Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

aknomis
16. júl 2009

ahojte, prosim vas odkedy by ma mali boliet prsia? či to je individualne? lebo som skoro v 7 tyždni, u doktora som zatial nebola, chystam sa v pondelok, 2 testy mi vyšli pozitivne, menzes mi meška 3 tyždne, ale nie je mi ani zle, ani prsia ma nebolia, jedine ma občas pobolieva brucho ako pred menzesom.. som či nie som teda tehotna?

andrejusa
16. júl 2009

mne začalo byť zle koncom 7tt. a aj prsia ma tak nejak začali bolieť a veľmi sa mi naliali. Ak ti vyšiel test s dvoma //, tak choď k dr., to asi si, lebo test málokedy ukazuje klamlivý výsledok a ešte dva krát.

aknomis
16. júl 2009

ok, vdaka. k dr. sa chystám v pondelok a už sa neviem dočkat...

andrejusa
16. júl 2009

držím palce nech to vyjde ako si želáš 😉

aknomis
16. júl 2009

andrejuska:
neželám si nič, len nech to dobre dopadne a hlavne nech je to malinke a my zdravi

klauduska
17. júl 2009

Bree ranko!!!

Ale ste sa rozpisali teda..... 😅

Grilovacka dopadla dobre,prisla som o 22,00 domkov,utahana...Posledne dni nejako ponocujem...Mala by som nastavit iny rezim.. 😵 Aj ny vychode mate tolko komarov,ze sa neda vonku sediet???

Tak a konecne piatok....tesite sa?Ja strasne... 😵

A akosa dnes mate tehulky?

katika82
17. júl 2009

ahoj klaudy, no ja mám dnes v práci volnejšie trošku
ale vôbec sa mi nechce nič, musím nejaké veci vybaviť a pojdem sa na hubky prejsť do hory tu len za chatu čo to bývame.
už mi trošku prechádza tá angína. Drbobec kope ako drak včera večer sme sedeli chvíľku po večeri v reštike a začali tam chalani fajčiť tak som musela odísť lebo mi bolo z toho zle, fuj neznášam to a môj drahý hned tak ľútostivo pozrel a drobcovi sa to tiež nepáčilo hned ma začal kopať že mamina podme preč 😀 😀 😀
kladuy a už ťa chytajú stresy z pôrodu či ešte nie?ja už občas rozmýšlam na tým ale radšej potom prestanem lebo sa bojím

klauduska
17. júl 2009

Tak to je fajn,ze angina je uz na ustupe...Ja mam zasa pocit,ze ma trosku skriabe v hrdle.... 😒 Asi nieco streknem do hrdla dnes,ked pridem domkov....
Ja zasa posledne dni ho citim nejak menej,lebo nemam cas si doma lahnut a oddychovat...a vtedy vycsinou kope uuuplne najviac... 🙂

prave som sa rozpravala s jednou babou co porodila 7.6 a tak som z nej tahala infosky....Vraj sa nevedela otvorit az po niekolkych hodinach a vyvolavackach....No a mala som pocit,ze sa toho bojim coraz menej...Vzdy,este ked som ani tehulka nebola,tak som si to nevedela predstavit,ze ja = porod = bolest...a tak,ale akosi to prechadza a ja sa tesim na to stvoreniatko....neviem,zatial to citim takto.... 😅 A ty?Bojis sa?

Inak vcera som bola cvicit a tak fajn mi bolo,aj dychanie sme cvicili,ak gyn. polohu....celkom fajne....

katika82
17. júl 2009

klaudy s tým striekaním do hrdla pozor, viem že tehulky nemôžu ani len to čo je na tom ten dráčik malý neviem ako sa to volá presne, ani žiadne iné cmúľacie tabletky do hrdla.
ja som sa len medíkom liečila a dali mi v lekárni homeopatiká až potom ked to nezabralo tak som išla k mojej doky.
ale skús sa v lekárni opýtať viem že pre tehulky boli celkom v pohode také bylinkové na cmúľanie od hrdla.ale aj tie homeopatiká zaberaú tie sú buť na kašel alebo na nádchu alebo oboje.len ja som už mala vo vyššom stádiu to hrdlo tak mi bolo treba antibiotiká.

no a pôrodu. ja mám pocit že som sa nebála ale teraz ma to akosi chytá zasa.som povedala môjmu že tam bude aj keby si to chcel na poslednú chvíľu rozmyslieť tak že má smolu.je fakt dobré ked apon počas tej prvej doby pôrodnej je manžel pri tebe.

klauduska
17. júl 2009

kati,v lekarni mi minule dali a predpisal mi to aj dr. take striekacie do hrdla,nejake bylinkove,neviem ako sa to vola....A to celkom fajn zabaralo,ked sme prisli z dovci a ochorela som.... 😉 Ale dik za upozornenie...

Veru,veru,aj moj manzel bude pri mne a bude to pre mna obrovska psychicka podpora,ze na to nie som sama a ze stoji pri mne...Mne to velmi pomaha...Ale napr. viem,ze v niektorych nemocnicicach pustaju manzelov az pri porod...A mam pocit,ze zena by ho potrebovala hlavne v tej prvej dobe,kedy chodia kontrakcie,musi predychavat a prechadzat sa a cakat...Takto by cakali dvaja... 😉

monika131
17. júl 2009

ahojte maminky

klauduška - tak ty teda riadne ponocuješ. U nás je tiež hrozne veľa komárov. A ja ešte bývam v dedine, kde máme 2vodné nádrže, jedna je zásobárňou pitnej vodičky pre Košice, a druhá sa využíva na rekreáciu. Ale zatiaľ nie som doščípaná.
čo sa týka toho pôrodu, ja som sa bavila s takými mamičkami, ktoré mali pôrod bez problémov, ale aj s takými, ktoré sa veru trápili aj 15 hodín.
Ale zatiaľ nemám veľký strach, skôr som zvedavá, čo to vlastne bude. Aj keď to asi nebude nič príjemné, ale stojí to za to. 😅

ahoj katika - som rada, že už je ti troška lepšie. s homeopatikami mám aj ja dobré skúsenosti, a nie len počas tehulkovania. 😀

luka04
17. júl 2009

awoj klaudy...tesime sa na vikend, aj ked sme domka 😀 pride brasko so svagrinkou a malou, budu u nas spat a chceme grilovat..no my sme vcera nemali tu elektrinu, tak som sla na dvor a macala si nohy v lavoriku...a mna ti tak chytilo, ze som zhorela ☹ ruky a nohy...stipalo celu noc...a to som tam az tak dlho nebola, ale bola som biela..tak mi treba...nemam vymyslat..inak, nad tym cvicenim som sa aj ja premyslala zo zaciatku,lutujem, ze som sa na to nedala..urcite to vela pomoze k porodu..pocuj, nemozes mi hodit cez horu par tych slanych koliesok s udenym syrom? 😀 😝 take chutky si mi narobila...takze vy mate cez vikend ruku hore, co??? 🙂 🙂

klauduska
17. júl 2009

Ahoj moni,tak ako dnes v praci?Nozky vylozene???

Tak to mas teda stastie,ze 2 vodne nadrze a komarov nikde....Akosi su premnozene,aspon tu na zapade,ved v BA uz aj postreky robia,lebo sa to nedalo vydrzat...Dufam,ze nedopadneme podobne...Ale vcera to bolo hrozne,nedalo sa vobec obsediet,ani stat...ani nic.....len ist rychlo domov a schovat sa pred nimi.... ☹

ja s homeopaikami skusenosti zasa nemas ziadne.... 😒

monika131
17. júl 2009

ahojky luka - takže teba včera priškvarilo slniečko. Skús sa natrieť pantenolom, nám doma to všetkým ohromne pomáha. Dá sa kúpiť v lekárni. 😅

luka04
17. júl 2009

awooj moni...no vidis ako som dopadla ☹ uz som sa natrela...ale co ma najviac stve, ze odzadu som biela ako vapno...ako sa teraz opalim rovnako? 😉 ved nemozem lezat na brusku..aj nohy mam len spredu, jak dilik...
juuuj tych komarov ani nevrav, vcera sme sedeli na dovre do tmy a strasne stipali...dneska do kedy v praci??

katika82
17. júl 2009

luka tak už len dnes lahnúť na deku aby opálilo aj zo zadu. ale je to nepríjemné viem ked ťa takto priškavrí.pomáha aj acidko na to ešte lepšie ako pantenol.
ja som tiež biela by som sa mala trošku opáliť všetci tu v jasnej chodia taký opálený a ja ako bryndza taká som teda ešte nebola ale neviem ako sa opáliť aby som si bruško nie moc.

klauduska
17. júl 2009

ahoj luka...no pekne....teraz asi velmi lahko chyta a clovek je hned spaleny....a este ked sa nenatrie....ty,ty,ty...davaj pozor.... 😉

ja mam nastatsie taku snedsiu pokozku,takze so spalenim nemam az taky problem,ale tiez davam pozor....a v Turecku som sa pekne opalila,takze zaklad na leto je.... 😀 😀 😀

No a tie kolieska....su yvborne,rada ti poslem,hodim do obalky a poslem postou I.triedou...??? 😀 😀 😀

luka04
17. júl 2009

no ale ved prave to, ze si nechcem lahnut na brusko..sak rozpucim malinku ☹ keby som vydrzala hodinku stat, bolo by dobre..ale to nehrozi...dnes aj tak ani nevytiahnem nos z domu..brusko som mala zakryte, aj tielkom, aj vankus si davam..stale som ho kontrolovala, ci je studene...

katika82
17. júl 2009

luka to ma nenapadlo ach vieš ja som blondína aniekedy mi fakt že ide 😀 😀 😀
jedine si lahnúť cez koleso a bruško doň 😀 ale to je asi blbosť to skôr na koleso ale vo vode to by ťa opálilo.
viete čo ma napadlo že by bolo super keby sme sa všetky na budúce leto niekde stretli napr. v bojniciach si dať zraz alebo tak, no tak to by bola paráda nie? 😎

smajli
17. júl 2009

no xpetka.. tiez si myslim ako aj katika a luka hovorili..ze to budu tie AFP testy... to mi robili a odvtedy mi krv (okrem cukru) nebrali...

smajli
17. júl 2009

a aknomis... vobec nemus mat bolenie prs,abo ze by ti bolo zle od zaludka..kazda zena to ma inac...moze to prist este neskor a tehu si.. podla tych ciarok... ,niektore baby nemaju vobec nevolnosti a citia sa akoby ani tehu neboli...

smajli
17. júl 2009

:o))) bojnice mam vyhliadnute uz dlho,ze by som tam chcela ist,kvoli zoo...,a ked uz bude malinke,tak bude o to vacsi dovod...:o))) raz som tam uz bola...s nasimi ked sme boli mali...ale to si nic nepametam... nasi mali cestovaciu maniu,ked som mala dva roky,a to este o nicom neviem...len sem tam zablesky...

a klaudy...tak to cvicenie,to by som si zasla...ale mne sa v takej horucave nechce vystrcit poriadne nos z domu...len do tiena... ale pomyslam,ci mesiac pred porodom nezajdem do tej nemocky,kde budem rodit..a tam robia take predporodne pripravy... asi by som na to sla,tak uvidime potom...

a o porode si uz veci pomaly zistujem,ale velmi opatrne,aby som sa niecim nevystrasila...vcera mi jedna znama nieco zacala hovorit...ale hned som ju stopla..ze ja radsej viac nechcem vediet... lebo sa mi to nepacilo,co vravela zo svojej skusenosti... vsak aj rodila pred 18 rokmi,vsak ma len vystrasi,....
:o))))

matka331
17. júl 2009

lula04,ale mne nato doktorka predpisala askorutin a kanavit..a pondelok sa jej mam ist ukazat mi bude robit ultrazvuk tak dufam ze bude vsetko v poriadku ...

katika82
17. júl 2009

tak to máš pravdu smajli také čo rodili pred neviem koľkým rokmi tak tie fakt mali inú érua dobu teraz je to iné. ja sa najviac bojím toho že nebudem vedieť ako správne tlačiť bábo a tak.

klauduska
17. júl 2009

baby,tak ako porod spred 18-tich rokov... 😕 😕 😕 Ved to ked mi zacne kolegyna rozpravat,ze ako a co pouzivali zienky,ked mali menzes...tak len oci vyvalujem.... 😕 😕 😕

monika131
17. júl 2009

ahojky luka - tak to by teda štvalo aj mňa, že z predu opálená a zo zadu nič. 😀
Ja som to teraz v maďarsku vyriešila presne tak, ako to písala katika. Mala som nafukovacie koliesko, také väčšie, ľahla som si vo vodičke na neho a bolo. Rovnaké opálenie aj z predu aj zo zadu. Alebo to skús vyriešiť tak, že si ľahneš chvíľu na jeden bok a chvíľu na druhý bok.
Lebo stáť hodinu na slniečku, tak to teda nie 😀

klauduška - a tie kolieska, na tých by som si teda pochutila aj ja. 😅

ja ani nechcem vedieť ako rodila napr. moja mama, alebo moja svokra. Ale tie napríklad obe tvrdia, že mali ľahké pôrody. A vôbec nepočúvam ani kamarátky. Jedným uchom dnu a druhým von. Čo má prísť, tak to určite príde. Nechám sa prekvapiť 🙄

katika - ja mám tiež troška obavy z toho, že ako presne začnú tie vraj najsilnejšie kontrakcie a to tlačenie bábätka, to je vraj na tom celom už tá najľahšia a najkrajšia vec - to nemám z vlastnej skúsenosti. 😵

queenka
autor
17. júl 2009

caute baby🙂) poradte mi pls.------- ideme s manzelom do vrboveho na kupko...mozem ist do vody podla vas?som v 22tt co vy nato?ako necem tam byt cely den len tak sa namocit...mam si dat tampon alebo nemusim..lebo mam nizko placentu to mi dr. povedala tak zas necem ublizit malej....poradte rychlo.......dakujem🙂

monika131
17. júl 2009

gueenka - mne doktor zakázal chodiť do teplej termálnej vody. A pokiaľ viem, tak vo Vrbovom je termálna a teplá voda, takže ja by som sa určite nekúpala. V žiadnom prípade. Akurát by som si možno namočila nohy. 😉

Keď je tam aj bazén s normálnou, mám na mysli nie teplou vodou, tak sa kúpať môžeš, lebo plávanie tehulkám prospieva. Ale pri tej nízko položenej maternici, by som radšej šťastie nepokúšala 🤐

klauduska
17. júl 2009

suhlasim s monikou,ze do teplej vodicky urcite nie....A ta nizko polozena placenta-neviem co to presne znamena a co to moze sposobit,ale tiez by som neriskovala a asi len nozky namacala... 😉

monika131
17. júl 2009

klauduška ešte si v práci?
ja dnes zarezávam do 15.00, ale už by som najradšej vypadla. V kancelárii mám ako v saune. Hrôza. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre