Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

kosska3003
2. apr 2009

myounghee joj ale mas tazke to meno no je mozne ze si tehu ale ak by ti nahodou v sobotu neukazalo dve ciarocky tak nebud smutna ja som zistila ze som tehu az v 6tt a to som si pred tym robila dva testi a nic a potom az treti mi ukazal to co som chcela 😀 tak ti drzim palceky 😉

phallen
2. apr 2009

...smajli: dakujem za odpoved. Ale je to tazke nemysliet na to hlavne ak to tak velmi chces a hlavne po takej dobe.... ale aj ja si myslim ze je to este skoro aby testy ukazali. ved zajtra idem znova na krv tak sa uvidi. 😉

myounghee
2. apr 2009

dakujem pekne za rady. no skusim ten test v sobotu. radsej pockam, nech potom niesom sklamana.. ale sa citim byt tehu 😉 ... ked uz meska 3 den a dnes uz neboli az take tlaky, tak hadam to uz bude ono konecne.
raz som uz bola tehu, no bohuzial to skoncilo zle v 9tt, ale tentokrat to uz bude dobreee DUFAME s manzelom. Kazdopadne vam napisem v sobotu ako som dopadla.... Kosska - staci ked napises myo 😅 (uz ani neviem odkial som mala to meno), dobru nocku a majte sa pekne 🙂 zatial.. Idem uz do postele, zajtra zasa robota 🙄

phallen
2. apr 2009

..myounghee: k prsiam sa ti neviem vyjadriť ja som podla doktora tehotna len tyzden a nieco a zacali ma az teraz pobolievat. a nahoda je ze pred 3 tyzdnami som aj ja zacala brat gynex a pozri ako to dopodlo asi som tehula.. myslim ze su to naozaj dobre kvapky lebo ja som menstruaciu nedostavala a nemavala ani ovulaciu. myslim ze mi to naozaj pomohlo.. 😉

myounghee
2. apr 2009

gratulujem ti phallen 🙂 nech je vsetko v poriadku!! co iste aj bude.. Tie kvapky mi odporucila kamaratka, ale zeby hned po 1mes.zabrali, tak ako aj tebe? Drzim palce. a vidim ze aj ty si okres GA 🙂 no super. Ku ktoremu gynek. chodis?

phallen
2. apr 2009

..myo no vidis asi nam to pomohlo 😉 ja k havranekovi! myslim si ze je to naozaj vyborny gynekolog.. a neboj verim tomu ze v sobotu sa ti tie ocakavane ciarky objavia.. drzim palceky

blondinka42
2. apr 2009

ked uz je to solarko v tehotenstve skodlive tak sa mozem snad aspon natriet samoopalovacim kremom????

katika82
3. apr 2009

blondinka - myslím že samoopalovací by nemal uškodiť to je asi v pohode. a kedy sa ideš vydávať? lebo aj ja sa idem len ešte nemáme prestný termín uvidíme ako bude môcť kňaz ale asi 4,11 júla mamina síce tvrdí že to už asi budem mať veľké bruško ale tak uvidíme možno aj skôr potom urobíme.ja som chcela vačšiu ale drahému zomrela pred mesiacom starká tak budeme len takú menšiu robiť.

klauduska
3. apr 2009

Ahojte kocky,

tak Vas este cakaju taketo dobre veci ako svadbicka???Juuj,tak Vam drzim palceky nech Vam to vsetko vyjde podla predstav a hlavne si to uzite co najviac!

No,ja som dnes nad ranom zazila take velmi cudne bolenie v podbrusku na pravej strane.....trvalo to trochen dlhsie,ako ked dostavate krce pri mrche......tak som sa zlakla,ze som hned ked to prestalo utekala na wecko,ze si nahodou nekrvacam......Viem,zbytocne panikarim,ale.....som nevedela,ze az takto silno by to zabolelo.....
Mali ste to uz niektora???

dadadulka
3. apr 2009

ahojte tehuľky 🙂
nebojte sa, bolesti v podbrušku sú normálne, rozťahuje sa vám maternica... 😉
iné by bolo, keby bruško bolelo neustále a pridalo by sa aj špinenie, či krvácanie,
vtedy treba rýchlo zbehnúť k lekárovi...

diamand
3. apr 2009

janahad - ty vobec nemusis davat zamestnavatelovi pisomne vediet ze si tehu, pisomne uz potom davas len to ze ides na maternity leave a to az pred tym ako pojdes, a zamestnavatelovi to mozes povedat hocikedy on ta vyhodit nemoze, a ked robis v nejakej velkej firme kde je HR department tak staci ked im to povies tam a tvojmu sefovi to ani hovorit nemusis ak nechces to uz je len na tebe, ale oznamenie o tehu urcite nie je pisomne 😉

angi1707
3. apr 2009

ahojte,srdiecko zacina bit v siestom tyzdni,aspon mne to povedal,a mam ruzovy vytok,ak ma niektora taky problem,ozvite sa,diky moc..... 😔

queenka
autor
3. apr 2009

caute zienky 🙂 pozeram ze ste tu toho napisali az az 🙂 co ma tesi 🙂 tak my sme boli vcera u dokiho a mame to potvrdene 🙂 🙂 🙂 🙂 vsetko je v najlepsom poriadku takze som velmi stastna a spokojna 🙂 🙂 teraz o tyzden 8.4 mame ist na poradnu a dostaneme tehotensku knizku 🙂 inak sme v 6tt....

queenka
autor
3. apr 2009

inak baby..co sa tyka tych bolesti....ja som sa zatial zo zachodovou misou nestretla 🙂 ale niekedy mam hrozny pocit ze tam skoncim...a dost casto mi byva zle tak od zaludka..ja neviem----vcera ma hrozne hlava bolela..nemate nejaky metodu na tie bolesti?

jahody11
3. apr 2009

no babky ja mam svadbu 25.4 a minuly vikend som bola zas preskusat saty lebo som sa bala ci sa zmestim 😀
ale pohoda, ja nemam skoro ziadne brusko a to som v 19tt. ked som obliekla saty ako by som tam nic nemala 😵 ale on potvorka mi sedi vzadu a tali na creva a mocak, cize mam problemy s vyprazdnovanim a cikat chodim kazdych 15 min lebo mam pocit, ze sa pocikam
😀

smajli
3. apr 2009

tak vidite dievcata ,ake to mame rozdielne niektore:o) ja mam zase uz brusko dlhsie a tento tyzden uz aj pekne zaoblene:o) take je to zlate... ,ale cikat chodim aj tak kazdu chvilu,hlavne v noci. Kym zaspim,idem aj tri krat.
Prajem Vam pekny zazitok zo svadby,uzite si to:o) ako princezne:o)
ja zostavam chvilu ako druh a druzka:o) sme zasnubeni,ale brat sa budeme,az ked sa babo narodi,svadbu uz teraz nechcem,kvoli zhonu a stresu okolo...,a uz mam jednu za sebou a uz som aj rozvedena...,ale nelutujem,lebo rozvod bolo to najlepsie,co som mohla spravit. Mam 28r. :o) zivot je niekdy nevyspitatelny:o)

klauduska
3. apr 2009

qeenka...tak gratulujem,tak sme na tom rovnako......akorat,ze ty budes uz mat nizku a ja az 5.5..... 😒 ale nevadi,hlavne,ze vsetko bude v poriadku,nie? 😉

jahody...to fakt?Nemas ziadne brusko?No,asi je to fakt veeeelmi individualne kto kolko a kedy priberie......vsade sa pise,ze sa najviac pribera v poslednom trimestri....

katika82
3. apr 2009

čaute lásky,
no čo sa týka toho zamestnávateľa? tak ja som čítala že je dobré mu to oznámiť pretože ste tým pádom v takzvanej ochrannej lehote a nemôžu vás vyhodiť z práce.

queenka som rada že si v poriadku a že je všetko oki, a neboj možno ti ani tak zle nebude u každej je to inak.

klauduš nebuď smutná my dostaneme knižky naraz tak sa budeme vytešovať.môj lekár napr nechce dávať knižku skôr lebo do toho 3 mesiaca sa môže ešte všeličo stať tak preto radšej až neskôr ked je to už predsa len také istejšie.

angi - myslím si že ten výtok je v poho ja mam zasa taký žltý neviem pravdepodobne mne to ovplyvnuje aj ten duphaston čo mi dal doky na udržanie mimča ale ak máš strach tak skoč k dokymu budeš si istejšia.

jahody - no je to individuálne bruško sa niekomu ukladá viac dnu a potom tlačí na vnútorné orgány lepšie je vraj ked sa dáva viac von ale nič zle na tom nieje neboj. mne to vychádza svadba tak že budem v nejakom 19 tt tak dúfam že nebudem ešte ako súdoček.

queenka
autor
3. apr 2009

jahody...sranda..lebo aj ja mam svadbu 25.4 🙂 🙂

jahody11
3. apr 2009

No to je super 😵

My sme mali planovanu svadbu na 27.6., uz aj vsetko bolo na ten datum rezervovane, sme spolu uz 9 rokov a tak sme sa chceli vziat a zrazu dve // tak sme zmenili datum svadby, dokonca pohare sme museli dat prebrusit lebo uz sme tam mali datum 27.6. 😀

stres ani nemam lebo vsetko vybavuje moja zlatucka maminka, kedze ja sa v SNV nenachadzam... 😉

klauduska
3. apr 2009

jahody...tak to je dobra nahodicka.... 😀

kati...no,super,ze dostaneme naraz,budem mat s kym porovnavat co mas ty,co ja....a tak... 😎 😎 😎
Aj moj doktor mi radsej povedal,ze pockame,ze stat sa moze vselico.....tak sa uz tesim na ten datum......sranda,ze na druhy den mame vyrocnik svadby 😀

katika82
3. apr 2009

no my sme tiež plánovali neskôr až v auguste a tiež zrazu // tak musíme preložiť na skôr

queenka
autor
3. apr 2009

no my svadbu planujeme uz skoro rok....a presne tak som chcela mesiac pred svadbou otehotniet....takze som velmu rada ze nam to tak vyslo 🙂 inak co sa tyka leta baby...mozme sa opalovat a kupat?

klauduska
3. apr 2009

qeenka...dufam,ze ano,my ideme 7.6 na dovcu do Turecka...tak snad s mierou,ale ano.....
Inak ti to ide teda pekne podla planu... 😉 Daj navod ako to robis.... 😀

queenka
autor
3. apr 2009

no sama neviem....asi som carodejnica 🙂 a to s tym opalovanim..nijak to neublizi?

jahody11
3. apr 2009

no, co sa tyka opalovania, krem s vysokym UV a pohoda a kupanie ako ktora, tie co su precitlivene a mavaju casto infekcie alebo kvasinky tak tym sa neodporuca ale tie co su v pohode, tak to zas len a len prospieva ale nie zasa tam, kde je spina alebo nejake bakterie, cize radsej bazeny, kde viete, ze sa cistia ako prirodne nardze ( napr. domasa alebo nejake jazera...) 😉

katika82
3. apr 2009

no a more tak to si myslím že je ideálne pretože tá slaná voda zničí baktérie takže určite ale tomu ostrému slniečku sa treba v tom najvačšom teple vyhnúť si myslím skôr tak do tej 11 a potom poobede

jahody11
3. apr 2009

more len prospieva, vo vsetkom 😀 a stym slnenim mas pravdu, cez odeb sa treba chranit poobede az tak okolo 15:00 je najvhodnejsie vyst pri mori na slnko a potom vstrebavat vitamin D 😀 😀 😀

klauduska
3. apr 2009

tak,tak,slnit sa pekne s rozumom a mierou.....
qeenka a kam sa chystate?

jahody11
3. apr 2009

celkovo babky, kam sa chystate na dovcu, popripadne svadobnu cestu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre