Som tehotná a mám zápal vaječníka. Ako neprísť o bábo?

queenka
27. mar 2009

caute baby...mam problem...predvcerom som si robila test a je pozitivny problem nieje v tom ze je pozitivny lebo na babetko sa obaja velmi tesime...problem je v tom ze hned vcera som sla ku svojej gynekologicke a ta mi povedala ze vyzera to tak ze som tehotna ale ze mi nemoze nic potvrdit pretoze to moze zistit az od 6 tyzdna...vraj ten plod sa moze a nemusi ujat a ze bude to vediet az o tyzden....a orem toho mam teraz dost silny zapal laveho vajecnika tak mam strach aby to nejak neovplyvnilo to moje tehotenstvo...naozaj neviem co mam robit ..mam strasne velky strach ze o to babo pridem..je to mozne??

luka04
2. okt 2009

dakujem za info smajli 🙂 to ti verim, ja uz chytam tu nervozitu teraz...a tiez budem nedelu nepokojna, na pondelok...tiez som taky typ..no kazdopadne budem na teba mysliet hlavne v utorok a cakat kedy nam napises radostnu spravu 😀 alebo nakaz drahemu nech sem skoci do temy a oznami nam...ak pojdem nahodou aj ja cisarskym, tak budem taka zhava na info od teba ze az..hlavne o tej polovcinej narkoze..tvoje pocity a dojmy..

vladkaz1
2. okt 2009

baby prosim vas mam na vas otazocku ,berete niektora Femibion ?doktor mi to odporucil a niesom si ista ci to neni zas nejaka novinka na prd .. ma to byt kyselina listova ale obsahuje uz metafolin diki za radu .. je tam dost podstatny rozdiel v cene okolo 400sk na mesiac a ked si pripocitam este calibrum alebo nejake ine doplky tak to mam aj tisicku neviete poradit? 🙂 lebo zevraj niektore zeny ich telo nevie spracuvat kys. listovu .. tu co maju volne predajnu za nejakych 100sk

emilly821
2. okt 2009

ahoj smajli 🙂 tak aj ja ti moc moc drzim palce, aby vam to s malinkym dobre dopadlo, budem na teba mysliet. urcite bude vsetko v pohode a my ti budeme vsetky zavidiet, ze uz mas svoje zlaticko pri sebe 😵 😵 😵 aj ja uz chceeeeem 🙂 mne uz sa kazdu noc o nej sniva...a uz som taka netrpezliva hroozneeee 😝 😝 😝

surviver
2. okt 2009

vladkaz1 ja som brala Femibion,do konca 12tt,je fakt ,že nie každy vie spracovat tu "obyčajnu" kyselinu listovu a ten Femibion,by to mal zaručit,že tu listovu nie len zješ,ale bude Ti aj na osoh 😉 No je drahšia,ale ja som brala len femibion do 12tt a Calibrum až potom po 12tt. Ale rozhodnut sa musiš sama 🙂

deina79
2. okt 2009

ahojte, dnes mi bolo oznamene moje HCG 216 🙂 som 35ty den po kramoch, baby poradte, nech sa nebojim, myslite ze je to na spravnej ceste> ☹

smajli
2. okt 2009

napisem vam a dakujem za drzanie palcov... dam vam urcite nejako vediet... mozno skor moja mama tu volaco napise... moj muzik bude asi pri mne a doma net nemame,maju ho nasi...tak skor asi napise mama.. :o) ale dam jej instrukcie:o)
tak sa drzte,mozno sa ozve az mama.... takze sa majte,drzte sa,drzte palce a verme,ze bude pri nas vsetkych tehulkach vsetko ok :o)
:o)

vladkaz1
2. okt 2009

surviver ide o to ze by som si ju kupila ale kazal mi jest aj calibrum aj fermibion mne sa to zda vela jest aj to aj to .. pri malej som jedla calibrum cele tehu aj v lekarni mi povedali ci blaznim aby som jedla oboje naraz ale kazal tak doktor asi sa budem musiet este raz opytat ci to mam na raz jest alebo postupne ... dakujem za radu .. 😵

luka04
2. okt 2009

ahoj smajli 😅 budeme na teba myslieeeeeeeet 😵 😵

surviver
2. okt 2009

vladkaz1-nemaš za čo,aj nabuduce 😉 No aj Dr. je len človek a možno sa pomylil,lebo ak by si brala aj Femibion aj Calibrum naraz,tak by si mala fakt maga davku tej listovej a všetkeho vela škodi a hlavne babetkam ta chemia určite neprospieva...tak sa maj fajn paaa

luka04
3. okt 2009

ahojte babenky moje... klaudy, moni, kati.... 😅 aj sem skocite niektora dnes?? ja som sa konecne vybuvala, idem si dat kavicku..brrr aka je zima 😨

smajli
3. okt 2009

:o) ahojte,este som dnes u nasich... mily ma fusku... :o)
tak idem v pondelok na prijem a mam tam byt najneskor o druhej...tak este doobedu mam cas:o)
doktor bol vcera velmi mily... vravel,ze rozhodne je aj on za spinal... a ze po 10 minutach mi ukazu babo...potom ho budu sledovat doktori z novorodeneckeho pokym mna budu este zasivat,a potom este predtym,nez ma daju na jisku a maleho na vyhrevne lozko (vraj nie do inkubatora,ale a vyhrevne lozko),tak mi ho este predtym ukazu. Moj muzik bude pocas zakroku na chodbe,ale teiz mu cez okno babatko ukazu...to vravel priamo doktor,ze to mame povedat na prijme,ze chceme,aby bol muz pri tom pri operacke blizko. Velmi mile od doktora,ze to takto povedal. No a potom budem 24 hodin na jiske,ale babo mi uz parkrat donesu... a aj vecer moj mily pojde aj za mnou,aj skor,ale aj vecer moze byt. a az na druhy den ma daju na odd.sestonedelia.
Este mi doky nevedel povedat,kedy presne ma rano vezmu,lebo vraj zalezi to od toho,ci nebudu mat nejaky surny pripad,nepredvidanu rodicku,ktoru by museli riesit hned. Ale ze doktor tam uz v pondelok bude a v utorok rano mi povie viac a ja muzikovi utorok rano zavolam,kedy presne ma prist. Taky bol vcera doktor ochotny a ludsky. Vela sa o nom hovori aj tu na nete,ze vie velmi dobre ukludnit a odohnat stresy. :o) az mam z toho vsetkeho ovela lepsi pocit :o))
tak nam drzte palce a potom sa ozveme :o)

monika131
3. okt 2009

Ahojte dievčence....

tak ako sa máte? My sa máme dobre, ale už sa mi dosť blbo spáva. Dnes som bola na wc 3 krát, a nemohla som zaspať, lebo malý sa mrvil o sto šesť.

luka....ako sa máte vy dve západniarky? No nečítala som všetky príspevky, ale aj tebe hrozí cisársky?

smajli....budem na teba myslieť a silno, silno, silno ti držať palčeky. Určite všetko dobre dopadne. Dosedla je na cisárske rezy odborník, takže určite to bude OK. Tak sa držte a potom sa ozvite. papa

Baby, tak my sme dnes boli kúpiť už aj postieľku a k tomu sme kúpili aj komodu, na ktorej bude prebaľovací pultík. Ale zatiaľ je ešte v krabiciach, takže keď ju poskladáme hodím ju do albumu.
Dnes som kúpila už aj odsávačku hlienov, teplomer, ešte potrebujem zopár drobností.

Dávam do albumu fotku nášho drobčeka, je troška zachmúrený, ale je náš. 🙂

luka04
3. okt 2009

ahoj moni...no hrozi tak napoly...ale to uz od sameho zaciatku, lebo som mala operovanu tu kostrc...ale az pondelok idem tomu co ma bude mat pri porode, tak sa dozviem co odporuca...a idem aj na tie pasy konecne a budu mi robit odbery..uz budem chodit len do nemocky...inak sa mam fajn, ale moj postrach su noci 🙄 neviem dobre spavat a zle sa mi lezi...uz ma vsetko boli a tlaci... joj tak vy mate kopu novych veciciek...super...

klauduska
4. okt 2009

Ahojte tehulky,maminky!!!

smajli...tak si este dnes vychutnaj posledny dnik,hlavne klud a budeme Ti silno,presilno drzat palecky,nech vsetko dobre dopadne a drobceka mate rychlo v naruci.... 😉 😉 😉

moni...super,tak ste nakupili,mozete teraz skladat a vytesovat sa!Nezabudni odfotit a prihodit do albumu....lebo sme zvedave.... 😕 😉

luka....a ty ako moja?Este zvladas?Co krize a brusko?
Ja som sa dnes vazila a mam uz 9,5 kg,akosi to zrazu vyskocilo,ale asi preto,miinuly tyzden sme boli na oslave,tento opat a clovek tam poje vselico..... 😒 Ale nevadi...hlavne,ze budeme zdravucki.....A merala som si brusko a akosi mam stale tych 94 cm.... 😒 Snad maly rastie tak ako ma.....

katika82
4. okt 2009

ahojte maminy,

júúj včera som nemala moc času sa tu ukázať,
no boli sme v tom polsku, a nakupili ostatné veci čo nám bolo treba, vanička, flašky, odsávačku,cumlíky,odsávačku na mlieko,papučky také maličké,rukavičky,čiapočky teplejšie, tú deku na hranie na zem s hrkálkami a kolotoč do postielky za vštetko som zplatila len 100 eur čo bolo fakt super cena.. super sme nakupili fakt a čo ma najviac najviac potešilo bolo že som na tržnici našla taký fusak ako mám kočík takže som ani chvíľku neváhala a brala ho. za 30 eur bol takže som nemala nad čím rozmýšlať a ešte ked je v takej istej farbe .tak som sa celý večer vytešovala z neho.

ale poviem vám prežiť to chodenie po tržnici no hrúza. tak strašne ma bolí ľavý klb na krížoch že fakt ani chodiť nevládzem len krivkám ako keby som mala nohu zlomenú hrozne to bolí.

smajli tak budeme na teba silno silno myslieť. júúj ale už budeš mať aspon maličkého v náručí to je super.

vladka - ja som skúšala femibion ale do 3 mesiaca som brala calibrum baby plan a potom už calibrum mami, je podstatne lacnejší ako femibion a obsahuje presne to isté akurát značka je iná. mne tiež môj doky chcel napísať femibion a ked som mu povedala že beriem baby plan tak povedal že je to to isté a že to stačí.

luka a ty ako moja dnes. mna tiež všetko bolí, ani z postele sa postaviť nevládzem.

emilly821
5. okt 2009

tak dievcata, ja som vcera bola na kontrole, doktor povedal, ze to mam cakat kazdym dnom, ale ze este je mala dost vysoko na porod, takze mam viacej chodit...noooo a mne prave odtiekla plodova voda 😝 😀 😝 😀 aj so zatkou...chi...tak nakoniec budememe mat so smajli miminka naraz 😵 bolesti zatial nemam, iba take trosku menstruacne a skor v krizoch, tak uvidim, asi to bude ako u mojej maminy s vyvolavackou 😖 toho som sa bala, lebo tam su ze vraj vacsie bolesti. ale tak co uz. hlavne ze malinka bude v poriadku. no majte sa dievcata, idem sa ja obliect a sup za dokym a POTOM 😝 😖 😵 😀 ☹ 😔 😅 😲 😲 😲 sa ozvem...papa

klauduska
5. okt 2009

Ahojte!!!

emilly....cooo?Tebe odtiekla voda a ty tu v klude pises???Ty kokso,dobraaa..... 😉 Ja by som uz bola vo vani,sprchovala a holila....a este neviem co...Tak silno na Teba myslime a drzime palceky nech vsetko dopadne tak ako ma! 😉 Potom sa ozvi....

U nas je dnes krasny slnecny dnik,tento tyzden mame u nas hody... 😵 Manzel robi na pooobede,tak sme este spolu,ale opravu WC,lebo sme zistili,ze nam akosi preteka... 😒 A potom ideme do mesta este dokupit nejake drobnosti do porodky,ako kozmetiku,balzam na pery a pod....

A vy co porabate-kati,moni,luka?

smajli
5. okt 2009

fiiiha.. ahojte :o) este som doma,na prijme mat byt do druhej... a citam tu fiiiha... emily,tak drzime palce... vsak to mas uz za chvilu... este budes mat narodene babatko snad aj dnes... tak drzime obrovske palce 🙂

smajli
5. okt 2009

a dakujem za drzanie palcov:o) musime to zvladnut:o) uz mi inac tak opuchli nohy...clenky a chodidla jak je nart... a aj v tvari som tak opuchla posledne dva tri dni... asi by som to tiez uz mala aj prirodzene spocitane... :o) tak uvidime:o) od druhej budem uz stepovat po chodbach porodnice a zajtra na mna myslite... och..aj sa bojim aj sa tesim... ale hlavne verim,ze vsetko dobre dopadne,tak papa :o)

emilly821
5. okt 2009

tak ja som zasa tu 😀 doktor pozrel, ze otvorena na 2cm...takze este to je nadlho 😖 tak povedal, ze ak chcem, mozem ist zatial domov...do nemocky to mame cca 7minut, takze ohladne toho, ci to stihneme dufam nebude problem 😀 a o siestej mu mam zavolat co a ako. ak by som mala bolesti casto, tak samozrejme aj skorej. no zatial su len tak obcas a stale iba take slabe, takze este si velmi zatial ani neuvedomujem ze rodim 😝 😝 😝 a nejak ani na mna nejde stres, strach ani nic podobne, takze som nejaka cudna, uplne ze prazdna hlava... 😅 chichi. takze tak... neviete ako by sa to dalo urychlit???? ale behanie po schodoch nezvladam, boli ma koleno 😉

katika82
5. okt 2009

ahojte maminy

tééda emily ty si prípad, ja ťa obdivujem ako pokojne to bereš. ja by som už stresovala a domov by som asi nechcela ísť keby mi už odtiekla plodová voda. uf nosilno na teba aj smajli myslíme zajtra už pravedepodobne obe budete mať drobčekov v náručí, a tým mi pripomínate že nám sa to tiež už veru kráti 😒 😒 😒

klaudy ahoj - no ako si užívaš prvé dni materskej??? ja super, dnes som bola na kontrole na hematologii takže som unavená ale inak si užívam každú chvíľku voľnú, ako môžem pri telke vylihovať a tak. idem začať prať vecičky a zaridovať tú detskú izbičku.

luka a ty kde si nám dnes stratená zlatko

kacca29
5. okt 2009

Ahojte! Prosim poradte mi. Som 6 tyzdnov a dva dni tehotna. Dnes som bola 1x na kontrole. Na ultrazvuku je vidiet vakuum ale ziaden plod v nom. Je to v poriadku? Doktor ma poslal na krvne testy. Po 72 hodinach mam ist znova na odber krvy a podla zvysenia nejakych jednotiek v krvi bude vediet povedat ci tehotenstvo prebieha v poriadku. Teraz je prilis skoro povedal. Ked pozeram na internete ine ultrazvuky zo 6 tyzdna, je pekne vidiet plod. Dakujem za pomocnu odpoved. Katarina

katika82
5. okt 2009

katka - nie každej vidno v 6tt plod, všetko záleží od toho kedy prebehla ovulácia, ono od posledného menzesu síce môžeš byť v 6tt tak ti vo môže vychádzať ale ak prebehla ovulácia neskôr môžeš byť iba v 4 tt a vtedy fakt ešte plod nevidno. iba ten gestačný váčok. čím dalej sa ti bude v krvi zvyšovať hladina HCG a podľa toho ti lekár zistí či s naozaj tehu. ale ked je tam gestačný váčok všetko je na dobrej ceste.

práve pre toto je dobré neplašiť sa aj ked ja viem nedá sa to ked sa teším na toho maličkého drobčeka, ale prvá návšteva lekára stačí v 8tt aby vedel povedať či si naozaj tehu a či je všeto ako ma byť.

vôbec sa neplaš a neboj. práve naopak musíš byť teraz kľudná lebo bábo to všetko cíti.

klauduska
5. okt 2009

tak,tak,suhlasim s katikou,ma uplnu pravdu...ja som na druhej kontrole (lebo na prvej nebolo nic vidiet a druha az o 2 tyzdne) mala byt uz v 8tt a podla sona som bola len v 6tt,vraj som mala ovulaciu neskor.....takze tak ako pise katika,..... 😉

baby,ten nas drobcek vcera vecer neuveritelne kopal!!!Ale tak intenzivne a dlho,ze sme s manzelom nechapali.....do rebier,na jednom boku,do mechura,v kuse asi 20 minut....Uz som normalne zacala rozmyslat ci sa mu nieco nepaci alebo co.... 😅 Ale riadne rany su to uz,az som zajajkala.... 😕

Dnes som opat nieco poprala,tak zajtra pozehlim a este musim oprat zavinovacky,perinky.... 😵

mka
5. okt 2009

ahojte kočky,máte už nejaké skúsenosti, tak mi prosím poradte.Snažíme sa o bábo 1 rok, menš.mám nepravidelnú-mešká cca 3-4 dni.Hned ako ráno otvorím oči (ešte ležím) tak sa mi krúti hlava a som hrozne hladná. Ked jem tak ma bolí žalúdok a je mi zle- nevraciam.Najem sa a o pár minút mam pocit, akoby som celý deň nič nejedla. Niekady ma prsia bolia až svrbia,tiež ma pobolievajú kríže a v podbrušku. Je mi do plaču aj nad drobnostami a len tak z ničoho nič. Na test ešte počkám. Myslíte že by som mohla byt tehu? Takéto príznaky pred očakávanou menš. nemám, bolí ma len brucho.

luka04
5. okt 2009

ahojte babky, tak ja som tu len na skok, mam pokazeny net, ale mam novinky...dnes sme boli v nemocnici a po dlhyyych vysetreniach mi posunuli termin, takze koncim 38 tyden zajtra, mala som vraj zle vyratany termin..a druha vec, idem cisarskym kvoli tej operacii kostrci, rano mam prist a naplanuju mi termin..takze to vychadza tak ze asi buduci tyzden 😕 😕 😕 som z toho uplne mimo....a mala ma vraj priblizne 3200 gramov....stvrtok by som mala mat opet moj net, tak pokecame.... zdravim klaudusku, katiku aj moniku... 😉

katika82
5. okt 2009

luuukkaa téééda, no tak to budeš mať teda aj bez bolestí a kontrakcíí,

klaudy, moni no vyzerá to že tu zostaneme už samé čo budú čakať kedy to príde, smajli naplánovali, luke tiež a každú chvíľu môže čakať aj emily, tééda,

luka každopádne na teba myslíme a tešíme sa čo nám napíšeš vo štvrtok.

monika131
5. okt 2009

ahojte babenky....

tak sa nám to pomaličky končí
veru, veru, už zostaneme iba tri, katika, klaudi a ja....

emily, smajli.....držím vám palčeky, určite všetko dobre dopadne.

luka...takže aj ty pôjdeš na cisárky, tak to tiež už budeš mať čo chvíľa za sebou. Už iba zopár dní....

klaudi, katika....vyzerá to tak, že už je to iba na nás. Katika ty nás opustíš troška skôr, a my s klaudi budeme bojovať až do novembra.

Ináč, my sme kúpili už aj postieľku, aj s komodou, na ktorej je prebaľovací pult.
Veľmi sa z nej teším, ale ešte nie je poskladaná.

Baby, ako sa bude volať naša nová téma. Čo keby to bolo Som mamina...

katika82
5. okt 2009

moni super môže byť, alebo "úspešné dovŕšenie tehu a konečne maminami"

baby ja by som išla tiež najradšej na cisársky ja sa normálneho pôrodu strašne bojím. ja sa bojím že tam od bolesti odpadnem a malému sa niečo stane. ☹

xxveronikaxx
5. okt 2009

katika82
Ahoj ja som už po pôrode tak ako normalný pôrod boli tak isto boli aj cisarský takže to je jedno že ako ženy rodia lebo pri pôrode skoro každu ženu nadrežu tak isto aj pri cisarkom bruško porežu ale da sa ro prežiť len treba si veriť a byť silna a tešiť sa na bábätko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre