Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

katika82
18. sep 2009

no čítam že ste sa merali ja som mala tiež naposledy 97 teraz neviem.
klaudy my to asi naberieme ešte teraz tie posledné dva mesiace mne uplne tak bruško naťahuje poriadne, až si myslím že tam mám modriny.

ja posledné dni spím hrozne najskôr dobre a po piatej sa zobudím a už nezaspím.

ááááálllleee dnes som posledný deň vpráci. júúúúj viete aký je to super pocit. budem síce ešte tu do konca mesiaca v jasnej s drahým a ak by bolo niečo treba tej novej poradiť. ale už nebudem chodiť do práce, môžem ráno spinkať koľko chcem.

no a v oktobri a novembri má drahý voľno takže budeme domka spolu.

inak zle býva aj mne. hlavne ráno a večer. cez deň sa to dá ale tiež ako luka písala ma občas napína a také závrate mávam a často sa mi hlava točieva.

monika131
18. sep 2009

dobré ránko.....

katika - no tie hubky by som si dala, mňam, mňam.... My doma milujeme všetko z húb.
Takže ty si dnes posledný deň v práci? No super ako to letí, ja tiež už iba budúci týždeň a hotovo.

klauduš - no my sme na tom podobne, že máme zatiaľ iba jednu izbu, do ktorej budeme musieť vopchať postieľku, zatiaľ ešte nevieme ako to všetko usporiadame, ale hádam sa nejako pomestíme.

No na to Poľsko sa zajtra teším, konečne kočiarik, hurá, ale odnesiem ho k našim, nie žeby som bola nejaká poverčívá, ale..... 🙂

monika131
18. sep 2009

katika - keď ste boli v Poľsku, mali ste rozmenené peniažky, alebo ste boli s euráčami?

katika82
18. sep 2009

moni no na trhoch sa oplatí lepšie eurami, lebo ked povieš že chceš zlotímy tak ti to prepočítajú a vyjde ťa to ešte drahšie ako za eurá. ale v obchode je lepšie eurami. lebo si ich zmeníš sama a oni ti v obchode povedia že môžeš eurom zaplatiť ale kurz si určia oni. tak ja tiež ked pojdem tak si zmením eurá na zloté a čo neminiem v ochode tak vždy za zvyšok natankujeme lebo tam vychádza nafta na 22-26 korún za liter

katika82
18. sep 2009

teraz ked si kukneš kurz nbs tak je za jedno euro dostaneš 4,12 zlotého teda ked si to tak vezmeš pred zavedením eura bolo 4,12 zlotých približne našich 40,12 koruny a teraz máš vlastne za 40,12 za jedno euro teda 30,126 takže si na jednom eure zisková cca 10 korún našich slovenských. takže sa to oplatí.
ja ked som bola pred troma mesiacmi kupovať skrinku tak to bol kurz uplne super za jedno euro som dostala 4,98 zlotého čo bolo fakt super.

ale ani toto nieje zlé. takže ak budeš kupovať v obchode tak určite plať zlotímy

livike
18. sep 2009

Ahojte baby...

Nemá z vás niekto skusenosti s hepatitidou B???Vysli mi krvné testy v poriadku akurat HBsAg mám Pozitívny....
Prenáša sa to aj na bábatko???Na dalsie testy mám ist o 2 tyzdne....to budu asi tie triple testy....ale hrozne sa bojim ze moze byt nakazeny aj moj manzel a babatko....

klauduska
18. sep 2009

juuj moni,budem na Teba silno mysliet ako budes v osiali nakupovat.... 😉 🙂
Veru v jednej izbe budeme,ved zatial maly aj tak bude stale pri nas,tak tam tu postielku a pult nejako pomestime,kociar na chodbe .....nejako to vydrzime.....dnes ideme zrovna pozriet jeden bytik, 3-izbovy,teda Vam poviem,ze klesli dole o dost.....tak to chceme teraz vyuzit,ze by sme ho kupili,ale este by sme zostali v tomto nasom a ten 3-izbovy dali do prenajmu a o nejaky rok-dva by sme sa stahoavli..... 🙂 uvidime.....

kati...tak to teda mas malicko v pase.... 😉 Ved toho sa bojim,ze mi naraz vybehne abudu strie..... 😒 Ale co uz,to veru neovplyvnime.....

garonka
18. sep 2009

livike

ahoj, netreba stresovať, ja mam pozitívny CMV a aj protilátky mam, ten vírus som buď prekonala alebo ešte asi vo mne je, moja doktorka mi vravela, nerobiť paniku vírus ma 70% ľudí, niečo som prekonala. A zas moj lekár na gastre ten odvrkol, že to nieje dobre zato ma poslal na morfo utz, nato som v 18tt, to je na taky utz skoro. Ale ma lekár vyšetril, bábo je v poriadku. Len som si nebola ista či je to ozaj morfo utz, lebo mi to pripadalo ako klasicky utz.
Chodiš aj na ifnekčne? ja sa chystám na buduci týždeň aby sa o tomto víruse vyjadril.

luka04
18. sep 2009

dobre raaaanko.....teda pre vas uz den 😎 ja som si trosku potiahla opet, ved musim to vyuzit, ked sa da spat...inokedy halabusim od 5 ako katika...drahy mi volal, aby som rychlo spravila kavu, ze leti domov nieco zobrat, tak som vyskocila z postele, vypili sme spolu kavu a uz je zas prec a som sama 😒 ja som mohla mat dnes kocik, to som vam asi pisala, ale nebyvam na Severe, to uz pockam tych par dni, len napnuta som jak guma na trenkach 😀 😀

moni...no aj ja som zvedava co nakupite, potom pofotis a ukazes nam...
kati...tak dnes fajront 😀 budeme tu spolu bacovat, domace zienky...aj sa nejako lucis?? viem, ze asi neodchadzas navzdy, ale na isty cas ucrite....
klaudy...tak vy ste to dobre vyhutali s tym bytom!! jasnacka, treba vyuzit..a ty si este kolko v praci, uz nie dlho vsak?

monika131
18. sep 2009

katika.....takže v obchode so zlotými a na trhu sa viac oplatí s eurami. Tak si pôjdem peniažky zmeniť do zmenárne. No a vy ste teda vystihli dobrý kurz, to sa teda oplatilo, ale aj teraz sa to ešte oplatí a určite je tam všetko oveľa lacnejšie ako tu. Ďakujem za radu 🙂

klauduš.... no len dúfam, že v tom ošiali nenakúpim nejaké somariny.
Aj my sme na tom s tou jednou izbou podobne, ale my nemusíme zháňať bytík, ale dokončiť prestavbu vrchnej časti domčeka. Dúfame, že sa nám to cez zimu podarí dokončiť a bude super 🙂

monika131
18. sep 2009

luka....dobré ránko, vyspinkaná do ružova?
no všetko pofotím, aj to čo som mu už nakúpila a hodím to do albumu. 🙂

luka04
18. sep 2009

ahoj moni...no dnes som sa vyspinkala vyborne!!!! akurat pozeram recepty na nete, chcem urobit nejake fajnove spagety..uz som nasla jeden, len musim ist kupit ingrediencie...apsom skocim aj kuk kamosku, ci je este stale 2v1, za 7 dni ma termin 😀 😀 a ty kedy koncis v pracovi???

monika131
18. sep 2009

luka....špagetky, mňam, mňam, ja som mala včera cestovinky s diabolskou omáčkou, donáška, ale boli super.
No dnes končím o 13.00, ako každý deň a tak celkom končím 28.9. Takže už iba jeden týždeň, potom beriem 10 dní dovolenku a od 12.10. som na MD. Aj sa už teším, lebo už mám toho dosť a večne ma šéf vytočí s nejakými debilinkami, a len sa zlostím, takže je najvyšší čas odísť 🙂

luka04
18. sep 2009

hmm to ano...verim ti...aj mna vytacal...az to zle skoncilo 😠 ale nastastie, uz je fajn...klop klop...ja si ani neviem predstavit, akoby som tam sedela s tymto bruskom...sak vydrzim len chvilu..a zajtra kedy idete do Polska?? my sme vyzdy chodievali piatok v noci...okolo druhej a rano sme tam boli...ale zas my to mame asi dalej...

klauduska
18. sep 2009

bre ranko luka!!! 😉 Veru,treba to vyuzit,ked sa da spat,tolko co nase telo ziada....ja vacsinou ked mozem,tak sa mi neda spat a teraz ked chodim este do robotky,tak by som vyspavala.... 😠

moni...veru,treba pofotit a hodit do albumu,nech sa pokochame.... 😉 Takze cez zimu budete makat na dorabke domceka?A co vsetko budete robit?A kolko miestnosti Vam pribudne?

luka....na spagetky sa aj ja chystam,nejako mi idu na chut......chcela som v sobotu,len v sobotu budeme cely den na viniciach,svokrovci idu oberat hrozno.....tak bude len hrozno a sucha strava.... 😉 A ty varis kazdy den?
A v praci som uz len do 30.9.,takze nejaky tyzden a 2 dni,lebo 22.9.mam volno,idem do poradne.... 😉

pipussa
18. sep 2009

baby, prosim, ktora brala calibrum babyplan....... Potrebujem sa na nieco opytat, cez IP PLSSSS

luka04
18. sep 2009

ahoj klaudy...joj nevarim kazdy den...podla toho, ako sa mi chce...lebo ja byvam do pol 5 sama a mne sa straasne nechce varit kvoli mne iba..drahy ma celodennu pracu v robotke a veceru si urobime hocijkau...to najcastejsie on 😅 ale tak 3x do tyzdna varim.....nasla som recept na nivove spagety so sampionmi a zapeciem to so syrom...to budem robit dnes...no a vikend klasika, to ma caka varenie urcite!!!! este chcem robit dnes aj makovo.jablckovy zavin...zajtra budeme mat navstevu...ale co budem klamat, aj mne chuti 😀 ja idem na poradnu 30.9 a posledny krat....potom uz len tomu do nemocnice.... takze katika konci dnes a vy dve este nejaky tyzden....

monika131
18. sep 2009

luka...no nám stačí ísť ráno okolo šiestej, lebo my máme Krosno cca 140 km, a Novy Targ 200 km, ale ideme do Krosna

klauduška....no my budeme mať hore normálne veľký 3-izbový bytík, vlastná kuchyňa, kúpelňa a aj dverami budeme oddelení od svokrušky 🙂

smajli
18. sep 2009

jejeeej vy ste sa merali:o))) ? to je zlate:o)) nas to vtedy raz s muzikom napadlo,tak sme sa pre srandu zmerali:o))) luka ty mas tiez dost:o)) my sme brusko zmerali lebo uz je take velke,ze sa nam fakt zda,ze kde este vobec moze rast.... kolko este narastie... :o)
a uz sa mi teda nespi dobre... nejako mi stale dlho trva,niekedy aj hodinu a pol,kym zaspim...prevraciam sa z boku na druhy bok a je to teda fuska...prevratit sa s takym bruskom...
a teda... tiez na mna niekedy pride tak ako na luku...len s tym rozdielom,ze na vracanie ma netaha... ked som citala tu na konikovi o porodoch a aj kamoska co mi pisala...tak to tlacenie pocas druhej doby porodnej je taky silny tlak na konecnik a tlaci sa ako na velkej... .... tak neviem,ci to co citim sem tam ja,tak mi to pripada,ako taka priprava na to tlacenie... niekedy ked som vonku...casto vtedy ked som von abo v obchode...na mna pridem taky silny tlak na krize a mam pocit,ze musim utekat na velku,ale aj pot ma zaleje,celkova slabost a bolest noh... ale nikdy z toho potom na vecko nejdem... uz sa mi to stalo viackrat...takze uz to poznam,ze z toho vecko nie je.... takze mozno aj to je daaaka priprava na porod...

smajli
18. sep 2009

... posledne mi na poradni brali krv a teraz sa mi konecne podarilo dovolat sa sestricke... cely tyzden mi to nebrala,myslela som,ze maju dovolenku a vybrat sa k doktorovi,to je uz dialka fuska... no a zistili mi,ze som anemicka...chyba mi zelezo,... v pondelok si mam prist po nejaky recept.... tak dufam,ze to bude ok a ze babu nic chybat nebude....
a este jednu vec mam dalsiu vybavenu... vcera som bola u detskej doktorky a sme uz prihlaseni a dohodnuti...takze mame uz detsku doktorku...:o)))))

tak pekny vikend prajem:o)))

katika82
18. sep 2009

luka tak to si tu budeme bačovať a budeme čakať na ostatné kedy sa pridajú

ja som bola akurát poodovzdávať všetky veci júúj to je pocit s takou čisto hlavou ísť dnes domkov.

pipusa - ja som užívla babyplan. kludne sa pýtaj

my máme tiež prerobený bytík u našich ja som ešte ked som bola sama slobná si prerobila poschodie mám kuchynu, obyvačku spálnu a kúpelnu s wc a teraz sme prebúrali dvere do segrinej izby a tam budeme mať detskú. ona bola vlastne snami ale vchod mala od našich z chodby takto budeme mať o jednu izbu viac ale tiež to máme oddelené celé od našich. vlastne máme sami pre seba celé poschodie.

klaudy ved toho sa aj ja bojím že teraz sa mi strie ukážu ale čo už hlavne že drobčekovi je tam dobre nie

katika82
18. sep 2009

luka no a lúčenie, no ja sa tu už nevrátim lebo je to predsa len daleko a domka máme bývanie, uvidíme nejdem hovoriť za každú cenu nie lebo šéf by si to veľmi želal tak ak vybaví ubytovanie na ktorom by som mohla aj drobčekom bývať tak prečo nie?? ešte stále ma ukecávajú aby som skúsila robiť externe ale neviem kamošky ma odhovárajú aby som si užila materskú že do 65tky sa narobím ešte dosť.

emilly821
18. sep 2009

ahoj maminky 🙂
tak som sa merala aj ja 😉 a ja mam 112cm cez brusko a veru min. tyzden sa mi aj strie na nom objavili a hrooozne vela 😒 a to som sa doteraz vytesovala, ze nijake nemam...ale co uz, hlavne ze miminku je dobre 🙂
a chcela som sa spytat... prala som vecicky a teraz sa mi nejako zda, ze toho mam malo...tak neviem, raz sa mi zda, ze je toho vela, potom zas malo 😝 tak odhadom po kolko veciciek pre mimi mate vy??? a tie vysacky tam nechavate, alebo odstrihujete? nebude to babetku vadit ked to tam necham? myslim vysacky ako tie stitky, kde je napisana napr. znacka, alebo ako sa to mam prat a tak.

emilly821
18. sep 2009

smajli take tlaky ako na velku mavam niekedy aj ja. ale mna teraz posledne dni uz hrozne boli cela panva, mam pocit, ze mam v brusku aspon 100kg, hlavne ked sa postavim zo stolicky, alebo postele, tak ma to normalne taha az mam pocit, ze si musim pridrziavat brusko aby mi nespadlo... 😝

luka04
18. sep 2009

emily...ja som tie vysacky neodstrihovala...a veciciek mam koooopec, lebo som dostala od svagriny, co ma teraz malinku...z kazdeho durhu /body,overal,kosielky,dupacky../aj po 20 ks, takze ani nemame sancu to asi vynosit..to je vsetko velkost od 0 do 6 mes...a uz ma pre mna pripravenu dalsiu varku od 6m.hore....ja som si dokupila len par kuskov pre radost....

smajli
19. sep 2009

ahojte... no tie vysacky napadli aj mna,ze ich asi potom poodstrihujem,zatial som ich nechala,ale asi to tak skonci,ze ich ostriham...aj mne by vadili a nie to este malemu babu...
a tiez sa mi niekedy zda,ze mam oblecenia malo... a niekedy ze dost... myslim,ze mi chybaju nejake vrchne svetriky,lebo bude predsa zima... ale asi to necham uz na realitu..ze uvidim,co vlastne vyuzijem z toho,co mam a aj uvidim,co mi chyba a kolko coho budem potrebovat... lebo sama neviem,co by som este kupila...okrem nejakeho vrchneho svetrika... a mozno az sa babo narodi este daake veci podostavame ako darcek,ked nas pride rodina ponavstevovat.. aj sa uz teraz vypytuju co maju kupit,aby sme zas nemali sto dupaciek ... takze ked mi nieco bude chybat,tak to podokupujeme potom... vsak ani neviem,ake velke bude babo a ci to,co som mu kupila,mu nebude hned po mesiaci male...

klauduska
19. sep 2009

Ajojte!!!

Tak ja som este domka,manzel ten uz zarezava na viniciach,ja som povedala,ze pridem neskor,lebo by som tam asi aj tak cely dnik nevydrzala.... 😉
Vcera mi akosi zostalo nevolno v robotke tesne pred obedom,tak som sa sla este najest,som si myslela ci to nemam od hladu,aj ked som prilis hladna nebola....a potom som si sla domov lahnut....manzel hned pribehol z roboty domov-zlaty,ale som mu povedala,ze az take hrozne to neni,ze na co chodil......nabuduce mu nic nepoviem,lebo zbytocne stresuje....
No a potom sme este vybehli na vinice,aj som oberala,vcelku ok,ale celkom mi aj stacilo.... 😵

Dnes nevarim,svokrovci vraj toho pobrali vela na vinice-fasirku a kuriatko,tak idem tam..... 🙂

emily....tiez si este presne neviem sama predstavit ci to co mam bude stacit,spolieham sa aj na to,ze nieco dostaneme a v pripade nudze sa dokupi.... 😉 tie vysacky nebudem strihat,lebo z tych velkosti som este stale magor a potrebujem to vidiet napisane.... 😅

A co Vy dnes?

katika82
19. sep 2009

ahoj klaudy,

no ja dnes tak pomaličky upratujem varím a tak. a kukala som na nete nejaký koláčik tak chcem skúsiť marlenku len je to dosť náročný recept tak uvidím či sa idem do toho pustiť.

čo sa týka vecí mne každý hovorí že aby som toľko nekupovala teraz že z toho veľmi rýchlo vyrastie. tak radšej potom dokupim ešte

klauduska
20. sep 2009

Ahojte tehulky!!!

Tak ako sa dnes mate?A co porabate?varite?

Mangel je opat na viniciach,presuju,ja idem uvarit taku rychlovku-sekanu so zemiacikmi a potom sa chceme ist prejst,je uplane fantasticky vonku a su u nas oslavy Vinobrania,tak sa pojdeme mrknut....Potom ideme k nasim,maminka ma zajtra narodeniny,tak ideme gratulovat.... 😉

Inak mam opuchnutu ruku,lebo ma vcera postipala osa.... 😒 Dost neprijemne,ale manzel mi naordinoval vinny obklad..... 😉

katika82
20. sep 2009

ahojte maminy

no ja si dnes idem urobiť peknú oddychovú nedeľu konečne po dlhej dobe.

včera som nakoniec robila tú marlenku a podarila sa super.prvý plát mi samozrejme prihorel trošku tak ho mali sliepočky ale ked sme so segrou vystihli že ho stačí 2-3 minúty len piecť už to šlo. ale to počenie a valkanie je najhoršie na tom. chutná je ako kúpna ale ked si človek poráta všetky suroviny na to a čas elektrinu tak si ju radšej fakt kúpy. akurát jediná vyhoda je tá že tam niesú žiadne E-čka a je raz tak vačšia ako kúpna. ale je dobručká to je základ

klaudy tak ťa uštipla osa?? teda ale tento rok ich je extrémne veľa. mna zatiaľ žiadna statočne ich zabíjam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre