Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

xxveronikaxx
9. okt 2009

Ahojte ako sa vám darý v tehotenstve? 🙂

luka04
9. okt 2009

jeej Moni, to je ake krasne, ze na tvoje narodky 😵 😵 uz sme domka, prejedeniii..ale bolo fajn a mala hrozne zlata, hodim sem foto Ninky...nasho oslavenca velkeho...

luka04
10. okt 2009

babky moje kde steee? 😕 😕 neni tu stale nikoho...taky hnusny, uprsany den, ja sama doma ☹ ☹

surviver
10. okt 2009

luka nie si sama doma,ved maš predsa v brušku malinku 😉 A čas je fakt ,že hrozny 😠 Ale Ty to maš už "za pár" tak už len chodit privoniavat detske vecičky...aj ja sa tešim,ked už pomaly začnem chystat 😉

klauduska
10. okt 2009

Ahojte maminky!!!

moni,no tak super,sa tesis,ze Ti to posunuli zrovna na Tvoje narodky?Supis,nie?Ja sa tiez smejem,ze mozno na svoje meninky budem v nemocke a oslavovat..... 🙂 🙂 🙂

ajoj luka...aj ja som sama doma,manzelik sa vyspal,lebo tahal 16-tku,napapal a teraz opat v robotke....do polnoci.... 😒 Ja som vcera akosi nemohla zaspat,o polnoci som este komara lovila.... 😠 ale ulovila..... 😵 No a snivalo sa mi,ze som maleho uz krasne drzala v naruci,taky bol krasnucky,obleceny,vycackany..... 😵 😵 😵

luka04
10. okt 2009

surviver... ja viem, to je pravda ze mam malinku, ale tak s nou si este nepokecam 😉 to chystanie vybavy je asi najkrajsie obdobie, teraz ked uz vsetko je, uz myslim len na porod a potom som nervozna 😅

klaudy..aj ja som halabusila, sranda ale uz druhu noc za sebou som sa zobudila presne 2.22 😨 potom o 5 a nemohla som zaspat, kym nesvitalo... 😠 tak ty si videla malinkeho?? mne sa tusim este nesnivalo s malinkou, ale viem co sa mi snivalo dnes: ze som videla kopu zakuskov a torty na tackach a ti ludia mi nechceli dat 😠 😠 ale to bolo asi tou vcerajsou oslavou, kde som sa prejedla 😀 😀 😀

katika82
11. okt 2009

no ahojte lásky 😉

som tu dlho nebola čooo?? ale sledovala som vás cez mobil len sami nedalo tam písať.
ja som išla v stredu večer k drahému do jasnej lebo sme boli na tom výlete od piatku do včera v tej podhájskej, nekúpala som sa len som si v piatok nôžky močila a včera vôbec ani to lebo pršalo ako divé.

tak v prvom rade emily gratulujem k maličkej musí to byť naozaj krásne mať ju už v náručí

luka tak s tým tvojim termínom si ma riadne šokla, tééédaa sa ti to poriadne posúva,

klaudy moni tak nám to vychádza tak cca podobne nie?? ja mám termín 10.11 a narodky mám 12.11. tak tiež neviem ako to všetko dopadne, a vyzerá to že mi jediné zatiaľ budeme rodiť normálne

a ako sa cítite?? ja hrozne, chodiť nemôžem bolí ma strašne klb na pravej nohe, to len tak pokrivkávam ako stará babka, malý sa prevracia stále vytláča na všetky strany, uf je to už anozaj náročné ale na druhej strane aspon viem že je v poriadku.

ja idem na pasy 15 ráno a potom k svojmu dokymu, on je aj môj pôrodník takže preto budem chodiť stále k nemu až do pôrodu.

vecičky už mám popraté, ešte ich požehliť, nakúpené už tiež všetko okrem nejakých drobností z lekárne, takže už len to do tašky nahádzať a bude.

luka04
11. okt 2009

ahoj kati...no konecne 😉 neni si sama, co sa neciti najlepsie...mne je kazdym dnom horsie...mavam strasne nizky tlak, dnes som skoro odpadla..cela podlaha mi chodila...a krize ani nevravim, ta bolest...uz mi dochadzaju sily..ale musim pochvalit draheho, dost mi pomaha s domacnostou.. tak ty tiez budes mat k narodeninam takyto krasny darcek 😵 😵 jak vam to vyslo.... ja idem rano opet do nemocnice, klasicka kontrola, pasy, moc a stav krcku...dufam, ze uz to nebude boliet ako minule ☹ a zajtra mi ma upresnit termin cisarskeho, ci 27 alebo 28...

katika82
11. okt 2009

luka no ja som si teraz bola trošku zdriemnuť aby mi prešlo, fakt je to už hrozné ku koncu.

inak to čo si minule spomínala že si potom krvácala to je normálne neboj, to ti robil citológiu a vlastne ti kusok odštipol z krčka preto ti ho porušil to robil aj mne ale mna na to upozornil že to bude trošku štípať a bolieť, a videla som ked vybral ten kusok gázy že bola červená tak povedal že to prejde že sa nemusím báť.

teraz ked ťa už bude vyšetrovať tak len pohmatom skúsi či sa neotváraš a či sa krčok predčasne neskracuje.

inak mne nie drahý dosť pomáha, poumýva poupratuje, ked niečo robí tak si to hned po sebe odloží takže je to určite o kus lahšie všetko.

luka04
11. okt 2009

heej? tak to si ma upokojila...lebo mne nepovedal nic co mi ide robit, len to strasne zabolelo, zastipalo... ale niesla som to na mikrobiologiu tu vzorku...hadam mi zajtra povie vysledky..a ty si potom nekrvacala? ja skoro 2 dni, za kyzdym wc a strasne ma to stipalo pri cikani... a domka prerabky hotove??? nedas foto izbicky?? ci tej komody aspom??

katika82
11. okt 2009

no luka ja som len chvíľku krvácala potom už nie, možno ti to viac porušil a možno sa ti to zle hojilo.

no izbička ešte nieje dokončená, ešte skrine chýbajú doviesť, od zajtra už má drahý voľno až do konca novembra takže tento týžden pre ne skočí a dokončíme to.

inak našla som super odsávačku tak rozmýšlam nad touto namiesto tej na vysávač,
http://eshop.babyportal.sk/catalog/product_info...
j
je síce o niečo drahšia od tej na vysávač ale myslím že je menej hlučnejšia. no uvidíme. asi ju idem objednať.

luka04
11. okt 2009

myslim, ze tuto si kupila aj klaudy..teda taky typ, neviem ci aj znacku...mne zas vela zien odporucalo tu na vysavac, vahala som, ale svokra doniesla z prace info od kolegyne, ze ju maju a nevedia vynachvalit...ze je to bez placu a krasne cisti dutiny cele malinkemu, ze ani neverili, co sa tam moze nachadzat...ved to ja na kazdom, co si vyberie 😉 jaaj to mas paradu ze bude drahy doma, aj ked porodis...ja sa tohto trosku obavam, ci bude moct byt aj moj aspom par dni doma, lebo ma dost nevyspytatelnu pracu....aj ked robi u otca vo firme...napr, aj vcera bol cely den aj dnes je... ☹ ☹

katika82
12. okt 2009

dobré ránko maminy,

luka no môj drahý by tiež asi nemohol tak dlho zostať ale ked sme už vedeli že čakáme bábo tak robieval dlhšie aby mal nadčasy no a teraz si ich bude čerpať, aj dovolenku má ešte dokonca aj vlanajšiu takže ja som rada že po pôrode ho budeme mať domka aspon trošku. lebo zasa potom už bude menej s nami bude chodiť tak na 4 dni do práce a 3 dni domka.

klauduska
12. okt 2009

Ahojte maminky!!!

kati...no vitaj,tak ako bolo na vyletiku?Oddychla si si aspon?Veru,to pocasie v piatok bolo uuuplne otrasne,vlastne v sobotu este otrasnejsie.... 😠 U nas preprsalo cely den.Ale aspon vcera sa vylepsilo a deturence si mohli uzit kolotoce co su tu na hody....a my sme sa boli poprechadzat aspon.... 😵
Kati,aj mam tuto odsavacku,vraj je dobra,len s nou treba vediet robit,tu na MK v jednej teme je o nej pisane aj popis ako to treba robit,aby Ti to islo tak ako ma..... 😉 Mne sa pozdavala hlavne kvoli tomu,ze si neviem predstavit,ze by som uprostred noci vytahovala vysavac a odsavala,alebo ked aj niekde pojdeme,tak sa da pouzit.....

luka...ty si dnes u lekara,vsak?Tak daj vediet ako si dopadla... 😉 My ideme v sobotu na tu obhliadku,sice este neviem o kolkej,ale uz teraz sa tesim... 😵 A v sobotu mame este nabity program,chceme ist pozriet do Levic na jarmok a vecer gratulovat kamosovi na svadbu..... 😕

Tak baby,kilecka mi rastu,dnes som sa vazila,aj ked som si povedala,ze po tomto vikende sa nebudem,lebo boli hody... 🙂 , a mam 10 kg navyse.... 😀 😀 😀 o tyzden idem do poradne....

klauduska
12. okt 2009

kati...este Teba som sa chcela spytat...Ty si si vtedy objednavala ten monitor dychu,mozes mi prosim hodit link,ze ktory?A kolko Ta vysiel,ty si tam mala tusim nejaku zlavu zo zdravotnej poistovne Dovera,ak si dobre pamatam....
Moj manzel to velmi chce,tak to chcem omrknut..... 😉 Dik

katika82
12. okt 2009

a ako sa inak dnes máte???

mna všetko bolí už si pripadám tak strašne nemotorná.

monika131
12. okt 2009

ahojte maminy.....

ale ste tu toho popísali, nám včera nešiel net, neviem čo s ním bolo, ale nevedela som sa prihlásiť na žiadnu stránku.

ja som dnes dala vyprať prvú várku vecičiek pre nášho drobčeka. Rátam ešte také ďalšie dve práčky, kde budú deky, uteráčiky a jedna budú len plienky....
No už to musím nachystať, lebo sa to veľmi rýchlo blíži.....

No a ten termín mi posunul na tie moje narodky, no fakt by to bolo super, ale možno sa to nepodarí, ale to je jedno, hlavné je, aby to dobre dopadlo.

No ja som od dnes oficiálne na MD.

V stredu idem k lekárovi, posledný krát, som zvedavá, aký bude drobec ťažký a veľký.

Postieľku sa mám ešte nepodarilo poskladať, lebo manželíno celý vikendík pracoval vonku, v piatok uhlie, v sobotu drevo a upratovanie na dvore, no tie čo bývate v rodinnom dome, to určite poznáte. 🙂 🙂 🙂

zabenka21
12. okt 2009

asi tym pocasim,ja som celu noc preplakala ako makrize boleli:(ale tak ty uz to mas blizko tak sa necuduj ze sa tak citis 😉 mne drahy povedal ze mi zozenie potomfurik nech mam akovozit brusko 😠

monika131
12. okt 2009

katika....no nemotorná som aj ja, sa smejem, že už som ako malý sloník.

Ozaj baby zabudla som sa vás opýtať jednu vec. Ja od kedy doma oddychujem, normálne ma bolí v podbrušku, ani nie že bolí, ale ako keby som mala na nohách svalovku od toho, že stále sedím, alebo ležím, a aj mi k večeru troška trpnú nohy, lebo už neviem, ako sa mám poskladať, máte aj vy také bolesti. 🙂

katika82
12. okt 2009

ahoj klaudy

no mne sa tiež tá odstávačka páči hlavne kôly tomu že ju môžeš aj na cesty brať a nehučí tak.

ja mám ten monitor dychu
http://vyhody.dovera.sk/10546
tu je o nom viac písané

http://www.sewex-babysense.sk/o-monitore-babysense

klaudy no ja som tiež pribrala tak cca ako ty, mala som pôvodne 49-50 ccca a teraz mám 60 už. a pás som si merala tak mám 97

klauduska
12. okt 2009

diky kati,idem to omrknut.....

ja som si merala pas cez pupok a mam 95,5 cm.... 😕 A viete co?Ja sa normalne lepsie citim odkedy som doma na MD,niekedy si pripadam ako keby som tehu ani nebola...aj ta panva ma az tak neboli,v pohode vsetko zvladam,az sa cudujem..... 😅 😅 😅

moni...inak take bolesti v podbrusku citim jedine v noci,resp. vecer ked uz lezim a prehadzujem sa zo strany na stranu....no a trpne mi zadok alebo nozky ked dlhsie sedim,ale inak ani nie..... 😉

monika131
12. okt 2009

klaudi....no aj ja to cítim väčšinou až večer, a tiež mi trpne zadok aj nohy....
a v noci sa prehadzujem každú chvíľu, a kým zaspím, tak sa prekotím z boka na bok asi 20 krát. Už som sa smiala, že budem spávať na gauči v polosede, lebo tak mi je najlepšie a zaspín raz dva. 🙂

luka04
12. okt 2009

ahojte...konecne ste sa tu vsetky objavili 😉
uz sme doma z poradne..boli sme na pasoch, aj na prietokoch, vsetk ok, mala v kuse spala, sestricka ze aka je kludnucka...joj keby ju tak videla a citila cez den a v noci!!! 😅 aj krcok mame ok, kati...uz to nebolelo, bolo to asi kvoli tomu vystereniu minule...akurat mam velmi nizky tlak stale...poslal ma objednat sa na predoperacne vysetrenia na interne, tak aj tam som bola...a 28 nastupujem do nemocky s taskou 🙂 a 29 to bude 😅 😕 !!!!!
mne sa vaha zastavila, mam tych + 10kg...ale zacali mi aj dost opuchat nohy...moni..aj ja sa prehadzujem, zaspavania su pre mna utrpenie...uz mam vylezane boky...ale uz to dlho nepotrva, vydrzim....

katika82
12. okt 2009

klaudy tak to si ten lepší prípad ja práve naopak sa mi zdá že čím viac oddychujem tým je mi horšie.

katika82
12. okt 2009

luka to som rada že máte všetko v poriadku, my ideme vo štvrtok tak uvidíme.
mne je zasa čudné že mne ešte vôbec môj doky nemeral panvu musím sa ho na to opýtať najbližšie

no a to zaspávanie?? no tak ani mi nehovorte stále sa krútim bolí ma pravý klb takže ked sa chcem otočiť tak by som žeriav potrebovala alebo tú takú doštičku ako mávajú v nemocniciach 😀

luka takže ty už vieš aj termín narodenia malej to je super.

luka04
12. okt 2009

hej kati, viem...a to ma na tom celom najviac ukludnuje...ze aspom viem, kedy to bude.. ked tak premyslam, asi ani mne nemeral panvu...to sa ako meria, nevies??? ja som si teraz poobede tak pospinkala, lebo som zmokla jak kura ked som dosla z mesta od doktora, bola mi zimka, lahla som pod deku a davaj ho 😔 😔 😅 😅 😅

katika82
12. okt 2009

luka na to sú také ako keby kliešte a tým sa meria panva po šírke teda boky a potom cez pás teda od predu od tej lonovej kosti ku kostrči myslím tak ako šírka

ja idem trošku požehliť, prala som plienočky, drahý išiel niečo ocinovi vybaviť tak mám trošku voľno 😀

luka04
12. okt 2009

no tak to mi nerobil urcite...hmm 😕 my sme mali navstevu, troska posedeli, teraz som sa napchala vyprazanym syrcekom a je mi tazkoooo 😨 😅

smajli
12. okt 2009

ahojte:o) tak sa hlasim... mame krasneho chlapceka, vcera o piatej vecer nas pustili z porodnice domov :o)
bolo toho vela tak sa nehnevajte,ze som sa neozvala... ani nedala po nikom vediet..

nas maly Miki mal pri narodeni 3650g a 50cm :o) narodil sa o 7.45 6.10. :o)

napisem aj viac... ale uz sa musim venovat malemu,je to narocne a aj oddychnut si musim :o)
drzte sa dievcata :o)

katika82
12. okt 2009

smajli tak gratulujeme júúúj takže vy už ste na svete 😉

až sa toho bojím každá tu len v rýchlosti napíše aký sú drobčekovia náročný tak to asi ani nás neobíde.

tak sa držkajte a ked budeš mať chvíľku tak sa nám ozvi myslíme na teba a malý bol teda fááákt veľký valibuk. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre