Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
26. máj 2009

no ja som presne aj preto rada,ze nie som v praci,lebo v kancli sme mali tiez vzdy hrone horuco...,a vonku.... najlepsie mi je von vecer...a cez obed ked nemusim,tak nejdem,abo idem len na kratko so psom,a ked uz som von,tak chodim pomaly... zvykla som si uz chodit dost pomalsie ako predtym,lebo som sa velmi zadychavala...a ta horucava k tomu...tak chodim uz ako taka gulka... avsak aj tak sa nemam kam ponahlat...a vlastne,ked som sa aj este pred nejakym casom dakde ponahlala,alebo sla rychlejsie,tak ma pobolievalo podbrusko...takze chodim pomaly a hore kopcom..lebo blok mame na kopci...tak sa s priatelom na tom posmejeme,ze hned funiim :o)))))))) takze hore kopcom idem duplom pomaly a to som este len v 5.mesiaci:o)))))))) smejeme sa,ze co bude do konca tehu xixixi :o))))))))))))))) 🙂

emilly821
26. máj 2009

ahoj maminky 🙂 no o tom teple ani nehovorte 😝 ja by som sa najradsej vyzliekla aj z koze, tak mi je horko. som utierala pred chvilou prach na polickach a normalne zo mna tieklo. najhorsie, ze mi akosi zacali posledne dni puchnut nohy v clenkoch. neni to este nejako skoro??? som myslela, ze to az na konci tehotenstva... 😒

surviver
26. máj 2009

Ahojte tehulky 😵
emilly tie nohy mozu opuchat aj skor a to ak dlho stojiš,alebo ak sa niekedy spomali cinnost obliciek,treba len vela pit,aby oblicky boli v neustalom "behu"....lebo ak sa spomali činnost obličiek tak vtedy vznikaju opuchy a skus si nasadit neslanu dietu,lebo sol drzi vodu,ale to asi vies 😉 tak uz aby Ti to preslo,drzim palce 🙂

jahody11
26. máj 2009

mne tiez opuchnu ale iba sem tam vcera som nemala vobec, dnes mam troska ale min. tyzden som mala brutalne, tak som si vyhladala na nete, co a ako a tam pisu, ze ked ti cez noc (6-8 hodin) odpuchnu, tak je to v poriadku ale ak nie tak mas cim skor vyhldat lekara..., skoda, ze v praci si nemam na co vylozit nohy.... 😒
dnes je ale fakt brutal teplo, ja mamv praci aspon 27-30 stupnov, ani ventilator nepomaha, som zvedava, ci fakt pridu tie burky a ochladenie, ked uz hydrometeorologicky ustav vydal vystrahu ...

emilly821
26. máj 2009

no tu je stale minimalne 30 stupnov a aj viac, takze ratam ze to bude z toho. lebo pijem dost vela, takze tym to asi nebude. no ved kazdopadne uvidim, v pondelok letim domov na slovensko, tak ak by to nepreslo, tak sa spytam na to potom doktora. sa tesim na tie burky 😉 tu take nemame.tu spadnu dve kvapky za tri roky 😝

jahody11
26. máj 2009

emily a kde si v zahranici? inak opuchanie noh moze byt aj ked mas vysoky tlak...

emilly821
26. máj 2009

v egypte 😎 vysokym tlakom to nebude, ten mavam skorej nizky. ja si myslim, ze to je tym teplom.ale zas az take hrozne opuchnute ich nemam, len ma to trochu zaskocilo, ze tak skoro mi to zacalo.

katika82
26. máj 2009

no ja som zatiaľ nič také na sebe nepostrehla ale ešte mi tak bruško nerastie zatiaľ.uvidíme časom.

katika82
26. máj 2009

ten môj príspevok patril ešte k tým potničkám teraz to vypadá ako keby som odveci niečo napísala 😀

no to teplo inak aj mna zabíja nikdy mi tak nevadilo ja teplo zbožnujem ale teraz nemám vôbec chuť byť na slnku

surviver
26. máj 2009

tak emilly,ked v pondelok letis domov,tak sa kazdopadne schladiš,lebo od zajtra nam hlasia ochladenie a prehanky,tak si to tu určite užijes 😉

katika82
27. máj 2009

ahojte maminy,
no kde ste dnes všetky???
hallooooo

mija777
27. máj 2009

Ahoj katika!Ja som len vcera bola u dr. a mam potvrdeny 6.tyzden!Som stastna,prestastna! 😀 A ozaj,je normalne,ked mam pocit,ako keby mi vsetky priznaky ustupovali?Prsia ma bolia len tak navecer,byvalo mi tazko od zaludka a uz mi nieje.Len ta nechut do jedla pretrvava,malokedy som hladna...Ci este mi to len zacne??

klauduska
27. máj 2009

ahojte.....

mija,tak srdecne gratulujem!!!!Mne prave naopak,ako mi to dr. potvdil,mi zacalo byvat zle,ale iba poobede... 😒

katika..tak co,ako sa citis?Este Ti byva zle?Ja mam asi pocit,ze mi to prechadza,doteraz som vzdy bola hladna doobeda a nevdela som sa dockat obeda a k veceru mi uz vobec nechutilo a asi to teraz zacina byt naopak..... 😒 Tak uvidime....Uz mi aj brusko zacina vykukat a mam 700 g navyse.....A ty si uz nieco pribrala?

mija777
27. máj 2009

Dakujem klauduska!Mne je fakt dobre 😉 Niezeby som nebola rada,ale je to normalne?Pocula som vsak,ze to zacina od nejakeho 7-meho tyzdna,tak som zvedava,co ma caka. 😒 😀

laura112
27. máj 2009

Maija aj ja sa pripajam ku gratulacii a nech mas bezproblemove tehotenstvo. Kedy si si robila test?

mija777
27. máj 2009

laura aj tebe dakujem.Test som si robila na piaty den meskania ms.A vysli 2 nadherne ciarky.Mam ho v albume 😵

klauduska
27. máj 2009

mija...je to uplne normalne,nie kazda babena ma nevolnosti...Moja sestra napr. vobec nemala,absolutne nic.....
mne to veru zacalo tiez v 7tt.....ale nie jto pravidlom....Uvidis sama.....kazde telo reaguje inak... 😉

aj ja som si robila testik na 5 den meskania a bola tam uz pekna ciarka.... 😉

jahody11
27. máj 2009

ahoj mija, tak ta vitam medzi nami 🙂

ja som ten pripad, co nemal ziadne priznaky 😀 😀 a test som si zrobila az ked mi meskl menzes 22 dni, dobre nie? 😀 😀 mne sa casto predtym stavalo, ze mi vynechala menstruacia aj vyse mesiaca a kedze som nemala ziadne priznaky, tak som ani netusila ze som tehu a na silvestra som veselo pila, zabavala sa, hrala bowling... 😀 😀

iva81
27. máj 2009

Ahojte, tak mne doktor povedal ze 5-6 tyzden a tu mi to podla poslednej MS dalo ze 8 tyzden tak teraz si vyber no. 😒

klauduska
27. máj 2009

ivi..gratulujem.....

mne to podla poslednej mrsky tiez najprv vychadzalo na 8tt a dr. povedal,ze 6tt...ze som mala asi neskor ovulaciu a neskor otehotnela... 😒 Ono sa to este upresni cca v tom 12tt,kedy ti povie aj priblizny termin porodu.... 😉

jahody11
27. máj 2009

aj mne vychadza iny termin podla ultrazvuku, v tehu knizke mam 27.8.09 a podla UTZ 5.9.09 😀

iva81
27. máj 2009

Aha tak asi to je teda normal tak o 2 tyzdne idem znova tak uvidim. Ja by som 8tt brala kludne. 🙂

klauduska
27. máj 2009

iva...neboj,aj ja 😉 a nakoniec sa mi to v 12tt posunulo iba o 5 dni.....

kolienko
27. máj 2009

ahojte..... ja som si minulý týžden nasla vytúzené // tá druhá bola slabšia. este som zopakovala test v piatok a v pondelok. čiarka silnela, ale stále nie je rovnako silná ako kontrolná....

čo myslíte, nemôze to byť mimomaternicové, lebo som čítala ze vtedy stúpa ten hormon pomalšie...
picha ma v podbrusku - také krče, potom príde zase bolesť ako na mrchu, alebo ma pichá vo vaječníkoch.... mate to aj vy??

dnes som bola u lekára, ale este nič nevidel. povedal mi len tolko, že sliznicu mám vysoko...

som cca 20 den po oplodnení a 46 DC ovulácia bola az 25-26 DC

iva81
27. máj 2009

Vcera mi bolo strasne zle aj som vracala niekolkokrat a dnes som posluchla radu kamosky (uz maminy) a dala som si hned rano este v posteli 2 take obycajne keksiky a asi pomohlo. Nic mi neni a aj som hladna len vobec neviem co by som si dala. 😀

jahody11
27. máj 2009

krce v podbrusku ako na mrchu su na zaciatku normalne, kazda sme to mali, ide oto, ze maternica sa zacina roztahovat, uvidis, z eide o normalne tehu a nie mimomat. 😉

kolienko
27. máj 2009

jahody si zlatá, ale ked ja mám také velké obavy.... neviem prečo. ako keby som to cítila.
inak nemám ziadne príznaky okrem tých bolestí a bolia ma prsia, na ktorých je vidieť viac zilky....

ty si v kolkom??

klauduska
27. máj 2009

kolienko......ja som bola u dr. na 39 DC a nic tam este nevidel,resp. nieco,ale tehu nepotvrdil....mala som prist o 2 tyzdne. 1.4.teda na 53 DC tam uz bolo vidiet 6mm drobceka a potvrdil to na 6tt.....

tak neboj a budeme drzat palceky,nech tehu vyjde.... 😉

a kedy teraz mas ist k dr?

kolienko
27. máj 2009

o 1,5 - 2 týždne, ak nebudem mať ziadne problémy....

ja mam niekedy taký pocit, ako keby sa mi tam vo vnútri stahoval nejaký sval - skracoval krčok.... neviem to opísať. také tlaky občas na mna prídu

jahody11
27. máj 2009

aj ja som sa na zaciatku bala co su to za bolesti, ci nahodou nepride mrcha a nezacnem krvacat... uvid, ze vsetko bude ok.
ja som normalka v 27 tt. boze ako ten cas leti, nedavno som bola v 10tt, a tu uz babo kope, skace, dokonca pozorujem, ze posledne dve noci kope uz aj v noci a zobudim sa na to, a to nehovorim otom, ze som vcera vecer zjedla pol melona a v noci som bola asi 5 krat cikat, vobec som sa nevyspala 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre