 2009

Ahojte maminy!!!

Tak ako dnes,crta sa celkom pekny dnik.... 😵
Ani mne sa moc z postielky nechcelo,tak by som este spala..... ☹

garicka....ja som moc tiez nedavala a krv mi brali iba raz,riadne z ruky po 2 hodinach.... 😉 Inak,vcera som volala za vysledky a su dobreee!!!Takze ziadna dieta!!! 🙂 🙂 🙂

lyzenka...byt tebou,opytam sa priamo zubara ci to moze mat nejaky vplyv.Ono sa vravi,ze ked zena o tom ani nevie,ze je tehu,tak sa ani nic vazne nestane...kolke o tom nevdeli a aj pili a fajcili a co ja viem co a babo bolo zdrave...... 😉

luka04
8. sep 2009

ahojte...ja teraz stavam 😅 neviem sa nejako prebrat...chcem ist do obchodu, ale musim pockat, kym odpuchnem 😀 poobede pride kamoska s rocnou dcerkou..takze ja mam volny dnik, ziadne upratovanie a podobne...
moni..dakujem za radu 😉

monika131
8. sep 2009

luka - tak šup šup z postieľky. A nemáš za čo, ja by som fakt ten fenistil nepoužívala, mne ho zakázali dávať si na štipance od komárov. Takže radšej nie.

klauduska
8. sep 2009

juj luka ako Ti je fajne,tak v dobrom zavidim..... 😉 Ja tu makam a beham stale hore-dole schodami,uf,riadna makacka,aj si prestavky robim..... 😝

A uz som hladna ako vlk!!!! 😠

sigsauer
8. sep 2009

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť - včera som si robila tehotenský test, taký čo je výsledok do 5 minút - vyšiel mi negatívne, a pozerala som na to ešte aj pol hodinu potom, nechala som to v robote v šuflíku a dnes som to chcela vyhodiť a dnes pozerám, že je tam vidieť nejakú slabulinkú čiaročku, čo si mám o tom myslieť?

klauduska
8. sep 2009

sig....to sa uz neberie do uvahy po takej dobe,to sa stalo uz aj mne.....dolezite je,aby Ti tu ciarku ukazal v stanovenom casovom limite,ake ma byt.... 😉

sigsauer
8. sep 2009

Aha, tak ti ďakujem, lebo som bola naozaj v pomykove teraz. včera nič a dnes je tam slabá čiarka...a z čoho sa tam mohla objaviť?? A tebe keď sa to stalo, tak si nebola tehotná nakoniec?

monika131
8. sep 2009

sigsauer- treba si urobiť nový testík, a tak ako píše klaudí, dve čiarky musí byť vidno v stanovenom limite, ináč to už neplatí 😵

monika131
8. sep 2009

klaudi - takže ty poctivo makáš, to ti teda nezávidím
ale asi musíš všetko podokončovať, však?
No aká je súpravička? 🙂

sigsauer
8. sep 2009

monika131 - ďakujem veľmi pekne aj tebe. Nie že by som dieťatko nechcela, veeeľmi po ňom túžim, len práve teraz by nebola tá "správna" chvíľa, dokončujeme domček, je tam veľa práce ešte, a 15.5.2010 máme´svadbu🙂

monika131
8. sep 2009

sigsauer - juj, takže to máte riadne nabité, no aj my dokončujeme prestavbu, ale momentálne sme to stopli, pretože prišiel drobček.
Juj svadba - dúfam, že bude všetko tak, ako si to vysnívaš. Moja bola perfektná. A od vtedy som najšťastnejší človiečik na svete. 😀 A to myslím vážne. 🙂

sigsauer
8. sep 2009

super, tak už máš svadbu za sebou🙂 pozerám, že budeš mať novembrového drobčeka🙂 a ozaj, ja sa volám tiež monika🙂 Nabité to teda máme riadne, a na svadbe budeme mať 170 ľudí, tak si vieš predstaviť aký máme problém zohnať sálu v Senci. No už sme zohnali, všetky najdôležitejšie veci ako kameramana, sálu, hudbu, starejšieho. Ja som nechcela tak skoro, ale povedali mi, že 10 mesiacov dopredu je v našom okolí takmer všetko obsadené. No a včera ešte ten test.... Fakt ten test na druhý deň už neplatí?

monika131
8. sep 2009

no áno, ja som vydatá už dva roky.
Drobček bude novembrový, presne tak ako jeho maminka. 🙂
No tak to teda budete mať riadne veľkú svadbu, a budete to mať na dedine?
A ten test fakt na druhý deň už neplatí, ja by som si na tvojom miete urobila ešte jeden, ak si nie si istá. 🙂

sigsauer
8. sep 2009

Nie, Senec je také menšie mesto pri Bratislave. Nechcem to v BA, lebo na 170 ľudí by sme v hoteli zaplatili ani nechcem vedieť koľko.. Idem pracovať, tak ti teda držím palce, aby všetko dopadlo čo najlepšie a aby si mala doma krásneho zdravého drobčeka🙂

monika131
8. sep 2009

ďakujem - a tebe nech dopadne dobre svadba a v pokoji dokončíte domček, a potom možno aj nejaký ten drobček poteší. 🙂

klauduska
8. sep 2009

sig...ano,dopadlo to tak,ze som tehi nebola a to som chodila este na vysku....takze vtedy by som sa tomu tiez moc nepotesila..... 😒

fuuuha,170 ludi,to je uz riadna tlupa ludi.....to mate taku velku rodinu alebo vela kamaratov?Tak budem drzat palce nech Vam to vsetko vyjde podla predstav!!! 😉

moni...ano,treba mi podokoncovat veci,sice uz toho nie je vela,ale tahaju sa mi nejak terminy a mam pocit,ze aj v oktobri ked budem na materskej sem budem este odbehovat nieco doriesit.... 😒

babulky,v tychto dnoch,teda od vcera mam pocit,ze drobcek snad narastol o 20 cm....ale nie az o tolko,jasne,ze prehanam,ale tak mi vcera strasne tlacil na lavu stranu a dnes dokonca kopkal skoro hore pod prsiami,co som zatial este tak necitila...Moze byt,ze by sa uz otocil????Fakt neviem,mam taky "iny" pocit,aj brusko ako keby s ami riadne zvacsilo,natahovalo......Aj vy mate take pocity?

monika131
8. sep 2009

klauduš - ja som si to tiež všimla, že mi akosi narástlo bruško. Normálne sú mi malé tehu nohavice, no nie že malé, ale pás sa mi normálne šmýka.
A náš maličký zatiaľ kopká dolu na ľavej strane, ale sem tam sa stane, že sa vzoprie hore, ale to asi ručičkami, pretože na poslednom sone bol otočený zadočkom dole, a ono to podľa tých kopančekov aj sedí.
Ale kľudne môže byť, že už je otočený hlavičkou dolu. 🙂

monika131
8. sep 2009

mala som na mysli vášho drobčeka. 🙂

klauduska
8. sep 2009

ved prave moni,ze aj nasho drobceka som stale citila mrvit sa v okoli pupku,take krasne vlnky a kopce tam boli.... 😀 a od vcera to akosi citim inak...ved uvidime,na sono idem 22.9. tak dovtedy musim vydrzat....v tom 25 tt bol nas drobcek otoceny tvarickou k nam,na pravo hlavicka a na lavo som citila nozicky..... 😉

Ja som dnes mala celkom fajn obedik a mam za sebou uz aj sladkost s kavickou... 😵 A ty si mala co dobreho???

luka04
8. sep 2009

klaudy...kludne uz moze byt nastaveny ,,ako ma byt,, 😉 myslim, ze som bola v tvojom tyzdni, ked mi to doki potvrdil na sone...teraz rastu o mnoho rychlejsie, niet divu, ze mas taky pocit..aj mna to prekvapilo...ale je to tak...ja som troska popredu, ale sranda, ze postupne prezivas to co ja...ved, to aj tak musi vlastne byt..ja uz mam tie pohyby tiez ine, su menej, ale o to intenzivnejsie...aj vlnenie bruska..uz viem rozoznat, na ktorej je strane, kedy prejde na druhu... 😅 😅 ja som bola na nakup, cestou ma zavolala kamoska na kavu, ta co ma rodit coskoro, myslela, ze uz to na nu ide 😕 😕 ale asi plany poplach...a este som sa stavila v rodinnej firme za drahym a svagrinou a vlastne vsetci su tam, aj sovkoro a svagor, akurat mali obed, tak som vyfasovala plnenu placku s meskom..mnaaaaaaaaam...teraz cakam tu kamosku s dcerenkou..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre