Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

sigsauer
8. sep 2009

Máme aj veľkú rodinu aj veľa kamarátov a redukovať sa nijako nedá už. Tak dúfam, že všetko dobre zorganizujeme a bude to ok.

katika82
8. sep 2009

no ahojte lásky,,

júj tak ja som už spať z tatier, aj na lomničkám som chcela ísť tak ma to ťahalo krásne bolo výhľad nádherný ale radšej som to neryskovala zostala som len na skalnatom plese dala som si koláčiky v reštike na šéfa no a už som naspäť v jasnej.

včera sme boli s drahým na hubách a našli sme krásne juj tak som sa zasa vytešovala že ja mam ja mam. nejakých 32 sme ich našli krásne veľké

malého to kolísanie po hore riadne uspinkalo ale zato večer si to vynhradil poriadne 😀

inak aj ja mam pocit že sú mi gate akési menšie

monika131
8. sep 2009

klauduš - no ja som mala na obedík rezeň, zemiaky a kyslú uhorku.
A už mám navarené aj na zajtra - brokolica so šunkou na masle a zemiaková kaša s masielkom.
Jedla som troška aj teraz, a drobček sa roztancoval o sto šesť. Bruško mi poskakuje, sranda. 🙂

katika - takže dnes si mala turistiku. Aj náš drobček sa večer roztancuje, ale už ho riadne cítim aj cez deň, ozýva sa čoraz častejšie. 🙂

monika131
9. sep 2009

Dobréééééé ránko maminky.......

Ako sa dnes máme?
Ja som dnes v noci strašne zle spala, večer ma začalo hrozne bolieť bruško, mala som ho ako kameň a k tomu malý ešte kopkal jedna radosť. No bolo to dosť nepríjemné.
A nevedela som si nájsť polohu na spanie, takže som sa asi do polnoci mrvila po posteli, a keď sa mi konečne podarilo zaspať, už mi aj zvonil budík.
No som nevyspatá, dnes budem v robote ako zdochlinka.
Idem si dať kávu, nech sa preberiem. 😢

klauduska
9. sep 2009

Ajooojte maminky!!!

moni,takze nevypsata?Ja som celkom OK,nejaka unavena som bola...Vcera som sa dostala od rana domov az o 20,00... 😅 bola som u kadernicky strihat,potom s kamoskou na kave a nakoniec na prezentacii tupperware a drobcekovi som objednala detsky pribor... 😵 a potom ryyychlo domkov na ordinaciu v ruzovej zahrade.... 😵

moni,inak aj ja mam pocit ako keby som mala brusko ako kamen.... 😒 asi nam drobci riadne narastli....

monika131
9. sep 2009

klaudi - no nevyspatá.
Takže včera si mala ťažký deň, no tak to si si riadne dala. Ale kaderníčku treba absolvovať aby sme boli krásne, aj ja som bola minulý týždeň a kamošky tiež netreba zanedbávať.

no a to s tým bruškom je aj u mňa tak, presne ako kameň, no keď to bude takto až do konca, tak to bude aj dosť nepríjemné.
Ale hádam sa to upraví.

A ty dnes zarezávaš? 🙂

Ja som v robote, ale dlho tu nebudem, chystám sa domov tak okolo 12.30. Uvidím, ako sa mi to podarí. 🙂

luka04
9. sep 2009

ahojte....no ja som katastrofalne vyspata...od 4.30 som celkom hore 😒 svrbeli ma tie pupaciky, len som sa skrabala..hruza..uz som to mala celkom ok a vcera som vecerala hrozno a mam to este horsie...tak asi je to z toho...idem si skusit este lahnut, lebo ma stipu oci... vidim, ze aj moni je nevyspata..klaudy ma celkom fajn naladu 🙂 pekny den vam prajem babky....zatial...paa

klauduska
9. sep 2009

luka...no pekne halabusis uz od rana.... 😕 Takze ziadne zlepsenie pupacikov ale zhorsenie?Takze to mas z ovocia???Tak si chod este oddychnut,ked Ta nic nesuri a netlaci.... 😉

moni...ano zarezavam,ostatni kolegovci odisli na skolenie,tak som tu skoro sama... 😒 Mne sa uz dnes tak nechcelo inak vstavat,som rano zahlasila manzelovi,ze by som uz najradsej domka bola....No este musim vydrzat do konca septembra.... 😒 Snad to rychlo ubehne....
A ty co dnes tak kratko?Ako Ti je fajn,ja dnes zasa dlhy den do 16,30.... ☹ ☹ ☹ pomooooc!!!

monika131
9. sep 2009

luka...takže predsta to bude z ovocia? Treba ho asi na pár dní vynechať, či sa to zlepší.
A sladké sníčky, ja by som tiež najradšej zaľahla.

klaudi... takže v robotke si sama. Ani mne sa už nechce vstávať a tiež som už špekulovala, že by som najradšej zostala doma. A aj ja budem v robote do konca septembra. No od 28.9. do 9.10. budem mať dovolenku, a od 12.10. som už na MD.
A ja chodím už každý deň takto domov, buď o 12.30 alebo o 13.30, ako sa mi chce, ja som sa so šéfom dohodla na skrátenej pracovnej dobe, lebo už nevládzem sedieť v robote do 15.30. A jemu to neprekáža, lebo už tu má novú babu, ktorá všetko ovláda, takže ja som tu už vlastne aj navyše, pretože ja už nerobím nič. 😀

klauduska
9. sep 2009

jaaaj,tak v tom pripade to mas dobre,ze tam je ta nova a ma kto za Teba robit...Ale ja kedze za mna nikto robit nebude,len kolegovia pocas MD,tak to musim vydrzat..... 😒 Uz len pomaly odratavam dni..... 😝

Prave mi kamoska,suseda z vchodu oznamila,ze je tehu.....supeeer!!! 🙂

klauduska
9. sep 2009

dnes sa uz veeelmi tesim na obed!!!Mame bryndzove halusky..... 😵 😵 😵 Tie ja milujem!!!

monika131
9. sep 2009

mňam aj ja milujem bryndzové halušky a ja ich budem mať na obedík v piatok, no skôr na večeru ako na obedík, lebo ich budem robiť doma.

A tie dni odrátavame asi obe. 🙂

smajli
9. sep 2009

ahojte dievcata:o)

pridam vam moju skusensot....

sig.. mne sa stalo presne to iste co tebe... po 5 minutach na teste nic a po hodine,dvoch....alebo ked som po dlhom case ku koncu dna na nho kukla...tak tam bola druha slaba ciarka... a dalsi test mi tehu uz potvrdil... takze tehu som bola....

a lyz... ked som bola pocas tehu u zubara na preventivke,tak mi nasiel kaz a vravel,ze sa nemusim bat,lebo aj pocas tehu sa injekcia proti bolesti pichat moze..... ale ja som si povedala,ze si ju nedam a ze si pojdem dat spravit zuby,az ked bude babo narodene... bez injekcie sa teraz bojim a s injekciou som pre istotu nechcela... ale ze vraj sa moze....

tak ako dievcata... rastieme a krati sa nam to,ze....
a jahody uz asi ma dcerenku...vsak sa nam potom raz ozve... ked bude mat cas:o)

ja som bola vcera posledny krat v tomto tehu u svojho obvodneho gynekologa... robil mi ten vyter i odber krvi,tak si o tyzden mam zavolat o vysledky....
a v piatok idem zas do porodnice do poradne:o)

tak sa majte zatial:o)

monika131
9. sep 2009

smajli - tak ty sa už blížiš k termínu. Už to nemáš ďaleko.
Ja som si u zubára dala robiť kaz aj s injekciou a tiež mi povedal, že sa to môže. 🙂
A do poradne ideš k Dosedlovi?
Ozaj už dokončili tú prerábku v Šaci, nevieš náhodou?

klauduska
9. sep 2009

smajli...vidis,ty mas zasa uplne opacne skusenosti s tehu testom....Tak potom fakt neviem.... 😒
Veru,uz sa Ti to krati....a ako sa inak citis,co brusko,rastie?Ryhlo,pomalsie,priberas?A pocity?

luka04
9. sep 2009

no my uz sme vybuvane, uz sa ide varit 😀

tak moni, ty za chvilu domkov.... co budes robit??

klaudy...uz si pokukala sadu? aj si ju navliekla?

smajli
9. sep 2009

ano k Dosedlovi v piatok... az vecer na pol osmu ma objednal...
a o prerabke neviem nic nove... jak som tam bola,tak nic nebolo pocut..ze by sa niekde nieco prerabalo..., a tusim dievcata na teme porodnice Saca uz o prerabke nehovoria... asi uz bude hotovo...

a brusko a moje pocity? tak brusko rastie,hoci uz fakt ani nema kam rast... uz som riadny nemotorny balonik a ... pribrala som dost od zaciatku tehu... chvalit sa nemam cim... 😒 radim sa medzi tehulky,ktore pribrali v tehu 20 kg.. teda zatial je to 20kg... . ☹ uplne som sa zmenila od januara... a do nicoho sa ani nezmestim,co som nosila v zime... a nie kvoli brusku... .... caka ma najskor kupovanie novych rifiel aj vetrovky ci kabata zimusneho,...tak uvdime,ako a ci to pojde dole po porode... ale babo je najdolezitejsie a tak to aj beriem... vsak si s tym potom volajako poradim...

a zatial som kludna co sa tyka porodu... nechavam to na osud...tieto veci neovpyvnime... ked to pride,tak to budeme riesit a uvidime,aky priebeh to u mna bude mat... ale na dalsi tyzden si uz asi pojdem spravit poucenie k epi... ak by to prislo skor... moja mam tvrdi,ze sa babo narodi uz 4.oktobra... tak uvidime...
:o)))

katika82
9. sep 2009

ahojte maminy

no tak luka,moni nie ste samé ja som spala tiež hrozne od pol tretej som bola hore a len som sa prehadzovala.

klaudy bryndzové halušky?? mnam ja sa ich chystám robiť v piatok máme domácu bryndzu tak sa teším na ne.

ja som dnes len tak zemiačky na kolieska so slaninkou upiekla v rúre a k tomu kyslé mliečko. mäsa máme dosť v robote tak si domka takto dietne.

ja už som chcela byť od 18 doma ale šéf ma uprosíkal či by som nebola aspon do konca ešte k dispzícii lebo tú novú babu čo zobral ta tá sa im nepáči vraj nič nevie sama urobiť. tak nevieme ako to doriešime.
šéf chce či by som to nerobila na diaľku z domu. dali by mi všetko čo potrebujem. uzávierky by mi nosili mala by som nootebook prípadne auto ak budem potrebovať tak ja neviem mám teraz z toho riadnu dilemu.
na jednej strane by som bola rada lebo každá korunka dobrá ale neviem aký bude malý a či to budem zvládať.

jooj som taká uspatá dnes asi si pôjdem ľažkať poobede ked som domka.

klauduska
9. sep 2009

luka....ano pokukala a ulozila zatial do skrinky,ale stale chodim,vyberiem,pokukam a zasa odlozim.... 😀 Musim si kupit este ten praci prasok Lovela a prat chcem,az ked budem doma na MD,aby som mala co potom robit...lebo este postielka nie je poskladana a tak....

kati...tak teda riadna dilema....ale ja v podstate budem na tom podobne,len ty budes mat este aj skolu,nie?tak to by bolo na mna uz asi vela,neviem,co vsetko Tvoja praca zahrna a kolko casu by ti to zaberalo.....Bolo by to asi na ukor Tvojho oddychu..... 😒

katika82
9. sep 2009

klaudy no veru ja mám k tomu ešte aj školu. ale zasa mám svokru ktorá je stále doma, ona robí korbáčiky takže má taký svoj flexibilný čas práce. aj moja starká býva kúsok od nás takže by ma mal kto postrážiť maléo kým by som si ja robila veci do práce.

klauduska
9. sep 2009

nuz,len si to dobre premysli a zvaz...Nas keby financie netlacili,tak by som s kludnym svedomim zostala domka,aj cele 3 roky a uzivala si to.... 😵

luka04
9. sep 2009

babyy a poculi ste dnes spravy o zyvsenom rodicovskom prispevku od Noveho roka????? 😀 😀

valria321
9. sep 2009

luka04 to važne??

luka04
9. sep 2009

ano...vraj schvalili zvysenie na 256 eur, ale len tym, ktori pred tym odrobili nejaky cas, neviem presne kolko, proste kto platil odvody do socialnej poistovne...a tato suma je do druheho roku dietata...potom klesne opet na 165 ako je teraz..

tu som nieco nasla:

Rodičia, ktorí dostávali rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010, teda pred navrhovanou účinnosťou zákona, v pôvodnej výške, budú musieť o príspevok v sume 256 eur požiadať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. "Rodičovi sa dáva možnosť a je na jeho rozhodnutí, či úrad práce, sociálnych vecí a rodiny písomne požiada o posúdenie nároku na rodičovský príspevok podľa nového zákona," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, dočasne a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura so zachovaním jeho valorizácie v závislosti od zmeny životného minima. "Zavedenie tohto zákona si vyžiada v roku 2010 výdavky v sume približne 278,2 mil. eur, v roku 2011 asi 301,65 mil. eur a v roku 2012 približne 311,33 mil. eur," konštatuje ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičovský príspevok navrhuje ministerstvo poskytovať len rodičom, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a nevykonávajú žiadnu zárobkovú činnosť. Výnimkou zostávajú zamestnania na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Rodičia, ktorí sa rozhodnú pre vstup alebo návrat na trh práce ešte pred skončením nároku na rodičovský príspevok, by mali mať nárok na nový jednorazový príspevok vo výške 25 percent sumy poberaného rodičovského príspevku.

valria321
9. sep 2009

no tak to by bolo super len aby to tak važne bolo

luka04
9. sep 2009

no zachytila som to aj v spravach cez den, aj v radiu...takze asi anoooooooo 😎 😎

luka04
9. sep 2009

a tu som nasla spravy z dnesku:

BRATISLAVA. Rodičovský príspevok narastie na výšku minimálnej mzdy, ale nie pre každého. Ľudia, ktorí boli už pred narodením dieťaťa bez práce a bez peňazí alebo pracovali krátko, budú na tom rovnako ako dnes.

Ministerstvo práce predložilo dlho očakávaný návrh zmeny zákona o rodičovskom príspevku do pripomienkového konania. Vláda sa pôvodne zaviazala, že do roku 2010 ho zvýši na úroveň minimálnej mzdy. Nakoniec to nesplní úplne

Ministerka Viera Tomanová zo Smeru chce rodičov rozdeliť na dve skupiny a príspevok zvýši iba tým, ktorí si na materské odvádzali vopred. Dávka patrí žene, ktorá bola najmenej 270 dní z dvoch rokov pred pôrodom zamestnaná alebo si na nemocenské poistenie prispievala ako nezamestnaná či živnostníčka.

luka04
9. sep 2009

tak snaaaaaaaad..........

valria321
9. sep 2009

uvidíme...ty si už na materskej??

kkkatarinkaaa
9. sep 2009

monika- dakujem pekne 🙂 no mame z nej radost, je taka zlata...jaj ved uvidis, aka je to obrovska radost z toho maleho uzlicka 😵 😵 😵 takze pridete sem? no super, ved az budete mat cas tak dobehnite 😉
okolo 30tt by sa malo uz babatko v brusku ustalit- malo by byt uz definitivne otocene bud hlavickou alebo ritkou dole...takze aj to Tvoje sa moze este kludne otocit 😉 Tak sa len pekne drzte a opatrujte sa nech ste fit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre