Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
10. júl 2009

klaudy,tak ten tvoj vyber kocika je pekny... aj mne sa paci...
pozriem aj tu stranku,co tu dala katika...
vsak to,ze ked by som vedela,kam ist do polska abo madarska na kocik...tak aj idem... len sa mi tam nechce tulat sa a hladat...
rada si dam poradit z vasej skusenosti...
:o)

hviezdickamaria
10. júl 2009

ahojte dievcata, prepacte ale som tu dlho dlho nebola bo nam nesiel net ☹ takze to budem musiet teraz dobehnut a vsetko precitat odkedy som tu nebola (cca od 75 str.)

ale mam novinku v utorok som bola na NT a doktorka zistila, ze cakame DVOJICKY !!! tak sa ideme zblaznit od stastia, pretoze sme to vobec ale vobec necakali 😎 asi sa manzel bars snazil 😀 😀 😀 teraz len dufame ze bude vsetko v poriadku bo doktorka povedala ze je to rizikove, oni su totiz jednovajecne 😵 juuuj... 😎 takze to bude but dve pricneznicky ale dvaja futbalisti🙂

a uz nam rastie bruskooooooooooooooo 😎 😎 😎 to je šťastia...tak sa držte tehuľky 😅

queenka
autor
10. júl 2009

ahojte tehulky🙂)) no my sme boli na ultrazwkuku a budeme mat diewacatko takze sa weeeelmi tesime🙂)) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katika82
11. júl 2009

quenka ahoj a ty kde si bola tak dlho stratenááá????

hviezdicka tak to je teda poriadne prekvapko no neviem či by som zvládla ja osobne takú dvojku drobcov na začiatok 😅

luka04
11. júl 2009

ahojte babenky a kladuska 😉 my sme boli vcera na 3D v HC a mame potvrdene na 100% dievcatko..strasne sa tesime...mame asi 20 foteciek a krasne dvd..ani sa mi nechce verit, ze vo mne sa skryva zivy cloviecik...sranda, vidiet ho tak zblizka..stale si cumlala prsteky a chytala tvaricku 🙂 bola sice fuska zachytit ju, lebo je otocena chrbatikom von,ale doktor sa nevzdaval..mame 590gr a malo by byt vsetko ok..neskor pridam fotecky, teraz sme neni domka...drzkajte sa 😎

katika82
11. júl 2009

luka ak sa môžem opýtať koľko ta vyšiel 3D myslím aj s tým DVD u nás stojí tak 1500 korún

inak už som pridala nejaké prvé fotočky zo svadby na moja svadba tak môžete kukuk

luka04
11. júl 2009

ahoj katika...platili sme 35 eur...ale stalo to zato...krasna hudba, mily doktor...

katika82
11. júl 2009

no ja som tiež povedala že aj ked je to drahšie ale proste ten zážitok aj potom ked to tomu malému časom ukážeš že ako toto si ty ked si bol v brušku tak to musí byť super

katika82
11. júl 2009

babule prikladám užitočnú stránku
oplatí sa kuknúť ohladom kočíkov

http://www.soi.sk/sk/Vyhladavanie.soi?s=kočík

katika82
11. júl 2009

a ešte tito

http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Kocarky/n...
http://www.o-tehotenstvi.cz/viewtopic.php?id=20

http://www.alinka.sk/c/nebezpecny-vyrobok-detsk...
Nebezpečný výrobok – Detský kombinovaný kočík Breaker Baby Active
http://www.alinka.sk/c/nebezpecny-vyrobok-detsk...
Nebezpečný výrobok: Detský kombinovaný kočík Adbor Vivaro

katika82
11. júl 2009

baby inak ja som taká prechladnutá uplne ma bolí hrdlo ale neviem či z choroby alebo z alergie, a nádchu mám totálnu.
smajli ty si tuším bola nascípaná takto ako si sa liečila???

smajli
12. júl 2009

ahojte tehulky:o)
tak super hviezdicka dvojickova:o) pekne sa drzte:o)
aj vsetky tehulky:o)

vcera sme mali krasny vylet ...presli sme Strbske pleso dokola a stretli sme po rokoch moje kamosky z vysky ..po troch rokoch ...jedna s rocnou dcerkou a dve sme tehulky... na ELRE v Kezmarku... tak bolo super a aj cesta sa pekne dala zvladnut:o)))

a katika...ja som sa liecila cesnakom... a vitaminom C.... a do nosa kvapky nasivin pre novorodencov,plus som ich stredala s nasivinom pre deti do 8 rokov.... podarilo sa mi to takto zvladnut... raz som si na noc dala polku paralenu,ked ma uz strasne bolela hlava a teplota mi pol dna neschadzala z 37.8... tak ti drzim palce,nech ta to skoro obiide...

smajli
12. júl 2009

pekne fotky katika,tak uz nie si blondynka..? ani by som ta nespoznala :o) som rada,ze ste mali takyto krasny den :o)))) to je den,kedy sa zena citi ako kralovna dna :o)))

petuskaa5
12. júl 2009

Ahojte baby..tak ako zacať.mam 16rokov a cakam dieta..neviem ako to mam oznamit otcovi.mama to uz vie.zatial je všetko v poriadku..ale neviem ako dalej ☹ pomožte..Dakujem

andrejusa
12. júl 2009

a čo ocino bábatka...? vyzerá že je zodpovedný a bude stáť pri tebe?

katika82
12. júl 2009

peťuska teraz nevieš ako to máš oznámiť svojmu ocinovi či ocinovi bábätka????
asi je to ťažké a náročne mať bábo v 16 ale ak máš podporu rodiny tak to určite všetko zvládnete.aj ked to nebude jednoduché držím ti palce

smajli
12. júl 2009

petuska... teraz sa ti to bude zdat tazke.. ale isto to zvladnete... je tu niekde tema na konikovi aj presne takych dievcat s rovnakym vekom a babom ako ty... skus pohladat... a drzim palce...

petuskaa5
12. júl 2009

Caute mamicky..potrebujem pomoct.mam 16rokov a som tehotna..len neviem ako to mam povedat otcovi.hm?? ☹

katika82
12. júl 2009

peťka ale ktorému ocinovi tvojmu???

inka28
12. júl 2009

petus baby ti asi nepomozu ked nenapises viac...

klauduska
13. júl 2009

Ahojte tehulky!!!

Tak ako po vikende???Citite sa?

hviezdicka...no gratulujem,to ste teda museli byt v soku a este ze jednovajecne.... 😵 😵 😵 😵

luka...tak to si neplatila vela,v LV kde idem ja,je to tusim drahsie....ale nevadi,chcem tam ist aj rodit,tak mozno bude lepsie,ked pojdem tam....
Takze potvrdene dievcatko...jeeej..super,sa tesite...a musel to byt uzasny pocit to male stvorenie vidiet na obrazovke,ako sa v Tebe hybe a vsetko....Ja sa uz tesim na to nase sono 17.8,aôe este si chvilu pockam.... 😒
Dnes idem na sone k mojmu dr. tak uvidime co povie on,ci je vsetko ok,ci rastieme a ci chlapec alebo dievca...aj ked to nebude este na 100%

klauduska
13. júl 2009

smajli a ty mas aky kocik vybraty?

monika131
13. júl 2009

ahojky babenky.

Tak ako ste výkendovali?
My sme mali pracovnú sobotu a oddychovú nedeľu.

Neviem čo sa to u nás vo vnútri deje, ale už asi 4 deň mám taký nepríjemný pocit, ako keby som mala celé bruško na prasknutie.
Nie je mi dobre keď sedím, keď ležím, keď chodím, no proste nie je mi dobre. Dúfam, že sa tam nedeje nič zlé a že sa malý iba naťahuje a rastie.
Mám zavolať doktorovi, alebo nemám robiť paniku? 😲

Petuskaa - napíš nám o tom troška viac, aby sme Ti mohli poradiť. Presne tak ako píšu babenky, nevieme ktorému ocinovi sa to bojíš povedať. Či tvojmu alebo ocinovi bábätka.

klauduska
13. júl 2009

Ahoj moni....

ja som tieto pocity mala asi pred tyzdnom,take divne,ani opisat som to nevedela,tiez som nevedela poriadne ani sediet,ani lezat,vsetko ma akoby tlacilo dole v podbrusku.....
A preslo to,teraz sa citim uuuplne super,opat ako keby som nebola ani tehu.... 😵 Asi male rastie,maternica sa roztahuje a tlaci na vsetko co je okolo.... 😒
Tak snad ziadne strachy,pokial to nie su solne a neustupcive bolesti a nie je krvacanie.... 😉

monika131
13. júl 2009

Ahoj klaudi....

No sú to presne také pocity ako píšeš, také divné, ktoré sa nedajú ani opísať, iba mám pocit ako keby sa mi naťahovala koža na brušku, a všetko v podbrušku ma tlačí. Je to dosť nepríjemné. No snáď to prejde.
Kamoška, ktorá má už tri detičky mi povedala, to isté, že sa asi všetko rozťahuje, drobček nám krásne rastie a ja mám smolu, že mi to na všetko tlačí. Zatiaľ nekrvácam a ani bruško nemám tvrdé, keď si ľahnem a uvoľním sa, takže asi nebudem stresovať a počkám kým to prejde.

A ty, ako sa máš? Čo v práci, pohoda?
Sľubujem, že dnes sa už dokopem k tomu, aby som hodila tie fotky do PC a dala si ich do albumu. 😀

Kamoška mi včera písala sms-ku, že sa im narodil 3 chlapček, volá sa Daliborko a má 3920 gramov a 53 cm. Riadny valibuk čo? Je zdravý ako rybyčka. Iba ho prenášala viac ako 2tt, takže je troška premočený. Ale inak je to chalanisko ako buk. Veľmi sa z toho vytešujem. 😀 😀 😀

klauduska
13. júl 2009

Tak vidis,asi to bude ono,musi to len same prejst.... 😉

Ja sa mam v pohodicke,akorat vcera mi bolo akosi nevolnejsie a trosku som aj grckaka,ale inak dobre....

Jeej,tak to riadny chlapisko...hlavne,ze su zdravucky.... 😉

Ja este teraz lovim nejake kociky na nete,lebo v piatok sme boli v NR v jednom obchode a sli sme si omrknut na zivo kociky... 😎 A nakoniec to nebude Cam cortina ale Reverso neonato,vyrobca je tusim ten isty,veeelmi podobne,len neonato bude asi spratnejsi do vytahu....Tak teraz lovim,kde je najlacnejsi,lebo v tom obchode stoji 630eur, na Polskych strankach som ich nasla v rovnakych cenach,az nie drahsich....a na jednej slovenskej,ze 530eur.... 😵 Obchod u VAs v Kosiciach.... 😉

monika131
13. júl 2009

klaudi - ja som zatiaľ pozerala kočíky iba na nete. Tak orientačne. Zatiaľ sa nám páči jeden, tmavo fialový, ale neviem presne značku - dám ho dnes do albumu a vybrali sme aj postieľku.
Ale chcela by som ísť do maďarska alebo do poľska - tam sú vraj veci pre drobčekov oveľa lacnejšie.
My v KE máme dosť obchodíkov na veci pre drobčekov, ale zatiaľ som to ešte nebola obzerať.
Inač objednať kočiar cez ten internet - troška sa toho obávam. V piatok som pozerala srávy na jojke a presne tam bolo o tých kočiaroch z internetu. Jedna baba si objednala kočiar, zaplatila a kočiar nechodil 3 mesiace, dokonca s ňou už nechcel ten inter.obchod ani komunikovať, až keď sa do toho obula telka, tak jej peniažky vrátili a nebolo to málo peňazí - skoro 500 EUR.

Ja sa už tiež pomaličky chystám pozerať tie kočiare, postieľku, sedačku a pomaly kupovať aj nejakú výbavičku.
Hrozne sa na to teším.

Dnes tie nazvime to bolesti troška ustúpili - sedím v robote na stoličke a nožičky mám vyložené chvíľu na stole a chvíľu na druhej stoličke. 😀 😀 😀

klauduska
13. júl 2009

tak len pekne oddychuj s vylozenymi nozkami,najblizsie dni to budes potrebovat,vraj ma byt nasledovne dni az 35-38°C....

Ja mam z objednavamia z netu celkom dobre skusenosti,aj ked kociar-to je uz troska ina objednavka a velky balik.... 😒 Este nie som uplne rozhodnuta...To som zatial nasla najvyhodnejsiu ponuku....My sme boli rozhodnuti ist do Polska hlavne kvoli kociku,ale teraz,ked som zistila,ze ho tam maju za vyssie ceny...neviem...musim to este nejake preskumat a vyzistit od bab co v Polsku boli....

Inak cez vikend som upratovala a uz som povykladala vecicky z vreca od segry a naukladala do skrinky...Take krasnucke vecicky....Uz nam nebude treba ani vela dokupovat.... 😵 😵 😵

janahad
13. júl 2009

ajojte ma niektora skusenosti s maxi cosi??~(kocik+spotrak)

monika131
13. júl 2009

klaudi - ja mám tiež dobré skúsenosti s objednávania cez net alebo z katalógov, ale ten kočiar a postieľku, no neviem, neviem. Také tričko alebo posteľnú bielizeň viem poslať naspäť, vlastne aj kočiar alebo postieľku, ale zaplatím obrovskú sumu za poštovné.

Ja mám tiež zopár vecičiek po švagrinke, ale zatiaľ ich mám ešte schované v mechoch. Musím ich najprv všetky poprať, požehliť a tak ich poskladám do skrine.

Ale na to nakupovanie sa naozaj tešim.

No a tie horúčavy, to bude riadna makačka ti poviem, že 35-38 stupňov. No nic, len veľa veľa veľa piť, a nožičky hore. Nejako to zvládneme.
Teraz keď bolo tak chladnejšie to bolo fajn, lebo mi nepuchli nohy, ale asi to zasa začne. Katastrofa. 😖

Takže hovoríš, že do Poľska na kočiariky sa ísť neoplatí, že sú rovnaké, dokonca vyššie ceny ako u nás?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre