Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

zuzanka.h
17. apr 2009

aj kačka je z nového mesta 🙂

katika82
17. apr 2009

vitaj naspať zuzi dúfam že ste preberali tvoje tehulkovanie 😉 😉 😉

jasné katren že sa môžeš pridať rady privítame všéééétky nové tehulky tento rok sa totiž s nimi asi roztrhlo vrece.
ale boje to tým že som rok a pol chodila na tému snažilky a tam stále len ako to zasa nevyšlo a tak a teraz tu len pribúdajú nove tehulky
klaudy ja sa už neviem dočkať 5 mája den predtým asi ani nezaspím to je strašné toto asi by sme boli všetky najradšej keby každá k tehu knižke vyfasovala svoj uultrazvuk a každé dve hodiny sa doma kukala na drobca ako sa tam má čoooo ale to by bolo fakt super 😀 😀 😀

klauduska
17. apr 2009

kati...mama drink?To je aky napoj?Ja som si kupila cajik pre tehulky,lebo doteraz som pila dost iba zelene,bylinkove a kedze sa bylinky neodporucaju.....tak som si kupila iny....

ja mam kamosku,ktora je momentalne tusim v 23tt,takze som minule bola u nej na pokec a vsetko mi musela vyrozpravat.... 😀 aj fotecky zo sona ukazovala,bude to chlapcek....tak som sa vytesovala......ale ked presla na temu porod.....och,joj.tak ma ten usmev hned presiel..... 😕

katren
17. apr 2009

ja som taka stastna...........som z Hornej Stredy, tak len okres NM, ale aj to sa rata, nie?
klauduska, ja tiez pijem mami drink, hoci teraz mi nejako zacina vadit...... ☹

katika82
17. apr 2009

klaudy kukni tu
http://www.mamidrink.com/sk/
celkom dobre chutí a sú v troch chutiach broskyna jasmín tuším a ešte nejaká ale fakt su dobré. ja som pila dosť čaje tiež zelené a bylinkové potom som začala minerálku ale tie vraj zanášajú orgnaizmus tak som si teraz ten mama drink dobre chutí a ma to čo potrebujeme.

klauduska
17. apr 2009

aha,tak uz viem,videla som reklamu,len mi nazov nejako usiel.... 😕
Ja inak pijem cistu vodu a sem-tam aj mineralku,ale nie vela,takze by to malo byt v pohode....

zuzanka.h
17. apr 2009

klauduska a to sa nesmie piť minerálka????

klauduska
17. apr 2009

no,mozes,ale nie vela,lebo vysoky obsah mineralok,moze sposobovat opuchy a zapchy...
napr. aj tu sa o tom pise....
http://www.mamidrink.com/sk/pitny_rezim/pitny_r...

kacka.h
17. apr 2009

Ahoj Katren...aj ja budem o chvilu z Hornej Stredy...resp.obciansky uz mam 😉 , len tam este nebyvam.

katika82
17. apr 2009

kacka no vidíš tak tu nakoniec aj nejakú susedu nájdeš 😀 😀 😀
no ja hádam dnes obed zvládnem ale zistila som že mi je lepšie jesť po menších dávkach teda najskôr polievku potom za hodku druhé tak mi chlapy prinesú z hotela tu do kancelárie a si to potom len ohrievam minule som jedla segedínsky na tri krát

kacka.h
17. apr 2009

No veru..
Kati a este ti kolegovci neprisli na to, ze si tehu? Uspesne to tajis stale????

klauduska
17. apr 2009

kati...ja som segedin mala vcera a statocne som ho zvladla.... 😀 😀 😀 Teda nie uuuplne cely ,ale zjedla som pomerne dost....to bol vcera jeden z tych lepsich dni.... 😕

katren
17. apr 2009

vie iba mangel a mamina, nikto viac...mne zatial nic nie je, len ma tlacia vsetky nohavice a bolia prsia 😉

klauduska
17. apr 2009

katren...uz ta tlacia nohavice?No a prsia bolia aj mna,jak svine,pri kazdom otoceni ich citim.... 😠

katren
17. apr 2009

no, tlacia....a na bruchu spat kvoli prsiam uz nemozem, to by som nevydrzala 😖

smajli
17. apr 2009

ahojte dievcata :o) tak sa mi pacilo oslovenie katiky,ze ahojte mamicky:o)) tiez ma katika napadlo,to este kolegovci neprisli na to,ze cakas babo? tiez jem po mensich davkach kazdu hodinu,pol hodinu.
ja mam zas doma dudliik :o))))) dostala som ho spolu s takym kufrikom vzoriek pre buduce mamicky,moj doky ho dava svojim pacientkam. Beriem do ruky ten dudliik kazdy den :o))) take je to zlate...
🙂 okrem toho mam pocit,ze mi brusko rastie zo dna na den... mozno kusok teraz podrastie a potom chvilu bude cakat kym dorastie babo :o)) zachvilu si ma zacnu vsimat susedia....
🙂 🙂 🙂

kacka.h
17. apr 2009

Ja tiez ked lahnem na brucho sa aj hned otacam....lebo boliia prsia...auuuu 😀

smajli
17. apr 2009

mna prsia boleli len taky tyzden v tom 8tt,odvtedy uz nie... ,ale tiez uz uvazujem,ze uz navstivim nejaky ten obchod s tehu oblecenim,lebo uz ma tlacia vsetky nohavice, a tricka su mi kratke a uzke v prsiach... , tiez uz mam len jednu vrchnu bundicku,ktoru este viem zapnut... ,uz bude cas na nakupy... 🙂

smajli
17. apr 2009

a jahody ma zajtra svadbu,ak sa nemylim,ze? 🙂 tak jej drzme place,uz by mala mat volno z prace... 🙂

katren
17. apr 2009

no, tak hadam tie prsia prejdu rychlo, lebo som bola zvykuta spavat na bruchu a teraz som este nenasla polohu, pri ktorej by sa mi dobre spalo... ☹

katika82
17. apr 2009

klaudy nie ešte nevedia statočne tajím chceme im povedať s drahým až po tom 5 máji ked budeme vedieť že je všetko oky a budeme už vlastne v druhom trimestri.dúfam že sa nič zlé nestane lebo mojej sesternici prestalo malému v 4 mesiaci z ničoho nič biť srdiečko tak jej museli urobiť potrat ale teraz je už zasa tehotná a dokonca v takom mesiaci ako ja.

katren
17. apr 2009

no, to my by sme take stasite asi nemali.....usmialo sa na nas po troch rokoch 😵

smajli
17. apr 2009

no... jahody ma svadbu az dalsiu sobotu,dnes ma ale ten dolezity ultrazvuk,tak jej drzme palce 🙂

kacka.h
17. apr 2009

Smajli, mam pocit ze Jahody ma svadbu az o tyzden, nie???
Kati neboj, dobre vsetko dopadne 😉 ...nam vsetkym.

katren
17. apr 2009

no jasne, to budeme potom spolu kocikovat :- 😎

klauduska
17. apr 2009

tusim,ze ma zajtra svadbu...hlavne ,aby jej aj pocasicko vyslo....

katika....u mna tiez nevedia,resp.len na nasom oddeleni ano,to som nevydrzala a kamosom,rodine ano....ale zvysok uradu nevi.... 😕
inak,nejak je vas tu vela tych katiek... 😅

katren
17. apr 2009

no, to teda je, ja potom odpisujem aj na to, co nie je pre mna 😅

katika82
17. apr 2009

noo musíme sa nejak označiť najlepšie bude ked nam budete písať tak ako mame nick aby sme sa z toho vysomárili.
smajli to že dobré ráno mamičky napísala tučím kacka nie ja ja som napísala dobré ráno lásky 😀

katren - my sme čakali na mimčo rok a pol a bolo to hrooozne dlho ja ešte k tomu PCO drahý pomalé spermoše tak to bolo ale ked som si povedala a dosť kašlem na to podarilo sa 😅

klaudy no nevedia lebo ja som v kancli zavretá ráno ked mi bolo zle tak som len tak potichučky aby ma nebolo počuť. vedia o tom len dve kolegyne, naši , a moja najlepšia kamoška zatial sme ani bližšej rodine nehovorili do toho tretieho mesiaca nejak nechceme ale kolegyne z hora z kás už niečo tušia ale nie sú si isté aj jeden kolega niečo tuší ale tak počkajú ešte dva týždne no nie

no ja som zvedavá ako dopadla jahody dúfam že dobre a že malé je v poriadku. baby ja mám chuť na halušky s bryndzou hhhhhhhhhhhhhhhhmmmm chcem ich asi si dam iný obed ako mame menu nech mi urobia halušky

katika82
17. apr 2009

klaudy niečo pre nás čo ešte nemáme tehu knižku

MUDr. Jozef Záhumenský

Pozitivita tehotenského testu dokazuje, že ste v druhom stave, avšak neukazuje, o aké tehotenstvo ide. Preto sa doporučuje včasná 1.kontrola u gynekológa, aby pomocou ultrazvuku overil, že ide o vnútromaternicovú tehotnosť - lekár si spraví odbery a predpokladám, že si Vás pozve až niekedy v 12. týždni na založenie tehotenskej knižky. Skoršia kontrola, ak ste v poriadku nie je nutná.

Na záver ešte trošku reality - 20 % klinicky poznaných tehotností sa potratí, pretože podľa princípov prírodného výberu prežije iba zdravý plod. 90 % týchto potratov prebehne do 12. týždňa preto si rozmyslite, komu oznámite túto radostnú novinku tak, aby ste sa eventuálne vyhli nepríjemným otázkam, ak by tehotnosť nedopadla podľa Vašich predstáv. Preto ja zakladám pacientkam tehotenské knižky až po 12. týždni, kedy je riziko neúspechu výrazne menšie.

takže som spokojnejšia prečo ma objednal až na 5 mája a nie skôr, asi je teda všetko vporiadku ked ma neobjednal skôr 😉

katren
17. apr 2009

katika, moj mangel ma len 25% poctu spermii, tak preto tak dlho a nechavali sme to na toho hore, sak ked nieco ma byt, tak to bude a nesilili sme to a teraz hop...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre