Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

inka28
30. júl 2009

teraz malujeme dom z vonka tak sa natahujem... 😒
sem-tam ma dole pichne potom viemze nemam prehanat, na rebrik sa bojim, to ani neskusam teraz...
to pichanie je normalne?trochu to aj boli

smajli
30. júl 2009

no.. inka radsejs a nenatahuj... to urcite nie je dobre... aj to pichanie ti dava najavo,ze radsej nie...

a babo uz kopka .. :o)) chuda moje v noci muselo tvrdo spinkat,ked som sa prevratila,ze spadlo z jednej strany bruska na druhu az som citila take bum... spadlo ako cela kopka v kuse bez pohybov:o)) babo zlatunke:o) 🙂

katika82
30. júl 2009

monika na chrtbe by sa vraj nemalo spať. čítala som o tom v tej knihe 9 mesiacov otázok a odpovedí

luka04
30. júl 2009

no awojte babule...uz sme doma, s plnym nazavaranym kufrom 😀 ale mam dost vam poviem..este aj ta cesta k nasim, asi 40km, potom poobede cez to teplo zas..uvarena som ..doniesla som si aj maleho barata 6 rocneho na prazdniny, tak tu mame veselo 😎 doniesol si play station, a uz s drahym hraju...to je pre neho,,teda pre oboch...juuuj mne uz malinka tak kope, ze aj cez den ako som sedela, nadskakovalo brucho, az to vsetci videli..strasne zlate...bud mala stikavku, alebo tak silno kopkala..no vidim ze povecsina ide dovolenkovat, tak si to uzite krasne..ja idem akurat len v nedelu do ZOO do Bojnic...

klauduska
31. júl 2009

Ajojte maminy..... 😵

Tak ako,vybuvane????

monika131
31. júl 2009

ahojky, dobré ránko.....

Ja som dnes spala celkom dobre, večer ma drobček prvý krát kopol tak, že som to riadne cítila na ruke. Akurát som mala položenú ruku na brušku a on bác, ale bol to príjemný kopanček. 😀

klaudi - a ty ako, si v práci alebo doma?

katka - a prečo by sa nemalo spať na chrbte?

inka - radšej sa veľmi nenamáhaj, nie je to dobré a už vôbec nie prudké pohyby a rebrík? Tak na to zabudni 😅

klauduska
31. júl 2009

moni...dnes v praci,vcera som bola normalne z toho cestovania vyriadena,tak som sla z obeda rovno domkov,som sa vypytala a sla si lazkat....tak som nieco zdriemla.... 😉
Ty si dnes do kolkej v robotke?Mas toho asi vela pred koncom mesiaca,nie???
A ten kopancek...je to nadherne,zeee???Ja ked lezkam,tak mam stale polozene ruky na brusku a pekne citim ako kope,gula sa a prevraca...Normalne vcera spravil nejaky premet alebo co,lebo som sa az zasmiat musela...... 😀 😀 😀

Na chrbte by sa nemalo spat,lebo Ti moze prist zle,aj na odpadnutie,lebo brusko tlaci na nejake organy...tak sa to neodporuca.....aspon tak nejak to vysvtlovala asistentka na cviceni......
Moj manzel tahal vcera 16-tku a tak som po dlhom case spala v noci sama.... ☹ Ale ubehlo to celkom rychlo,tak sa dalo...zajtra nas kamosovci volali na stanovacku,ale tak to u nas nehrozi...mali sme ist povodne na chatu,ale nic sa akosi nevybavilo,tak idu stanovat....a teraz rozmyslame ci ich nepojdeme zajtra na cely dnik pozriet....ani sama neviem...asi by som si skor mala oddychnut.... 😒

luka04
31. júl 2009

ahojte....zdravim vas vsetky a pekny dnik prajem 😉

monika131
31. júl 2009

klaudi - no ja som dnes v práci do 15.00, a roboty mám vyše hlavy. Ešte nemám dokončený jún (ešte mi chýbajú tri mesačné vyhodnotenia) a už je tu konieč júla. NO ale nejako to zmáknem. 😅
No ten kopanček bol super, ja som sa tiež zasmiala.
A ty, do ktorej dnes zarezávaš.
Takže na chrbte nie, no tak musím začať spinkať na boku. Klaudi ja spím sama každú noc, iba cez víkend s manželínom, pretože on chodí na týždňovky, ale nie je to nič hrozné, keď si na to človek zvikne 😝
A na stanovačku volali aj nás, celá banda ide stanovať do Maďarska na 4 dni, ale ja by som určite nezvládla spinkanie v stane. Takže nejdeme. Ale pôjdeme za nimi v nedeľu.

luka - ahojky, a ty ako po dni zavárania. Mňa to čaká zajtra - uhorky a broskine. 😉

klauduska
31. júl 2009

No pekne...takze o pracu mas postarane....Ale my zienky sikovnice to zvladneme....Budeme na Teba cez kona mysliet a posielat Ti energiu na posilnenie.... 😉 😉 😉

Ja dnes do 14,30...takze kratky den a ten mi vzdy rychlo ubehne.... 😵

Tak aj tebe chidi manzel na tyzdnovky?Niekam daleko?Moj tiez kedysi robieval na 3 smeny a to bolo o drzku....ani nie tak pre mna,ako vravis,clovek si zvykne,ale pre muza...potom dalsie 3 noci po nocnej nemohol spavat a pozeraval telku aj do 4,00 rana...No des.... 😒 Od februara im to zrusili,tak je to fajn....

Veru,to spinkanie v stane nie je pre nas...Ti nasi sili pri Banksu Stiavnicu-Hodrusa Hamre....

ajojky luka....tak vsetko pozavarane a nachystane na zimne zasoby???Aspon sa mozete napchavat potom.... 😉 😉 😉

luka04
31. júl 2009

no hej pozavarane, regal napratany, uz mame dost...teraz sa zas staram pre zmenu o maleho brata, nechcel ranajkovat, to bol boj, dobutit ho nieco zjest...uz pozera rozpravku na dvd, tak si idem daco spravit..vcera som si doniesla od maminy dalsiu varku veciciel po krsniatku, takze to idem pretriesit, poprat, ozehlit a taaak..uz to nemam ani kam davat..baby, sak ja nemam ani co kupovat 🙄 len kocik...na jednej strane je to dobre, ved to moc pomoze, ale zasa chapete, nemozem pocitovat tu radost z nakupovania po obchodikoch....hmmm..

deanka
31. júl 2009

ahojte mamičky
mala ste niektorá v začiatkoch tehu na bradavkách malé žilky? je alebo nieje to príznak tehu

luka04
31. júl 2009

deanka..ja osobne nie...mne osobne sa akurat riadne zvecsili bradavky a stmavli...

monika131
31. júl 2009

klaudi - no jasnačka, že to zvládnem. a ďakujem za tú energiu.
No sme s manželínom spolu už 9 rokov, z toho sme 2 roky manželia, a odkedy sa poznáme, tak on stále chodí na 10 dňovky alebo týždňovky. Keď robil v BA, tak robili 17 dní a 7 dní boli doma. Takže my sme obaja zviknutý na to, že fungujeme cez telefónik a vidíme sa iba cez víkendíky. Pre mňa je to ľahké, lebo ja som doma, ale u neho je to niekedy dosť o držku a hlavne v zime, keď je skoro tma. No ale zvládame to. 🙂

luka - ináč ja zdedím tiež dosť vecičiek, takže kupovať ani nebude veľmi čo. Teraz je u nás na nás manželova sesterka a aj tá povedala, že mi dá veci po malom, a niektoré sú vraj úplne nové. Ale ja si radosť určite urobím a nakúpim mu niečo, čo sa bude páčiť mne, aby bol frajer. 🙂

klauduska
31. júl 2009

take boje s jedenim....no...synovec zle papava,ale segra s nim teda nebojuje.....ale mala by asi....ved on poriadne nezje.... 😒

No pekne,to uz mas tolko veciciek,ze to nemas kde davat?Ja mam sice tiez dost,ale aj som nieco dokupila,to sa neda,aby rodicia svojmu drobcekovi nekupili a nespravili si radost....Ja si vravim,ze kopec tych veci potom este predam cez net,takze v poho.....nejake korunky sa potom vratia napsat.... 😉
Tak sa neboj,len si spravte radost a vyrazte do obchodikov.....

Este som sa chcela spytat...ty uz peries a zehlis?Moja segra ma upozornila,ze mam prat a zehlit az posledny mesiac,lebo ked vyzehlene veci dlho stoja,mozu tam ostat take zlte pasy v zahyboch....Neviete?Mate s tym skusenosti?

deanka...s tymto Ti asi neporadim,nestretla som sa s tym,ani som to nemala,ani nepocula,ze by to bol priznak tehu.... 😒

luka04
31. júl 2009

klaudy...ja to neviem, taketo mi nevravel nikto nic...ale ja uz som to zacala prat a zehlit..ja mam 99% veci farebnych, teda ruzovych, tak snad na tom nebude nic vidiet...mozno este na bielom, ked dlho stoji tak ano..
no je toho straaasne moc, myslim si, ze ani nasa mala nema sancu vynosit to, lebo su to kvanta bodyniek, dupaciek, overalov a kosielok napr, vo velkosti 56,62,68 a to nestihame ponosit..nehovoriac o tom, ze dostanem pri narodeni kopu toho..to ja by som ju musela 6x denne prezliekat 😉 lebo svagrina si kupila od jednej baby obrovsky balik veci a potom dostala raz tak od rodiny a znamych pri narodeni...niektore su nove..
ja s tymi vecickami robim teraz aj preto, lebo nemam rada nechavat veci na poslednu chvilu, priam to neznasam, ja musim mat dusu na mieste, ze je vsetko pripravene 😀 ku koncku budem riesit ine, vybava do porodnice, nakupit veci pre mna, pobalit, kozmetiku a dorgerku pre babo...
inak, stale som cim dalej viac unavena, nutim sa do vsetkeho, jak sa zvecsujem, tak aj lenivost prichadza 😅 musim to este rychlo vyuzit, kym sa mi chce....uz by som cez den len pospavala, ale mozno je to aj tym teplom.. 😕

klaudy..tak ty mas uz skoro polovicu za sebou dnes 😀 a vikendik pred sebou...sranda, aj nas volali stanovat kamosi na Cetin, ale tiez som odmietla, momentalne ja a stan nejde do kopy..este aj to teplo..

moni...ved urcite aj ja kupujem drobnosticky, to mi neda, ze nic...este aj postielkovu sadu mi chcela dat, ale to som odmietla, ze si chcem sama vybrat, podla seba..aspom daco 😀 novucke...a my sme s muzikom tiez 9 rokov spolu, teraz bude utorok, a 4 boli v maji co sme zobrati...a do tohto roku sme tiez fungovali cez tyzdnovky...

klauduska
31. júl 2009

baby...to aka nahoda...aj my sme s manzelom spolu 9,5 roka,zrovna predvcerom.... 😀 😀 😀 A zobraty sme 3 roky a svadba bola tiez v maji.... 😅 😅 😅 😅 Aka sranda..... 😉

luka kedy v maji ste mali svadbu?
A ty moni,kedy?

monika131
31. júl 2009

No ja ešte zatiaľ vecičky ani neperiem, ani nežehlím. U nás je ten problém, že to nemám kde dávať. Zatiaľ. Ale tiež to budem robiť asi až ten posledný mesiac, keď už budem celé dni doma čakať, keby sa drobčekovi bude chcieť na svet.

luka - my budeme mať 2 výročie svadby 18.8. Minulý rok sme prvé výročie oslavovali tak, že sme si dopriali oneskorenú svadobnú cestu - nástup sme mali presne 18. Bolo nám super. No a teraz neviem ako to oslávime. Teraz to vychádza na utorok a manželíno bude určite na týždňovke, takže oslava nebude. A ja som si na tie týždňovky aj celkom zvikla. Ono sa to dá, len treba chcieť. A máme mobily, takže každý večer si voláme asi takú pol hodku prekecáme. Niekedy aj viac. Takže v pohode 😀 No uvidíme aké to bude, keď sa nám narodí drobček, či sa manželovi za ním nebude cnieť a bude sa mu ťahšie odchádzať každý pondelok na týždeň preč od nás. No uvidíme 😖

monika131
31. júl 2009

A ešte som zabudla. Pred dvoma dňami som si objavila na prsníku také tmavé dlhé fľaky. Myslím si, že sú to tie hnusné strie, urobili sa mi aj napriek tomu, že sa natieram každý deň. No dúfam, že to zmizne, začala som sa natierať 2xdenne. ☹

luka04
31. júl 2009

no vidite, ako sme sa stretli?? 🙂 🙂 🙂

klaudy...my sme sa brali 14.Maja.2005 a chodit sme spolu zacali 4.Augusta 2000 😀

moni..tak to ste sa brali den po mojich narodeninach 😉
presne,aj my sme fungovali cez vecerne telefonaty..aj ja som si na to zvykla..poviem pravdu,ked s tym skoncil, aj nam chvilu travlo, kym sme sa opet zladili, predsa, zrazu kazdy den doma..aj sme si na nervy trosku sli zo zaciatku..ale teraz som rada,aj som mala problematicky zaciatok tehotenstva,stale so mnou behal do nemocnice, na pohotovost, neviem si predstavit, ze by som bola sama..juuuj pockaj, verz tazsie sa mu bude odchadzat do teba a malinkeho 😅

klauduska
31. júl 2009

moni...to fakt???Ja si tiez stale prsia obzeram ci tam nemam strie,aj manzelovi kazem,nech sa mi tam mrkne,zospodu,lebo tam zle vidim....zatial to vyzera,ze nie.....keby to tak aj zostalo.... 😒

A ozaj,mate tu ciernu ciaru cez brusko???Ja nie....

luka04
31. júl 2009

no na prsiach ani ja nemam, za to na brusku zo spodu ano ☹ a od sameho zaciatku sa natieram 2x denne...na prsiach nemam asi preto, ze sa mi ani nejak moc nezvecsili...trosku..za to brusko... 😅

tu ciarku mam klaudy...teda uz sa rysuje, taka slaba, ale vidno ju...

monika131
31. júl 2009

luka - no aj my sme mali presne ten problém, že sme si na seba ťažko zvikali, keď ostal doma minulý rok od septembra a bol doma až skoro do konca apríla. Chodíl do práce, ale každý večer bol doma a možno som hnusná, ale zo začiatku mi to dosť vadilo. Ale potom som si zvikla aj na to, že je doma, ale teraz už zasa chodí na týždňovky. 😀 A ja si tiež myslím, že sa mu bude odchádzať ťažko. Už teraz vidím, že je to ťažšie, a vždy keď príde v piatok veče domov, tak najprv pohladká a pobozká drobčeka a až potom mňa. A to je ešte len v brušku. 🙂

klaudi - no fakt, a som z toho dosť nešťastná, len dúfam, že sa to nebude rozširovať, že to troška zmiernim, keď sa budem natierať 2xdenne. Mne to tiež manželíno obzeral keď bol doma, a včera večer, keď som s ním volala mi aj povedal, že cez víkend si všimol také malé tmavé čiarky, ale myslel si, že sú to žilky. Tak mi nič nehovoril. To je trubka 😀 A tú čiaru cez bruško mám. Ide od pupíka dole, zatiaľ ešte nie je veľmi tmavá, ale už ju vidno. 🙂

A ozaj zabudla som vám oznámiť, že v auguste pravdepodobne na západ neprídem, lebo Patrikovi asi nedajú dovolenku. Na 100% to budem vedieť až budúci týždeň. Ale na autosalón sa dovalím, takže keď tak sa môžeme stretnúť až v októbri. No uvidíme. 😢

boberuska
31. júl 2009

Ahojte mamicky, som tu prvy krat. Vcera som bola druhy krat u lekara a mam obavy. Poslednu menstruaciu som mala 13.6.09, tehotensky test som si robila 19.7. 2 krat a treti hned na dalsi den vsetky potvrdili moje tehotenstvo. U lekara som bola 22.7., videl tam neaky vak a nic viac, kazal mi prist o par dni neskor. Vcera som bola na druhej prehliadke vo vaku bolo vidno 12mm tusim dutinku ci ako to nazval, ale bola prazdna bez neakej zltej vyplne a srdiecka. Mam prist znova o tyzden, ale uz sa bojim, lebo mi vravel, ze sa boji, aby to nebol zamlcany potrat.

smajli
31. júl 2009

ahojte zienky:o)) dnes doma robime upratovanie...zajtra k nam pridu ti synovci z BA a ostanu u nas mesiac,chlapci 4,5 r a 2,5r 🙂 budem mat cez august postarane o zabavu,takze asi sa tu vela krat nedostanem...
v utorok idem na treti velky ultrazvuk.. som zvedava,ako nas drobcek rastie:o)
dnes sa mi konecne dobre spalo... juj ako je to fajn :o)))
... ja tu ciaru cez brusko maam... ale moja kamoska ju vobec nemala...
tak sa drzte dievcata aj drobcekovia :o))))) sem tam sa tu iste zastavim :o))))

luka04
31. júl 2009

smajli aj ty sa drzkaj s prazdninarmi, pevne nervy 😀 utorok idem aj ja na poradnu.....

ninuska8
31. júl 2009

ahoj boberka, neboj sa uz ked tam nieco vidno tak to bude, na akciu srdiecka je este skoro, hlavne musis pozitivne mysliet a nesledovat sa🙂 drzim palce...

klauduska
31. júl 2009

juj kocky,tak VAs obdivujem s tymi manzelikmi,ze Vam kazdy tyzden odchadzaju a prichadzaju...Ja viem,clovek si zvykne,ale my sme od zaciatku boli skoro kazdy den spolu,byval iba 5 minut cesty od nas.... 😵 AQ napodiv sme si vobec neliezli na nervy.... 😅
My sme spolu od 29.1.2000 a svadbu sme mali 6.5.2006. 😵

Tak mate tu ciaru?Lebo ja teda nie,tak som len chcela vediet ci mate alebo nie a ci sa moze este ukazat alebo uz ju teda vobec mat nebudem....Ved uvidime....Ja sa natieram 100% prirodnym olivovym olejom, 1x denne a niekedy aj zabudnem,tak to je aj raz za 2-3 dni.... 🙄Mala by som byt asi doslednejsia a natierat sa veru radsej kazdy den.... 😒

Tak moni,stretko v auguste sa nekona?No skoda,ale ved uvidime ako sa budeme citit v tom oktobri a ako nam to bruska dovolia a mozeme dat vtedy... 😉

smajli....tak ty uz realny nacvik rovno s 2 dietkami??No pekne....to Ta obdivujem,ze na mesiac a take male....mne by bolo vela asi aj na tyzden.... 😕Tak vela sil a nervov a plno krasnych zazitkov... 😉
A na to sono sa tesime s Tebou.... 😉

klauduska
31. júl 2009

moni...prave mi dala kolegyna citat jeden casak o zdravi a tam pisu..:

pri dlhsom lezani na chrbte,najma vo vyssich stadiach tehu, moze zena trpiet tzv. syndromom dolnej dutej zily. Vahou babatka a jeho tlakom na dolnu dutu zilu sa spomali navrat krvi z dolnej casti tela k srdcu, co sa prejavi tocenim hlavy, pocitom na odpadnutie, busenim srdca, tazkostami s dychanim..... 😉

klauduska
31. júl 2009

boberuska..veru,treba mysliet pozitivne a verit,ze tam mimi je.... 😉

Tak Vam kocky prajem krasny vikendik,uzite si ho a v pondelok sa na Vas teskam aj s foteckami z 3D sona..... 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre