Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

smajli
26. jún 2009

ahojte tehulky:o) takaa horucava... ,aj ja by som sla na kupko do Tisojvarosu,ale z tych infekcii zdola mam obavy...
a to ckanie susi.... ze vraj sa tym babatku precvicuju pluca... ze mu to neskodi.. moje som zatial ckat necitila... tak neviem co je to za pocit...
a monika... babo sa kruti aj robi salta,len este ma miesta v brusku,tak to necitis ... a este je malicke slabsie ale kazdym dnom silneje,aj steny maternice su este silne,takze sa vsetkeho dockas:o) babo sa hemzi az az ... 🙂

susisus
26. jún 2009

smajli - jeeej tak to keď je to pravda, tak potom nech sa mu len čká zlatíčku 🙂 😅

monika131
29. jún 2009

Ahoj maminy.

Ako po výkende?
V KE bolo strašne horúco, dokonca až neznesiteľne, ale v nedeľu sme sa s manželínom naložili do auta a šup ho do Maďarska. Bolo super, troška vodičky, slniečka a oddychu.

Smajli - ja sa tiež troška obávam tých infekcií, ale ja som to vyriešila tak, že keď idem do bazéna, tak si dám tampón, keď výjdem z bazéna idem si ho vybrať a stále zo sebou nosím Lactacyd - mokré utierky, utriem sa a zatiaľ je to v pohode. Ale každá máme iný organizmus, no vyskúšaj to takto.
Ja sa vyhýbam iba tým teplým bazénom, tak je tých infekcií až až. Ja som do nich nechodila ani pred tým, mne sa to protivý. 😒

klauduska
29. jún 2009

Cafte kocky,
ako sa mate a citite???

luka04
29. jún 2009

Ahojte 😉 spolubojovnicky... my sa mame fajn s majinkou..vsetko porobene, tak sa nudime...behame po nete, a potom len nakupujeme 😀

klauduska
29. jún 2009

a co pekne nakupujes???

My tiez v poho,len akosi mavam cudne pichania a bolesti....uz telo riadne vnima,ze bude baby....Do takeho 17tt som ani netusila,teda okrem toho,ze mi byvalo zle....
Inak to vyzera,ze sa to lepsi a zacina mi chutit,aj napriek tomu,ze som v sobotu opat grckala...ale inak v poho...

luka04
29. jún 2009

co nakupujem?? vsetko mozne...pozeram stranky, vyberam vecicky, kociky pozeram, doplnky...nemam moc moznost behat po obchodoch, tak pozeram tu...s tymi bolestami mas pravdu, aj ja citievam vsetko mozne, raz ma tak pichne, potom tam, potom inde boli... 😒 mamina mi povedala, ze sa nemam tak sledovat, ze to k tomu patri...tak uz si to nevsimam, ako to pride, tak aj odide..ked boli nieco viac, lazkam si nachvilu...keby bolo nieco moc zle, zbadame to neboj...a co si nieco zjedla, alebo ranna nevolnost?? 😕

klauduska
29. jún 2009

ja si tiez vravim,ze to patri k tomu a ze uz teda aj konecne telo vnima,ze bude to mimi a prisposobuje sa.....Takze to beriem tak,ze to musi byt,pokial citim pohyby a nekrvacam,tak je to podla mna ok....

neviem,pila som po obede kavu,tak neviem,ci mi ta nezapasovala..... 😒 ranne nevonosti som vobec nemavala....

a aky kocik pozeras,mas uz nejaky vyhliadnuty?Mne sa paci Cam cortina!

luka04
29. jún 2009

no mam vyhliadnute dva z internetu..mam ich v albume, pozri si...chystam sa do Partizanskeho, je tam velka novootvorena predajna a veeeelky vyber na kociky...ak tam neuspejeme, tak objednam ten z netu...lebo v Nitre sa mi nic nepaci nejako 😒

klauduska
29. jún 2009

aha idem omrknut....a vravis v Partizanskom?Dobre vediet.....Ak by ste tam nahodou isli,mrkni sa mi please na tu cortinu a kolko tam stoji.....
My sme rozmyslali,ze vybehneme do Polska na kocika a popritom dokupime vsetky ostatne potrebne vecicky....

Na dnes sa teda lucim,uz mi pada....tak pa zajtra..... 😉

luka04
29. jún 2009

ok Klaudi 😉 aj som musela hned off, zavolal drahy, ze mam prist po neho do prace a sli sme kupit farbu na steny..ide sa malovaaaaaaat....jasne ze mrknem, neviem sice ako ten typ vyzera co spominas, ale ved dovtedy si este popiseme..ja sa na to spolieham, ze tam daco bude, pisu ze maju 100 druhov kocikov....

selyma
29. jún 2009

Ahoj luka04. Naviem, či sa na mna pamataš ale asi pred dvoma, troma dnami si mi odpovedala, kedy sa ti podarilo otehotniet po HA. Dakujem za odpoved. Ale stalo sa, v čo som veľmi dúfala. Ešte to nemám potvrdené lekárom, možno až vo štvrtok, ale vyzerá to po dvoch tehotenských testoch (ktoré vyšli ukážkovo), že som tehotná. A podľa tehotenskej kalkulačky by som mala byt v 6 týždni a 3 dni. Tak len dúfam, že lekár len potvrdí, že je všetko v najlepšom poriadku. Veľmi sa poteším. 😀

fatimuska
29. jún 2009

selyma: prosím podľa akej tehu kalkulačky?

allinka79
29. jún 2009

baby, neviem kde sa obratit s otazkou, obraciam sa teda sem... Uz treti den mam migrenu... od rana do vecera... co s tym? Co si mozem dat? Vzdy som dufala, ze sa z toho vyspim, ale akosi nic... ja uz nevladzem...

luka04
29. jún 2009

ahoj allinka..aj mna to trapi..casto..raz v noci som plakala od bolesti, uz sme chceli ist na pohotovost..islo mi az hlavu roztrhnut vzadu...moj zensky mi povedal, ze ked ma to chyti, mozem si dat paralen ale ze aj kludne ibalgin...ze to neskodi vraj..paralen som si teda zvykla davat..

luka04
29. jún 2009

ahoj selyma 🙂 no to je supeeer..tesim sa s tebou...ak ti vysli dva testy pozitivne, tak urcite si 😎 daj potom vediet, ako to dopadlo u doktora, ale myslim, ze ti mozem gratulovat MAMICKA..vitaj medzi nami 😀

allinka79
29. jún 2009

luka, vela ludi mi vravi, ze paralen, moja sestra mi dala celu prednasku o tom, ako si nic nedat a ist za lekarom... gynekolog ma dovolenku a vseobecnej sa mi ist nechce... pytala som sa po lekarnach na homeopatika, ale nic mi neodporucili -jedna ibalgin /hehe, to si nedam/, kamoskin gynekolog nejaky quarelin /to si davala kolegyna, co mavala tazke migreny, takze detto nie/... rozmyslam, ze ked aj zajtra - dnes uz vydrzim, tak asi skuim polku paralenu... dnes som sa prehupla do 2.trimestra, tak snad to nebude mat vplyv na malicke. ROzmyslam,ci to mozem mat z duphastonu - nikdy som nezvladala brat hormonalne lieky, ani antikoncepciu,takze asi hej... moj odhad... uz ho neberiem - od dnes - skrz hlavy, tak mozno aj to pomoze...

luka04
29. jún 2009

ked tak rozmyslam, aj som ju mala naposledy ked som sla do druheho trimestra...od vtedy nastastie nie...klopem..tiez som davala polku paralenu pre istotu..

allinka79
29. jún 2009

mozno na rozlucku, mozno z pocasia... ktovie
pre istotu na zajtra chystam paralen, aby som vladala. dakujem

luka04
29. jún 2009

neni zac... 😉 drzkaj sa

allinka79
29. jún 2009

drzkam. Idem skusim nieco zjest. Dala som si asi pred hodinou alpu na celo, a mam pocit, ze to trochu pomohlo. Od obeda som poriadne nejedla, nieco by som mala dat do bruska... idem na to, ved zachod je blizko 🙂

klauduska
29. jún 2009

allinka....ja by som tiez stavila na paralen,ten mi odporucili aj v lekarni.... 😉

luka...tak supis,budem Ti velmi vdacna,ked sa mi na ten kocik mrknes....A v albume mas pekny kocik...Co je to za znacku???

selyma...gratulujem...ja si tiez myslim,ze si a mozes sa teskat!!!Kedy ides k dr???

lulu19
29. jún 2009

ahojte baby chcem sa opytat nieco a ted apotrebujem radu v sobotu mam dostat mrchu ale uz skoro dva tyzdne ma bolia prsia vcea som skusala test a vysiel negat myslite ze bolo skoro na test este vcera som bola 21 dc myslite ze keby som tehu tak mi to uz ukaze test dakujem za odpovdd

zuzba
29. jún 2009

ahoj lulu, mne vyšiel test ešte v pondelok negativ., v nedeľu som mala dostať mrchu, neprišla, počkala som týždeň a až pak mi vyšiel pozit. 🙂 možné je všetko 😀

luka04
29. jún 2009

Klauduska - neviem, ktory mas na mysli ze sa ti paci...ten cierno fialovy je znacka JET NEO collection.... a druhy cierno biely je CAPRI..

monika131
30. jún 2009

Ahojte baby.
Potrebujem poradiť. Hrozne mi začali cez tie horúčavy opúchať nohy a ruky. Je to dosť nepríjemné a najhoršie je to poobede.
V robote sedím celý deň na stoličke ale snažím sa každú 1/2 hodinu postaviť a prechádzať sa aspoň 10 min.
Ale nepomáha to.
Máte niektorá z vás podobný problém? A máte aj nekajý babský trik alebo liek ako sa tomu vyhnúť alebo aspoň to zmierniť? Tak poraďte. ☹

Zatiaľ ďakujem.

smajli
30. jún 2009

ahojte:o)
no monika,ja nastastie toto nemam,ale asi zato,ze nie som v praci a tak vela nesedim dlho na jednom mieste..., nemozes si v praci volajako vykladat nohy vyssie? aspon to rob tak casto,ako sa da... lebo toto pomoze... ale co este pomaha,to neviem,okrem toho,co uz robis...
viem,ze jahody s tym mala problem v praci...

klauduska
30. jún 2009

Ahojte,

moni...presne,skus ak mas moznost si vykladat nozky hore...alebo,ak je to mozne....lavor so studenou vodou kde si ovlazis nozky...tak to praktizovala moja kolegyna..... 😉

ja som dnes obisla bez sona,nechapem ako to ti doktori rataju,vysiel mu,ze 19tt a na sono mam prist o tyzden a pol.... 😠 Tak si na urcenie pohlavia este pockam.... 😒

smajli
30. jún 2009

klady,keby som nevedela z akeho mesta si,tak normalne pochybujem,ci nie si tiez z KE a ci nechodis k tomu istemu dokymu ako ja...,lebo takmer sa mi stalo to iste... ,tiez som v 20tt prisla k dokymu,bola som objednana na ultrazvuk,a ked som k nemu do ordinacie prisla,tak hovoril,ze ma nema poznacenu v zozname,ze ktory som to tyzden? zeby sa to hodilo skorej na ten dalsi tyzden...,myslim,ze som mala akurat 19tt+5dni abo tak nejak... ,tiez som bola prekvapena,potom mi alel povedal,ze ma nebude tahat do poradne este raz ked som uz tam,tak ze ten ultrazvuk spravi... ,....
niekedy mam z toho mojho dokyho pocit,ze mu treba k ochote dopomoct,ze je na to od tehuliek zvyknuty,tak som mu potom dalsi mesiac trochu dopomohla ..fernetom ...toti doktori...

monika131
30. jún 2009

ahojky.

smajli - tak to máš dobré, že ti nôžky nepuchnú.

To s tým vykladaním hore je fakt pravda, to praktizujem. Keby ste ma v robote videli. Sedím na stoličke, nohy mám vyložené na stole a ťukám do klávesnice. Vždy keď niekto zaklope, alebo nečakane otvorí dvere, tak ich rýchlo dávam dole a poviem vám, niekedy je to dosť smiešne. Ale čo už. V lekárni mi poradili, aby som si kúpila chladivý gél, tak aj tým si nohy natieram a tiež to troška utlmuje ten opuch. 😖

Klauduš a to s tým lavórom a studenou vodou je celkom dobrý nápad. Musím si ten lavór doniesť do práce. Veď pod stolom mi ho nikto nebude vidieť nie? 😎

Ja idem k doktorovi zajtra a tiež by mi mal robiť sono, na minulej poradni mi povedal, že to bude taký väčší a dlhší ultrazvuk. Tiež som zvedavá na pohlavie, len dúfam, že neodídem s dlhým nosom ako ty a tiež budem musieť ísť o týždeň.

Zajtra dám vedieť ako sme dopadli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre