Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

queenka
autor
21. júl 2009

dobru mas pamet🙂hej hej bola som w kanci mesiasc...ale to dochadzanie kazde rano a cely den som tam bola 8hod a nic som nerobila..a este k tomu ta horucawa...som kazde rano wstawala o 4 a domow som chodila poobede o 4tej...strasne unawena som z toho bola..tak som sa nechala potom wypisat a teraz som doma na marodke..aj ked platowo to nieje bohvieco ale predsa som aspon doma...

monika131
21. júl 2009

klauduš - tak možno by sa to aj dalo zrealizovať, no ja by som s tým problém určite nemala. 😀 Uvidíme, čo bude budúci rok, ako sa budú mať k svetu naši drobčekovia a možno by sa to aj mohlo podariť, alebo aspoň najaká dovolenka na Slovensku. No uvidíme. 😅

no a snáď by sme sa mohli stretnúť aj niekedy v auguste. Ešte neviem ako to bude s tou našou dovolenkou u švagrinky ale keď sa to podarí, tak by som sa rada stretla niekde na kávičke a bolo by fajn keby sa k nám pridala aj luka. 😉

monika131
21. júl 2009

a ešte som niečo zabudla napísať.
Práve som bola v lekárni, lebo to bruško mám ešte stále také napnuté, aby mi niečo poradili. U nás v lekárni pracuje, taká veľmi milá baba, ktorá mi vždy dobre poradí.
A aj teraz mi poradila. Kupila som si to Magne B6, ale mám brať iba jednu tabletku denne a budúci týždeň sa poradiť s lekárom, že či treba dávku zvýšiť alebo nechať iba jednu denne. No uvidím, aký to prinesie výsledok.
A ešte mi povedala, že sa toho nemusím báť, vraj to pomáha. Tak uvidíme 😅

klauduska
21. júl 2009

moni,tak vidis,taketo mile tety su na nezaplatenie... 😉

Ved hej,hlavne,aby sme boli zdravucki vsetcia a zrealizovat by sa to dalo....Keby sa dohodneme ze kam,kedy a kto by vybavil ubytko....nie je problem...a este aby boli bubaciky... 😒 Tie asi budu tiez dolezite,vsak???

Tak ked budes v nasich koncinach moni,daj vediet,vybehneme na cafeee... 😉

qeenka,aha,tak som si predsa dobre pamatala...Tak jasne,taky rezim,ze vstavat o 4...uf...to by som nezvladala...ja mam s rannym vstavanim problem a to vstavam o 06,30... 😀 Tak len oddychuj domka... 😉

monika131
21. júl 2009

no jasnačka - bubáčiky sú tiež dôležité. No uvidíme, ale nie je to zlý nápad 😎

ja už na dnes končím babenky, už idem o chvíľočku domov. Príde pre mňa svokruša. Takže zajtra som tu zas.

doma už nebudem zapínať pc, chcela by som uvariť džemík z červených rýbezlí, a uvariť si na zajtra obedík. Vyprážaný karfiol a brokoličku so zemiačikmi. takže papa zajtra. 😀

klauduska
21. júl 2009

papa moni...a dobre si navar,nech Ti zajtra chuti.... 😉

luka04
21. júl 2009

juuuj baby, chvilu som tu nebola a mam co citat 😀 vidim, ze sa tu uz planuje spolocna dovolenka..aj ja by som bola za, ak budu ,,bubaciky,, ako klaudi povedala a ziadne problemy, tak jo..aj my chceme ist uz len auticko, doteraz sme chodili busom, ale uz nikdy viac...a takisto milujeme chorvatsko...zatial sme len tam chodili...no to strtko v auguste by bolo vaaazne super!!!! este mam aj narodky vtedy 😀
moni... asi skusim to magne aj ja teda, ked ti povedali, ze to neuskodi....

selyma
21. júl 2009

Ahojte babky. Ja čakám svoje prvé. Ked som nola naposledy u dr. tak mi ešte nedal tehotenskú knižku, bola som asi v 6 týždni. Povedzte mi, lebo do najbližšej kontroly to nevydržím, má byt 5. augusta, čo mi bude robiť? Dá mi ešte okrem tehotenskej knižky ešte niečo? Chystám sa to hned aj po tom oznámiť mojim rodičom.

luka04
21. júl 2009

selyma...ani mne nedal na prvy krat knizku...videl na sone 4mm dutinku,ale poslal ma domov, ze mame pockat 3 tyzdne a prist...potom mi opet robil sono, uz tam videl plodik 😉 /bolo to sice v nemocnici,lebo som krvacala/,ale nasadili mi liecbu a nasa Lejka sa krasne udrzala...ako ma prepustili, na kontrole mi dal aj knizku uz,,to som bola v 9 tyzdni..a este tie vysetrenia /vaha,tlak, odobratie krvi, mocu/.drzim palceky 😉

gueenka...tu chripku ti nezavidim, ja som ju prezila v 17 tyzdni a skoncila som v nemocnici..tak mi bolo zle..a dost som schudla vtedy..neprajem ani najvecsiemu nepriatelovi tie krce ☹ inak aj ja som doma, uz od marca, bo som mala dost rizikovy zaciatok..som na peenke..

katika82
21. júl 2009

ahoj selyma tak ťa vítame medzi nami tehulkami tiež sme začiatočníčky prvý krát tehotné

no dá ti tehu knižku a urobí ti základné vyšetrenia krvy, a prvý veľký ultrazvuk kde už budem drobca krásne vidieť,
máš sa na čo tešiť lebo je to krásny zážitok

babule tak tá spoločná dovolenka nooooo?? brala by som aj ja

sandey
21. júl 2009

Ahojte, nie som síce tehotná 1. krát, ale 1. som potratila pred dvoma rokmi, urobila som si test, tešila som sa 1 deň a potom som začala špiniť a na ďalší deň to už bola jasná krv a potom mi museli urobiť kyretáž, bolo to tehotenstvo v krčku maternice. Teraz som po 2 rokoch znova tehotná, som v 6 týždni, zasa mi akokeby začínalo to špinenie a bolesť v podbrušku mám už týždeň, som na PN, zajtra idem k lekárovi, lebo v 5. týždni mi ešte nič nevidel v maternici, tak sa strašne bojím, či to zasa nebude mimomaternicové... Kedy by mal lekár vidieť USG vajíčko?

katika82
21. júl 2009

sandrey v 6tt už vidí aj srdiečko byť. takže ak je všetko v poriadku mal by vidieť aspon gestačný váčok
držím pršteky nech je všetko oki a drobček sa tam udrží

sandey
21. júl 2009

katika82 a myslíš že je normálne keď na začiatku 5. týždňa ešte nevideli ani vajíčko? Ja rátam tie týždne od poslednej menštruácie, od oplodnenia som ešte len v 4. týždni, ako sa to vlastne ráta?

katika82
21. júl 2009

no týždne sa rátajú od prvého dňa poslednej mrchy, najlepšie ti to vypočíta tu:
http://tehotenstvo.academy.sk/
hore zadaj dátum a presne ti ukáže v ktorom týždni si.

v 5tt môže a nemusí vidieť vajíčko ale každým týždnom vidno viac,určitee za ním zájdi a dá ti myslím si duphaston ten je na udržanie mimca, ja som ho tiež mala lebo sme sa dlho snažili otehotnieť tak nám ho dal pre istotu.
kludne sa pýtaj ak budem vedieť poradím

blazka24
21. júl 2009

dievčatká držím vám pevne pršteky aby vám to vyšlo............
dohodli sme sa s mužíčkom že tri - štyri roky po svadbe a je to tu............

chuchu86
21. júl 2009

Ahoje baby, už som tu dávno nebola, a teraz potrebujem poradiť !
Porodila som syna v marci a od juna beriem HA, minulý týždeň som zabudla zobrať tabletku a ešte tu istu noc sme sa milovali s mangelom. Teraz mám 7 dní pauzu, vlastne dnes je piatý deň a mrcha ešte stále nikde, podľa vás som tehotná zasa ? Mala by som urobiť test ?

blazka24
21. júl 2009

chuchu závisí od toho či máš pravidelný a kedy si mala ovuláciu, dá sa to niekde vyrátať ale čo som čítala v múdrych knižkách nie je dobré tak skoro otehotnieť.........ja by som určite ešte deň-dva počkala a kúpila si test, lebo hneď by ti nemusel ukázať nič........

chuchu86
21. júl 2009

blazka, neplánovali sme druhé tak skoro, ja len dufam, že je to planý poplach

blazka24
21. júl 2009

chuchu neboj bude to planý poplach /držím palčeky/, treba veriť som si povedala, po tých starostiach čo som mala nonstop pri tehu..........

katika82
21. júl 2009

aho chuchu teba si ešte pamatám z grafou BT však si tam chodila?????
tak teda ty už máš drobca to je krásne, no dúfam že ten test dopadne podľa tvojich predstáv 😅

selyma
21. júl 2009

Som rada, že vás mám a nie som sama v tom 😀

blazka24
21. júl 2009

selyma buď rada že si na túto stránku prišla tak zavčasu, ja trtko od narodenia tesne pred pôrodom a tak to aj dopadlo, utekala som po obchodoch jak splašený zajac aby som kúpila čo treba 😀

selyma
21. júl 2009

😀

kkkatarinkaaa
21. júl 2009

ahoj monika- ja tu len takto sem-tam nakuknem...len som Ti chcela k tomu Magne B6 povedat- mne zacalo tvrdnut asi 3tt dozadu brucho, tak sme skocili k dr. ten mi tiez kazal kupit Magne B6 a uzivat ho 3x1tbl plus este sumive magnezko....takze neboj, urcite ti ho dr odobri...inak, ja sa uz chystam zajtra-pozajtra pobalit si pre istotu tasku, mala by som mat kupene uz vsetko...teda duuufam 😅

monika131
22. júl 2009

ahojte tehulky...

sanday - veľmi ti držím palčeky aby bolo všetko v poriadku. Teraz by si hlavne mala zachovať kľud a oddychovať toľko, koľko sa bude dať. 😉

selyma - ahoj, teba ešte nepoznám, blahoželám k tehulkovaniu. Ináč ako sa máš, zatiaľ je u vás všetko v poriadku? 😉

kkkatarinkaaa - ahojky, takže vy sa už idete baliť a chystať, jej, takže každú chvíľu by mal byť ten malý zázrak na svete. Ja zatiaľ beriem iba jednu tabletku, lebo beriem aj Centrum materna a aj tam je magnézium, uvidíme čo sa bude diať a poradím sa s ním budúci týždeň či mám tu dávku zvýšiť. Ja nemám nakúpené ešte nič, vôbec nič. Ale už pomaličky začnem behať po obchodoch, aby som nekupovala veci na poslednú chvíľu, ale u nás s Patrikom je to normálka, že všetko kupujeme vtedy, keď je už neskoro 😀 😀 😀

ahoj klauduška, luka, smajli, katika - ako mamuľky. Dnes nám bude riadne horúco. Ja už mám nachystanú stoličku, na ktorú si vyložím nožičky. To bruško sa mi ešte stále naťahuje, no ten náš chalanisko bude asi riadny valibuk 😀

klauduska
22. júl 2009

Breee ranko buduce maminky!!! 😵

Ako?Vybuvane???

Inak vitam vsetky nove tehulky a aj tie, ktore este vysledok len ocakavaju a drzim im silno palceky!!!

Tak,ja sa Vam musim uz pochvalit,lebo to nevydrzim......KOCIK uz mame doma.... 😎 😎 😎 Ani som necakala,ze ho tak rychlo poslu,ale vcera nam volali,ze ho maju na sklade a hned aj posielaju...Som si myslela,ze to potrva take 2-3 tyzdne,to je taka bezna dodacia lehota....Hm,ale tak neva...Verim,ze sa nic zle nestane dovtedy a vsetko dotiahneme do uspesneho a krasneho konca.... 😉
Takze,je uz poskladany,je krasny,farba tiez,lahucky,lahko ovladatelny....fakt super..nechali sme u svokrovcov...Hned som povedala svokre,ze ho moze zabehavat... 😀 😀 😀

A co dnes mate na plane,teda hlavne tie,ktore ste domka a nie ste viazane pevnou pracovnou dobou???
Moni-co brusko,dnes lepsie?

luka04
22. júl 2009

Ahojte kolegynky 😉 😉 😉

aj ja vitam nove babenky a predovsetkym nase skalne 😉 klaudi,moni,smajli,kati...

tak vy uz tvrdo zarezavate, teeeda, ja premyslam, co s dnesnym dnom..rozhodla som sa, ze sa idem flakat...aby som uz nemusela varit 😝 ale nie...idem do mesta, pozriet do starej prace a potom ku kamoske...malinka jej zacala behat, tak ich idem kuk..takze ja tu dnes asi moc nebudem..

moni...chuda moje, zase to brusko?? ja som ho tiez vcera citila, najviac vecer...zatial je dobre, odkedy som hore..prajem prijemny dnik v praci, nech ti to rychlo zbehne..

klaudi...tak ty uz mas kocik???? 😎 tssss...aj ja ceeeeem..pozerala som hned ci nemas nahodou uz nafoteny...potom ho tam hod, sme zvedave...viem si predstavit ako sa tesis, ja som drahemu vcera pilila usi, ze chcem ist pozerat...aj tebe prajem pekny dnik..ale ak sa mi dobre zda, dnes je streda, cize mas dlhy den? 😕 😒 ak ano, tak nech uz je aspom 5 hodin....

mavajte sa tu pekne, ja doranajkujem a startujem tatosa 😀

katika82
22. júl 2009

dobré ránko mamuľky

no tak ja som v noci vôbec nespala dobre drobcovi sa nepáčila ani jedna moja poloha.neviem čo mu bolo ale stále ma kopalo. večer som zjedla si kilo grozna, nemohla som odolať a stále som jedla a jedla také sladké bolo 😀 ,
no a bruško sami tiež riadne naťahuje mám pocit že keby som si kúsok narezala tak mi všetko vybuchne 😀

klauduska
22. júl 2009

No,veeelmi sa teskame.....ja som sa hrozne vytesovala uz len z toho,ked sme ich sli okukovat do N-Centra....Tam sme si dali vsetko poukazovat a tak....No a nafoteny je,len ho musim prihodit do albumu,len vcera mangel este prerabal PC... 😒
Veru,dnes dlhy den a este aj to teplo vonku....dnes asi do terenu nepojdem,ked nemusim.... 😒

Moni..tak si ma prispevkom predbehla a ja som na Teba myslela,ze co robi brusko...Tak ten Vas chlapcek bude valibuk???A ma byt po kom?Sa mi inak zdas dost vysoka...

luka....dobry to program dnes mas..brala by som.... 😉

klauduska
22. júl 2009

jeeej aha babulky co som nasla.... 😅

http://baby-web.sk/Clanky/a2319-Tehulka-LIVE.aspx

To moze byt vcelku pre nas zaujimave,nie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre