Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

klauduska
5. jún 2009

tak aj tu sa nakoniec vycasilo a vyzeralo to,ze bude cely den zamracene a prsat.... 😅

jahody11
5. jún 2009

sak to bolo jasne, ked je v cechach pekne tak to pride postupne aj na slovensko, ak tu prsi, tak to tiez postupne pride ...

emilly821
8. jún 2009

ahojte maminky 🙂 a to co tu je tak pusto???? som az na druhej strane musela hladat 😝 tak ako sa mavate? dufam,ze sa mate aj s vasimi bubacikmi fajn a pekne si rastiete 😉
ja neviem, ci je to mozne, ze by som dostala teraz v tehotenstve alergiu, ale kycha sa mi, kruti mi v nose a stale musim smrkat, hlava ma z toho boli... predtym som take problemy nemala 😝 a to som neni prechladnuta ani nic take. ale na 16.6. som sa objednala ku gynekologovi, tak sa ho na vsetko popytam...
tak pekny den vam aj vasim malinkym 🙂 🙂 🙂

smajli
8. jún 2009

ahojte a ahoj emily:o)
nemoze to byt z toho,ze si dlho bola prec mimo nasho podnebia a tuna to vsade kvitne,vsetko je zelene a je to velky skok... hm? organizmus si musi zvyknut... A mozno je to maly naznak volajakeho bacilceka,ktory v podstate v pohode zvladas,len sa to takto prejavi...,vsak je tu ine prostriedie a ine bakterie tu na ludi cihaju...

ja som kusok predsa ochorela... nadcha ma chytila riadna,ale uz to najhorsie preslo,len ten zapchaty nos mi lezie na nervy... take 3 noci to bolo hrozne,bojovala som s dychanim ustami a s myslienkami dat si nejake kvapky do nosa co zaberu,lebo kyslik je pre babo dolezity... ,jedna lekarnicka mi poradila nasivin pre novorodencov...ze v 5-6 mes. sa uz moze.. ale nejako extra to ucinne predsa len nie je... ale uz je to lepsie...,uz sa to da...,uz sa len krmim vitaminom C viacej,nech mi nic nechyba...

a babo citim uz ovela viacej,uz sa mi vcera zdalo,ze ho citim aj dlanou,tak som rychle utekala za manzelikom,nech si prilozi ruku a jasne ze uz babo nekoplo ani raz 🙂 muzik si bude musiet este pockat:o))

jahody11
8. jún 2009

to sa stava presne aj mne, babo zacne kopat o dusu a ked manzel da ruku na brusko, koniec, ako keby sa zatala "a just nekopnem...." 😀 a este najhorsie je to, ze cez den spi a zacina kopat vecer, ked mam ist spat... to je uz fakt zakon schvalnosti 🙂 🙂

katika82
8. jún 2009

ahojte maminy,
no tak ja mám za sebou už aj odovzdanie práce ešte sa naučiť na 15 na štánice a potom si už začnem fakt užívať tehulokoanie

lulu19
8. jún 2009

ahojte baby prepacte ze vam sem leziem ale mozete mi poradit ?
dostala som mrchu teraz v sobotu tj6.6 09 ale uz dnes som len spinila take hnede ale sobotu a nedelu som krvacala ale nejak sa necitim dobre boli ma hlava stale som unavena a dnes rano mi bolo zle neviem ale bojim sa lebo ak somtehu taak ja som si dala v sobotu a v nedelu ibalgin tak sa bojim ci by to neublizilo babu baby poradte dakujem

surviver
9. jún 2009

Pekny den 🙂
lulu19 v tehu by sa lieky nemali uživat,ale myslim si ,že 2-3 tablety by memali mat nejake dramaticke nasledky ,neboj,ak si tehu tak to bude fajn.....držim palce,aby si bola,ak si to želaš 😵
Ale sprav si tehu test a budeš vediet viac....

monika131
9. jún 2009

lulu19, ten ibalgin nie je až taká katastrofa. Ja, keď som ešte nevedela, že som tehu, som dostala hroznú nádchu a pila som Teraflu - a to tehu fakt nemôžu a chvala bohu je zatiaľ všetko OK.
Držím Ti palčeky, urob si test a daj vedieť. 😅

monika131
9. jún 2009

My sme boli tento výkend na západnom Slovensku, a poviem Vám to cestovanie bola pre mňa hotová katastrofa. Museli sme stáť každú hodinu, lebo mi trebalo na wc a strašne ma tlačilo bruško a trpli mi nohy.
Máte niekto skúsenosti s cestovaním na dlhé trate počas tehu?
Ak áno poraďte nejaké triky na jeho spríjemnenie, pretože tú cestu na západ budem musieť ešte pár krát absolovovať. 🙄

smajli
9. jún 2009

ahojte tehulky :o) 🙂
lulu tiez si myslim,ze ten ibalgin neuskodi... kolko zien je v podobnej situacii,ked su chore,nieco si vezmu a az potom zistia,ze tehu suu...

taky je to krasny pocit,citit babatko v brusku...uz ho citim stale viac a viac... je to uuzasnee 🙂 🙂 nas maly drobcek:o) mal by mat akurat tak 20cm od hlavky k zadokcu:o) takee malee mrnco a tak pekne uz kopkaa:o)))

a jahody,vies,co by ma zaujmalo? ako sa ti v tvojom albume dari dat nejaku novu fotku do albumu tak,ze nie je posledna,ale zaradi sa niekde do polovicky alebo tam kde ty chces? ja ked vkladam fotku,tak vzdy mi ju zaradi na koniec....

majte sa a tie co sa ucia,nech vam to skoro zbehne a vsetko nech mate uspesne za sebou..
drzte sa:o)

jahody11
9. jún 2009

smajli, ked si otvoriss album, tak tam mas svoje fotky male a mas okolo nich take sipky, tak klikni na tu sipku, kam chces aby ta fotka sla a ona sa premiestni 😉

lulu, neboj, ja som nevedela, ze som tehu do 8 tt a doma sme mali crevnu chripku a ja som grcala a zobrala take kvapky, co su uplne zakazane, potom som este pila lebo bol silvester a hrala bowling s tazkymi gulami a vidis, babatko sa drzi ako kliest 😀 😀

monika, ja cestujem z hodonina do spisskej novej vsi skoro kazdy druhy vikend a je to 4 hodinova cesta... ked sedis v predu, tak ja si vykladam nohy hore na palubnu dosku 😀 , to mi pomaha a este nepijem vela aby som nechodila casto cikat a operadlo mam trosku sklopene dozadu ale len troska, aby som tak netlacila brusko 😉 😉

a co sa tyka skusky, neviem sa prinutit naucit 24 stran, co nieje vela, len ta moja lenivost a este sa neviem dobre sustredit, neviem co proti tomu mam urobit...

katika82
10. jún 2009

ahojte maminy,
jahody tak s tým učením som na tom podobne mne tie štátnicové otázky vôbec nejdu do hlavy. stále myslím na všeličo iné, musím sa už nejak donútiť lebo pondelok sa neúnostne blíži a ja ešte nič neviem 😠 😠 😠

smajli
10. jún 2009

diik jahody :o)
a fiiiiha...ty si uz v 29.tt.... ten cas letiii....
vcera som behom troch hodin poobede spapala 4 zmzliny a kremes a este som to zapila sladkou vineou.... a babo len spalo a spalo ... a nechcelo sa mu kopat... az som mu hovorila " no taak,kopni mamku aspon raz,nech viem,ze si tam..." :o))) teraz ma uz kope:o) po bravcovom mase babo bubnuje ako na bubon a po sladkom mi tak zahajalo,ze ani nekoplo.... 🙂 🙂

smajli
10. jún 2009

hm... dievcata studentky... nezavidim vam a drzte sa ... ale v jednom vas mozem uistit... aj keby ste sa neviem kolko ucili,aj tak sa vam bude zdat,ze neviete nic... lebo to sa jednoducho nedaa.... to sa musii len volajako prezit.... tak pevne nervy...
..mne raz stacilo a druhykrat by ma k statniciam nik nedostal....

jahody11
10. jún 2009

smajli, z vlastnej skusenosti ti odporucam nejest tolko sladkeho, lebo raz ti to sladke ostane a budes mat na kontrole poz. moc na cukor a bum, si u diabetologa ako na klaviri, mna to lizlo ltt... 😝

smajli
10. jún 2009

monika131 .. kde sa chystas rodit..? viem,ze casu este dost,ale raz tyzdenne ma napadne zhanat nejake info... :o)

katika82
11. jún 2009

no jahody ani mi nehovor s tým cukrom ved ja zjem toľko sladkého že až. ale to som aj predtým tak veľa zjedla a cukor som mala stále oki. či myslíš že teraz sa to skôr môže prejaviť?

jahody11
11. jún 2009

ved aj ja som predtym jedavala sladkeho... hojojoj a cukor som mala okolo 4, chodila som na krv koli antikoncepcii a tiez som ostala v soku, hranice po zatazi su 7,1 ja som mala vysledok 7,14 tak mi dali este pokoj ale doky mi nakazal aby som obmedzilaa sladke, vraj nie uplne ale znacne obmedzit....

monika131
11. jún 2009

ahojky smajli - rodiť by som chcela v Šaci. A prečo? Pretože môj gynekológ, ku ktorému chodím robí aj pôrodníka v Šaci, rodilo tam zopár mojich kamošiek a žiadna si nesťažovala. A mám to aj bajbližšie z domu. Ja totiž to bývam v dedinke Bukovec - určite vieš kde to je, keď si z KE.
A čo Ty? Kam sa chystáť Ty? 🙂

jahody11
11. jún 2009

No baby, ja chodim do poradne v BA ale rodit chcem v SNV teda uz aj ked pojdem na MD, tak si chcem zobrat kartu do SNV, som zvedava ako to vezme doktor z BA.

monika131
11. jún 2009

No ja si myslím jahody, že ten doktor z BA nebude veľmi nadšený keď mu to povieš. Každý doktor by najradšej videl rodiť svoje pacientky v tej nemocnici, ktorú jej on odporúča - ale to chcú doktorkovia. Hlavné je, čo chceš Ty a keď si sa takto rozhodla, tak by tom mal tvoj doky rešpektovať. 😅
A prečo práve v SNV - máš tam nejakého dobrého doktora? 😅

smajli
11. jún 2009

ahojte dnes dievcata:o))
tak dnes sa podarilo mojmu muzickovi vystihnut kopancek nasho mrnca:o))) stihol prilozit rano dlan k brusku a este ho babo dva krat koplo:o))) tak sme sa z toho tesili a ja sa z toho budem cely den tesit :o)))) 🙂

tiez ma to taha skor ist rodit do Sace,aj ked novu nemocku mam doslova pod oknami... ale na Sacu mam najlepsie odporucania... takze na 99% by som chcela ist rodit do Sace... :o))) svojho gynekologa mam ale tu v meste.. ale zda sa mi,ze tam kedysi zacinal po skole a teraz ma vlastnu ambulanciu... ,este som sa ho ale na to nepytala,ze co by mi doporucil... ,Jedine minus pre Sacu mam to,ze ma budu musiet nosit nasi abo moj mily (na striedacku) autom...lebo MHD-ckou v 9.mesiaci v sepembri ked este bude teplo si to neviem predstavit... (je to 20min. autom od KE...)
A som rada,ze aj ty sa monika chystas rodit tam,aspon si budeme moct vymienat skusenosti a veci okolo toho pred porodom,lebo zatial vobec neviem,co ako sa pred tym robi...,kto kde zenu posiela,ako sa tam v porodnici absolvuje nejaka ta predporodna priprava,co s epiduralkou ak sa pre nu rozhodnem... ,a co mi kto povie (zeby doktor gynekolog?) ze co ako kedy kam treba ist a co si vybavovat... zatial je to pre mna velka neznama...
vraj sa do Sace da ist aj pozriet,ako to tam vyzera... ,a na tu predporodnu pripravu by som sla....
O porodnici viem len to,ze od 36tt sa chodi na poradne uz do porodnice....
:o)
este je cas,ale uz si sem tam nieco zistujem:o))) 🙂

veva2
11. jún 2009

jahody, Ja som na tom podobne ako ty aj ja chodim do poradne v BA a rodit by som chcela v Martine, lebo sa tam s manezlom vraciame, len si neviem predstavit ako to spravit s mojim dokym tu a ako si najst nejakeho v MT ktory bude ochotny zobrat pacientku vo vysokom stadiu tehotenstva. NO ved asi uvidime ako sa to bude vyvijat🙂)

jahody11
11. jún 2009

aj my sa vraciame byvat do SNV, obaja sme odtial a uz tam chceme ostat, nemam rada BA lebo tu je zivot strasne uponahlany a hlavne chceme si postavit domcek a nie byvat v panelaku v petrzalke...
tak doktorovi v BA som uz asi dva krat povedala, ze chcem rodit v SNV len ci nezabudol a doktora v SNV snad nejako najdem, kedze moj svagor je chirurg v SNV.... tak mi snad pomoze.

jahody11
12. jún 2009

to tu od vcera nikto nebol? 😨

monika131
12. jún 2009

Ahoj babenky.
Smajli - ja som tiež počula na Šacu iba samú chválu, vraj sú tam veľmi milí doktrori ale aj sestričky. Ja zatiaľ tiež ešte ani z ďaleka netuším čo ma čaká, myslím pred pôrodom, po ňom atď. Všetky tie vybavovačky po úradoch a kde tade, ale celkom sa na to teším, lebo to už bude drobček na svete a všetko sa bude vybavovať hlavne pre neho.

Ináč babenky - maminky ako sa máte? Ako zvládate tie horúčavy? 😀

jahody11
12. jún 2009

No nie velmi dobre, ked je tak teplo, tak mi strasne opuchaju nohy ale dnes je nastastie v Hodonine dost chladno, teda fuka taky ochladzujuci vietor, tak som happy lebo vcera som prisla z prace dusena vo vlastnej stave a to ste mali vidiet moju hlavne lavu nohu, katastrofa, ani do slapky mi nevosla 😀
dnes sa tesim, idem domov na vikend do SNV tak sa uz neviem dockat vecera 😉

monika131
12. jún 2009

No jahody ja mám tiež problém s tými horúčavami, tiež mám na konci dňa dosť opuchnuté nohy a aj ruky, večer musím prstene sťahovať za pomoci mydla.
Takže dnes Ťa opäť čaká cestovanie. Ale dnes je celkom príjemne, nebude Vám v aute dusno. 😅
Takže sa budete sťahovať do SNV? A ako dlho bývate v BA a čo Vás tam viedlo, práca?

jahody11
12. jún 2009

Tak sestra tam byva uz dlho a ked sme skoncili s pracou v zahranici, tak sme sli pracovat tam, predsa je tam viac prace ako na vychodde ale teraz sa uz chceme vratit domov, obaja smme dedinske typy 😀 a neznasame velkomesto, takze BA je pre nas nepredstavitelna.... My potrebujeme domcek, prirodu, klud, ziadne uponahlanie ako je v BA. Ja pracujem v Hodonine teraz a tu s ami tiez paci ale manzel by si asi tu nenasiel pracu tak skoro, aj tu je kriza. On kazdy den dochadza do BA.
Takze ideme domov, tam mame celu rodinu a urcite nam z zaciatku pomozu.
A v aute je pohoda mame klimu 😀 to je na nezaplatenie. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre